2k IPS או 144 FHD? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2k IPS או 144 FHD?

Mercurie

Recommended Posts

היי..

אני קונה מחשב חדש ומתלבט בין 27 2K או 27 FHD 144

הבנתי שאלא אם אני משחק במשחקים כמו csgo או באטלפילד אני לא באמת צריך 144.

אני גם לא משחק כל כך תחרותי.. סתם עם חברים מידי פעם

אני גם עורך בפוטושופ ועורך (לא מקצועי).

אשמח לשמוע את דעתכם..

התקציב הוא סביבות ה6 אלף כולל מחשב.

(זה האשכול לבקשת מפרט אם זה מעניין אתכם: 

)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תשחק על ההגדרות הכי גבוהות במשחקים חדשים וכבדים כמו BF1, קשה לי להאמין שבתקציב כזה (שצריך לכלול גם מסך) אתה תגיע ל- FPS גבוה שמצדיק 144Hz. בכל מקרה, לטעמי האישי הרזולוציה שנראת הכי טוב על מסכי 27 היא 1440P 16:9. אם אתה גם עורך על המסך אז בכלל הייתי ממליץ על 1440P ולא FHD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

אם תשחק על ההגדרות הכי גבוהות במשחקים חדשים וכבדים כמו BF1, קשה לי להאמין שבתקציב כזה (שצריך לכלול גם מסך) אתה תגיע ל- FPS גבוה שמצדיק 144Hz. בכל מקרה, לטעמי האישי הרזולוציה שנראת הכי טוב על מסכי 27 היא 1440P 16:9. אם אתה גם עורך על המסך אז בכלל הייתי ממליץ על 1440P ולא FHD.

תודה, אני חושב לגמרי כמוך.

על איזה מסך היית ממליץ?
(חשוב לי רק שאוכל לכוונן אותו, כי אני בדרך כלל יושב גבוה יותר מהמסך.. אז שהוא יוכל להיות ב110 מעלות בערך ולא ב90)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ על זה:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=891745

אחלה בחלה של מסך. מבחינת כוונונים הוא מעולה ואינפוט לאג נמוך יחסית למסך שלא מיועד לגיימינג.

תודה רבה!

אם אני לא הולך על 144, כדאי לי באמת ללכת על ה2K בשביל הצרכים שלי או שהדגם הבא יספיק לי?
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=927376
ואם אני אלך על ה2K, זה משאיר לי תקציב של 4.5-5K
זה מספיק בשביל מחשב שינצל את המסך הזה?

ואם אתה יכול להמליץ על מפרט אני מאוד אשמח :)

סורי שאני משגע פשוט אני סומך על בעלי ידע בנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Mercurie

כדאי לי באמת ללכת על ה2K בשביל הצרכים שלי

בוודאי. לגיימינג ועריכות לא הייתי הולך על פחות מ- 2K ב27 אינץ.

לגבי ה- U2417H, הוא גם מסך מעולה בשבילך, אבל הוא 24 אינץ. שם הרזולוציה נמוכה יותר אבל גם המסך יותר קטן. לכן ה- PPI (צפיפות הפיקסלים) דומה ל- 2K ב- 27 אינץ וזו הרזולוציה האידיאלית לגודל הזה לדעתי.

ציטוט של Mercurie

ואם אני אלך על ה2K, זה משאיר לי תקציב של 4.5-5K
זה מספיק בשביל מחשב שינצל את המסך הזה?

אני חושב ככה:

אם אתה הולך על 24 אינץ, אז הייתי הולך על FHD וברזולוציה כזאת יש מה לדבר על FPS גבוה בתקציב שישאר. רק חבל שאין מסכי בגודל הזה עם קצב רענון גבוה, ועל פאנל אחר לא הייתי הולך בהתחשב בזה שמסך מיועד גם לעריכות.

אם אתה הולך על 2K אז כמו שאמרתי עדיף 27 אינץ, ואתה לא תגיע לFPS גבוה במיוחד, ככה שאין לך צורך ביותר מ- 60Hz.

בקיצור, אתה צריך להחליט מה בא לך, אבל בכל מקרה לדעתי לא כדאי לך ללכת על מסך עם קצב רענון גבוה מ- 60Hz.

תתלבט בין ה- U2417H לבין ה- U2715H, זו התלבטות טובה.. :) 

ציטוט של Mercurie

ואם אתה יכול להמליץ על מפרט אני מאוד אשמח

תסגר על מסך, ובהתאם לתקציה שישאר ולרזולוציה שברחת אשמח לעזור עם מפרט. רצוי לבחור מסך קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי. לגיימינג ועריכות לא הייתי הולך על פחות מ- 2K ב27 אינץ.

לגבי ה- U2417H, הוא גם מסך מעולה בשבילך, אבל הוא 24 אינץ. שם הרזולוציה נמוכה יותר אבל גם המסך יותר קטן. לכן ה- PPI (צפיפות הפיקסלים) דומה ל- 2K ב- 27 אינץ וזו הרזולוציה האידיאלית לגודל הזה לדעתי.

אני חושב ככה:

אם אתה הולך על 24 אינץ, אז הייתי הולך על FHD וברזולוציה כזאת יש מה לדבר על FPS גבוה בתקציב שישאר. רק חבל שאין מסכי בגודל הזה עם קצב רענון גבוה, ועל פאנל אחר לא הייתי הולך בהתחשב בזה שמסך מיועד גם לעריכות.

אם אתה הולך על 2K אז כמו שאמרתי עדיף 27 אינץ, ואתה לא תגיע לFPS גבוה במיוחד, ככה שאין לך צורך ביותר מ- 60Hz.

בקיצור, אתה צריך להחליט מה בא לך, אבל בכל מקרה לדעתי לא כדאי לך ללכת על מסך עם קצב רענון גבוה מ- 60Hz.

תתלבט בין ה- U2417H לבין ה- U2715H, זו התלבטות טובה.. :) 

תסגר על מסך, ובהתאם לתקציה שישאר ולרזולוציה שברחת אשמח לעזור עם מפרט. רצוי לבחור מסך קודם.

כמובן שאם הייתי יכול לבחור בלי להתייחס לתקציב הייתי הולך על ה27.. השאלה היא האם תקציב של בערך 4,500 יספיק למחשב מספיק טוב להריץ משחקים למסך כזה (לשנים הקרובות גם כן).. 

אם אתה אומר שכן - אני אני אלך על זה..

אם התקציב לא מספיק ועדיף להשאר בFHD אז אלך על ה24..

זו ההתלבטות שלי בעצם.. וזה פחות עניין של העדפה אישית כי הנטייה שלי היא ל-27.. השאלה אם תקציבית זה חכם לבחור ב27

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להריץ משחקים חדשים על ההגדרות הכי גבוהות אז תקציב של 4.5K לא יספיק לזה ברזולוציית 2K אם זאת השאלה שלך. מבדיקה זריזה שעשיתי בתקציב של 6K תוכל לקבל מפרט טוב עם אפשרות להגדרות הכי גבוהות במשחקים חדשים (ברזולוציית 2K).

אם תלך על ה- U2417H מן הסתם שתקבל ביצועים טובים יותר ותוכל להגיע להגדרות הכי גבוהות במשחקים חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להריץ משחקים חדשים על ההגדרות הכי גבוהות אז תקציב של 4.5K לא יספיק לזה ברזולוציית 2K אם זאת השאלה שלך. מבדיקה זריזה שעשיתי בתקציב של 6K תוכל לקבל מפרט טוב עם אפשרות להגדרות הכי גבוהות במשחקים חדשים (ברזולוציית 2K).

אם תלך על ה- U2417H מן הסתם שתקבל ביצועים טובים יותר ותוכל להגיע להגדרות הכי גבוהות במשחקים חדשים.

אז מדברייך אני מבין שכדאי ללכת על ה-27 נכון?

מה היית עושה במקומי?

(בהתחשב בעובדה שאני גם לא פריק של FPS גבוה, מספיק לי 70-80 בהחלט)

עריכה:

מה דעתך על המסך הזה?

http://www.triple-s.co.il/items/830294

זה בעצם אותו מסך כמו ה27, רק ב25 ויותר זול.

וככה נשאר לי עוד 300 שקל למפרט - שווה? או להישאר עם ה27?

בכל אופן אני סומך על הניסיון שלך, ואשמח מאוד אם תוכל לבנות מפרט עם המסך שתראה לנכון :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Mercurie

מה היית עושה במקומי?

(בהתחשב בעובדה שאני גם לא פריק של FPS גבוה, מספיק לי 70-80 בהחלט)

בתקציב שלך, ממליץ על מסך 1080P עם פנל .

לגיימינג ברזולוציה 1440P, אתה תזדקק לכרטיס 1070/1070TI או 56.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

בתקציב שלך, ממליץ על מסך 1080P עם פנל .

לגיימינג ברזולוציה 1440P, אתה תזדקק לכרטיס 1070/1070TI או vega 56.

אוקיי, אז ללכת על http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=927376 ? 

ועל איזה מפרט היית ממליץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

המסך הזה יותר טוב לגרפיקה, יש לו יציאת Display Port

לגבי מפרט, תכתוב שאלון מפרטים.

המסך הזה עולה 300 ש"ח יותר וגם ב- U2417H יש יציאת DP וגם אינפוט לאג נמוך יותר (5ms).

אם הדגש הוא יותר על גיימינג אז הייתי הולך על ה- U.

ציטוט של Mercurie

לא.. לא אמרתי את זה.. אם אתה מעדיך מסך גדול והגדרות בינוניות לך על ה- 27. אם אתה מעדיף הגדרות גבוהות אבל מסך קצת קטן יותר אז לך על ה- 24. זה פחות או יותר מה שאמרתי.

אני אישית? הייתי הולך על ה- 24, אבל אני אחד שלא אוהב להתפשר על הגדרות גרפיות במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך הזה עולה 300 ש"ח יותר וגם ב- U2417H יש יציאת DP וגם אינפוט לאג נמוך יותר (5ms).

אם הדגש הוא יותר על גיימינג אז הייתי הולך על ה- U.

לא.. לא אמרתי את זה.. אם אתה מעדיך מסך גדול והגדרות בינוניות לך על ה- 27. אם אתה מעדיף הגדרות גבוהות אבל מסך קצת קטן יותר אז לך על ה- 24. זה פחות או יותר מה שאמרתי.

אני אישית? הייתי הולך על ה- 24, אבל אני אחד שלא אוהב להתפשר על הגדרות גרפיות במשחקים.

אוקיי.. אז נראה לי לא נכון ללכת על 27 אז.. כי עוד שנתיים בכלל בקושי אוכל להריץ דברים על med. . 

קודם כל תודה רבה שוב!

ואם אני הולך על המסך ה24.. איזה מפרט כדאי? בסביבות ה5-4 אלף? 

מעדיף nvidia+intel

עם צורב

SDD של 125/250 - תלוי כמה משפיע על התקציב

HDD 1/2T - כנ"ל

עובד בעיקר עם , לומינר, וגאס פרו וכו' (לא מקצועי)

ומשחק בעיקר pubg, arma וכו .

באשכול בפורום ייעוץ פירטתי יותר אם זה רלוונטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...