מדוע המחשב החדש מודיע על וירוס אם לא חובר לאינטרנט? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדוע המחשב החדש מודיע על וירוס אם לא חובר לאינטרנט?

טוליפ מאק
 Share

Recommended Posts

אהלן חברים,

קניתי מחשב חדש למטרת הקמת סטודיו ליצירת מוזיקה . מחשב עם בסיס חזק . כרגע הוא לא מחובר בכלל לאינטרנט .יש לו 10. מעבר להארדיסקים החדשים שיש בו, חיברתי אותו גם להארדיסקים הישנים- ארבעה במספר - והתחלתי לנקות לסדר להעביר כי יש ימבה בלאגן ועודף חומר שלא כול כך צריך. 

פתאום הwindows מודיע לי שהוא מאויים מפני . ושהוא ניקה חלק וכו...כלומר האנטיוירוס מזהה תקיפה ופועל.

האם יכול להיות הדבר בהינתן זה שאני לא מחוברת לאינטרנט?

האם יכול להיות הארדיסק ישן שמעביר למחשב וירוסים?

וכיצד אתם מיעצים לי לפעול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וירוס (תוכנה זדונית) יכולה להיות גם על הדיסקים קשיחים הישנים ולא ידעת.
כלומר תוכנה שהייתה על הדיסק הקשיח והמערכת הפעלה זיהתה אותה כאשר חיברת את הכונן למחשב החדש.
מערכת ההפעלה מזהה קבצים חשודים ומגדירה אותם כוירוסים, זה לא הכרח אומר שוירוס פועל ברקע.
מרבית התוכנות הזדוניות צריכת שהמשתמש יפעיל אותם בצורה כזאת או אחת(פתיחת מייל פתיחת קובץ הרשאות מערכת וכו') ,בגלל שזו מערכת חדשה אני לא מאמין שזה קרה.
קודם כל לא הייתי פותח שום קובץ מהכוננים הישנים במיוחד עם סיומת .exe
הייתי נותן לו לסרוק את הכוננים ולנקות אותם מבלי להתחבר לאינטרנט,
מנתק את הכוננים מעדכן את הוינדוס 10 להכי עדכני (עדכוני אבטחה)
מחבר שוב ונותן לו לסרוק בשנית 
מוציא את כל המסמכים החשובים מגבה אותם בכונן או בשרת 
ומפרמט את כל הכוננים הנגועים 
אבל כדי להיות יותר בטוח  לפני כל זה אני הייתי מעלה בדיוק איזה תקיפה הוינדוס זיהה ואיזה וירוס מדובר 
על  הוירוסים ומה הם עושים יש מידע באינטרנט אז כדי להיות בטוח שלא מדובר בוירוס מתקדם או תוכנה כופר הייתי בודק בדיוק מה הוא זיהה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואוו המון תודה על התשובה המפורטת. אני ממשיכה לשאול בהמשך למה שאתה כותב. הצעת לי לפעול בדרך מאוד בטיחותית ונכונה אם כי כבר פעלתי שונה :בהארדיסקים הישנים יש מלא תמונות, , אודיו-  את כולם פתחתי בשביל לנקות לסדר למיין .ועוד לא הועברו להארדיסק החדש.האם זה יכול לגרום לבעיה? יש תוכנת cubase מעודכנת שרכשתי  עם רישיון טרם פתחתי /נגעתי. האם ניתו להעביר מהישן לחדש? יש כמובן את כול הprogrames וwindows 7 של המחשב הישן שניסיתי פשןט למחוק והמחשב הודיע לי שאת חלק מהקבצים אין הרשאה למחוק חלק אחרים הוא מחק והעביר לסל מחזור. האם זה יכול ליצור את הבעיה?

אם עוד לא מאוחר, נניח שאני עוצרת עכשיו הכול ומפסיקה לפתוח ולמיין, למחוק ועושה מה שהיצעת. לאיזה שרת אתה ממליץ להוריד את המסמכים ? ובאיזה שלב בתהליך אני מתחברת לאינטרנט? לא חושבת שיש אצלי מספיק מקום על ההארדיסקים החיצוניים אז סביר שאצטרך להתחבר לשרת דרך האינטרנט מתישהו.

עוד דבר, יש אצלי בבית מתאם חיצוני של הארדיסקים למחשב זה יכול לעזור בהעברת תוכן באופן בטיחותי ? פשוט הוא חדש ואני מעדיפה כרגע לנסות לחסוך , לא לפתוח ולהחזיר לחנות בתום המשבר . אבל אשתמש אם זה בטוח יותר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי להבין : היה לך מחשב עם וינדוס 7 עליו היה את כל הקבצים שלך הוצאת את הכונן שעליו היה המערכת הפעלה והקבצים האישיים וחיברת למחשב החדש (וינדוס 10) 
עכשיו את רוצה להעביר את הקבצים למחשב החדש , למחוק את הכונן הישן ולהשתמש בו שוב ?

תוכנות מודרניות מבוססות על רשיון כלומר שיש לך חשבון אצלם ואת יכולה להתקין את התוכנה על כמה מחשבים ולהיכנס דרך אותו חשבון ,אך לא ניתן להפעיל מחשבים רבים על אותו חשבון בו זמנית ( כמו בנטפילס לדוגמה) לכן לא יהיה עם זה שום בעיה במיוחד אם עוד לא פתחת את זה.

מחיקת תוכנות מהמחשב צריכות להיעשות בצורה מסודרת דרך המערכת הפעלה (בוינדוס הסרת תוכנה ) למחוק את התקיה עם התוכנה יכולה לגרום להרבה לינקים שבורים ומחיקה לא תקינה ( לא כל הקבצים שהתוכנה משתמשת ממוקמות שם יש בנוסף DLL ספריות משתמש ועוד) 

אם יש לך  דרייב, AWS או OneDrive  זה לא משנה העיקר שזה עוד גיבוי.
לקבצים חשובים כדי להתייחס באופן שאם הם לא שמורים בשלוש מקומות שונים הם לא באמת קיימים 

במקרה שלך צריך לראות מה הודעה של קפצה לך והאם יש באמת וירוס לכן אני לא יודע להגיד לך אם להתחבר לאינטרנט 
אם את יכולה לעלות את ההודעה שהוינדוס שלח זה יהיה מעולה 

בכל מקרה קשה לי להאמין שזה משהו חמור במיוחד בגלל שמדובר במחשב ישן שעבד 
אני הייתי מוציא את הדיסקים הקשיחים שיש בהם את הקבצים החשובים
מוודא שיש לי את כל הקבצים החשובים במקום נוסף (כונן חיצוני דיסק קשיח שלא מחובר , שרת ) בכדי שאם יש צורך בפירמוט של המחשב אז לא יעלמו הקבצים החשובים 
ואז מחבר לאינטרנט מעדכן את המערכת הפעלה וממשיך במיון מיזוג
לבסוף מפרמט את הכונן הישן ומתקין אותו במחשב החדש 

חיבור דרך מתאם חיצוני לא מוסיף ולא גורע לבטיחות המחשב מתייחס לזה באותה צורה כאילו זה חיבור פנימי 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על תשובתך המפורטת. 

לענות על שאלתך הראשונה כן.  אני מעוניינת לחבר הארדיסקים ישנים למחשב חדש. בהארדיסקים הישנים תוכן חשוב שצריך למיין ולסדר. 

למעט cubase שצריך לעבור לכונן החדש. כשחיברתי את ההארדיסקים הישנים עלו כול מני הודעות וירוס מוזרות. 

לא מצליחה למצוא את ההודעות על הוירוס בשום מקום .המחשב היום לא "הודיע " שום דבר בנוגע.יש דרך לאתר את ההודעות האלה?

בנוגע לcubase האם אני יכולה להעביר לחדש את מה שכבר הורדתי לישן או שיש להתקין מהאינטרנט מחדש?

בנוגע למחיקת תוכנות windows7 וprogrames האם יש אפשרות לעשות זאת באופן עצמאי?ואם הן נשארות על ההארדיסק הישנים הן מזיקות באיזשהו אופן?

בנוגע להצעת הפירמוט אינני מבינה איך היא תקפה למחשב חדש. האם הצעתך לפרמט אותם טרם חיבורם למחשב החדש? 

ולראות שהבנתי ממש נכון מסמכים תמונות ואודיו אישיים אינם יכולים לשאת וירוסים? 

הייתי קודם כול שמחה לדעת שאכן ההארדיסקים הישנים מהווים איזשהו איום על המחשב החדש. ואם יש איום מאיפה הוא מגיע כדי לשקול הצעתך ברצינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצ"ב עוד וירוס שהוא מצא. עשיתי את כול הפעולות שאמרת. סרקתי הוא מצא שני איומים וניקה אותם. אחכ ניתקתי את ההארדיסקים ועידכנתי את האנטי וירוס להכי עדכני ושוב חיברתי הארדיסקים ואז הוא מצא לי את הוירוס שצירפתי כאן. 

אני מבינה ממך שזה השלב להעביר את הוידאו מסמכים להארדיסקים חיצוניים או לשרת ואז לפרמט את הכוננים הנגועים?!

אלא אם כן יש להתנהל אחרת בשל הוירוסים שנמצאו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של טוליפ מאק

בנוגע לcubase האם אני יכולה להעביר לחדש את מה שכבר הורדתי לישן או שיש להתקין מהאינטרנט מחדש?

קיוביס כמו כל תוכנה אחרת אי אפשר 'להעביר' ממחשב למחשב, אלא להתקין שוב במחשב בחדש... אם יש לך את הקובץ התקנה במחשב הישן את יכולה להעתיק אותו לחדש ולהתקין את הקיוביס מחדש...

מה שכן תצטרכי להעתיק זה את התקייה שבה שמרת את כל הפרוייקטים שלך, במידה ולא שינית את המיקום שלה היא אמורה להיות בתקיית ה'מסמכים' תחת השם 'Cubase Projects' אלא אם שמרת את הפרוקייטים במקומות אחרים, את אמורה לדעת איפה הם נמצאים...

אם יש לך פרסטים (presets) ואת רוצה שהם יהיו לך גם אחרי שתתקיני את הקיוביס במחשב החדש, צריך להעתיק אותם בנפרד... להסבר בענין הזה תפני אלי בהמשך אם תרצי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...