תופעה מעניינת לאחרונה בשוק כרטיסי המסך - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תופעה מעניינת לאחרונה בשוק כרטיסי המסך

nec_000

Recommended Posts

זה לא להאמין כמה זמן זה נגרר. את הדגם שלי ( 1070Gaming X של ) קניתי מחו"ל באיזור ה 1800 ש"ח כולל "הרחבת אחריות" של ,

ממש שהכרטיסים האלו הגיעו למלאי סביר. את המחיר שילמתי ללא משלוח כי הביאו לי את הכרטיס פיזית מאחד המחסנים הגדולים בסיאטל.  בקיץ הוא יהיה אצלי בערך שנתיים. המחיר היום ב KSP עוד אחרי שיש כבר כרטיסים מ ו 1070Ti הכפילו את עצמם. הדגם שלי עולה באיזור ה 3200 שקל בארץ. אני יכול אחרי קצת פחות משנתיים של שימוש למכור את הכרטיס ולא להפסיד שקל, במקרה שלי הוא גם עבר שימוש כמעט יום-יומי למה שהוא נועד לעשות - גיימינג. הכורים לא רק מקלקלים ומעקמים את המחירים, זה יגרור היצע גדול מידי של משומשים.

הופה טעות תמימה שלי - לדעתי ה 1070Ti עולה 3200 ולא קראתי נכון. מצאתי את הדגם שלי באיזור ה 2800. עדיין מאוד יקר.

70 אחוז תוספת זה בכל זאת..  מאוד מאוד יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לי יש תחושה שהיום אין כמעט קונים לכרטיסים חדשים מחנות במחירים הגבוהים הללו.

המחירים הגבוהים הצדיקו רכישה עד לא מזמן, אך רק על ידי כורים שעשו חשבון,

שזה משתלם להם משום שמדובר בהשקעה בתשתית ייצור (כמו במפעל). 

אך ברגע שהכורים עצמם חדלו מעבודתם שכן אין עוד כדאיות כלכלית לכך (לא בישראל במחירי החשמל שפה)

אז הם אינם רוכשים יותר כרטיסים חדשים לכריה (ללא קשר למחירם. לראיה הם גם לא קונים וסופגים בעצמם את

המשומשים שמוצעים בלוחות יד 2 ואני יודע כי עוקב מקרוב - חוות שלמות מוצעו למכירה ואפילו אחד מהם לא הצליח

למכור כאשר המודעות עודן מוקפצות מדי כמה ימים).

התוצאה היא שלא קונים יותר כרטיסים חדשים בחנויות בארץ - במחירם המנופח שעדיין תקוע על אתמול

משום מה... וגם לא את המשומשים.

זאת אומרת שכרגע החנויות (כנראה) רואות קש. לא בטוח שמבינות בדיוק מדוע - ספק עד כמה הן מעורות

בחדשות הטריות של טרנד הכריה, ועד כמה הוא חטף מכה קשה בחודש האחרון. התפנית היתה אכזרית,

זה היה עניין של שבוע-שבועיים וכל המגמה השתנתה מקצה קצה.

אך גם לחנויות וליבואנים המקומיים בסוף יירד האסימון - המדפים הרי מתחילים להתמלא בכרטיסים שאין להם (כמעט) דורש.

מתי שהוא החנויות והיבואנים המקומיים יעשו אחד ועוד אחד, יבדקו מה לעזאזל קורה בשוק ויבינו שיש לחשב מסלול מחדש.

העצוב (מבחינתם) הוא שהם קנו מלאים ברבעון האחרון במחירי שיא ולכן יאלצו למכור בהפסד.

זהו חלק מנהול הסכונים שצריכים עוסקים בתחום לעשות, אין להם ברירה. על המלאי הם כבר שלמו במזומן והכסף יצא

החוצה, עתה ישנו בור בתזרים המזומנים שלהם והם חייבים למלאו (גם במחיר של ספיגת הפסד).

המרוויחים אלו הצרכנים, ללא ספק :beerchug:

ובסוף גם המחירים בלוחות וגם המחירים בחנויות יתיישרו.

מה זה יתיישרו ?

כמו כבשים בשורות.

משכך הערכתי הזהירה הנוספת היא, שאם נוידיאה עוד דחתה עד לא מזמן ובאופן מלאכותי את השקת סדרה 2000 שלה,

משום שלא היה טעם להשיקה עת הבקוש בשוק מטורף לסדרה 1000,

אזי שבזמן הקרוב ולכשמכירות של כרטיסי 1000 חדשים תאטנה מאד, נוידיאה תאלצנה לעשות שיקול חוזר וכנראה לשוב

ולקדם את השקת סדרה 2000.

רק סדרה 2000 תציג אינסנטיב מחודש לקהילת הגיימרים, לשוב ולרכוש כרטיסים חדשים.

רק כרטיסים חדשים ומהירים באופן ברור יותר מאלו של סדרה 1000, יגרמו לגיימרים לשוב לחנויות.

משמע שאם הערכתי זו נכונה, עלינו לצפות את השקת סדרה 2000 במסגרת לוחות הזמנים של אפריל עד יוני הקרובים.

יש בעלי מניות, יש מחיר למניה בשוק ההון, חייבים לספק ביצועים עסקיים של המשך מכירות חזקות ורווחים גבוהים.

סדרה 2000 נראית עתה קרובה מתמיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מהניסיון לעקוץ אנשים שאינם מבינים בנושא
מישהו מוכן להסביר לי למה אנשים דורשים מחיר מעל MSRP על כרטיס יד שניה?!
ואני הכי אוהב את אלו שרושמים במודעה "הזדמנות! המחיר בחנות XXX הוא XXXX"
הם באמת מאמינים שהם צריכים להרוויח על כרטיס יד שניה כסף?
או שאני אמור לממן להם את ההפסדים \ ריג חדש לכשיבוא.

הרי כל בנאדם הגיוני יבין שאם הוא משלם MSRP אז הוא קונה כרטיס חדש, 
ואם הוא משלם מעל זה לגירסא "מהודרת" עם מיוחד ותדרים גבוהים במיוחד(AIO למינהם)
ובשני המקרים הכרטיס חדש!

השעון שלהם מתקתק במיהרות והאחרון שיקלוט את זה ימכור לי GTX1070 ב 500 ש"ח
 בדיוק כמו הכרטיס הנוכחי שלי ה - HD7950.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלומי כתבת דברים חשובים.

יחד עם זאת אם אני צריך לנסות ולהעריך מדוע יש המפרסמים במחיר מופקע כרטיסים משומשים, הסיבה נעוצה בכמה סיבות אפשריות:

א. בבורות של המוכרים עצמם בשוק. אנשי כרייה לרוב אינם חובבי תחום המחשוב ולכן אינם מבינים במחירים שבשוק הזה.

מבחינתם כרטיס מסך זה משהו שהם נתקלו בו רק לאחרונה, בתור **אמצעי ייצור** בתעשיה שאליה הם נכנסו.

הם מכירים את המחירים הגבוהים שהם שלמו עד לא מזמן על הכרטיס, ומבחינת התודעה שלהם זה מה שהמוצר אמור לעלות.

הם אינם מודעים למה היו המחירים לפני בום הכרייה, וגם אינם מבינים שהמחירים חזרו לשם, או בדרך מהירה לחזור לשם.

הם גם די נאיבים להבין, שבדומה אליהם יש הרבה כורים אחרים שמחסלים את חוות הכרייה במקביל אליהם - מה שיגרום להצפה.

ככה הם הכורים, אנשים לא מי יודע מה אינטיליגנטיים או מלומדים, למרות המחשבה הראשונית שהם כן.

ב. מדובר בקבוצת מוכרים אשר מנסים את "שיטת המצליח", קרי לא באמת רוצים למכור מהר ולהשיג את הכסף עבור הכרטיס.

הם מתוך מודעות ומכוונות ממשית מבקשים לדוג קונה תמים כזה, שבעצמו אינו מודע למחירים ויתפס ברשתם.

מטלה הדורשת סבלנות רבה מצידם עד שדג נדיר שכזה יתפס, אך כשנתפס אז הם עשו קופה מבחינתם.

מנסיון שצברתי אוכל לשתף את החברים שלנו שפה (בכך אולי לסייע קצת לחברס שיתגלחו על הנסיון שצברתי)

כי כמות הפראיירים התמימים שאינם מודעים ועשויים בשל כך בטעות לשלם מחירים מופקעים על כרטיס משומש היא אפסית.

מהנסיון שצברתי מרבית הרוכשים כרטיס ביד 2 אלו קונים משופשפים המודעים בתחום (ברמה כזו או אחרת).

מי שכבר העז להכנס ללוח יד 2 ולרכוש כרטיס מסך משומש (שזה תחום סופר נישתי), מבין משהו ולו בסיסי בנושא ומשכך מסוגל

לאמוד כח כרטיס מסך משומש לעומת מה החלופה החדשה שלו.

הקונים לרוב אינם תמימים. אמנם יש מנעד מסוים של קונים חריפים בקצה הימני (בדומה לנו) ויש חובבני לייט בקצה השמאלי

שמבינים פחות, אך גם הם לרוב לא עורכים שגיאות גסות בעת רכישת משומש - כמו לשלם על כרטיס מחיר של חדש או מעל לו.

לכן הייתי מציע למוכרים מסוג זה המחפשים **פראייר תמים שאינו בקיא**, לרדת מהרעיון. הסכוי שלהם להצליח שואף לאפס.

משכך לראות כיום בלוחות מישהו המציע 25 כרטיסי RX580 במחירים הנעים בין 1600 או 1800 ש"ח ליחידה (כתלות בדגם שיש

ברשותו) וכשהכרטיסים כולם מחוות כריה כן, כאלו משומשים שעבדו חזק וספק מה טיב האחריות שנותרה להם, בשעה שניתן כבר

להשיג כרטיסים שכאלו חדשים בחנות ב- 1740 ש"ח ב- KSP עם אחריות ל- 3 שנים באריזה ויש מלאי בשפע,

מעיד שהמוכר המדובר ביד 2 כלל אינו טורח להכנס לחנות ולהתעדכן מהו המחיר הרלוונטי דהיום להתיחסות רפרנסיאלית.

כלומר מוכר זה אינו מחפש פראייר, הוא לא מבין שהוא הפראייר בעצמו וזה שאינו עושה שעורי בית ומודד את שוק החדשים דהיום.

זו הסיבה שהוא כבר חודש עם המודעה בלוח יד 2, ואפילו כרטיס אחד לא מכר. לא נורא יש לו "רק" עוד 25 לדרך...

וככל שהוא מושך את המכירה ואינו מתקדם עימה, המחירים בשוק רק יורדים. מה שאומר שבסוף הוא יאלץ להתפשר יותר ויותר

על מנת להצליח וכן למכור משהו. כנראה שגם זאת הוא אינו מבין. בקצור מדובר בכורה שהייתי אומר עליו שהוא התמים בספור

שלפנינו ואחד שלא מבין בצרכנות ובמיקרו כלכלה מאומה. לכמויות, להצפה, לתזמון, למגמה.... יש משמעות בתחום הזה שהוא מפספס אותם.

"השוק הפוטנציאלי" מחזיק בכמות אדירה של RX580 הנמצאים רוב רובם המכריע בחוות כרייה. בסוף כל אלו יוחזרו לשוק

באמצעות לוח יד 2. ההיצף כבר עתה מבצבץ על פני השטח כאשר ניתן לומר, שזה הכרטיס עם הכמות הכי גדולה שיש כרגע למכירה

בלוח, וההיצף רק ילך ויחריף עם הזמן. מי מהכורים שלא ימכור עוד היום במחיר כזה שהוא סביר (מבחינתו) כזה שהוא עוד יכול למכור

בו, בסוף ימכור בשוק במצב סופר מוצף כאשר יהיו מאות כרטיסים כאלו בו זמנית, ואז יפסיד את התחתונים עת יאלץ להסתפק בסכום

מגוחך לעומת היום.

מזכיר קצת את המחיר המגוחך שירד אליו דגם ה- 7970 המפורסם שהיה נחשב בשעתו לכרטיס מאד מוצלח ומבוקש,

שירד למחיר זנות של 300-500 ש"ח במפולת של אחרי קריסת הביטקוין ב- 2013/14. וזה מה שיקרה הפעם ל- RX580 ושותפיו.

וזה כרטיס טוב מאד היום - בדיוק כמו שהיה ה- 7970 בשעתו. זה יהיה גן עדן לגיימרים שיקנו כרטיסים כאלו במחיר רצפה,

אחד לכל מחשב שיש להם בבית, אחד אפילו למחשב במשרד, וכמובן למחשבים של הילדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה מעתיק הודעות הא? נלמד להבא :P

בהמשך להתכתבותנו, זאת נראית הזדמנות טובה להחליף את הGTX 670 המזדקן שלי ושל אחי! :)

רק עכשיו אני רואה הצפה של ממש בשוק הYAD2, ואם הבנתי את דברייך נכון, ההצפה האמתית עוד לפנינו.

למרות שכבר היום להערכתי 800 ש"ח לGTX1060 6GB שהיה בשימוש חודשיים בלבד זה מחיר הוגן, לרכוש אחד כזה ב400-500 ש"ח נשמע כמו חלום של ממש! (כמו שהיה, דרך אגב, עם הHD7950)

גם בחו"ל אני רואה שכרטיסים רבים חזרו למלאי. מי היה מאמין שאפשר כיום לרכוש מאמזון עם משלוח לישראל כרטיס GTX 1060 6GB ב1420 ש"ח עם משלוח ומיסים? ואם זה קורה בחו"ל, גם בארץ זה יגיע והמחירים צפויים לרדת! 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תודה על עדכון חברי הפורום לדבר מה שראית זמין לרכישה מחו"ל ובאיזה מחיר, זהו לטעמי אחד הדברים הכי רלוונטים

כמדד להפנמה שלנו, איפה המחירים חונים כרגע. בארץ הרי התגובה למחירים איטית מדי ונערכת בהפרש פאזה של זמנים

לאחר עדכון השוק הבינלאומי.

לגבי מחירי הצפה, אני מנסה ככה לדמיין מה קורה בשוק, שבו 3 מיליון סדר גודל גס יוצאים מחוות הכרייה ומציפות

את השווקים. בציר של שנה שלמה נשפך לשוק בפרק זמן קצר. עד לאיזו רמה המחירים ירדו ? 

אפשר לדמיין הרבה אבל, אם בשעתו 2013/14 נפילת שוק הכרייה שהיתה והמחירים ירדו ככה וככה,

יש לזכור שאז היה מדובר בהיקפים קטנים משמעותית לעומת מה שיש הפעם.

לכן הוקטור שדוחף בצד ההיצע יהיה חזק פי כמה וכמה - מה שעשוי להוביל למחירי היצף סופר זולים, יתכן אף מאות שקלים

בודדות לכרטיסים טובים 580/1060 שיצאו משוק הכריה. נגיד 300-500 ש"ח לכרטיס כזה. האם הדבר אפשרי ?

מצד אחד הרגש אומר שזה נשמע לנו זול מדי בכדי להיות אמיתי, אך ההגיון הכלכלי שתואר מעלה גורם לחשוב שזה דווקא

אפשרי ומעשי בהחלט. ושלא נשכך גם את כל ה- 7970/290/390/970/980 שייסבלו מצניחה חדה בערכם גם, כך שיהיו כרטיסים

רבים זמינים גם מדגמים אלו. לראיה כבר עכשיו אני רואה 290/970 מתחילים להציף את הלוחות שבארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני מעדכן כי המחיר לגרסת GTX1060 6GB אפילו זול עוד יותר - רק 1386 ש"ח הכל כולל הכל הובלה משלוח ומיסים בארץ:

image.thumb.png.fadcd650a0249d77ccbaf7ecf76e4aa0.png

ואם מתייחסים לדגם GTX1060 3GB אז המחיר רק 1153 ש"ח כמו מקודם הכל כולל הכל:

image.thumb.png.7c723d5e1dcec243c14b10afc587001d.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אחרי שבחנויות כמו TMS מחיר כרטיס GTX 1060 במבצע טיל הטומוהוק עולה 1450!!

הוזלה משמעותית בדרך :)

(מסתבר שאתה גר בבית יחזקאל יצחק nec? :P)

למי שעוד לא שמע - לפני יומיים פתחה פעם נוספת את החנות הישירה שלה (שם מוצעים כרטיסים במחירי MSRP), והפעם, בניגוד לפעמים אחרות בהם המלאי החזיק ל3 דקות, המלאי החזיק לשעה שלמה! עם כרטיסים כמו GTX1080 ו1080TI!

זה יכול לנבוע או מהגדלת ההיצע על ידי , או על ידי התקררות שוק הכרייה.

(חשוב לציין עם זאת, שהרבה מההזמנות שנעשות באתר של נשארות בbackorder לזמן רב, ככה שזה לא בהכרח מעיד על 2 דברים אלו, אבל בהחלט מחזק אותם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בית יצחק לא בית יחזקאל...

הממצאים שלך מאתר נוידיאה מאשרים שאכן המלאים חוזרים גם אצלה.

אנחנו בדרך למטה ורק התחלנו. מי שאינו ממהר שימתין בסבלנות, הטוב הגדול עוד לפנינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...