שרת NAS - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרת NAS

Noammk5

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי בחברה מחשב חזק עם 10 פרו שעליו יש תיקייה משותפת וכלל העובדים נכנסים אליה ושומרים מידע לפי תיקיות והרשאות שנתתי מבעוד מעוד.

אל התיקייה המשותפת ניתן להיכנס גם ברשת הפנימית וגם בחיצונית על ידי תוכנה שנקראת OPENVPN -כל עובד קיבל קבצי סרטייפקציה בכדי שתהיי תקשורת בין המחשב שלו לבין השרת קבצים במשרד.

חשבתי להביא שרת NAS בכדי לגבות השרת קבצים שהזכרתי למעלה ואז חשבתי לעצמי אם יש אפשרות לעשות את אותו עקרון רק עם השרת NAS ולוותר על המחשב שמשמש כשרת קבצים?

האם השרת NAS יוכל להחזיק כמה וכמה משתמשים בו זמנית?

האם ניתן להתחבר מרחוק בצורה מאובטחת לשרת קבצים?

האם ניתן לתת הרשאות לתיקיות כמו בווינדוס?לפי יוזר?קבוצות?

השרת שאני רוצה להזמין הוא :

WD PRO NAS 4BAY PR4100 עם 4 הארדיסקים סדרה אדומה בנפח 4 ג'יגה כל הארדיסק.

*אני יודע שאפשר לעשות שרת FREENAS באופן חינמי אך אין לי בעיה שהוא יהיה מקצועי ולרכוש.

*אני לא נעול על WD אפשר גם שרת אחר.

אני מאוד  אשמח לעזרה כיוון שלא יצא לי להתעסק עם שרת NAS קנוי אלא רק שרת NAS שבניתי לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם השרת NAS יוכל להחזיק כמה וכמה משתמשים בו זמנית? - כן

האם ניתן להתחבר מרחוק בצורה מאובטחת לשרת קבצים? - ההתחברות נעשית בשכבה אחרת - את ה-NAS "לא מעניין" איך הגעת לרשת - ברגע שאתה שם.

האם ניתן לתת הרשאות לתיקיות כמו בווינדוס?לפי יוזר?קבוצות? - בגדול כן - רב ה-NAS יודעים ברמה מובנית להתייחס לקבוצות וממשתמשים בדומיין - וגם אם לא - רובם המוחלט של ה-NAS ניתן למפות כ-ISCSI (תחשוב על כונן חיצוני שאתה רואה אותו ככונן פנימי במערכת ההפעלה)

לא שאלת - אך אני מציע שלא תתבלבל - יתירות אינה גיבוי - גם אם יש לך 10 דיסקים ב-RAID עם מירור - זה לא נותן לך שום גיבוי אלא יתירות

אל תתבלבל... כי זה יעלה לך ביוקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

תודה רבה על התשובות.

לא הבנתי למה אתה מתכוון המשפט האחרון?

יש לי מחשב חזק שמריץ 10 עם תיקיה משותפת וכלל החברה מתחברת אליו בערך כ30 אנשים לא בו זמנית .חשבתי אולי להעביר את התיקייה המשותפת לשרת NAS ושכלל החברה תתחבר אל השרת NAS במקום למחשב עם הווינדוס 10 ואולי תהיי תעבורה יותר חלקה למשתמשים.

אני יודע שישנה מקבלה בווינדוס לתיקה משותפת וברור לי שזה לא מחליף שרת סטורג' מקצועי.

אולי אם אני ישים את התיקיה המשותפת על שרת הNAS וכולם יתחברו לשרת הNAS ואת שרת הNAS יגבה בעוד שרת NAS אחר או מחשב אחר עם הארדסיקים ואת אותו מחשב יכבה לאחר הגיבוי( שהמחשב ישרת כגיבוי נתיק).

מה אתה חושב?

יש גם אופציה לשלם לחברות ולעשות גיבוי בענן אך התשלום הוא גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכלל אצבע שמעל 5 משתמשים רצוי לעבור לתצורה של שרת ולא שיתוף, בשיתוף כולם רואים את כולם אפילו אם אין חיבורים בפועל.

מצד שני מה שעובד עובד, מה מפריע לך כרגע, המהירות והיציבות בסדר?

NAS עדיף משהו מתאים של qnap או Synology.

אם זה עבודה מסיבית אתה יכול לקנות שרת , החסרון זה המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Noammk5

תודה רבה על התשובות.

לא הבנתי למה אתה מתכוון המשפט האחרון?

הכוונה היא - שגם אם יש לך 10 דיסקים במערך משוכלל הדבר לא מהווה גיבוי אלא יתירות - אם מישהו מוחק\משנה לך את הקבצים - אין לך שום אופצית שחזור אם לא גיבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...