איך נוצר ה"משהו" מה"כלום" ואיך נוצר ה"כלום" מה"לא כולם" ??? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך נוצר ה"משהו" מה"כלום" ואיך נוצר ה"כלום" מה"לא כולם" ???

xZiPeR

Recommended Posts

השאלה שלי היא בעצם .. עוד לפני המפץ הגדול .. ולפני הכל ... כשלא היה אפילו ריק ... כי בעצם אפילו ריק הוא משהו .. וגם אם לה היה הלא ריק היה עדיין למשהו בעצם ...

אז איך נוצא המשהו הראשון ומה היה לפניו ... השאלה הזאת כוללת עוד הרבה דברים:

איך אחרי זה נותר החלקיק , איך אחרי זה נוצר האנרגיה ... ועוד הרבה שאלות ...:/

התאוריה היחידה שמסבירה את זה שאני מכיר:

"בראשית ברא ה' את השמיים ואת הארץ...." - בראשית א' א'.

שגם בה לא נאמר איך נוצר אפילו ה' ... וההסבר שם שלפני זה היה תהו ובהו אבל מה הוא בעצם גם ?

לא שנאי אומר שהתאוריה הזאת היא באמת מציאותית .. אבל היא הכי הגיונית שמצאתי :P

אור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היא לא מציאותית בכלל כי כתוב" והארץ הייתה חושך על פני תהום ורוח אלוהים מרחפת מעל המים"

כלומר היו מי תהום לפני שאלוהים ברא את הארץ. כלומר הבריאה הייתה יש מיש ולא יש מאין

שלא נדבר על זה שאין שום הוכחות לקיום בריאת האלוהים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדענים עד היום לא הצליחו למצוא תשובה לשאלה שלך.

יש תאוריה של המפץ הגדול, לפני המפץ היה חומר ואנטי חומר אחרי הפיצוץ החומר נפגש עם האנטי חומר ונעלמו וזה שיחרר הרבה מאוד אנרגיה, אך איכשהו החומר "ניצח" אתה האנטי חומר וכך יש עכשיו משהו...

זה מה שאני יודע בערך על זה, המידע לא מדוייק כי אני לא התעמקתי בזה, אבל זה בערך התאוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני למדתי על התיאוריות הכלליות שקיימות - התיאוריה בכלליות היא שכל היקום שאנו מכירים נוצר מכמות קטנה של אנרגיה מאוד מרוכזת.

זה כל מה שאני זוכר.... :P אני חושב שהאדם לעולם לא יצליח להסביר את התופעה שנקראת היקום עד סופה ולפיכך גם לא יצליח להגדיר מאיפה הוא הגיע או איך הוא נוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם הספרים המדעיים של היום מלאים בתיאוריות שסותרות את עצמן מכל הכיוונים ככה שלמעשה, הם בדיוק כמו התנך מבחינת סיפוק עובדות שאפשר להסתמך עליהן.

אם זה בגדר תיאוריה זה לא , אם זה בגדר עובדה זה כי הריי זה דבר מדוייק , אם תראה לי 2 תיאוריות שהוכחו ושהם בגדר עובדה הם לא יכולים לסתור אחת את השנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוכחת שמשהו הוא נכון היום, מחר תבוא הוכחה שיכולה לסתור את זה לגמרי ולשנות את התפיסה הקיימת.

התנך מלא בעובדות שהוכחו, ואני חושב שטענתו של מנהל הפורום שהתנך = בדיוני היא ממש לא במקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט הבעתי את דעתי האישית בנוגע לתנ"ך, ועל כמה שהוא לא מדעי.

תראו מה גרמתם לי, לצטט מישראל חגי ! :o

ספר בראשית - "ויהי אור" , מאת חגי, עמוד 17

ברור כי בחפשנו את האמת המדעית בפרטים של סיפור הבריאה ניתקל בקשיים.

כך, למשל: תהליך בריאתם של השמים ביום השני ועניין בריאת המאורות ביום הרביעי אחרי בריאת הארץ אינם מתאימים לידיעות המדעיות שבימינו; וזאת, משום שאין התורה ספר .מה שחשוב בעיקר בסיפור הבריאה הוא התודעה הערכית-מוסרית הנלמדת ממנו: הקביעה הערכית כי יש לעולם בורא קדמון, כי בריאתו אינה מקרית אלא סדורה ומתוכננת, כי הטוב מושרש בטבע הבריאה, וכי לאדם הנברא יש חופשב בחירה - ועל כן הוא אדון לגורלו.

ומה הקשר שאני מנהל פורום ? אני משתתף בדיונים כמו כל אחד ומביע דעה כמו כל אחד. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוכחת שמשהו הוא נכון היום, מחר תבוא הוכחה שיכולה לסתור את זה לגמרי ולשנות את התפיסה הקיימת.

התנך מלא בעובדות שהוכחו, ואני חושב שטענתו של מנהל הפורום שהתנך = בדיוני היא ממש לא במקום

תן לי דוגמא למשהו שכתוב בתנ"ך שהוכח , אבל לא משהו מובן מאליו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיי כמה תגובות :P

לא אמרתי שהתנ"ך הוא נכון , אמרתי שהוא הדבר היחידי שמצאתי :P

אבל היה מישהו שאמר שהכל נוצר מאנרגייה מרוכזת, איך היא נוצרה ? וגם איפה היא נוצרה אם לא היה כלום מהכלום של הכלום ???:P

כי סה"כ גם העדר של כל חומר הוא משהו ... הוא מרחב בעל מימדים :/

עוד שאלה שנכללת : איך יכול להיות אינסוף.. לא מדבר על דברים כמו אינסווף למספרים, כי זה ברור, אבל למשל אינסוף ליקום ... לא תגיע לשום מקום אם תסע עד אין סיף .. אבל זה גם מקום כל שהוא גם אם אין בו כלום ... איך יתכן אין סוף ?:P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת הסבר למה שניסו להגיד פה על החומר והאנטי חומר: הטאוריה אומרת שלפני המפץ הגדול היו פרוטונים, אליקטרונים, פוזיטרונים ואנטי פרוטונים, שבהשפעת כוחות מסויימים התרכזו לנק' אחת, מה שייצר ריכוז גדול של אנרגייה וזה גרם לתגובה גרעינית- פיצוץ והתהוות של היסודות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר... אבל זה בא הרבה אחרי איך בכלל נוצר הפוטונים האלקטרונים וכד' ... ואפילו השאלה המסובכת מכל - איך נוצר הריק - ואם לא היה ריק אז מה זה לא היה ... או מה שזה כן היה ..:/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...