הפרשי מחירים לא ברורים בSSD בחנויות מוכרות בארץ? - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפרשי מחירים לא ברורים בSSD בחנויות מוכרות בארץ?

Sargon

Recommended Posts

ציטוט של Sargon

נשמע הסבר לא הגיוני.

זה הבדל של כמעט 100 ש"ח למוצר שעולה 520 ש"ח.

המשלוח החינמי שIVORY מציע הוא 7 ימים. כלומר, אני אקבל את החבילה מחו"ל גם יותר מהיר כי המשלוח המינימלי החובה שלהם הוא עד 5 ימי עסקים.

אם אתה רוצה את החבילה יותר מהר מIVORY אתה צריך לשלם בנוסף.

במקרה של כונן SSD זה מותר זול מספיק כדי שתרצה פשוט לקפוץ להביא אותו, בהנחה שבאמת יש להם אותו בחנות. וגם אז רוב הסיכויים שייצא לך המיץ לחכות עד שיביאו לך את המוצר.

אבל אם אתה קונה רכיבים יקרים יותר, אז עדיף ללכת על מה שיותר זול אבל עם אותה האחרויות.

בקיצור, לא נראה לי שהמלאי זו הסיבה שהמוצרים יותר יקרים, הסיבה היא כנראה שיש מספיק פרייארים שישלמו מחירים מופקעים.

או שהצרכנים בישראל הם עצלנים וטיפשים.

5 ימי עסקים לארץ לא כולל שישי~שבת או שבת~ראשון\חגים, מרגע שזה מגיע ארצה עוד 14 יום בדואר או חברת השליחויות הפנימית שעשית דיל איתה.

במידה ואתה מממש אחריות אתה תצטרך לשלם משלוח ורוב הסיכויים שהמוצר ישלח ארצה תצטרך לשלם מכס פעם נוספת.

אתה לא יכול לדעת באמת באיזה סכומים החנויות קונות, היבואניות, היצרניות והחלטות לוגיסטיות כאלה ואחרות שבסופו של דבר מתווספות לרווח הסופי של החנויות, שולי הרווח מינוריים בשוק הסלולר\מחשבים, לפעמים 6 עד 15 אחוז פר חתיכה.

וגם בלי קשר, חנות יכולה להגדיר איזה מחיר שבא לה לצרכן
זה שיש תיאום מחירים..לפעמים יש גם חורים בחוק נגיד וקמתי חברת בת או עשיתים שתפים אז אני די מכוסה מבחינה משפטית וזה צריך לעבור לבדיקת אתיקה צרכנית וזה יכול לקחת שנים על גבי שנים, אם על סופרים לא עשו את הדבר הזה שמכניסים ביום רע 60-70 אלף ברוטו לא ממש יסתכלו על חנויות קטנות כל עוד הן אינן עויינות אחת לשנייה (וכן ראיתי ונתקלתי בהתנכלויות כאלה)

בכל אופן, אף פעם לא עושים באמת את ההשוואה בין חול לארץ עם טענות למה יותר יקר פה כי זה לטחון מים

יקר פה המדינה יקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, בTMS המחיר הוא 525 ש"ח.

אם הצרכנים היו חכמים הם היו קונים בTMS, אין סיבה לקנות בKSP וIVORY מוצר שאתה יכול לקנות גם בארץ וגם יותר זול.

אין הסבר הגיוני למה המוצר עולה 620 ש"ח בKSP וIVORY מלבד זה שהם מנצלים את הבורות של הצרכנים.

המחיר ששילמתי הוא כולל כסף שהם שמים בצד בשביל לשלם עמילות מכס. המשולח הוא עד הבית עם שליח.

אם הייתי קונה את המוצר מבלי שNEWEGG ישלמו את עמילות המכס עבורי, זה היה עולה לי פחות 75 ש"ח.(אבל אז הייתי צריך לשלם את המכס בעצמי).

כך שהמחיר של TMS הוא מאוד קרוב למחיר שעולה להזמין מחו"ל אחריי עמליות מכס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

נשמע הסבר לא הגיוני.

אתה מפספס את הנקודה, העסק העיקרי של איבורי זה החנויות הפיזיות שיש בכל עיר שם הם מגלגלים את הכסף הגדול ולא בחנות האינטרנט, מי בכלל מזמין מאיבורי באינטרנט?

העניין הוא שיש ניגוד אינטרסים ברור בין החנויות הפיזיות של איבורי לבין החנות באינטרנט. איבורי לא יכולים להרשות לעצמם להציג באתר שלהם מחיר זול וכשהלקוח יגיע לחנות הוא יראה מחיר יקר ולכן ההחלטה העסקית שלהם היא לשמור על מחירים גבוהים וכנראה לא ממש תחרותיים בחנות האינטרנטית שלהם כדי לא לפגוע במכירות בחנויות הפיזיות. מהכרות פנימית עם חנויות גדולה בתחום אחר בישראל אני יכול להגיד לך שזו דילמה נפוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה יכול לראות לדוגמא שאת מעבדי אייבורי וKSP מוכרים במחירים זולים מכולם (לפי זאפ),

כל אחד מוצא שיווי משקל בין רווחים לבין מה שימשוך קונים ואז גובה את ההוזלה דרך שאר המוצרים,

אז פה הכונן יותר זול ושם המעבד ובחנות שלישית הזיכרון או כרטיס המסך,

מעטים האנשים שיתחילו לרוץ בין החנויות בכדי לקנות את כל הרכיבים במחירים הכי זולים ועל זה החנויות סומכות,

פעם כשאי אפשר היה להזמין מחו"ל בכזאת קלות המצב היה הרבה יותר גרוע (לצרכנים כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב הבנתי WELLCOM קנו את TMS ב2009 או ,2010

באתרים שלהם (הכמעט זהים לחלוטין) TMS נתניה מצויין כנקודת איסוף לוולקום חולון

ווולקום חולון כנקודת איסוף לTMS נתניה,

נראה לי פשוט שהחנויות התאחדו

דיון שעסק בנושא בעקיפין פה בפורום

אולי קיריל יכול להסביר בדיוק מי זה מי

עידכון אחרי חיפוש קטן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
ציטוט של lompy

בלי קשר לדיון בתחום הזיכרונות (RAM,SSD) יש קרטל של 3 יצרניות  Micron, Samsung, Hynix שמתאמות מחירים ביניהם.

ובכל מה שקשור ליבואנים בארץ , אותו יבואן שמביא SSD של סמסונג מביא גם SSD של כל המתחרות שלה.

הוא קובע לחנות את המחירים של כל ה SDD ולא רק של סמסונג.

בארץ בדרך כלל יש יבואן אחד להרבה מאד מותגים והוא מונע תחרות.

תאמין לי שאתה יכול לספור על יד אחד את מספר היבואנים של SSD,כרטיסי מסך,זיכרונות,לוחות אם,ספקים,מארזים וכו.

השאלה שלך מאפינת את חוסר הידע של הרוב המוחלט של הישראלים שחושבים שהם חיים בשוק חופשי ותחרותי כשבעצם כמעט הכל פה זה קרטלים ומונופלים.

כשאתה הולך לסופר לקנות קפה או דיגני בוקר אתה חושב לעצמך וואו יש עשרות מותגים מהארץ ומחול , איזה מבחר עצום , איזה תחרות אבל בפועל מדובר ב 3 חברות שהם גם היצרנים וגם היבואנים של כל הסחרוה הזאת. זה המצב כמעט של מוצר שאתה צורך וכל המחירים מתאומים בין כל היצרנים והיבאונים.

האם ישנה רשימה מסודרת של כלל היבואנים של מוצרי מיחשוב ואביזרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...