מחפש תחליף ל Seasonic X-Series 660W - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש תחליף ל Seasonic X-Series 660W

Shasoosh

Recommended Posts

הספק הלך ואני מחפש תחליף. בזמנו, כאשר קניתי את המחשב הוא הגיע עם FSP 650 שהיה רועש בצורה בלתי נסבלת ומהר מאוד הוחלף ל Seasonic.

אני מחפש תחליף ראוי ושקט. אחד הפיצרים שמאוד אהבתי ב Seasonic הוא שהמאורר מתחיל לעבוד רק אחרי מאמץ מסויים כך שעבודה רגילה כמו גלישה וכו׳ הספק נשאר חרישי.

האם עוד ספקים מציעים את הפיצר הזה?

* המלצה לספק שקט ללא הפיצ׳ר הזה גם תתקבל בברכה.

בנוסף חשוב לי שהוא יהיה מודולרי, Active, ו Gold 80+.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכבל הקבוע היחיד הוא זה שאתה זקוק לו ממילא ככה שאני לפחות לא רואה בזה חסרון.

בכל מקרה, ה-RM650x הוא בהחלט אפשרות מצוינת בתקציב כזה. רק שברמת המחיר הזאת הייתי שוקל ברצינות את ה-EVGA P2 650W שעם השילוח חינם מאמאזון אפשר לקנות היום באזור ה-500 ₪.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פחות מעדיף את זה מהסיבה שהחלפת הספק דורשת הזזה של הכבלים האלה. אם הספק מודולרי ההחלפה היא פשוטה יותר.

יכול להיות שהספק של קרוסאיר מציע פחות חיבורים ביחס לסיסוניק?

er_photo_184198.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבלים של סיסוניק X לספקים של סיסוניק X.

אין אוניברסליות לעיתים אפילו בין 2 סדרות שונות של אותו יצרן.

תאלץ לעבור דרך התהליך המפרך של "10 דקות נתק את כל הכבלים ותחליף בחדשים" :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין רואה חוסר של PCI אחד ו SATA אחד, או שהכבלים של קרוסאיר מתפצלים לעוד חיבורים?

במידה ויש אוניברסליות, האם יש בעיה עם להשתמש בכבלים ששימשו לספק ישן לספק אחר? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האוניברסליות היחידה שתשיג לספק הזה היא כנראה רק לסדרת P של סיסוניק, שגם היא יחסית ישנה והוחלפה בסדרות חדשות.

אני לא יודע בכמה כוננים אתה משתמש, אבל בספק כמו TX650M יש לך:

J12VALk.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. אין לי צורך באוניברסליות לספק. שאלתי בכלליות אם היה מחובר ספק מודלרי כלשהו למחשב והספק התקלקל + הספק החדש תואם בחיבורים, האם יש בעיה כלשהי בלהשתמש באותם כבלים. 

מבחינת ספק חלופי אני באמת לא רואה אופציה יותר טובה מה RM650X (בהנחה שאני קונה בארץ)

אשמח לדעת אם יש חלופה מומלצת של חברה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה להשתמש באותם כבלים, אבל כנראה שלא תיהיה תאימות בחיבורים.

יש לך לדעתי אופציות יותר טובות. ה- G2 של יעלה לך 365 שח כולל מיסים עם המשלוח החינמי של אמזון:

https://www.amazon.com/gp/product/B0106RDIN2

לא פחות טוב מה RM650X והרבה יותר זול.

וגם EDGE650 של אנטק לרוב זול יותר מה- RM650X ולא פחות טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דוגל בשימוש אך ורק בכבלי חשמל התואמים למפרט המתאים, ובהעדר מפרט כזה – שימוש בכבלים שסיפק היצרן. זאת לא סתם גחמה אובססיבית-כפייתית, אלא משהו שלמדתי כשהתעסקתי פעם (יותר בתפקיד שולייה) בלוחות חשמל. אמנם לא מדובר על אותם זרמים ומתחים, אבל העיקרון תקף. גם אם התקע בקצה הכבל מתאים (ואני בספק, אבל נניח לשם הדיון שיש התאמה) בכלל לא בטוח שהמעגלים המווסתים את מסילות המתח זהים. במקרה כזה יכול להיות שספק אחד בנוי לספק יותר/פחות זרם במסילה מסוימת ואז עלולות להיווצר בעיות תחת עומס. לדוגמה: כבלים או מחברים שמתחממים יתר על המידה ונמסים. אין בעיה להשתמש באותו כבל קומקום (בתנאי שנושא תו תקן) כדי לחבר מחשבים שונים לשקע בקיר, כי זה כבל תקני שעומד במפרט מסוים, אבל עם הכבלים שיוצאים מהספק ומתחברים ללוח ושאר הרכיבים במחשב הייתי נזהר יותר. זאת דעתי.

תוכל למצוא מידע על סוג החיבורים וכמותם במפרט של כל ספק. בדרך כלל ספקים מאותו דור מגיעים עם אותם חיבורים, פלוס-מינוס. ההבדל משמעותי יכול להיות דווקא באורך הכבלים כי פה אין בהכרח אחידות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, עובי הכבל יכול לשנות את ערך העכבה. ולכן המעגל החשמלי שנותן יציבות יכול לצאת מסינכרון.

בכל מקרה אולי שווה להסתכל על הספק הזה של גיגהבייט: Gigabyte G750H

ניצלות גבוהה, מחיר קורץ ומאוורר 140mm עם double bearing

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...