לגבי מהירויות, וצוואר בקבוק של לוח אם , זיכרון, ומעבד. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לגבי מהירויות, וצוואר בקבוק של לוח אם , זיכרון, ומעבד.

KOBOKOBO
 Share

Recommended Posts

הבנתי שלגבי השילוש : , מעבד, וזיכרון ראם, צריך לשלב אותם במהירויות מתאימות, כדי לא ליצור צוואר בקבוק.
יש לי כמה שאלות כדי להבין טוב יותר בכלליות, והדוגמה תהיה על  

1. בנוגע ללוחות החדשים שהם תומכים מתדר 4800 נניח עד 6200, אך כתוב במפרט הלוחות שצריך OC ממהירות 5200 ומעלה,
כלומר רק תדר 4800 מגיע ככה ללא OC , תוך כדי הזכרונות המגיעים ברגיל עם תדר 4800 עד 6200
מה העניין בזה ?

2. מעבד  Intel i7 12700 המגיע עם 4.90 GHz
לוח אם התומך בזיכורות במהירות 4800 (ללא OC)  , וזיכרון המגיע עם מהירות תדר 5200, איפה יהיה צוואר הבקבוק? ולמה?
ומה תהיה בחירה טובה לשילוש עם סינכרון המיטבי ביותר מבחינת תכנון?

3. האם יש טעם בכלל להתקין עם תדר 7000, או 8000 (נעזוב לרגע מחירים רק בשביל ההבנה)
אם המעבדים היום מגיעים לתדרים של 5.30 ? 
אם מישהו יוכל להסביר ..
תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1-בקר הזכרונות נמצא במעבד.

לכל מעבד יש מהירות שאיתה הוא מוגדרת לעבוד, כל מה שמעבר לזה נחשב OC. אבל זה OC ש"מותר" ואף מצופה לעשות .

אם מגיע עם מהירות מסויימת שהיא מוגדרת כמהירות שהוא תומך בה , הפעלה של הזכרון במהירות הזאת אינה OC של הזכרון .

2-צוואר הבקבוק יהיה המשתמש , אתה החלק הכי איטי במערכת.

זה תלוי בישום שאותו אתה מפעיל . אם הוא צריך רוחב פס גדול של - אז צוואר בקבוק יהיה , אם הוא צריך כח עיבוד, אז צוואר בקבוק יהיה מעבד. אם הוא צריך כוח גרפי אז צוואר בקבוק יהיה כרטיס גרפי.

הבחירה הטובה תהיה . אם אין לך מספיק כסף לקנות i9-12900k ו rtx 3090 אז זה  אומר שהתקציב שלך מוגבל , אם התקציב שלך מוגבל , אין כיום הצדקה לקנות

3- אין קשר ישיר בין תדר העבודה של המעבדים לתדר העבודה של הזכרון.

הגדלת תדר העבודה של הזכרון מיועדת להגדיל את רוחב הפס שלו להעברת מידע.

רוחב הפס רלוונטי לכמות המידע שעוברת , למשל ביישום שיודע לנצל עם המון ליבות אז   24 ליבות ב 2.5 גה"ץ  ידרשו לפחות אותו רוחב פס של 12 ליבות ב 5גה"ץ  ואולי אפילו יותר כי הפריסה של המידע ליותר חלקים מעמיסה קצת יותר על הזכרון . 

שרתים הינם הראשונים שירצו רוחב פס גדול יותר מהזכרון . שרתים לרוב באים עם מעבדים  בעלי מהירות שעון נמוכה יותר אך עם יותר ליבות .

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק חשוב לי מאד להוסיף שיש פה קצת חוסר הבנה בדרך הפעולה של הזיכרון, הזיכרון לא עובד "באמת" בתדרים האלו, זה התדר שבחרו להשתמש בו כדי לייצג מכפלה של תדר הבסיס ב2 או ארבע(משם מגיע הDouble Data Rate שבעצם מעביר מידע פעמיים בכל cycle).

עכשיו התדר הסופי לא קריטי מבחינת המעבד, אבל תדר הבסיס כן ושם כדאי מאד שזו תהיה מכפלה שלמה בתדר הבאס\בקר(מה שנקרא אצל gear 1 ושוב זה לא התדר של המעבד, את תדר המעבד מקבלים ע"י הכפלה של תדר הבאס במכפלה של המעבד) אחרת מה שקורה הוא שהזיכרון או המעבד יושבים חלק מcycle ובעצם מחכים להסנכרנות.
טוב במבט שני אני מבין שזה אולי לא ההסבר הכי מובן ואני לא יודע אם אני יכול לשפר אותו יותר מדי אז אתה מוזמן אם אתה באמת רוצה להבין את העניין לקרוא על בויקיפדיה.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...