השחלת סיב בין קומות בתוך בית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השחלת סיב בין קומות בתוך בית

Ymac
 Share

Recommended Posts

שלום,

בבית שלי יש תעלות בקירות בהן עוברים כבלי (CAT5\6) מכל החדרים לארון תקשורת בקומת הקרקע.

לקומת המרתף, יש רק תעלה אחת שמישה, והיא מאוד צפופה, שכן עוברים בה  כבל קואקסיאלי לצד כבל , והיא התעלה היחידה המעבירה תקשורת בין הקומות.

הפתרון (המוגזם) שלי לבעיה, הוא - הרי סיב דק בהרבה מכבל CAT5, ויש לו קיבולת גבוהה לצד גמישות (כל עוד הסיב בקיר, אני יכול להחליף את המשדרים בשני הצדדים ולהשתדרג עם הזמן.

אידיאלית - מכיוון שקיימים כבלים שמעבירים בתוכם מספר זוגות של סיבים - זה יכול לאפשר להעביר בכבל דקיק אחד כמה "כבלים" - מעולה!

איך שאני מדמיין את זה, זה כבל אחד שעובר בין הקומות ובשני קצוותיו יש טרמינציה לתוך קופסה עם מספר מחברי LC.

המרחק לא גדול, זה בכל זאת בית (לדעתי בתוך הקיר זה פחות מ10 מטרים) ולכן אפשר להשתמש בסיב multimode שהבנתי שהוא זול יותר.

השאלה המתבקשת היא - מה המחיר, ומי עושה דברים כאלה?

ראיתי באיביי כבלים מוכנים, אבל הם כבלים בודדים, ולא לכולם יש מעטפת חזקה שמתאימה להשחלה (והרי סיבים הם רגישים מאוד) ואני כאמור רוצה סיב מרובה מוליכים, כמה עלות טרמינציה ידנית ע"י איש מקצוע יכולה להוסיף לי?

אשמח לשמוע עצות ודעות מאנשים שעשו דברים כאלה פעם,  או לחילופין אם יש רעיונות אחרים לבעיית רוחב הפס בין הקומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מציע בכל זאת לשקול לבסס את הכל על ,ethernet גם יהיה כנראה קל יותר להתקין וגם מבחינת הקצבים שתוכל להגיע אליהם והציוד מבוסס אתרנט שבכל זאת נגיש יותר.

יצירת יכולת של 10Gbps בין הקומות לא תספיק? אפשר להשתמש רק באתרנט כדי להעביר מגוון של תכנים (במילים אחרות - אולי יוכל לייתר את כבל הקואקס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Qtec

מציע בכל זאת לשקול לבסס את הכל על ,ethernet גם יהיה כנראה קל יותר להתקין וגם מבחינת הקצבים שתוכל להגיע אליהם והציוד מבוסס אתרנט שבכל זאת נגיש יותר.

יצירת יכולת של 10Gbps בין הקומות לא תספיק? אפשר להשתמש רק באתרנט כדי להעביר מגוון של תכנים (במילים אחרות - אולי יוכל לייתר את כבל הקואקס).

בעייתי, כבל הCAT5 שעובר שם כרגע בקושי עובר, להשחיל מחדש CAT6\6A לא אפשרי (וגם פחות futrue proof)

אי אפשר להעיף את הקואקס לצערי, יש ממירים של יס גם במרתף וצריך חיבור לצלחת.

מבחינת נגישות של ציוד - דווקא הרבה יותר קל למצוא כרטיסי SFP+ וtransceiverים אופטיים משומשים במחירים מעולים, לעומת ציוד 10G-BaseT שהוא יקר יותר ופחות נתמך.

אבל בוא נניח שיש לי בשני הקצוות סוויץ' תומך SFP+

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...