אל פסק או מגן ברקים? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אל פסק או מגן ברקים?

No-One

Recommended Posts

שלום חברים.

אני חווה לאחרונה קצרים\עומס חשמלי או מה שזה נקרא שקופץ השאלטר.

לא זקוק לפתרון בנושא, העניין בטיפול.

השאלה היא אם החשמל נפסק בצורה פתאומית מה שמאפשר שריפה\תקלה בחומרה שהיא בלתי ניתנת לתיקון.

אני מאוד רוצה לשמור על הציוד שלי, לא חשוב לי שהמחשב יעבוד אח"כ לזמן מסויים אלא רק שהוא "יעבור את הגל בשלום".

צריך מגן ברקים או אל פסק, ואיזה?

לא מבין בנושא כלום. 

אשמח לעזרה+המלצה על מוצר מסויים

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקציב הוא כמה שפחות על מנת לצאת מהמצב עם חומרה תקינה ב100%, כמו שאני רואה הפרש המחירים נובע בעיקר מגודל הסוללה, במאמר הנ"ל מומלץ למחשב גיימינג 850VA/480W, שזה סביבות ה300 שקל, נבלע את זה כדי להציל כמה אלפים טובים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין, משמע מהמאמר שהחברה העדיפה יותר היא Aviem מצד איכות הבניה, העדיפות של Eaton היא שלא צריך תוכנה יעודית כדי להפעיל את האל פסק (למרות שקראתי ביקורת של מישהו שלא פעל לו ללא התוכנה) העניין הוא שלא מצאתי תוכנה לAviem. פחות או יותר אותם מחירים.

Aviem pro plus

Eaton850va

עצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן - אל פסק תמיד עדיף על מגן נחשולים (מגן ברקים שקר כלשהו)

בגדול יש 2 סוגים עיקריים 

stand-by -> אל פסק שממתג בין הזנה מסוללות לבין הזנה ממתח הרשת בשבריר שניה

online -> אל פסק שתמיד הצרכן מקבל את המתח מהסוללות והסוללות כל הזמן נמצאות בפריקה וטעינה - באל פסק כזה אין אפילו שבריר שניה של מיתוג

ההבדלים הם בעיקר במחיר ובאורך החיים. בשני סוגי האל פסק יש דבר שנקרא המרה כפולה - מתח הרשת חילופי - מומר לישר בסוללות ואז מומר בחזרה לחילופי עמ להזין את הצרכנים.

בגדול - לבית - הייתי ממליץ מבחינת עלות תועלת דווקא על הסוג הראשון - כי הוא הרבה יותר עמיד וזול. כמובן שאם אתה מחזיק בבית שרת או מכשירים ממש רגישים הסוג השני יותר יעיל.

השקעה של כמה מאוד שקלים בודדים עמ לשמור על השקעה של כמה אלפי שקלים זה עושה שכל

לדוגמא

https://www.pc365.co.il/product-2979-אל_פסק_Advice_Partner_Vision_PRV850_5Y?utm_source=zap&utm_medium=cpc&utm_campaign=zap

5 שנות אחריות (שנתיים סוללה) והספק שיספק כל ממוצע כולל מסך - מנסיוני 10 דקות בשקט בהספק כזה 

אגב

בעבר גם הייתי מחבר את הפלזמה  לאל פסק עמ לשמור אותה - היום היא פשוט "זקנה מאוד" והגיע הזמן להחליף אותה בחדשה לכשתתקלקל - כיום בת 8 (ענתיקוש).

אגב 2

רב האל פסק מציעים כבל הזנה למחשב (USB או טורי) שנותן פקודה לכבות את המחשב באופן אוטומטי כאשר הסוללות יורדות בקיבולת. כדאי מאוד לקנפג את זה זה מוסיף עוד נדבך של הגנה.

בהצלחה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין Aviem ל-Eaton אני מעדיף כיום את Eaton בגלל שהמכשיר קטן יותר וברוב המקרים יתממשק ישירות עם .

יש ל-Aviem תוכנת ניהול. היא זמינה באתר שלהם (מבוססת Java).

רוב המכשירים בטווח מחיר זהה להספק נתון הם שווי ערך מבחינת איכות הרכיבים. עלות החלפת מצברים לא ממש רלוונטית כי עלותם מתקרבת מאוד לעלות אל-פסק חדש ואם להתעלם משיקולי צמצום פסולת אלקטרונית, יותר משתלם להחליף מכשיר ולקבל עוד כמה שנות אחריות במקום להחליף מצברים. החלפת מצברים יותר רלוונטית למכשירים יקרים יותר (כגון מסוג Line interactive שמוציאים גל סינוס נקי או מכשירי Online).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...