מה הטמפרטורה הכי גבוהה בטבע? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הטמפרטורה הכי גבוהה בטבע?

massinvallus

Recommended Posts

בוא אני ינסח את זה אחרת. אני יודע שיש טמפטורת מינימום, שממנ אי אפשר לרדת כי החלקיקים בה עוצרים. -273.משהו. שאלתי היא, מה היא טמפרטורת המקסימום שאותה לא ניתן לעבור. מקווה שעכשיו זה יותר ברור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי הרבה שהגיעו אני חושב שבצרפת יש צלחת זכוכית ענקית שקולטת את אור השמש לנקודה אחת, יוצרים שם חום של פי כמה מהשמש.

אני ינסה לבדוק איפה ראיתי את זה ולהגיד לך כמה בדיוק מעלות.

עריכה:

לא מצאתי כמה מעלות  :(

אבל אני לא חושב שיש גבול כי אחרי שהחומר הופך ממוצק לנוזל ואז לגז בעקבות החום, החומר כשהוא במצב צבירה גז לא מושפע מחום.

אתה יכל להפעיל כמה חום שאתה רוצה על אטום אחד אבל זה לא ישפיע עליו כי חום רק גורם לאטום לזוז, אז אולי אין הגבלה לחום, כי האטום לא יעלם או יתפרק.

אולי אני טועה זאת סתם טאורייה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שיש מגבלה כלשהי, אבל לא ידוע לי על אחת כזו. כל עוד אין מגבלה על צפיפות האנרגיה לא תהיה מגבלה על הטמפ'.

הטמפ' בליבת השמש היא כ 20 מיליון מעלות צלסיוס, כבר הגיעו ל 300 מיליון במעבדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, ששאלתי את זה בגלל שהרבה פעמים כותבים שיכולים להגיע ל"טמפרטורות אין סופיות" ואני לא יודע למה מתכוונים בכך, ולפי מחשבה שלי יש טמפרטורה אין סופית מכיוון שהטמפרטורה תלויה במהירות (ממוצע של המולקולות והאטומים) והמהירות כרגע (בלי כל מני ספקולציות מיותרות) הכי מהירה בטבע היא מהירות האור, באזור ה300K ק"מ לשנייה. אני יודע שבטמפרטורת החדר החלקיקים נעים בממוצע של כמה מאות מטרים בשנייה (אני לא זוכר בדיוק), ואם זה ביחס ישר אז אפשר לחשב את המהירות המקסימלית בעזרת כפל (נגיד החלקיקים נעים במהירות 300 מטר בשנייה בטמפרטורת החדר (20 מעלות צלזיוס) אז הטמפרטורה הכי גבוהה האפשרית היא 20,000,000 צלזיוס). מקווה שהבנתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מגבלה

כמו שב-273 האטומים לא זזים אז בטמפ מאוד גבוהה האטום והפרוטונים פשוט נקרעים

ולא ניראה לי עם כל הכבוד לצרפתים שהם הצליחו להגיע לטמפ של מרכז השמש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי התיאוריה שלי, המגבלה המקסימלית היא כשהחקיקים נעים במהירות האור אבל לפי מה שאתה אומר המגבלה יותר נמוכה בגלל שהחלקיקים פשוט לא עומדים במהירות. בכל מקרה המגבלה כנראה קיימת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה טוען שמיגבלת המהירות היא מהירות האור אתה משתמש בפיזיקה יחסותית.

בפיזיקה יחסותית האנרגיה של חלקיק בעל מסה שנע במהירות האור היא אינסופית.

ולכן עצם העובדה שיש מיגבלה סופית למהירות של החלקיקים לא מציבה גבול לאנרגיה של אותם חלקיקים ובהתאם לא מציבה גבול לטמפ'.

חלקיקים לא נעים = -273

חלקיקים נעים במהירות האור = אינסוף

לא ניראה לי עם כל הכבוד לצרפתים שהם הצליחו להגיע לטמפ של מרכז השמש

לא כתבתי לפני שתי הודעות שעברו את הטמפ' של ליבת השמש ובאופן משמעותי ???

בלב כל פיצוץ גרעיני קטן של 10KT הטמפ' עוברת בהרבה את הליבה של השמש, בפיצוצים של היתוך גרעיני (פצצת מימן) הטמפ' גבוהה בהרבה.

The Tokamak Fusion Test Reactor (TFTR) operated at the Princeton Plasma Physics Laboratory (PPPL) from 1982 to 1997. TFTR set a number of world records, including a plasma temperature of 510 million degrees centigrade -- the highest ever produced in a laboratory, and well beyond the 100 million degrees required for commercial fusion. In addition to meeting its physics objectives, TFTR achieved all of its hardware design goals, thus making substantial contributions in many areas of fusion technology development.

http://www.pppl.gov/projects/pages/tftr.html

510 מיליון מעלות צלסיוס זה מספיק לך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה טוען שמיגבלת המהירות היא מהירות האור אתה משתמש בפיזיקה יחסותית.

בפיזיקה יחסותית האנרגיה של חלקיק בעל מסה שנע במהירות האור היא אינסופית.

ולכן עצם העובדה שיש מיגבלה סופית למהירות של החלקיקים לא מציבה גבול לאנרגיה של אותם חלקיקים ובהתאם לא מציבה גבול לטמפ'.

חלקיקים לא נעים = -273

חלקיקים נעים במהירות האור = אינסוף

לא כתבתי לפני שתי הודעות שעברו את הטמפ' של ליבת השמש ובאופן משמעותי  ???

בלב כל פיצוץ גרעיני קטן של 10KT הטמפ' עוברת בהרבה את הליבה של השמש, בפיצוצים של היתוך גרעיני (פצצת מימן) הטמפ' גבוהה בהרבה.

http://www.pppl.gov/projects/pages/tftr.html

510 מיליון מעלות צלסיוס זה מספיק לך ?

א. למה איפה נטען שיש מהירות גבוהה ממהירות האור (תיאוריה רצינית כמובן)?

ב. למה אינסופית? האנרגיה שלו זה

ek=1/2MV2

לפי הנוסחא המפורסמת לאנרגיית תנועה

ואפשר להציב:

V=299,792,458 meters per second

והמסה של פרוטון למשל (שגדול מהאלקטרון פי 1836) היא 0.0000000000000000000000000016726 ק"ג

כך שהאנרגיה של פרוטון במהירות האור היא:

0.0000000000000000000000000016726 כפול 89875517873681764 כפול חצי שזה שווה ל

0.000000000075135932942397954704 ג'ול שזה לא כ"כ הרבה כדי לקבל את הכינוי "אינסופי" :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח שלי, חום זה צורה של אנרגיה.

תאורטית (כמו שרצית) אפשר להמיר את כל (כמעט) המסות ושאר האנרגיות ביקום לחום,

ואז תקבל את התוצאה התואורטית שרצית (מספר מאוד גבוה) שהמשמעות שלו היא סך אנרגית היקום.

אם מזה תרצה לחלץ טמפ' תחלק בקבוע בולצמן.

אבל ... זה לא מעשי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

fuck נזכרתי במשהו, אולי האנרגיה שתיארתי מקודם של החלקיק שנע במהירות האור לא נשמעת הרבה ואפילו גרגיר חול שנופל על הריצפה בעל אנרגיה פי כמה וכמה יותר גדולה, הטמפרטורה בהחלט גודלת בהרבה. בהנחה שהמהירות של החלקיקים בטמפרטורת החדר (20 מעלות) היא 300 מ"ש (מטר לשנייה) (ואני שוב מזכיר שאני מודה למי שימצא לי את הנתון המדוייק מכיוון שאני לא מוצא אותו ואני זוכר רק שזה כמה מאוד מטרים בשנייה), אז הטמפרטורה המקסימלית האפשרית (כשהחלקיקים נעים במהירות האור!) היא 20,000,000,000,000 מעלות צלזיוס, כפול 40,000 ממה שהגיעו.

מי שרוצה הסבר על החישוב אני יתן לו, בכל מקרה אני זקוק לנתון האמיתי ומי שמוכן לתת לי אותו עושה מצווה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

300 מטר לשניה????? בדוק שנית זה אפילו לא נשמע הגיוני

זה יותר קרוב ל the speed of light = 299,792,458 m / s

300 מטר לשנייה זה מהירות החלקיקים בטמפרטורת החדר, וזה סתם מספר מכיוון שאני לא זוכר את המס' המדוייק שהוא כמה מאות מטרים לשנייה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...