חלק מהמחשבים ברשת הביתית לא מופיעים ולחלקם אין גישה - windows 10 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חלק מהמחשבים ברשת הביתית לא מופיעים ולחלקם אין גישה - windows 10

catsmonster

Recommended Posts

היי,

זאת בעיה שכבר יש לי כמה זמן ברשת הביתית, שבכמה מועדים ניסיתי לסדר אך עדיין ללא הצלחה. אני מקווה שאולי אתם תוכלו לעזור.

ברשת הביתית שלי יש 4 מחשבים המריצים 10. הם מחוברים ביחד כך ששלושה מהם נמצאים פיזית על אותו ראוטר, ואחד מחובר דרך ראוטר אחר (כולם מחוברים באופן קווי).

דאגתי להגדיר את כולם באותו אופן (אצרף של ההגדרות). 

image.png.e0b418f251b9f7c1ef3c15b0e6fdf418.png

image.png.026dcd8293f8798a2da0b186640e49b0.png

image.png.e01c041da0c634f9ca0386e3c6e23c47.png

היה Homegroup מוגדר על מחשב שמאז פורמט, אך לא ניתן להתחבר אליו יותר (מכניסים את הסיסמא, וזה פשוט יכול להישאר במצב טעינה שעות ולא קורה כלום).

באחד המחשבים, לא מופיעה בכלל האפשרות להתחבר ל- homegroup, משום מה נראה שאפילו לא קיימת האפשרות להיכנס להגדרות של Homegroup, שזה מוזר בפני עצמו.

כבר ניסיתי בעבר למחוק את ה- Homegroup רפאים הזה באמצעות ניתוק כל המחשבים מהרשת וביצוע network reset לכולם לפני שחיברתי אותם בחזרה, אבל ללא הצלחה.

עכשיו החלק היותר מוזר - כל מחשב רואה 2 מחשבים בלבד מתוך ה-4, בכל מחשב ה- 2 האלה שונים, וקורה מצב שמחשב אחד רואה מחשב שאינו רואה אותו, ואפילו מסוגל לגשת אליו, בעוד המחשב שניתן לגשת אליו או שבכלל לא רואה את המחשב שניגש אליו, או שאין לו גישה למחשב שניגש אליו. זה נראה כמעט אקראי איזה מחשב מסוגל לראות איזה מחשב ולאיזה מחשב יש גישה ולאיזה אין. (כשאני אומר שאין גישה הכוונה שהוא דורש credentials על מנת להתחבר (על אף אחד מהמחשבים לא מוגדרת סיסמא).

אשמח לעזרה כדי לפתור את התעלומה המוזרה הזו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ag43

באחד העדכונים האחרונים מיקרוסופט ביטלה את הHOMEGROUPS. תיצור משתמש עם סיסמה והרשאות למה שאתה צריך בכל מחשב ותשתמש בCREDENTIALS שלו.

ומבחינת משחקים ברשת, הם יוכלו לגלות אחד את השני על מנת לשחק ביחד באופן הזה? ואם כן, האם אני חייב להיכנס למשחק דרך המשתמש הזה שאני יוצר?

אני גם עדיין לא רואה את המחשב שאני רוצה להתחבר אליו, ככה שמלכתחילה אין לי איך להכניס פרטים. עדכנתי גם את המחשבים האחרים כדי שלא יהיה homegroup, אבל זה לא פתר את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ag43

מה קורה כשאתה ניגש ישירות עם הIP?

המחשב שלי מצליח לגשת למחשב שלא רואה אותי באותו אופן שאני מזהה אותו ברשת, חלק מהתיקיות עדיין נעולות בפניי בטענה שאין לי הרשאות (למרות שהן אמורות להיות משותפות). מהצד השני, המחשב שלא רואה את המחשב שלי, כאשר אני ניגש ישירות עם IP, דורש סיסמא ומשתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה את ההגדרות הבאות.

בדוק שכל המחשבים נמצאים באותה קבוצת עבודה.

בדוק שהמחשבים אינם ברשת ציבורית ומוגדרים ברשת פרטית.

בכל המחשבים וודא/התקן SMB1 (לא לשכוח להפעיל את המערכת מחדש לאחר ההוספה).

חזור לדווח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HelpSupport

נסה את ההגדרות הבאות.

בדוק שכל המחשבים נמצאים באותה קבוצת עבודה.

בדוק שהמחשבים אינם ברשת ציבורית ומוגדרים ברשת פרטית.

בכל המחשבים וודא/התקן SMB1 (לא לשכוח להפעיל את המערכת מחדש לאחר ההוספה).

חזור לדווח.

ככה, ווידאתי שאנחנו באותה קבוצת עבודה (אפילו שיניתי לשניהם לחדשה). לא היה שינוי.

נכנסתי ל- firewall וביטלתי את ההגנה על private networks - לאחר ביצוע פעולה זו, מהמחשב שעד כה לא הצליח לגשת אליי, הצלחתי לגשת באמצעות IP, אך עדיין לא היה ניתן לגלות אותו ברשימת המחשבים ברשת. התיקיות המשותפות עדיין לא נתנו גישה בטענה שאין הרשאות, בעוד התיקיות public נתנו גישה.

לאחר הפעלה של SMB 1, המחשב גם הצליח לזהות את המחשב השני וכעת ניתן להיכנס אליו גם דרך explorer ולא רק דרך IP.

עדיין לא נפתרה הבעיה שאין גישה לתיקיות אשר משותפות באופן ידני.

המחשבים אכן מוגדרים בתור private network.

אציין שבמשחקי LAN גם לפני שהמחשבים הצליחו לזהות אחד את השני דרך explorer הם כן הצליחו לזהות אחד את השני רוב הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גש לתיקיה שאתה רוצה אותה בשיתוף לאחרים והוסף בהגדרות האבטחה את קבוצת Everyone עם הרשאות קריאה או קריאה/כתיבה לפי רצונך.

מאמר ממצה והנחיות מפורטות ->

https://www.tenforums.com/tutorials/111783-share-files-folders-over-network-windows-10-a.html

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HelpSupport

גש לתיקיה שאתה רוצה אותה בשיתוף לאחרים והוסף בהגדרות האבטחה את קבוצת Everyone עם הרשאות קריאה או קריאה/כתיבה לפי רצונך.

מאמר ממצה והנחיות מפורטות ->

https://www.tenforums.com/tutorials/111783-share-files-folders-over-network-windows-10-a.html

בהצלחה.

ככה זה כבר מוגדר, זאת לא הבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HelpSupport

ציינת שיש לך 4 מחשבים עם מערכת הפעלה 10, האם כולם מעודכנים לבילד האחרון 1809 ?

כן, עדכנתי את כולם בעת כתיבת הפוסט לאחר שנאמר לי שבוטל ה- homegroup בעדכון האחרון. הבעיה כאמור טרם נפתרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...