שאלות לגבי זכרונות - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות לגבי זכרונות

BRPOQNT

Recommended Posts

זה שם טיפוסי לזיכרון ראם :

Corsair 4 16G (8Gx2) 3000 CL15 Vengeance PRO 

ניסיתי לבדוק מה זה אומר,כל השם המפוצץ הזה.

לא ממש הבנתי.

במבחנים ביוטיוב,אין שום הבדל בביצועים (במשחקים לפחות) בין CL15 ל 16 או 17.

במחיר,דווקא יש הבדלים גדולים.

למה בעצם ?

המספר הזה של 3000,מייצג תדר עבודה כלשהו.

של מה ? עם תדרים גבוהים יותר,עולים הרבה הרבה הרבה יותר.

למה ? מה המשמעות של התדר הזה ? למה זה חשוב ? על מה זה משפיע ?

האם בתדר גבוה יותר,גם מתחמם יותר ? צריך ספק יותר רציני ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני לא מומחה גדול בזכרונות, אך אני יודע שלתדר הזכרון שבאה בסטוק מהיצרן כן יש חשיבות, ככל שהתדר יותר גבוה כך הזכרון עובד יותר מהר לפי מה שאני מבין וכמו כן עם תדר גבוה תמיד יהיו יותר יקרים מאלו עם תדרים נמוכים יותר.

יש גם את התזמונים או הטיימינגים שהם CL כלשהו בזכרונות שאת זה את האמת אני בעצמי עדיין לא הבנתי איך זה עובד ומה נחשב יותר טוב.

יש גם עוד פרמטר של הזכרונות והוא מתח העבודה שלהם, אם זה 1.35V או 1.25V וכו'.

חוץ מזה, ניתנים ל-OC כמו המעבדים וכ. המסך, עד כמה זה מסובך או מצדיק את ההתעסקות בזה - אני לא יודע, כנראה תלוי בידע המשתמש ובחומרתו של המשתמש גם.

לדוגמה אני עכשיו בונה לי מערכת מחשב חדשה לגמרי, ולפי מה שהבנתי (לפחות בדור הנוכחי DDR4), רצוי לקחת שהתדר שלהם 3200MHZ לפחות, וזה מה שעשיתי, קניתי 3200MHZ, כי ישנם גם כאלו 2600, 2900 משהו...

לדעתי צריך להיות איפשהו ברחבי האינטרנט מידע מפורט שמספר על הנתונים של הזכרונות.

ובכל מקרה תמיד צריך לזכור שכשקונים זכרונות למחשב, רצוי מאוד לבדוק את התאימות עבודה שלהם עם הלוח אם עליו הם יותקנו, רשימות של תאימות יש גם ליצרני לוחות האם ויש גם ליצרני הזכרונות, אז זה דו צדדי.

בכל מקרה, אולי מישהו פה שמבין יותר מאיתנו בזכרונות יענה על השאלה שלך, כי גם אותי זה מעניין 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של BRPOQNT

במבחנים ביוטיוב,אין שום הבדל בביצועים (במשחקים לפחות) בין CL15 ל 16 או 17.

זה נקרא תזמונים. ככל שנמוך יותר משמע מהיר יותר. במשחקים אין לזה הרבה השפעה על הביצועים לרוב, ובמעבדי אינטל בפרט. במעבדי ההשפעה קצת גדולה יותר אבל גם לא משמעותית. למה זה יקר? אני יכול לשער 2 סיבות: או שעולה יקר לייצר את זה, או שיש לזה ביקוש גבוה (או שתיהן כמובן).

אל תשכח שגיימינג זה שימוש אחד ספציפי מתוך עוד הרבה שימושים אחרים שיש בעולם שיכול להיות שלהם זה כן משפיע הרבה על הביצועים.

ציטוט של BRPOQNT

המספר הזה של 3000,מייצג תדר עבודה כלשהו.

של מה ? זכרונות עם תדרים גבוהים יותר,עולים הרבה הרבה הרבה יותר.

למה ? מה המשמעות של התדר הזה ? למה זה חשוב ? על מה זה משפיע ?

זהו תדר השעון ה"דיפולטיבי" של הזיכרון שמגיע מהיצרן. כמו שבמעבדים יש תדר שעון, שבמעבדים מודרניים לרוב נמדד ב- GHz, אז כנ"ל גם בזיכרונות. רק שבזיכרונות זה נמדד ב- MHz כיוון שמהירות השעון לא מהירה כמו במעבדים.

גם כאן, ההשפעה גדולה יותר במעבדי , אבל גם במעבדי לרוב תיהיה השפעה בגיימינג. אגב, במשחקים מסויימים יכולה להיות השפעה קטנה של מהירות השעון על הביצועים, ובמשחקים אחרים יכולה להיות השפעה גדולה יותר. זה גם תלוי משחק.

ציטוט של BRPOQNT

האם זיכרון בתדר גבוה יותר,גם מתחמם יותר ? צריך ספק יותר רציני ?

מתחמם יותר כן, לכן לרוב הזיכרונות המהירים יותר מגיעים עם צלעות . לגבי צריכת חשמל, לא תמיד ולא בהכרח, אבל גם אם כן אז זה מאוד זניח ואין לזה חשיבות מבחינת בחירת ספק הכוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...