שאלה רצינית לגבי מחירי חומרה בארץ - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה רצינית לגבי מחירי חומרה בארץ

forumate
 Share

Recommended Posts

נכון שהמחירים פה מאוד גבוהים  על הרבה מוצרי מחשוב ותמיד אומרים (גם אני) שהחנויות פשוט מגזימות 

השאלה שלי אם לדעתכם זה ככה בגלל שאין ביקוש למוצרים האלה בארץ (כי אין קהל גדול למוצרי גיימינג יקרים או מסכים 144HZ 2K למשל) ואז החנויות חייבות להגזים במחיר כדי לפצות על מספר מכירות מועט? או בגלל שפשוט אין תחרות אמיתית? כי היום כולם עברו יותר למובייל ולמחשבים ובגלל זה חייבים להעלות מחירים?

למשל 3080 נמכר בארץ במעל ל-4000 ש"ח.. כמובן שיש מיסים אבל כל המחירים יקרים פה גם אחרי חישוב המס בגלל זה אני שואל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע עם ה3080 הוא שהיבואן צריך לכסות את כל ההוצאות שלו, אבל הוא בקושי מקבל , אז הוא מגלגל את ההוצאות על הצרכנים, במידה והיה פחות מחסור המחירים היו יורדים מהר יותר.
והמחירים בישראל לא גבוהים יותר ממקומות אחרים ברוב הדברים(שאתה מסתכל על מחירים באמזון ארה"ב זה בלי מיסים וגם שם משלמים מיסים שמזמינים) ולפעמים אפילו זולים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של forumate

אם לדעתכם זה ככה בגלל שאין ביקוש למוצרים האלה בארץ (כי אין קהל גדול למוצרי גיימינג יקרים או מסכים 144HZ 2K למשל) ואז החנויות חייבות להגזים במחיר כדי לפצות על מספר מכירות מועט? או בגלל שפשוט אין תחרות אמיתית? כי היום כולם עברו יותר למובייל ולמחשבים ניידים ובגלל זה חייבים להעלות מחירים?

גם זה וגם זה וגם זה.

ותתפלא אבל יש קטגוריות של מוצרי מחשוב / אלקטרוניקה שמחירם בארץ בכלל לא גבוה ביחס לאירופה / ארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

גם זה וגם זה וגם זה.

ותתפלא אבל יש קטגוריות של מוצרי מחשוב / אלקטרוניקה שמחירם בארץ בכלל לא גבוה ביחס לאירופה / ארה"ב.

תסביר לי איך לעזאזל 5900X בארץ עולה כמו 5950X בארה"ב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Vlad3

תסביר לי איך לעזאזל 5900X בארץ עולה כמו 5950X בארה"ב

אני חושב שאתה מתעלם מהעובדה שגם בארה"ב אנשים צריכים לשלם מיסים שהם מזמינים, המחירים של המעבדים החדשים של בארץ הוגנים מאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

בניגוד לארץ, וגם לאירופה, בארהב לא מציגים מחירים סופיים, אלא מחירים ללא מעמ. המחירים שאתה רואה באתרים כמו או ניואג הם לא המחירים הסופיים עבור צרכן בארה"ב, כתלות במדינה בה הוא גר. הצרכן צריך להוסיף למחיר זה את המס המקומי של האיזור בו הוא מתגורר. אם הוא גר במקום עם 0% מס (מעמ), לא ישלם כלום, אם הוא גר במקום עם 20% מס, ישלם 20%.

מה שהצרכן האמריקני (והקנדי) בהחלט כן מרוויח זה עלות שילוח מאוד זולה בתוך צפון אמריקה.

אני הייתי די הרבה פעמים באירופה בשנים האחרונות, בדי הרבה מדינות. אני חושב שבקלות משהו כמו 10. אני תמיד נכנס לחנויות אלקטרוניקה מקומיות ומסתדר על דברים כמו מסכים, עכברים, מחשבים ניידים, טלפונים סלולרים, ועוד. אני יכול להגיד לך שכמעט תמיד טלפונים סלולריים יותר זולים בארץ, ולגבי דברים אחרים, המחירים הם +- באותה הרמה, כתלות בחנות, כזה או אחר, וכן הלאה.

כך שהקביעה שלך היא פשוט לא נכונה. כלומר, לפחות לא באופן גורף.

עריכה:

לאחר שאמרתי את זה כל, 

כן, היא סוג של "אי". אנחנו דוברים שפה שמשתמשים בה רק פה, אנחנו לא נהנים מרשת הלוגיסטיקה של היבשת הצפון-אמריקנית או האירופאית, אין לנו פה כלל-אמריקניות או כלל-אירופאית שנהנות מיתרון לגודל - ועם זה אנחנו צריכים לחיות. 

דווקא אלקטרוניקה \ מחשבים זה אחד התחומים בהם זה פחות בא לידי ביטוי. לדעתי זה בא לידי ביטוי בצורה משמעותית יותר במזון.

נערך על-ידי Ido.G
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משער שאתם מבינים יותר טוב ממני בנושא.

אבל סתם לצורך השוואה על 4 מוצרים שיצא לי לבדוק:

1. מי בנד 5 - עלה לי בערך 105 ש"ח מאליאקספרס. בארץ פי 2.

2. מצלמת שראיתי באליאקפרס ב-40 ש"ח עלתה לי פי 4 בארץ.

3. לוח גרפי של Huion דרגם H610PRO V2 - בארץ בקיי אס פי ב-420 ש"ח. באזמזון עם משלוח עד הבית בבערך 210 ש"ח.

והשירות והאחריות של קיי אס פי לא שווים תוספת של שקל למחיר.

4. ספת אימון של יורק (לא קשור למחשבים) שבקנדה עולה פחות מ-100 דולר, בארץ עולה 1,300 ש"ח. כן יש  עלות משלוח. האם זה מצדיק מחיר פי 4? לא יודע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של law89

אני משער שאתם מבינים יותר טוב ממני בנושא.

אבל סתם לצורך השוואה על 4 מוצרים שיצא לי לבדוק:

1. שיאומי מי בנד 5 - עלה לי בערך 105 ש"ח מאליאקספרס. בארץ פי 2.

2. מצלמת אינטרנט שראיתי באליאקפרס ב-40 ש"ח עלתה לי פי 4 בארץ.

3. לוח גרפי של Huion דרגם H610PRO V2 - בארץ בקיי אס פי ב-420 ש"ח. באזמזון עם משלוח עד הבית בבערך 210 ש"ח.

והשירות והאחריות של קיי אס פי לא שווים תוספת של שקל למחיר.

4. ספת אימון של יורק (לא קשור למחשבים) שבקנדה עולה פחות מ-100 דולר, בארץ עולה 1,300 ש"ח. כן יש  עלות משלוח. האם זה מצדיק מחיר פי 4? לא יודע

לרוב המוצרים נשלחים ממדינות עולם שלישי שבהן התלג נמוך לכן המוצרים מסביב למקומיים יקרים אך זולים לאלה שלא.

עלות אחסנה בארץ עולה אלפי שקלים, מיסים שצריכים להישלם במעמד המכירה\קנייה, מה שאומר שאתה צריך שיהיה לך כסף והרבה.

לכן הדברים מתבטאים לצדק ושלא לצדק במחירים גבוהים לצרכן.

במקום להתרכז במחרים במוצרי האלק' ששברו שיאים במחירי שפל מזה תקופה ארוכה, ותתרכז במחירי המזון.

נראה לך הגיוני שמייצרים מוצר כחול לבן, הוא נשלח למדינה זרה, יש עלות אחסנה ומיסים מקומיים וגם מיסים חיצוניים, והנתח שוק שלהם קטן מבארץ ובכל זאת הם נמכרים שם ביותר זול מפה. חוסר היגיון כלכלי גורף.

מה שנעשה בפועל זה שפה בארץ משלמים המון על מעט, ונשלח לחול מוצרים לפעמים בעלות הפסד או שלא וההמון שאנחנו משלמים בארץ מכסה חלק מהפסדים שלהם שם.
ואם בכל זאת לא השתכנעת ואתה רוצה להקים מחאה, תקים אחת כזו כנגד הדבר הבזויי הזה שנקרא "קבלנות\זכיינות". ואני לא ארחיב כמה הדבר הזה נוכלולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

לכן הדברים מתבטאים לצדק ושלא לצדק במחירים גבוהים לצרכן.

אין לי בעיה שירוויחו, אבל כאשר:

אופציה ראשונה היא ללכת לקי אס פי, לבזבז שעה על הגעה לשם ועוד שעה על רכישה ושלם 2X כאשר גם האחריות שלהם לא קיימת (הם משגעים אותי על שני מוצרים שקניתי מהם. אחד מהם כבר נאלצתי לרכוש מוצר נוסף מאייבורי כי ההתכתבות עם השירות לקוחות שלהם לוקחת שבועיים).

לעומת להזמין מחו"ל עד הבית

אני מעדיף את האופציה השניה.

הסיבה היחידה מבחינתי לרכוש בארץ היא נושא האחריות, אבל נותני השירות בארץ כל כך גרועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Aliexpress זה משהו אחר. אי-אפשר להשוות את זה לחנות או פיזית, לא בישראל ולא במדינות אחרות.

אחריות בישראל היא חשובה במוצרים גדולים / כבדים / מורכבים שאין אפשרות סבירה לשלוח אותם לחו"ל ושהם מספיק יקרים כדי להצדיק את עניין האחריות. ברור שזה לא תקף לרוב השיט הזול שתקנה בKSP. הסיבה היחידה לקנות בKSP זה אם אתה רוצה משהו עכשיו ולא בעוד שבועיים עד חודשיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

שהם מספיק יקרים כדי להצדיק את עניין האחריות.

אבל זאת בדיוק הבעיה. לא מכבדים אחריות בישראל.

במקרה הטוב מטפלים אחרי שמוציאים לך את הנשמה ובמקרה הרע לא מטפלים. ב-90% מהמקרים אתה לא תצא מרוצה ולא יממשו את האחריות.

וזה כולל לא מעט חברות. לצערי לא היה לי מזל גדול עם רכישת פלאפונים.

רכשתי פלאפון מרשת גדולה מסויימת והוא הגיע תקול. נשלח למעבדה שלהם לשבועיים והם אישרו זאת. נתנו לי אופציה של החזר כספי או לקחת מוצר חדש. לקחתי פלאפון חדש וגם הוא הגיע תקול. נשלח למעבדה שלהם ואישרו שהוא הגיע תקול. הבנתי שעדיף לקנות ממקום אחר. ביקשתי החזר כספי. הם סירבו בטענה שעברו 14 ימים מיום הרכישה המקורי. אני טענתי שהם הציעו לי החזר כספי ואם הייתי רוכש פלאפון חדש מהם בהחזר הכספי באותו יום שהחלפתי את הפלאפון לא עברו 14 יום מאז קבלתו ועד שהחזרתי לחנות (מצחיק שהם טוענים שעברו 14 יום כשבפעם הראשונה הוא היה במעבדה שלהם לבד מעל 14 יום, אז ברור שעברו). רק אחרי דין ודברים ואיום בתביעה קטנה הם הסכימו להחזיר לי את הכסף.

עוד פלאפון שרכשתי מרשת גדולה, לאחר 3-4 ימים המטען התפוצץ וחלק מהמתכת שלו שמתחברת לשקע נמס. התחילו כל מיני בעיות בפלאפון והוא היה נכבה באופן פתאומי ומאבד 20-30% מהסוללה. הוא נשלח 5 פעמים לתיקון ובכל הפעמים לא תוקן. ביקשתי החזר כספי או קבלת מכשיר חדש וסורבתי (שוחחתי עם השירות לקוחות שלהם המון פעמים). הגשתי תביעה קטנה ואז הם הסכימו להחזיר את המכשיר או להחזיר לי את הכסף + פיצוי קטן. סירבתי והגעתי איתם לבית משפט והם הפסידו בתביעה.

הכל במדינה הזאת שיטת מצליח. הרי יומיים לפני ביקשתי מכם להחליף את הפלאפון ללא בקשת פיצוי וסירבתם. רק כשהם הבינו שזה יגיע לבית משפט הם החליטו שהם מוכנים להחליף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרים כאלה הלוואי וכולם היו בארץ נוהגים כמותך והולכים לתביעות קטנות, אולי החברות כאן היו מקבלות סוג של תודעת שירות.

מאידך, אם כל מה שמקבלים (כמו בסיפור שלך) לאחר תביעה הוא רק את סכום ההחזר גרידא בלי קנס או פיצוי מצד החברה, מאוד ברור למה הם ימשיכו לנקוט בגישה המקוממת שלהם, מאחר והם לא מפסיקים כלום כשהם נגררים לתביעה.

לא קיבלת כלום מלבד החזרים? אין פיצוי על הטרטור שנגרם לך ללכת לתביעה? עוגמת נפש? משהו?

נערך על-ידי No-One
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...