יתכן ש- RX 6800XT מהיר יותר מ- 3090 ? - עמוד 7 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יתכן ש- RX 6800XT מהיר יותר מ- 3090 ?

nec_000
 Share

Recommended Posts

בנתיים lanzar מדווח שהוא קרא את הסקירה הטכנית שמפרטת כי הגרסת Aegesa החדשה מהיום משפרת את היעילות של

ריזן 5000 מול הפלטפורמה. ולכן צפויים שיפורים בביצועים לכל רוחב הגזרה. אז זה הרקע שמסביר עבורנו את הנושא.

אגב המשמעות היא שכל הסקירות של ריזן 5000 ברשת האינטרנט צריכות בעצם לעבור ביצוע מחדש. בואו נראה

עם הסוקרים בחו"ל מספיק מקצוענים ראויים ונבונים לעשות זאת. ואם הם לא יעשו, אז לא נורא, אנחנו נביא לקהילה המקומית

שלנו את הידע באהבה ומתוך שליחות.

עכשיו בחזרה לנושא שלנו, היה לנו חוב אליכם הרי ב- tombraider ב- אז הרצנו גם את זה היום (הכל בזכותו של איש המערות

שהעיר לנו בכלל, כי יש לבדוק גם . אז שוב הרבה הערכה לעצתו הנבונה כי בלעדיה היינו כנראה מתעצלים לסחוב את הטלויזיה לחדר).

כמובן שהרצנו שוב ב- 1440P רק כדי לגלות שפור משמעותי בזכות גרסת  aegesa החדשה. היום זה יום של בשורות חברים 🙂

אז הנה תוצאות 1440P טריות מהיום, עלינו מ- 166FPS אתמול ל- 176FPS היום לאחר העדכון Aegesa 

4.thumb.jpg.4a2c77ffb8f383753e55438cd294c784.jpg

הנה התוצאות ב- שהיינו חייבים = 101 FPS

5.thumb.jpg.ef9f0fe72301c54271ff1585dcf3c54d.jpg

והגרף להתיחסות:

ב- 1440P עלינו מ- 148FPS ל- 176 (שפור של 19%)

ב- עלינו מ- 89FPS ל- 101 (שפור של 13.5%)

SOTTR-2.thumb.png.b28c730315586c6f3a78a27387bb93eb.png

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 299
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אני מסכים איתך שאם המחיר זהה, הביצועים זהים, ביצועים לאחר המהרה זהים, לקנות nvidia יותר חכם. דרייבר בשלים ב day one, רוב הארכיטקטורה מקבל את רוב הביצועים כבר בדרייברים הראשונים. פיצרים שמקבלים בnvidia שלפעמים מגיעים באיחור אצל , ולמרות כל זה. 80-90 אחוז מהגיימרים מעדיפים ביצועים נטו על ביצועים תחת ray tracing.

אז כאן הבחירה היא נטו שלך.

עריכה,

דבר נוסף, אל תשכח שרוב רובם של הכותרים לא תומכים ב ray tracing. וגרוע מיזה, לא כל משחק שתומך ray tracing תומך dlss. במיקרים כאלה הray tracing מיותר כי הקצב פריימים שתקבל תיהיה לא הגיונית. לשם זה נולד ה dlss. לפצות על המשאבים שray tracing דורש. ונחש מה? רוב רובם של הגיימרים מפעילים dlss לבד. מבלי להפעיל ray tracing. כדי לקבל אחלה חווית גיימינג ברזולוציות גבוהות כמו .

נערך על-ידי Lanzar
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהו מעניין, הבנו שכרטיסי RDNA2 (בשונה מכרטיסי נוידיאה באופן רוחבי - לא רק אמפיר) ויש על זה חומר ברשת

גם, מרוויחים (מעט) ביצועים כשעובדים על אפיק pci-e דור 4. משהו כמו 1-3% לערך. ראינו זאת משתחזר על RDNA1

באמצעות rx5700 שיש ל- lanzar. גם הוא נהנה מ pci-e דור 4.

ולכן שכשמבצעים את המדידות על פלטפורמה של ריזן 5000 שתומכת ב- pci-e דור 4 , חלק מהשיפור נובע בגלל זה.

ברשת סוקרים שבודקים כרטיסי RDNA2 על אפיק pci-e דור 3, שזה מה שיש באינטל דור 10, גורע קצת מהביצועים.

זו נקודה שיש לתת עליה את הדעת.

עתה אנו רואים עד כמה מורכב העסק, ואל לנו לבנות תזה שלמה מסקירות באינטרנט, מבלי שמבינים את סביבת הריצה

על בוריה. מספיק שעוברים מדור המיושן לדור ריזן 5000 המודרני, העסק נראה אחרת.

כמו כן רואים בבירור שיש צווארי בקבוק בעיקר בפלטפורמה המיושנת של , בחלק מהמקומות כשכרטיסים כאלו חזקים

אפילו ב- 1440P אינם מצליחים להגיע למלוא הפוטנציאל שלהם.  הריזן 5000 אמנם שיחרר חלק מהצוואר בקבוק הזה,

אך יתכן שעדיין לא עד הסוף. ראינו ששפור aegesa עזר יותר ב- 1440P מאשר ב , מה שמעיד שיש צוואר בקבוק שמה

ברובד מעבד/פלטפורמה ששוחרר קצת.

**כנראה רק ב- ניתן בימנו להרוות באופן הולם את אמפיר ו- RDNA2. ומרגע לרגע עושה הרושם שזו הרזולוציה

הנכונה לבדיקת עומס תוך בידוד והוצאת המעבד והפלטפורמה אל מחוץ למשוואה.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Lanzar

אני מסכים איתך שאם המחיר זהה, הביצועים זהים, ביצועים לאחר המהרה זהים, לקנות NVIDIA יותר חכם. דרייבר בשלים ב day one, רוב הארכיטקטורה מקבל את רוב הביצועים כבר בדרייברים הראשונים. פיצרים שמקבלים בnvidia שלפעמים מגיעים באיחור אצל AMD, ולמרות כל זה. 80-90 אחוז מהגיימרים מעדיפים ביצועים נטו על ביצועים תחת ray tracing.

אז כאן הבחירה היא נטו שלך.

עוד חודש בערך lanzar, עוד חודש. אז 3080ti יטרוף את כל הקלפים מחדש וידרש לבצע reevaluate של כל המשוואת כדאיות.

זה לא עוד הרבה זמן.

**אם כי למותר לציין, ש- למדה את הלקח בהשקה הזו לשם שינוי ? 🤔

הדרייברים שלה ב- day 1 עבור RDNA2 היו יחסית בסדר,  לא רק מבחינת יציבות, אלא למיטב הצפיה, 

גם מבחינת ביצועים במשחקים עצמם.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יהיה קשה לשכנע אותי לחזור ל ... אותי מעניין ביצועים אחרי ולא לפני. מבחינתי פוטנציאל חבוי הוא פוטנציאל קיים, ופוטנציאל קיים חייב לנצל...

נערך על-ידי Lanzar
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבחירה היא אכן נטו שלי. אני לא מסכים שDXR זה זניח ביחוד בהתחשב בפוש שעושים לזה בקונסולות ואני בספק ש3080ti ישנה משהו בתמונה הכוללת. הוא כנראה מוכרז בחודש הבא, לא יהיה זמין (כי לכמה מוצרים אפשר לחלק את אותה הליבה? זאת גם הבעיה של שמייצרים 100 מוצרים על 7nm של TSMC), כל עוד הוא מבוסס על 8nm של פוטנציאל ההמהרה יהיה מוגבל ולפי התמחור הנוכחי אני מנחש שהוא יעלה MSRP של אלף דולר ויהיה זמין ב1200 במקרה הטוב. 

בכל אופן, שיגיע כבר הכרטיס שלי, אני רוצה 144fps בהכל 🤣. אחח, בעיות של עולם ראשון. 

נ.ב. ובגלל המחסור בפחות או יותר הכל, נראה לי שאוכל למכור את החומרה הקודמת במחיר מופרז? 

נ.ב.ב. אולי היה עדיף שהיו דוחים את הדור הזה בחצי שנה במקום לדפוק לעצמם את המוניטין?👹

נערך על-ידי DrShawarma
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים בעודי ככה במקרה משוטט בתהליך הלמידה לטובת אסוף ידע וחומרים, לא יכול שלא להתרגז על החוסר

מקצועיות והשלומאליות של אחד האתרים הכי מפורסמים היסטורית בתחום הסקירות, הלא הוא מיודענו techpowerup.

בקישור הבא נוכל לראות על מה אני מדבר, הוא סוקר את אחד הכרטיסים שאנו מאד ממליצים עליו פה בשרשור,

ה- Merc 319, הנה ראו בקישור הבא את העמוד הרלוונטי:

https://www.techpowerup.com/review/xfx-radeon-rx-6800-xt-speedster-merc-319-black/38.html

זה צילום מסך של מה שהנני מדבר עליו. הגאון שמה זה שעשה את הסקירות על הכרטיסי 6800xt אפילו לא טרח

לבדוק וללמוד, שהמהרת דופקת בכ- 10% את הביצועים, ומה שהוא עשה שמה, זה העלה את התדר זכרון

עד למקסימום שהוא מצליח לפני שקורס לו העסק, ומבחינתו זה הדרך שבה הוא מציג את ביצועי הכרטיסים הללו

בסטוק ולאחר , פשוט לראות ולבכות:

image.png.aba59969f44a99a4810aa67fc7c8fa00.png

בכל אחד מהמקרים הוא מדגים את ההמהרה המקסימלית, ככזו שבה הזכרון עובד על 2140mhz במקום 2000mhz.

ואני שואל, אתה סוקר לא ככה, אתה אמור להיות מקצוען ומנוסה לא ככה, למה לא עשית שעורי בית ללמוד את

הארכיטקטורה החדשה על בורייה ביסודיות, ושהיא בכלל לא מרנדרת מול VRAM אלא מול cache ?

למה לא למדת עד עכשיו כבר 12 שנים באחור, את טפולוגיית שהושקה ב- 2008 לדורותיה (שנהפכה

לימים ל- GDDR6) ואת פרוטוקל תיקון השגיאות שלה, אשר מחייב לבדוק, באיזה תדר עבודה הביצועים מיטביים,

וממתי יורדים הם בשל השגיאות (כי אין דרך אחרת לדעת, הקריסה מתרחשת הרבה אחרי שיש כבר שגיאות), וכל עוד אין

קריסה ואתה בתוך טווח השגיאות, retransmits של השידורים מאט את הביצועים. כל סוקר מנוסה שאני מכיר תמיד

יידע זאת. ודווקא האתר הזה בעל השם הוותיק לא ?

למעשה זו טעות שבימים אלו נראית כחוצה , כך ש- TPU אינם לבדם בקלחת.

לכן כל מה שהוא רואה שמה בעמודה בצד ימין זה 10% לערך פחות ממה שהכרטיס מסוגל לבצע.

וזה אתר עם רבבות נכנסים אליו, אם לא מעל 100 אלף קוראים. מדובר פה בדיסאינפורמציה שהוא ועוד סוקרים רבים

מדי ברחבי  הרשת מייצרים בשל בורות.

המשך הבדיקה מעלה שפלטפורמת הבדיקות של אתר TPU היא מיושנת במונחים של התחום ועדיין עומדת על

9900K מומהר ל- 5.0ghz:

https://www.techpowerup.com/review/msi-radeon-rx-6800-xt-gaming-x-trio/4.html

image.png.bea966b5364554cc640d9aa7538063f2.png

אין לנו ספק בשלב הזה, כי כבר ראינו, שהמערכת הזו פוגעת בביצועים של הכרטיסים החדישים והחזקים של היום.

אפילו דור 10 אינו מאפשר למקסם את הנושא.

פה מדובר בפאשלה ענקית של , על שאינה מעסיקה אנשי PR מקצוענים, שהיו מסבירים לסוקרים, שהם עושים

לא נכון, מלמדים אותם בהדרכה מקדימה ובהדרכת פידבק של לאחר מעשה, להפעיל את הכרטיס כאשר התדר זכרון

במהירות הנכונה ולהציג ביצועים תקינים.

אמרתי כבר הרבה פעמים ואשובה, הפורום שלנו פה בארץ כחול לבן הוא אחד היותר איכותיים מבחינה מקצועית שאני

מכיר ברמה בינלאומית רוחבית. זה כבוד וגאווה. יש עוד כאלו כמובן, אבל הם מעטים ובין הטיפות צריך למצוא אותם.

בסיכומו של דבר, צרכן שאינו עושה עבודת בדק מספקת, רואה את הסקירות של דגמי רפרנס על כל התחלואים שבהן,

מבחינתו זה מה שהמוצר הזה יודע לעשות, הוא לא רואה שיפור מספק בהמהרות בגלל הטעות בהגדרת VRAM לא

נכונה,  ובזאת סוגר את הבסטה מבחינתו.

צרכן/חובב שמעמיק ובוחן את הדברים ביסודיות, שאכפת לו ומעניין אותו, מגיע לתמצית הנכונה.

יש פה לפחות 20 אחוז (או יותר - תלוי בתרחיש) של ביצועים במוצר. רק צריך לדעת לחלץ אותם נכון.

הן מבחינת בחירת הכרטיס המתאים (הבאנו שני דגמים לדוגמא), והן בבחינת הקנפוג התקין (לא להמהיר VRAM).

החובב המתקדם מבין שמוטב לעבוד עם ריזן 5000 במידת הניתן, כולל הגישה הישירה שלו לזכרון בכרטיס, כולל pci-e

דור 4, וכולל כל העדכונים האחרונים של aegesa ללוחות האם (רק היום יצא אחד שמשפר וראינו כמה).

מעבר לאלו הצרכן המתקדם מבין שיש לאפטמז את המחשב, קרי להמהיר את הריזן שלנו כמו שצריך, לקנפג infinity

fabric לאופטימום שהוא 2000mhz, לכייל יחס סנכרון מול הזכרונות 1:1 עם - 4000mhz, ואפשר גם להדק

תזמונים פריטטית, זה ברור מאליו. לבחור dual rank גם בל נשכח. הכל על מנת להקנות בידי ה- GPU את

התשתית המיטבית שאנו מסוגלים להעניק לו, כדי שלא יווצר צוואר בקבוק ברובד ה- CPU והפלטפורמה. לתת ל- GPU

מה שנקרא, את הצ'אנס לעבוד במיטבו. 

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

אילו זיכרונות מותקנים על מערכת הבדיקה ?

נשאיר ל- lanzar להשיב.

בנתיים ככל שאני יודע ובמלוא הזהירות הנדרשת (הוא יתקן אם הנני טועה), שעובד ב- 4000mhz מסונכן ביחס

1:1 מול ה- infinity cache שעובד ב- 2000MHZ. כמובן dual channel וגם dual rank. זה האופטימום במערכת ריזן

5000 שאנחנו מכירים.

*המעבד אצלו ריזן 5900X ב- 4.8ghz all (יכול לעשות קצת יותר, אבל לא רוצים להביאו לקצה).

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Radeon RX 6800 vs. GeForce RTX 3070, 40 Game Benchmark: 1080p, 1440p & 4K - YouTube

מכיוון שכולם אוהבים את פטיש על קופסא עכשיו, אני חושב שהדיון האינסופי בין סטיב לסטיב בסוף הסרטון פחות או יותר קולע לדעות השונות בת'רד הזה גם אם הכרטיסים הם לא הנושא פה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...