הבשורה של אמאזון: משלוחים חינם לישראל עבור חלק מן המוצרים - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבשורה של אמאזון: משלוחים חינם לישראל עבור חלק מן המוצרים

yonatan.mendelson

Recommended Posts

אמאזון הוא תמנון ענק אשר פוגע קשות בכלכלה של כל מקום בו הוא מתחיל לפעול, וזאת תוך ניצול מזוויע של עובדיו. יש למנוע ממנו תפוצה בינלאומית גדולה עוד יותר ולהעדיף ערוצי קמעונאות אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אתה צודק לגבי מדינות אחרות אבל לגבי ישראל כניסה של יכול רק לעשות טוב.

השוק הישראלי נשלט על מונפלים כמעט בכל תחום.

טואלקטיה ופארמה השוק נשלט ע"י  2 של פארם. המחירים בארץ הם פי 2,3,4 ו 5 מחול.

בסגמנטים שונים של שוק המזון - שולטות תנובה, שטראוס, אסם, החברה המרכזית ויוניליוור. מחירי המזון בארץ גבוהים בעשרות אחוזים מחול , ורק תנסה לכניס מוצר לסופר שיתחרה בהם ותראה כי מדפים שלמים נעלמים כי סחורה מפסיקה להגיע.

פרות וירקות - אתה משלם פי 2 ממה שהחקלאי מקבל בגלל פערי תיווך.

רכב - יבאנים בילעדיים לכל מותג , חלקי חילוף לרכב - חברות הביטוח.

כמעט לכל דבר יש יבואנים בילעדיים שגוזרים קופנים שמנים.

ושלא נדבר על המגזר הפיננסי של בנקים וביטוחים.

חברת ענק כמו יכולה לשבור את המחירים המופקעים שאנחנו משלמים על כל המוצרים שמיובאים לארץ וכולנו רק נרוויח מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מתחיל לגלוש מנושא הדיון אבל אם כבר נכנסו לשם אז ממליץ לכל אחד לראות את 2 הפרקים הריאשונים של מגש הכסף עם גיא רולניק וירון זליכה.

מסביר לכל הדיוט איך עובד המקום שבו אנחנו חיים.

https://www.youtube.com/watch?v=ucfNZfRJFNI

https://www.youtube.com/watch?v=6-Z0Icbz0VY

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירון זליכה מתעלם מן הנטייה המובנית של משקים קפיטליסטיים לריכוז הון, ויוצא מהנחת יסוד שהמדינה כמוסד עשויה לשמש כרגולטור אפקטיבי אשר מגביל את כוחה של כל קבוצת הון. ההנחה הזו מוטעית מיסודה והמגמה ההיסטורית עד עתה אינה מתיישבת עם ההנחה; אבל בתקופות ובהקשרים מסוימים יש טעם ותועלת בגישה הזו.

כמובן, אם להיות הוגן - גם הקריאה ה"צרכנית" שלי היא לא משמעותית במיוחד בראיה גלובלית. ועדיין, אני מעדיף "לשרוף" יותר כסף על מונופולים מקומיים מאשר לחזק את . לפחות, כך במידה מסוימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של eyalroz

ירון זליכה מתעלם מן הנטייה המובנית של משקים קפיטליסטיים לריכוז הון, ויוצא מהנחת יסוד שהמדינה כמוסד עשויה לשמש כרגולטור אפקטיבי אשר מגביל את כוחה של כל קבוצת הון. ההנחה הזו מוטעית מיסודה והמגמה ההיסטורית עד עתה אינה מתיישבת עם ההנחה; אבל בתקופות ובהקשרים מסוימים יש טעם ותועלת בגישה הזו.

זה לא מוריד מאומה מהניתוח שלו את הכלכלה הישראלית וחוץ מזה אם הרגלוציה עובדת בכל שאר מדינות ה OECD שיש להם כלכלות לא פחות מפותחות ופתוחות אז זה יכול לעבוד גם כאן. לראיה היא המדינה עם רמת ריכוזיות של מדינות עולם שלישי.

ציטוט של eyalroz

כמובן, אם להיות הוגן - גם הקריאה ה"צרכנית" שלי היא לא משמעותית במיוחד בראיה גלובלית. ועדיין, אני מעדיף "לשרוף" יותר כסף על מונופולים מקומיים מאשר לחזק את . לפחות, כך במידה מסוימת. 

אני לא , אם כניסה של אומרת הורדה של מחירים של מוצרים שגם ככה אנחנו מיבאים מחול אז אין פה שום נזק לכלכלה שלנו.

להפך זה ישאיר יותר כסף אצל הציבור ויאפשר לו לצרוך דברים אחרים או לחסוך או להשקיע אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברו ככה גם על המשלוחים הזולים מסין. מישהו זוכר שפעם על מטען פשוט דרשו פה 120 ש"ח, ועל כבל טעינה פושט 50, ש"ח? והנה כולם מתפרנסים עדיין יפה, רק במחירים הוגנים. איזה קסם קרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, ותיראו גם את הסלולאר.

גם יבוא המקביל שבר מחירים, החודש קניתי להורים את הרובוט החדש של שיומי S50(ממליץ בחום! הפסקנו לטאטא את הבית!), אומנם ניקנה באילת ב1399 בגומובייל אבל עדיין המחירכולל מע"מ הוא כ1600 שקל, זול יותר מלהזמין עצמאית מסין וזול בהרבה מיבואנים אחרים, סתם לדוגמא במחסני חשמל נימכר בכמעט 2100, ועדיין בטוח שגומובייל מרויחים יפה.

חובה שיהיה תחרות , אחרת כולנו אוכלים אותה חזק!.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...