עזרה בבחירת ram חדש. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת ram חדש.

winnerm

Recommended Posts

בשעה טובה אני מרכיב מערכת חדשה ,בשביל לחסוך בעלויות ,אני מזמין חלקים מסוימים מחול (כונן וזיכרונות) ,ואת השאר אני אקנה בארץ (לוח אם,כרטיס מסך, ומעבד)

אשמח לעזרה שלכם בבחירת הram ,כאמור אין עוד ,הלוח יותאם אחר כך.

אלה האופציות:

https://www.amazon.com/Corsair-2x16GB-3200MHz-Memory-CMK32GX4M2B3200C16/dp/B016ORTNI2?keywords=corsair+32gb+ddr4+3200mhz&qid=1537309779&sr=8-1&ref=sr_1_1
(1400 ש״ח)

https://www.amazon.com/Corsair-32GB-3000MHz-Memory-Systems/dp/B014UYPEXE?keywords=corsair+c15+32gb&qid=1537309603&sr=8-1-fkmrnull&ref=sr_1_fkmrnull_1
(1350 ש״ח)

https://www.amazon.com/gp/product/B0171GQR0C/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2Y8CGQ5110ZKT&psc=1
(1360 ש״ח)

https://www.newegg.com/global/il/Product/Product.aspx?Item=N82E16820232413&cm_re=32gb_3200-_-20-232-413-_-Product
(1220 ש״ח)

אם יש לכם הצעה אחרת ,אשמח לשמוע.

תודה לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@winnerm

א. קודם כל - איזה מעבד אתה קונה? אם המחשב יהיה מבוסס על מעבד של אינטל, אז ל"מהירות" הזיכרון יש חשיבות קטנה יותר לעומת מחשב המבוסס על מעבד של (ממשפחת ה Ryzen).

ב. מהן מטרות המחשב? האם היישומים שתריץ דורשים גישה מהירה לזיכרון?

ג. האם באמת יש לך צורך בנפח של 32GB? אתה בהחלט יכול לחסך כסף אם תקנה רק 16GB.

בקשר לבחירת למחשב - באופן כללי, אני הייתי קונה של חברה מוכרת, שיש עליו אחריות לכל החיים ושעולה כמה שפחות (נפח הזיכרון תלוי בדרישות המשתמש). מבחינת תדר העבודה - כל שעובד בתדר של 2666MHz ומעלה יתאים. כמובן שאם אפשר לקנות זיכרון שעובד בתדר גבוה יותר בתוספת כספית קטנה יחסית אז כדאי לבצע את ההשקעה הזו.

שים לב: 

1. יש לבדוק לפני הקניה אם גוף הקירור של המעבד עלול למנוע התקנה של מודולי זיכרון בעלי גבוה.

2. הייתי מעדיף לקנות זיכרון המופיע ברשימת הזיכרונות הנתמכים ע"י לוח האם בכדי להימנע ממצב שבו תהיה בעיית תאימות בין לוח האם והזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

@winnerm

א. קודם כל - איזה מעבד אתה קונה? אם המחשב יהיה מבוסס על מעבד של אינטל, אז ל"מהירות" הזיכרון יש חשיבות קטנה יותר לעומת מחשב המבוסס על מעבד של AMD (ממשפחת ה Ryzen).

ב. מהן מטרות המחשב? האם היישומים שתריץ דורשים גישה מהירה לזיכרון?

ג. האם באמת יש לך צורך בנפח זיכרון של 32GB? אתה בהחלט יכול לחסך כסף אם תקנה רק 16GB.

בקשר לבחירת זיכרון למחשב - באופן כללי, אני הייתי קונה זיכרון של חברה מוכרת, שיש עליו אחריות לכל החיים ושעולה כמה שפחות (נפח הזיכרון תלוי בדרישות המשתמש). מבחינת תדר העבודה - כל זיכרון שעובד בתדר של 2666MHz ומעלה יתאים. כמובן שאם אפשר לקנות שעובד בתדר גבוה יותר בתוספת כספית קטנה יחסית אז כדאי לבצע את ההשקעה הזו.

שים לב: 

1. יש לבדוק לפני הקניה אם גוף הקירור של המעבד עלול למנוע התקנה של מודולי זיכרון בעלי קירור גבוה.

2. הייתי מעדיף לקנות המופיע ברשימת הזיכרונות הנתמכים ע"י לוח האם בכדי להימנע ממצב שבו תהיה בעיית תאימות בין לוח האם והזיכרון.

קודם כל תודה על התגובה.

המחשב מיועד לגיימינג .

אני לא מהאנשים שאוהבים לשדרג מחשב כל שנה ,מעדיף לשלם יותר ולקבל שקט ךיותר זמן ,היום  32gb מיותר לגיימינג בעתיד לא.

דבר אחרון, הלוח עוד לא נקנה , כמו שכתבתי אני ארכיב את המחשב בארץ שאת הזיכרונות אני אקנה בחו״ל ,אז מקסימום אבחר לוח שמתאים לזכרונות.

אשמח לשמוע את דעתך ,איזה מהרשימה למעלה היית בוחר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - אין צורך לצטט את כל התגובה שבהודעה הקודמת להודעה שלך, שכן זה דיי משתמע שאתה מתייחס להודעה האחרונה שפורסמה ובונסף ציטוט כזה סתם מסרבל את הדיון.

בנוגע לזיכרון - אני אבהיר שאם מדובר בזיכרון שעובד בתדר X ועם תיזמונים Y אין כל הבדל בין הדגמים השונים שכן כל הזיכרונות יתנו בדיוק את אותם הביצועים (בניגוד לכונני , כרטיסי מסך וכד'). זו הסיבה שאני הייתי הולך על הזיכרון הכי זול שמתאים לדרישות. זאת כמובן בהנחה, הדיי סבירה, שלא מתוכננת לזיכרון (ולכן גם אין ממש חשיבות לגופי הקירור של הזיכרון).

אני אציין כי אישית הייתי מעדיף זיכרון שמסוגל לעבוד במתח נמוך ככל האפשר. במקרה של הייתי מעדיף שעובד במתח של 1.2V פשוט בכדי "לאמץ" פחות את בקר הזיכרון, אם כי בתדרים גבוהים (3000MHz ומעלה) סביר להניח שהרוב המוחלט של הזיכרונות ידרשו מתח של 1.35V.

במקרה הזה נראה שאתה מעדיף זיכרון DDR4 בנפח של 32GB בתצורה של 2X16GB שעובד בתדר של 3200MHz, אז הייתי ממליץ לך, שוב, לבחור בזיכרון המתאים הכי זול. לפי המחירים שפירסמת (ואני מניח שהם כוללים דמי משלוח ומיסים) ה G.SKILL TridentZ מ newegg הם הכי מתאימים. שוב - שים לב לתאימות ללוח האם ולגובה הזיכרון (לפי עמוד הזיכרון באתר הרישמי גובהם הוא 44 מ"מ).

ציטוט של winnerm

אני לא מהאנשים שאוהבים לשדרג מחשב כל שנה ,מעדיף לשלם יותר ולקבל שקט ךיותר זמן ,היום  32gb מיותר לגיימינג בעתיד לא.

מקובל ולגיטימי.

ציטוט של winnerm

בחר לוח שמתאים לזכרונות

בד"כ עושים את זה הפוך - בוחרים בעל התכונות הנדרשות/הרצויות ומתאימים את הרכיבים אליו ולא הפוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

קודם כל שוב תודה ,עזרתה לי מאוד.

אני כנראה אוותר על ההזמנה של הזיכרונות ואקנה אותם בארץ ביחד עם כל המחשב (רציתי לחסוך עלויות ,בחול המחיר 1200, בארץ 1900)

אני מאוד אשמח,במידה ויש לך כמה דקות לבדוק אם אתה יכול לעזור לי בנושא החדש שפתחתי,בקשר למפרט של המחשב :

בכל מקרה ,שוב תודה על העזרה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח השרשור בוקר אור,

נכון להיום רכש בנפח 32GB עבור היישומים שתארת - הינו בבחינת אובר קיל והוא מיותר לחלוטין.

מוטב להוציא מחצית מהסכום כסף עבור זכרון ולהסתפק ב- 16GB, וכך לדחות את הצורך לשדרוג ל- 32GB

רק למועד שהדבר באמת יהיה דרוש. וזה יכול גם להיות רק אחרי 2022 בעוד 4 שנים, ואולי אף רחוק יותר, אז כך זאת בחשבון.

בעקרון כלל אצבע:

זה שיש כסף בעו"ש אינו אומר שנבון לזרוק אותו על משהו שאינו תרום לנו מאומה כעת.

הטקטיקה של לקנות היום יקר יותר רק במטרה למנוע את הכורח בשדרוג המכונה בהמשך הדרך מובנת,

אך במקרה דנון של אינה רלוונטית כהו זה, משום ששדרוג הינו פעולה פשוטה וזוטה לחלוטין של פתיחת המארז

ותקיעת עד זוג אצבעות נוספות על הקיים, פעולה שאורכת 3 דקות בנחת ממילא.

בסיכומו של דבר, בהקשר הזה ספציפית של רכש זכרון, הערכות לעתיד הרחוק (ו- 32GB זה למאד רחוק) הינה בבחינת

מהלך  שגוי טקטית ובוסרי לחלוטין.

אם בוערים לך בכיס 700 ש"ח מיותרים שאינך יודע מה לעשות עימם, אז תתחיל ללמוד קצת על שוק ההון ומה

אותם 700 שח שיושקעו היום במניות, יניבו לך בעתיד הרחוק. אז הנה מצאתי לך משהו הרבה יותר מועיל להוציא עליו

כסף עתה מאשר זכרון יקר להחריד שלא תעשה איתו כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...