VoLTE וישראל, חבלה בזדון וחיבה לקרל מרקס? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

VoLTE וישראל, חבלה בזדון וחיבה לקרל מרקס?

Robert Feynman
 Share

Recommended Posts

שלום וברכה, 

כידוע בשלושת הרשתות העיקריות קיים שירות VOLTE, שלמעשה יהיה הכרחי בעתיד הקרוב לפי הצעות החוק השונות.

בכל מקום בעולם שבו יש עובדים משכילים שחושבים צעד אחד קדימה, אפשרו VoLTE לכל מכשיר התומך בכך ישירות דרך קוד הAOSP של , ללא קשר לפירמה או למוצא (כל עוד הוא בינלאומי)

בישראל, ביחד עם עוד כמה מדינות באפריקה ובמזרח אירופה, החליטו שרק בעלי וגלקסי 9 ומעלה יהנו מVOLTE וכל מי שיקנה מכשיר שהוא לא או אייפון, לא יוכל להתחבר לרשת, ויצטרך למעשה לזרוק את הטלפון לפח.

HTC-GOOGLE PIXEL---SONG, גם דגמי הפלאגשיפ של 2021, לא יעבדו בארץ כשרשת הדור השלישי תסגר.

עכשיו יש לי שאלות מאד פשוטות:

1. מדוע עוברת הצעת חוק שזורקת את כל המכשירים שלא תומכים בVOLTE, כאשר הרשתות זורקות כל מכשיר שהוא לא או אייפון? יוצא שהמדינה בעצם מכריחה אותך לבחור בין 2 חברות, שזה בדיוק הדברים שסבא שלי מספר מימי יוסף סטאלין. אני בטוח מפספס כאן משהו כי זה פשוט לא נשמע כמו משהו שפוי, ואם אני לא מפספס, זה אייטם נחמד לתחקיר אולפן שישי מדוע יש אלמנטים סטאליניסטים במדינה קפיטליסית ב2021.

2. מישהו הצליח לעקוף את האבסורד?  קניתי מכשיר ממש ממש טוב מחו"ל, ומסתבר שאין לי VoLTE כי חסרי ההשכלה שמימשו את ה-IMS בארץ לא חשבו צעד קדימה, כצפוי מחפיפניקים.

הצלחתי להפעיל את השירות עם איזה כמה שינויים תחת Root, אבל אני שונא להשתמש ברוט במכשיר סלולרי כי זה גהינום של ולכן חזרתי לverified boot.

עריכה: אני מסתכל על קוד הAOSP של ונראה ששום ישראלית לא תרמה את השורה הנחקשת והנדרשת לקוד המודם שלה, דהיינו: 

carrier_wfc_ims_available_bool

או:

carrier_volte_available_bool

הדבר בבירור נעשה בזדון ובמכוון כי קשה להאמין שמהנדסי שלושת הרשתות הישראליות הם המפגרים ביותר בעולם, לכן אני מעדיף לחשוב שזה בזדון לטובת כולנו.

זה אפילו יותר גרוע, כי זה אומר שמכשיר שלא נצרבה עליו מערכת הפעלה באמצעות יבואן, לא יוכל להנות מVOLTE באמצעות הקוד הפתוח AOSP של גוגל אנדרואיד, שקיים בכל אנדרואיד, אלא יהיה כבול ל"יבואן הישראלי שצרב גרסא מיוחדת שמכילה את הקוד הזה" ואפילו אז, רק לגלקסי, אייפון, ואיזה דגם מעפן של . (אולי למעט , שלא מסכימים לחברות כמו מה שיש בארץ לזהם להם את מערכת ההפעלה, ועוד כמה מכשירים בודדים שהיצרן עשה זאת בקוד הסגור שלו במפעל)

אתר 012 מובייל אפילו מתגאה בהתנהגות שלו, ומתאר את הגלקסי S8 כמכשיר לא תומך אלא אם הלקוח מביא אותו למעבדת 012 לצריבת גרסא מיוחדת.

גלקסי 8 תומך VOLTE גם ללא הקשקושים של מעבדת 012, כמובן.... אך בישראל יש שוחד נוסף שצריך לשלם.

לדעתי זה חייב להפתר בתביעה או בתחקיר, בהתחשב בהשפעה העצומה שיהיה על הדבר ברגע שיכנס החוק בעוד כשנה, שאלפי ישראלים יגלו שאם הם לא קנו מכשיר ישירות מהיבואן הישראלי, הם לא יוכלו להתחבר לשום רשת והמכשיר שלהם יהיה נגן ב4000 שח. 

גם אם לא יקרה מפוסט זה כלום, וסביר להניח שלא יקרה כלום, נתן לזה לשבת בארכיון למען חיפושי עתיד... אל תשברו את הראש, הכל כאן :)  

המשך שבוע נפלא חברים

נערך על-ידי Robert Feynman
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• Robert Feynman changed the title to VoLTE וישראל, חבלה בזדון וחיבה לקרל מרקס?

לא יודע לגבי חוקיות, אבל נראה לי שהגזמת פה הגזמות יוצאות דופן בתיאור של volte.
מהקריאה המאד קצרה שלי מה שהvolte הזה עושה זה פשוט להתקשר דרך דור 4 במקום שלוש ואז אפשר לשמוע אותך קצת יותר טוב, משהו שאותי אישית לא מעניין ואני מאמין שרוב האנשים לא יוכלו להרגיש בהבדל בשום מקרה והדרך מפה ל"והמכשיר שלהם יהיה נגן MP3 ב4000 שח. " מאד מאד ארוכה.
אשמח לראות אילו הצעות חוק ימנעו שימוש בדור שלישי.
עריכה: מהסתכלות קצרה באתרים של חלק מהספקים יש הסבר לאנדרואיד והסבר לIOS בלי שום דבר שקשור לסמסונג.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הגזמתי ידידי:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001352620

זה מראה שנגני ב4000 שח קרובים מאד מאד,  החל מ-1 ביולי 2022 לא תוכל לחבר מכשיר שלא תומך בVOLTE לרשת, ללא קשר לאיכות שיחה או דברי "לקסוס" ומכיוון שלרשתות הישראליות "תומך VOLTE" אומר "נקנה מאיתנו" = כל פלאגשיפ שתקנה מאיביי, תוכל השתמש בו כאייפד טאץ' לא משוכלל מכיוון שלא יהיה לו חיבור 3.5. חחחח :)

האם זה יהיה 2023-2024 בסוף כי לא יצליחו? מי יודע. זאת התכנית לעת עתה. גם אם כן, גם הטלפון הבא שלך שתקנה ב2024 לא יעבוד כי העקרון זהה, כך שזה לא משנה מתי, מכשיר שלא מהם לא יעבוד נקודה. אתה יכול לשמוע על זה ב2024 כשזה יקרה, או לשמוע על זה עכשיו מהמיני-תחקיר שלי :) עדיף מוקדם.

וחוץ מזה, למה מבחינה מוסרית שאני אקנה מכשיר ב900 דולר כדי שגאוני העולם פרטנר וסלקום יגידו לי שלא בא להם לאשר לי VOLTE כי לא צרבתי ROM עלוב שהם או היבואן הרכיבו? 

לגבי האתרים שבדקת - לחץ על "מכשירים תומכים" באתר פרטנר למשל, בעמוד של VoLTE.

https://www.partner.co.il/u/volte

רד למטה למכשירים תומכים, לחץ + ותוכל לראות את הבעיה. שלב אותה ביחד עם שנת 2022-2024 ותבין שפלאגשיפים מחו"ל יהיו נחלת העבר.

עכשיו לא משנה, אחר כך משנה.

שוב אני אומר, שינוי לא יהיה פה. הרי האנשים שעובדים ברשתות לא קוראים בHWZONE.... אני שם את זה למען הארכיון וחיפושי עתיד כי אין שום דבר לא נכון פה. קח סוני לגרמניה, תכניס סים שלהם, ויש לך VOLTE. קח בארץ, ואתה תהיה על דור שלישי בשיחות, מה שעכשיו עם דור חמישי, עוד יותר מעצבן. זאת האמת וזאת השורה התחתונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין.

אבל שים לב שבכל מקרה מדובר על שנים קדימה (ודיי סביר שזה ידחה עוד, כי.. ככה זה), הרבה יכול להשתנות גם מבחינת הצעות החוק וגם מבחינת התשתיות הטכניות של החברות בארץ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני כולי תקווה :)

למי שקנה פלאגשיפ ורוצה להפעיל VOLTE ברשתות הישראליות, תוכלו לעשות זאת באמצעות עריכת הBuild.prop במכשיר שעבר ROOT.

הוסיפו את השורות האלה לתחתית הפרופ, שימו לב שהAPN מוגדר כראוי בהגדרות המכשיר והוא אמור להתחבר לכל הישראליות באמצעות IMS. 

זה לא הכי אלגנטי, כי כל זה יכול להתחלף בשתי שורות בקבצי המודם, וזה הרבה פעמים נעלם תוך כדי עדכוני גרסה, אבל זה יעבוד לכל הרשתות עד שיתעוררו.

echo "# VoLTE settings"
echo "persist.sys.cust.lte_config=true"
echo "persist.dbg.volte_avail_ovr=1"
echo "persist.dbg.ims_volte_enable=1"
echo "persist.radio.volte.dan_support=true"
echo "persist.data.iwlan=1"
echo "persist.data.iwlan.enable=true"
echo "persist.data.iwlan.ipsec.ap=1"
echo "persist.radio.calls.on.ims=1"
echo "persist.radio.data_con_rprt=1"
echo "persist.dbg.vt_avail_ovr=1 "
echo "persist.dbg.wfc_avail_ovr=1 "
echo "persist.radio.rat_on=combine "
echo "persist.radio.data_ltd_sys_ind=1"
ציטוט

זה צריך להיות תחת Vendor.xml  בעולם מושלם (חולץ מהרשימה של אפל)

<key>IMSConfig</key>
<dict>
  <key>EnableWiFiCallingWithoutEntitlement</key>
  <true/>
  <key>Voice</key>
  <dict>
    <key>EnableVolteByDefault</key>
    <true/>

צריך רק רצון

כל יצרן ודגם מנהל את העניין מעט שונה, מי שצריך עזרה עם פיקסלים מוזמן לשלוח הודעה פרטית. 

מכשירים עם צ'יפסט משתמשים בFIRMWARE בסיומת mbn. לקושחת המודם שלהם.

אפשר להחליף את הקושחה הזו בקושחת מודם ממכשיר תומך עם צ'יפט זהה (כמו למשל) וזה אמור לעבוד אבל שוב, צריך ROOT.

אפשר לגשת לבעיה מכמה זוויות, אך הכל מוכיח שהרשתות ישראליות לא יצרו קשרי חוץ עם היצרנים השונים כמו שאר העולם, כדי להוסיף אותם לשורות הקוד של המודמים, וזאת כדי לתמרץ לקוחות לקנות מהיבואנים הרשמיים בלבד, אחרת לא יקבלו את כל שירותי הרשת.

כשזה מתבצע ברשת אחת, ניחא.

כשזה מתבצע בכל הרשתות, יש כאן תיאום חשוד מאד.

נתתי 3-4 אופציות לפתרון, בשורה תחתונה צריך טלפון אחד של משרד התקשורת ליצרניות הגדולות השונות כדי להוסיף להם את נתוני הרשתות הישראליות למודמים (רשתות מזוהות דרך מספרי MCC וMNC ודרך מזהה בן 3-4 ספרות, לכן אין שום בעיה לגמור את כל הסיפור בקצת יחסי חוץ של הרשתות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

לפחות במכשירי Oneplus אפשר לטעון קובץ mbn באמצעות הכלי PDC של Qualcomm כמו ש רשום כאן: https://www.xda-developers.com/enable-volte-vowifi-asus-zenfone-8-oneplus-9-pro/ 
הבעיה איפו אפשר להשיג את הקושחה הנכונה?
יש כבר רשימה ארוכה של ספקים נתמכים שניתן להפעיל מ PDC, אבל כמו שאמרת אף אחד מהם לא מישראל.

נערך על-ידי ausername
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק אציין משהו כדי לא לבלבל יותר מדי אנשים. כל פעם שאני עובר מחברת אחת לשנייה (לדוגמא פלאפון ופרטנר), אני באותו יום יוצר קשר ומבקש שיפעילו לי מרחוק את האופציה של volte ושל wifi calling והם עושים בלי בעייה אחרי שזה מופעל אצלי בהגדרות . תנסו את זה קודם לפני כל הroot לסוגיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

אני רק אציין משהו כדי לא לבלבל יותר מדי אנשים. כל פעם שאני עובר מחברת סלולר אחת לשנייה (לדוגמא פלאפון ופרטנר), אני באותו יום יוצר קשר ומבקש שיפעילו לי מרחוק את האופציה של volte ושל wifi calling והם עושים בלי בעייה אחרי שזה מופעל אצלי בהגדרות רשת. תנסו את זה קודם לפני כל הroot לסוגיו.

עשיתי את זה. אפילו דיברתי עם שני נציגים בשביל לוודא שהכל תקין.
השני גם יעץ לי לקחת את הטלפון למעבדה כדי לסדר את זה. הבנתי שזו בעיה ידועה במכשירים הנקנים בחו"ל

אגב, על פי גוגל חברת הסלולר יכולה להוסיף את הגדרות החסרות עם אפליקציה פשוטה. יש אפילו דוגמה כאן: https://source.android.com/devices/tech/config/carrier

נערך על-ידי ausername
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שנים מאוחר יותר...
ציטוט של Robert Feynman

אני כולי תקווה :)

למי שקנה פלאגשיפ ורוצה להפעיל VOLTE ברשתות הישראליות, תוכלו לעשות זאת באמצעות עריכת הBuild.prop במכשיר שעבר ROOT.

הוסיפו את השורות האלה לתחתית הפרופ, שימו לב שהAPN מוגדר כראוי בהגדרות המכשיר והוא אמור להתחבר לכל רשתות הישראליות באמצעות IMS. 

זה לא הכי אלגנטי, כי כל זה יכול להתחלף בשתי שורות בקבצי המודם, וזה הרבה פעמים נעלם תוך כדי עדכוני גרסה, אבל זה יעבוד לכל הרשתות עד שיתעוררו.

echo "# VoLTE settings"
echo "persist.sys.cust.lte_config=true"
echo "persist.dbg.volte_avail_ovr=1"
echo "persist.dbg.ims_volte_enable=1"
echo "persist.radio.volte.dan_support=true"
echo "persist.data.iwlan=1"
echo "persist.data.iwlan.enable=true"
echo "persist.data.iwlan.ipsec.ap=1"
echo "persist.radio.calls.on.ims=1"
echo "persist.radio.data_con_rprt=1"
echo "persist.dbg.vt_avail_ovr=1 "
echo "persist.dbg.wfc_avail_ovr=1 "
echo "persist.radio.rat_on=combine "
echo "persist.radio.data_ltd_sys_ind=1"

זה צריך להיות תחת Vendor.xml  בעולם מושלם (חולץ מהרשימה של אפל)

<key>IMSConfig</key>
<dict>
  <key>EnableWiFiCallingWithoutEntitlement</key>
  <true/>
  <key>Voice</key>
  <dict>
    <key>EnableVolteByDefault</key>
    <true/>

צריך רק רצון

כל יצרן ודגם מנהל את העניין מעט שונה, מי שצריך עזרה עם פיקסלים מוזמן לשלוח הודעה פרטית. 

מכשירים עם צ'יפסט Qualcomm משתמשים בFIRMWARE בסיומת mbn. לקושחת המודם שלהם.

אפשר להחליף את הקושחה הזו בקושחת מודם ממכשיר תומך עם צ'יפט זהה (כמו LG למשל) וזה אמור לעבוד אבל שוב, צריך ROOT.

אפשר לגשת לבעיה מכמה זוויות, אך הכל מוכיח שהרשתות ישראליות לא יצרו קשרי חוץ עם היצרנים השונים כמו שאר העולם, כדי להוסיף אותם לשורות הקוד של המודמים, וזאת כדי לתמרץ לקוחות לקנות מהיבואנים הרשמיים בלבד, אחרת לא יקבלו את כל שירותי הרשת.

כשזה מתבצע ברשת אחת, ניחא.

כשזה מתבצע בכל הרשתות, יש כאן תיאום חשוד מאד.

נתתי 3-4 אופציות לפתרון, בשורה תחתונה צריך טלפון אחד של משרד התקשורת ליצרניות הגדולות השונות כדי להוסיף להם את נתוני הרשתות הישראליות למודמים (רשתות מזוהות דרך מספרי MCC וMNC ודרך מזהה בן 3-4 ספרות, לכן אין שום בעיה לגמור את כל הסיפור בקצת יחסי חוץ של הרשתות)

צהריים טובים

סליחה על ההקפצה של נושא ישן....

הזמנתי מעלי אקספרס מכשיר בשם KINGKONG MINI 2 PRO של חברת CUBOT בהגדרות המכשיר מופיע שיש שיחות VOLTE וגם בחברה (פלאפון) זה פעיל,

בהגדרות הרשת (מה שנקרא בחירת אינדקס טלפון) כתוב כי ניהול התצורה של VOLTE פעילה,

יש לי רוט למכשיר ועשיתי את השינוי של קובץ הPROOP לפי מה שכתבת כאן, אך ללא הועיל...

אשמח אם תוכל אתה או מישהו אחר לעזור לי גם תמורת תשלום בעניין ניתן לפנות אליי כאן או במייל: 8837254@gmail.com

תודה רבה!

ציטוט של Robert Feynman

Screenshot_20240115-134506.png

Screenshot_20240115-134453.png

Screenshot_20240115-134524.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...