הצלחה רבה בחיבור LCD COLOR למחשב (ראו דף מס' 6 :) - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצלחה רבה בחיבור LCD COLOR למחשב (ראו דף מס' 6 :)

Mighty

Recommended Posts

חחח את המסך עצמו ממש אני לא מאמין שתוכל לחבר, אבל יש לי כזאת טלוייזיה בדיוק (אך, ימי מלחמת המפרץ העליזים...  ;D) ויש לה למעלה חיבור של EXT ANT, יענו External Antenna.

תנסה לחבר את זה ליציאת של הכרטיס מסך שלך.. אתה תצטרך להכין איזשהוא כבל מתאם, SVIDEO->MINI PL

אבל אני מאמין שזה אפשרי, כי פעם חיברתי דרך שם מצלמת אליה וזה עבד יופי.

תנסה ותגיד לי אם זה עבד,

אני גם רוצה! :)

רגע אבל לא צריך שהטלווזיה תיהיה מוגדרת בכרטיס מסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רגע אבל לא צריך שהטלווזיה תיהיה מוגדרת בכרטיס מסך?

ברגש שתחבר את הטלויזיה לכרטיס מסך זה היה כאילו חיברת כל לכרטיס מסך, ואם יש לך נסיון בזה אז כל שעליך לעשות זה ללכת להגדרות הכרטיס מסך ולהפעיל את התמיכה בטלויזיה. רצוי שתחבר רגילה אמיתית קודם כדי שתראה איך העסק עובד, לפני שתחבר את הטלויזיה הקטנה.

נדב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום נדב :]

חסכת לי הרבה כאבי ראש, ומצאת פיתרון ממש נחמד , זה אלף

בית :] חחחח..... רק עכשיו נפל לי האסימון שזאת טלווזיה כמו כל טלווזיה אחרת ושרק צריך להגדיר את כל החרטה בכרטיס..

דרך אגב כבר הרכבתי כבל כזה: ] דיי נחמד :]

עכשיו אני רק צריך לחב, אבל י שלי בעיה יותר גדולה עכשיו (עזוב את העבודה שאין לי 4 בטריות שזה ממש אסון :)

ונגיד שהטלווזיה תיהיה ממוקמת בתוך המחשב הכל טוב ויפה :]

אם אני רוצה שהטלווזיה תקבל מתח מהמחשב..

והטלווזיה צריכה רק 6 V

לאן בידיוק אני מחבר את (אדום וכחול של הבטריות שיש בתוך הטלווזיה, כבר פתחתי וראיתי)

:]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ...הפתרון הכי טוב שעולה לי כרגע הוא להוציא 7 וולט מהמחשב (אדום וצהוב) הפחתת המתח ע"י נגד...  אבל יש לה צריכת וואט דיי גבוהה , 3.2W, ולכן אולי כדי להתייעץ עם אליאנין או משהו בקשר לזה כי נראה לי זה הרבה בשביל נגד סטנדרטי...

בכל מקרה, לפני זה חבר אותה עם שנאי, יש לה בצד כזה חיבור ותראה אם זה בכלל עובד :)

נדב

עריכה: הצלחתי להפעיל את הטלויזיה גם על 5V מחיבור המולקס במחשב. אין צורך במעביר מתח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי אם פיספסת את הפוסט הקודם שלי או שוויתרת על הצגת הטמפ'? אשמח אם תהיה ברור בנושא הזה...

לגבי המתח לטלוויזיה :

א. קודם כל בדוק אם היא עובדת מ5V אולי - מחבר ה5V הוא בעל ההספק הגבוה ביותר בספק ו"לגנוב" ממנו 3.2W לא יהיה כ"כ משמעותי.

ב. אם אי אפשר להפעיל מ5V ניתן להוציא 6V ממחבר ה12V די בקלות ע"י מעגל מייצב מתח (אצרף תרשים אלקטרוני עוד כמה דקות...) הבעיה היא שבד"כ ל12V מוקצים משהו כמו 12-16A כך שזה יותר תלוי בקונפיגורציה של המחשב שלך, אם כי נראה לי ש-3.2W אפשרי ללא תקלות.

ניתן להשתמש במעגל מחלק מתח ע"י נגדים אבל הוא לחלוטין לא יתאים לעומס שכזה. - באופן כללי נגדים נועדו לשלוט בזרם ופחות במתח - ועל כן מעגלי חלוקת מתח הם הרבה פחות יציבים (לשם כך יש מייצבי מתח) ומיועדים לזרמים קטנים ביותר (מיליאמפרים...).

מייצב המתח המתאים במקרה הזה הוא lm338 המיועד לזרמים של עד 5A (כך שיש לנו כאן טווח בטיחותי רחב), שים לב כשאתה מזמין אותו לציין שישלחו לך אותו עם היטסינק כי אחרת הם לא וב3.2A העניינים נוטים, איך אומרים, "להתחמם"...

**** אהההה מצויין - אני רואה שבינתיים גילית שניתן להפעיל מ5V כפי שחשדתי, מעולה - אז זה פותר את בעיית המתח...

אשמח לתשובה בנוגע למדידת הטמפ' לפני שאני מתחיל לחפש אילו דיודות מדידה יש בישראל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל מה שאתה רוצה הוא קריאת טמפ' מבחון והצגה על מסך ניתן לעשות זאת בפשטות רבה ע"י כמה רכיבים :

1. דיודת בחון - לקריאת הטמפ'.

2. icl7136 - מעגל משולב היודע לקחת קריאה אנלוגית (במקרה הזה מהדיודה) ולהפוך אותה לדיגיטלית (שאפשר להציג בתצוגה).

3. תצוגת 7seg - או 2-3 תצוגות נפרדות של סיפרה אחת בכל פעם (בד"כ עולים כ2-4ש"ח) או תצוגת 2 ספרות (4-10ש"ח).

אוכל לצרף סכמה למעגל אם נשמע לך, בכל מקרה אין צורך במסך המשוכלל בשביל זה... מה גם שנראה לי שניתן להשתמש בו טוב יותר במודינג מאשר הצגת טמפ', לשם כך בדיוק יש את ה7seg...

את המסך אגב תוכל לחבר כפי שהציע <VBMaster>, ניתן להתחבר לקונטרולר שקיים שם אבל נראה לי שזו תהיה פרוצדורה מסובכת וקשה פי כמה. ואם אכן יש כניסה חיצונית לטלוויזיה הרי שמדובר בתהליך פשוט פי כמה מונים!

בהצלחה...

בקשר לשאלתך, לא ירדתי מהענין של צג הטמרטורות, פשוט אלקטורניקה ואני זה לא הולך ביחד (אני פשוט לא מבין מושגים)... אשמח מאוד מאוד ליישם את הרעיון שלך

אבל זה מאוד קשה להסביר בפורום פה (במיוחד לי) אשמח אם תיצור איתי קשר באיסיקיו - 93250740 זה יהיה נחמד :]

ובקשר לטלווזיה שאלה אחרונה לפני רץ לפתוח שוב את הטלווזיה -

הכבל האדום שמחובר ל + (פלוס) במתקן בטריות - אני מחבר למולקס > לצהוב או שחור.

ואת הכבל הכחול שמחובר ל - (מינוס) אני מחבר במולקס לצהוב או שחור.

בתודה אלדר. :]

ואת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטלוויזיה את הכבל האדום שלה (שמתחבר ל+ של הסוללות) אתה מחבר לכבל האדום במולקס.

את הכבל הכחול שלה (שמתחבר ל- של הסוללות) אתה מחבר לאחד משני השחורים שבמולקס.

בנוגע לאלקטרוניקה, אשמח ליצור עימך קשר מאוחר יותר אם יתאפשר לי אך מדובר בסכימה מאוד פשוטה, אפרט בה את כל החיבורים הנחוצים ואת שמות הרכיבים - אתה לא חייב להבין סכימה ע"מ לבנות אותה - רק להיות מסוגל לעקוב אחרי החיבורים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל אדום בטלויזיה - כבל אדום! במולקס

כבל כחול בטלויזיה - כבל שחור במולקס

רצוי לדעתי אבל שתבדוק קודם אם זה בכלל עובד לפני שתחבר אותה ממש למחשב...

חבר את חיבור האנטנה לכרטיס ולטויזיה ותראה אם אתה רואה משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברוס :] זה לא עבד :[

יש לי יציאה של שני חוטים מהמולקס שחיברתי למאווררים, אז ניתקתי מהמאורר וחיברתי את האדום במולקס לאדום

ואת הכחול לשחור שלידו...

עכשיו את האדום חיברתי למגע הבטריות של ה +

ואת הכחול למגע של ה- בבטריות

וזה לא עבד :\

רציתי לחבר הפוך אבל חששתי מלקצר משהו..

what should i need to do ? ;;[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר...לי זה עבד...

יש לך במקרה מולטיטסטר בסביבה? זה יכול להיות מאוד מועיל

לא תוכל לקצר שום דבר אם תחבר את זה הפוך, זה פשוט לא יעבוד..

אבל אם אמרת שבדקת ,אז זה צריך לעבוד...

שכחתי לשאול אותך, חיברת את החיבור של האנטנה וזה עבד לך? (מתח עם שנאי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להיות איפשהו אבל זה דורש חיפוש....

תקשיב שניה שחיברתי עם 4 בטריות זה עבד יופי :]

אבל משום מה זה לא עבד שחיברתי איך שאמרת..

אתה יודע מה ... יותר מאוחר אני יפרק את הטלווזיה וינסה לחבר שוב.. : \

אמממ.. אז ככה חיברתי לכרטיס מסך אבל זה לא עבד, המסך בטלווזיה כבה משום מה.. אני דיי בטוח שזה בגלל הבטריות המעפנות

ואני לא מוצא שנאי של 6V :'( וברגע שאני מחבר את זה לכרטיס מסך לאיזה מצב לשים את זה > VHF או UHF ? או OFF :]

בגלל זה אני רוצה שזה יעבוד בחיבור ישיר למחשב :|

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלימינציה: זה בטוח לא OFF :)

אבל תאמת, אני לא יודע כי לא ניסיתי...זה רק לנסות..

אני מציע שתחבר רגילה ותראה באיזה ערוץ היא מוצאת את זה...

(למרות שבדרך כלל מחברים את זה ל-AV?)

בקיצור, זה רק לנסות... תכין כזה כבל, תמצא שנאי או משהו ותנסה את כל האפשרויות...זה יכול להיות מאוד טוב

בהצלחה!!!

אהה..ותודיע לנו :)

נדב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי יציאה של שני חוטים מהמולקס שחיברתי למאווררים, אז ניתקתי מהמאורר וחיברתי את האדום במולקס לאדום

ואת הכחול לשחור שלידו...

נשמע לי כאילו חיברת את המסך כרגע ל12V - שזה מה שהולך למאוורר, מקווה שלא שרפת אותו...

ע"מ להימנע מזה בדיוק פרטנו למה לחבר במולקס! לא בחיבור למאוורר.

מקווה שאני הבנתי לא נכון ולא חיברת ל12V. בכל מקרה נסה שוב עם בטריות ובדוק שכלום לא נישרף ואז חבר את זה כמו שצריך (אלא אם כן אני טועה) ל5V.

האדום והשחור במולקס שיוצא מהספק!

אם עדין זה לא עובד ועם בטריות כן, כנראה שבכל זאת תאלץ לבנות מייצב מתח מ12V ל6V... אם כי מוזר בעיניי - בד"כ יש איזה תחום של שינוי במתח - לדוגמא כשהסוללות נחלשות שהמכשיר אמור לדעת להתמודד עימם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאני יהיה בריא...חחחחחחחח

חיברתי את הטלווזיה ל12 V , חחחחחחחחח... לא קרה לה כלום :]

נשבע לכם יש לי היסטוריה של לקצר דברים ואחרי זה הם קמים לחיים.. גם דילפה מהמערכת מים על הכרטיס מסך לפחות 10 -15 טיפות שהמחשב עבד :]

והכרטיס עובד יופי .: ] איך אומרים טפו טפו טפו

__

חברוס.. אני לא יודע מה יש למכשיר שלי אבל רשום עליו מאחורה : --- 6V ומצב ימין של זה רשום 3.2W

יש למישהו רעיונות? :[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח 9 נשמות יש למכשירים אצלך בבית :)

ניסית לחבר אותה ל-5V מהמולקס?

תראה אני אגיד לך את האמת יש לי בדיוק את אותה , רק דגם 410, עם אותם ספסיפיקציות

6V, 3.2W

והיא עבדה לי דרך ה-5V במולקס.

תבדוק שוב את החיבורים שלך :)

נדב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...