z490m VS h470m למחשב תכנות עם I7 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

z490m VS h470m למחשב תכנות עם I7

gurfi
 Share

Recommended Posts

מחשב שמטרתו בעיקר גלישה ותכנות. הרבה טאבים ביחד בכרום. מעוניין במחשב חזק.
לא מעוניין ב
מעוניין ב I7 ולא פחות.

מה עדיף לקחת לוח אם Z490M או Gigabyte H470M DS3H בהנחה שאני לא מתכוון OC או משחקים כבדים?

מעבדים:
Intel i7 10700 / 1200 Tray
קירור למעבדים:
be quiet! CPU Cooling Pure Rock Slim
לוחות אם:
Gigabyte H470M DS3H
מארזים:
Antec VSK10 Case
ספקים למחשבים נייחים:
ANTEC 550W Neo Eco Classic TUF 80+ Bronze
דיסקים SSD:
Samsung SSD 500GB 970 EVO Plus M.2
זכרון: (קניתי בנפרד)
TEAMGROUP T-Force Vulcan Z DDDR4 16GB Kit (2 x 8GB) 3000MHz (PC4 24000) CL16
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח Z490 יאפשר לך להריץ את הזכרונות במהירות המלאה אבל עם הזכרונות האלה זה לא ממש משנה שום דבר, אתה בכל מקרה לא תוכל לעשות עם המעבד הזה. לדעתי האישית מערכת אספקת החשמל של שני הלוחות שבחרת לא ממש מתאימה למעבד 8 ליבות, זה יעבוד אבל אתה כנראה לא תוכל לקבל את מלוא הביצועים מהמעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכול להתאפק , עדיף .

ולעצם השאלה , ללוח אין שום יתרון עבורך. כל עוד אתה מקבל מלוח שלך את כל הפיצ'רים היציאות שאתה צריך אז הייתי הולך על מה שיותר זול.

ציטוט של etal

לדעתי האישית מערכת אספקת החשמל של שני הלוחות שבחרת לא ממש מתאימה למעבד 8 ליבות, זה יעבוד אבל אתה כנראה לא תוכל לקבל את מלוא הביצועים מהמעבד.

שווה לבדוק את זה.

החשש האמיתי הוא למעשה thermal throttle , אני דווקא מאמין שרוב הסיכויים שהלוחות האלו בסדר אבל אני לא מכיר סקירות שלהם.

צריך לנסות למצוא סקירה של הלוחות או ללכת על משהו אחר שקיבל סקירה חיובית.

נערך על-ידי lompy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

לוח Z490 יאפשר לך להריץ את הזכרונות במהירות המלאה אבל עם הזכרונות האלה זה לא ממש משנה שום דבר, אוברקלוק אתה בכל מקרה לא תוכל לעשות עם המעבד הזה. לדעתי האישית מערכת אספקת החשמל של שני הלוחות שבחרת לא ממש מתאימה למעבד 8 ליבות, זה יעבוד אבל אתה כנראה לא תוכל לקבל את מלוא הביצועים מהמעבד.

בגלל שלקחתי 3000 MHZ? אין הבדל משמעותי? 

כמה W צריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

לא יכול להתאפק , עדיף AMD.

ולעצם השאלה , ללוח Z490 אין שום יתרון עבורך. כל עוד אתה מקבל מלוח שלך את כל הפיצ'רים היציאות שאתה צריך אז הייתי הולך על מה שיותר זול.

שווה לבדוק את זה.

החשש האמיתי הוא למעשה thermal throttle , אני דווקא מאמין שרוב הסיכויים שהלוחות האלו בסדר אבל אני לא מכיר סקירות שלהם.

צריך לנסות למצוא סקירה של הלוחות או ללכת על משהו אחר שקיבל סקירה חיובית.

לגבי ה - אני יודע 🙂 אבל קשה יהיה להזיז אותי מזה.. 🙂

תודה!

בקיצור, אני מבין ללכת על ה h470..

לכמה W לעלות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

לדעתי האישית מערכת אספקת החשמל של שני הלוחות שבחרת לא ממש מתאימה למעבד 8 ליבות, זה יעבוד אבל אתה כנראה לא תוכל לקבל את מלוא הביצועים מהמעבד.

זה לא משנה כמה ליבות יש אלא מהי המעטפת התרמית של המעבד. ובימינו המעטפת התרמית של מעבד 8 ליבות היא לא גבוהה במיוחד.

לפי המפרט שלהם, הלוחות תומכים גם במעבדים בעלי TDP יותר גבוה, ועם מספר ליבות רב יותר, אז לא ברור לי מה הבסיס לטענה הזו.

גיגהבייט היא יצרנית ותיקה, אמינה, ורצינית. אם לפי המפרט שלהם הלוח תומך במעבד כלשהו (בלי "כוכביות" ובלי כלום), אז הוא תומך בעבודה יציבה ותקנית שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ido.G

זה לא משנה כמה ליבות יש אלא מהי המעטפת התרמית של המעבד. ובימינו המעטפת התרמית של מעבד 8 ליבות היא לא גבוהה במיוחד.

לפי המפרט שלהם, הלוחות תומכים גם במעבדים בעלי TDP יותר גבוה, ועם מספר ליבות רב יותר, אז לא ברור לי מה הבסיס לטענה הזו.

רק ממבט חטוף ה VRM שלהם נראה די מסכן (לא בדקתי לעומק)

יש לוחות שגם בסטוק מגיעים ל thermal throttle , ככה שזה לא מופרך לראות VRM כזה ולפקפק בטענה של היצרן.

ספיציפית לגבי GIGABYTE Z490M לא ראיתי סקירה אבל כן ראיתי שה GIGABYTE UD שיש לו VRM קצת יותר מוצלח ,מגיע ל 80 מעלות ב TDP של 125 ורץ ב 4400MHZ , שזה תקין לחלוטין ובמסגרת הספספיקציה אבל לוחות עם VRM יותר מוצלח יכולים לרוץ עם TDP יותר גבוה ולכן גם המעבד יכול רץ בתדר יותר גבוה . זאת לדעתי הכוונה של etal כשאמר שהוא לא יקבל את מלוא הביצועים שהמעבד מסוגל לתת ולדעתי יש סיכוי סביר שהוא צודק.

נערך על-ידי lompy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הלוחות שבחרת , אני מנחש שאתה מסתכל ב KSP.

אם אני צודק אז לדעתי הלוח שהכי משתלם לך לקנות זה בכלל את ה

MSI MAG B460M MORTAR LGA1200

שעולה שם 565 שקל.

ההבדלים בין H470 ל B460 הם די מינורים

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/201841/intel-b460-chipset.html

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/201835/intel-h470-chipset.html

ומסכמים בעיקר בפורט  USB 3.2 Gen 2 שגם ככה לפי מה שבדקתי לא קיים בגיגבייט.

מסתמך על בדיקות שעשה סטיב

תראה את ההשוואה בין ה לגיגבייט (שהוא לוח עם VRM יותר מוצלח מהגיגביט שאתה שבחרת)

באותו TDP ה רץ ביותר מ 10 מעלות פחות.

ואם מורידים את המגבלה של ה TDP אז ה מריץ את המעבד ב 4800 במקום 4400.

https://www.youtube.com/watch?v=jZe_VC4i3wk&t=442s

image.png.601acde09f40236534d64f9debfb2110.png

נערך על-ידי lompy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Ido.G

אתה כנראה לא עוקב אחרי איך בשנים האחרונות  משחקת עם ההגדרות של המעטפת הטרמית. נכון שרשמית זה מעבד של 65w אבל רשמית הדבר היחיד שאינטל מבטיחה בהספק הזה הוא מהירות של 2.90 GHz. אני מעריך שבמינימום הזה הלוח אכן יעמוד אבל אלו לא הביצועים שמי שקונה i7 מצפה להם.

ציטוט של gurfi

לכמה W לעלות?

לא הבנת, הכוונה לא הייתה שאתה צריך ספק כוח חזק יותר אלא שכדאי לך לבחור שיש עליו מערכת יצוב ואספקת חשמל טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

לפי הלוחות שבחרת , אני מנחש שאתה מסתכל ב KSP.

אם אני צודק אז לדעתי הלוח שהכי משתלם לך לקנות זה בכלל את ה

MSI MAG B460M MORTAR LGA1200

שעולה שם 565 שקל.

ההבדלים בין H470 ל B460 הם די מינורים

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/201841/intel-b460-chipset.html

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/201835/intel-h470-chipset.html

ומסכמים בעיקר בפורט  USB 3.2 Gen 2 שגם ככה לפי מה שבדקתי לא קיים בגיגבייט.

מסתמך על בדיקות שעשה סטיב

תראה את ההשוואה בין ה MSI לגיגבייט (שהוא לוח עם VRM יותר מוצלח מהגיגביט שאתה שבחרת)

באותו TDP ה MSI רץ ביותר מ 10 מעלות פחות.

ואם מורידים את המגבלה של ה TDP אז ה MSI מריץ את המעבד ב 4800 במקום 4400.

https://www.youtube.com/watch?v=jZe_VC4i3wk&t=442s

image.png.601acde09f40236534d64f9debfb2110.png

אני בונה אותו כרגע בפולנטר. לא רוצה לקנות ב KSP.

הבעיה בלוח של שאין לו DVI ואני רוצה את זה למסך ישן. (למרות שאני צריך לבדוק אם המסך תומך בשרשור DP ואז יכול להיות שהבעיה תפטר).
יש עוד לוחות מומלצים? דווקא מ ציפיתי מהם ללוח טוב.

נערך על-ידי gurfi
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

@Ido.G

אתה כנראה לא עוקב אחרי איך בשנים האחרונות  אינטל משחקת עם ההגדרות של המעטפת הטרמית. נכון שרשמית זה מעבד של 65w אבל רשמית הדבר היחיד שאינטל מבטיחה בהספק הזה הוא מהירות של 2.90 GHz. אני מעריך שבמינימום הזה הלוח אכן יעמוד אבל אלו לא הביצועים שמי שקונה i7 מצפה להם.

לא הבנת, הכוונה לא הייתה שאתה צריך ספק כוח חזק יותר אלא שכדאי לך לבחור לוח אם שיש עליו מערכת יצוב ואספקת חשמל טובה יותר.

אהה. נכון, חשבתי שהכוונה לספק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@etal
@lompy

מקבל את הטענות שלכם, ואכן טעיתי. כנראה שעדיף לקחת לוח טוב יותר (לפחות מבחינת תצורת \ ה VRM).

הערת אגב:

אומנם לדעתי המעבדים של מתומחרים בצורה טובה, אך עניין הלוחות הופך בניה של  מערכת מבוססת אינטל ללא משתלמת לדעתי.

למערכת מבוססת יש לוחות לא רעים בכלל באיזור ה 450 - 600 שח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של gurfi

אני בונה אותו כרגע בפולנטר. לא רוצה לקנות ב KSP.

הבעיה בלוח של MSI שאין לו DVI ואני רוצה את זה למסך ישן. (למרות שאני צריך לבדוק אם המסך תומך בשרשור DP ואז יכול להיות שהבעיה תפטר).
יש עוד לוחות מומלצים? דווקא מ GIGABYTE ציפיתי מהם ללוח טוב.

יציאת DVI היא כבר יציאה די ישנה , אני מצפה למצוא אותה על לוחות תקציבים שפחות מומלצים.

חוץ מזה יציאת DVI זה לא ממש מכשול , תמיד אפשר לקנות כבל ל DVI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

יציאת DVI היא כבר יציאה די ישנה , אני מצפה למצוא אותה על לוחות תקציבים שפחות מומלצים.

חוץ מזה יציאת DVI זה לא ממש מכשול , תמיד אפשר לקנות כבל HDMI ל DVI.

יש אחר?

אני רואה שהוא לא קיים בפולנטר. (יש להם את ה bazooka שאין לו DP)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...