שדרוג RAM בנייד - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג RAM בנייד

nadav1101
 Share

Recommended Posts

אהלן,

יש ברשותי נייד של דגם x571g עם 8 גיגה . במהלך עבודה עם ZOOM ו AUTOCAD ועוד כל מיני תכניות שפעלו ברקע המסך התחיל לרצד ותכניות קרסו. לדעתי מדובר על בעיית (תקנו אותי אם אני טועה) ולכן אני מעוניין לשדרג.

למיטב הבנתי המחשב תומך עד 16 גיגה וארצה לשדרג בהתאם (להוסיף עוד 8 גיגה).

משהו שהפתיע אותי כשנכנסתי למנהל המשימות הוא שכתוב שרק חריץ אחד בשימוש מתוך 4 (נראה לי מוזר), יש למישהו מושג על מה מדובר? מצרף תמונה בהמשך הפוסט.

אשמח לקבל המלצה איזה לקנות (אפשר גם בחו"ל).

האם אני יכול להרכיב בעצמי או שיש לקחת למעבדה?

על הדרך, אני מעוניין לבצע ניקוי יסודי למחשב מאבק (המחשב כבר בן 3-4 ואף פעם לא עבר ניקוי), כמה דבר כזה אמור לעלות והאם יש דגשים מיוחדים? האם אפשר לעשות את זה בעצמי או עדיפות לתת למעבדה?

תודה.

image.thumb.png.481dc63033db756f3eff5e039e51940a.png

נערך על-ידי nadav1101
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-טעות שלי. לא הבנתי את השאלה.-

אם מערכת ההפעלה שלך 32 ביט, היא תתמוך ב- 4 גיגה בלבד.

אם היא 64, אתה צריך לבדוק מדוע היא לא מזהה את ה- 4 הנוספים.

למחשב שלך יש מובנה על הלוח + חריץ אחד להרחבה. אולי הזכרון שמחובר לחריץ, לא מחובר טוב.

נערך על-ידי 07685gg
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של 07685gg

אם מערכת ההפעלה שלך 32 ביט, היא תתמוך ב- 4 גיגה בלבד.

אם היא 64, אתה צריך לבדוק מדוע היא לא מזהה את ה- 4 הנוספים.

למחשב שלך יש זכרון מובנה על הלוח + חריץ אחד להרחבה. אולי הזכרון שמחובר לחריץ, לא מחובר טוב.

המערכת הפעלה שמותקנת היא 64ביט, יש 8 גיגה מולחמים על הלוח אם וחריץ פנוי (רוצה להוסיף לשם סטיק של 8 גיגה). השאלה שלי היא למה רואים במנהל המשימות שיש 4 חריצים? הרי יש אחד בלוח אם ועוד אחד פנוי (2 סה"כ).

אבל בכל מקרה זאת הייתה שאלה בשביל הידע לא משהו שהוא נחוץ.

בכל מקרה האם צריך להתאים את מהירות הכרטיס שאני רוצה להוסיף למהירות שיש בכרטיס בלוח אם? או שאפשר לשים מהיר יותר?

ועוד שאלה, האם צריך להתאים את ה cl או שזה לא קריטי?

חשבתי על 2 אלה: 

https://ksp.co.il/web/item/65924 - מהירות 2400, 16cl

https://ksp.co.il/web/item/175301 מהירות 2666, 15cl

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nadav1101

שאלה שלי היא למה רואים במנהל המשימות שיש 4 חריצים? הרי יש אחד בלוח אם ועוד אחד פנוי (2 סה"כ).

סביר להניח שמנהל המשימות יודע לפי הצ'יפסט בכמה חריצי הוא תומך סה"כ. הוא לא יודע כמה חריצים בפועל יש על הלוח.

ציטוט של nadav1101

בכל מקרה האם צריך להתאים את מהירות הכרטיס שאני רוצה להוסיף למהירות שיש בכרטיס בלוח אם? או שאפשר לשים זיכרון מהיר יותר?

אפשר לשים מהיר יותר. לגבי הCL - הצ'יפסטים לרוב יודעים למצוא את המכנה המשותף הנמוך ביותר של הזכרונות (מהירות מינימלית, CL מקסימלי), אך לפעמים זה לא מצליח. בכל מקרה עדיף לא להעלות CL ביחס למה שיש לך עכשיו, אחרת אתה עלול לאבד קצת ביצועים פה ושם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...