התלבטות לגבי מעבד+לוח אם למחשב לעבודה משרדית ועריכת וידאו קלה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי מעבד+לוח אם למחשב לעבודה משרדית ועריכת וידאו קלה

Mike_Shinoda

Recommended Posts

היי,

אני מכיר מישהו שהולך לשדרג ממחשב ישן למחשב חדש אחרי המון שנים.
כפי שכתוב בכותרת הצרכים הם עבודה משרדית בעיקר וטיפונת עריכת אבל בסיסית לגמרי, לא משהו שמצריך בהכרח מאיץ גרפי חזק.
ההתלבטות היא כזו:
האם כדאי ללכת על למרות שהוא "ישן"? אם כן ההתלבטות היא בין:

• Pentium G4620 מפלונטר שעולה בערך 380-390 ש"ח ביחד עם לוח בסיסי (כי אין אפשרות ל- OC מן הסתם)
  • i3-7350K מפלונטר שעולה 560-570 ש"ח בפלונטר ביחד עם לוח קצת יותר רציני מכיוון שהמכפלה פתוחה (לא חובה כמובן, זו גם התלבטות)

או ללכת על עם i3-8100 עם הלוח הכי זול שאפשר למצוא?

או בכלל ללכת לכיוון של 3 1200 או משהו בסגנון?

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשבה על 7350k זה סתם כי נדמה לי שהייתה הורדת מחיר ומעבר למכפלה הפתוחה התדר שלו גבוה יותר מה- 8100 וכרגע ריבוי הליבות הפיזיות פחות רלוונטי כרגע. אם כי האדם שרוכש את המחשב מעדיף כמה שיותר Future Proofing ומהבחינה הזו אולי בעוד כמה שנים זה כן במקרה יהיה רלוונטי.

בהמשך לזה ובהתאם לשימושים הדי בסיסיים אני יודע שגם הפנטיום המדובר אמור להספיק בעיקר כי הוא גם תומך ב- HT בניגוד לרוב מעבדי הפנטיום בדור הזה.

לגבי 7500, אפשרות מעניינת אבל לא חושב שיש צורך במקרה הזה ספציפית. יתרה מכך - למה i5 7500 עדיף משמעותית על i3 8100?
אני יודע ש-i5 על הנייר סדרה גבוהה יותר אבל בפועל במה היא עדיפה על ה- i3 8100?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שראיתי זה יוצא בערך אותו הדבר ובמצב הזה ולאור העובדה שב- i3 8100 יש 4 ליבות פיזיות בדיוק כמו ב- i5 7500 והפלטפורמה בכל זאת חדשה יותר וחשוב לו Future Proofing אז אני לא רואה סיבה לבחור ב- i5 7500.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

קצת מוזר שאתה מדבר על עריכת וידאו ומשום מה חושב שריבוי ליבות לא רלוונטי

אני בעצמי עורך ולכן אני משתמש ב- i7.
אבל אני עורך קצת יותר רציני. הרוכש המדובר עורך סרטונים ביתיים של הנכדה שלו. לא משהו רציני.

הבהרתי לו שריבוי ליבות ואף מאיץ גרפי של NVIDIA עם cores יכול לעשות הבדל גדול. אם יחליט לשנות את דעתו מן הסתם אערוך את הדיון או פשוט אנעל אותו ואפתח חדש. אבל כרגע זה מחשב שב-99% מהזמן מיועד לעבודה משרדית וגלישה באינטרנט ועל כן הנטיות והבחירות המדוברות.

בכל אופן אני יודע שלא אתה המלצת אבל מבחינת כמות ליבות i5 7500 ו- i3 8100 ממה שראיתי עם אותה כמות ליבות פיזית ולוגית ככה שאני לא רואה סיבה להשקיע ב i5 7500 מהבחינה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

הסיבה היחידה לשקול 7500 זה אם המחיר יחד עם הלוח הוא אולי נמוך יותר מאשר ה-8100 שמחייב לוחות יקרים יחסית

ידוע, זו הצרה של ההשקה המוקדמת שאינטל עשו כתגובה להשקת .
הסברתי לו שבהמשך השנה יצאו צ'יפסטים זולים יותר וכרגע יוצא שרוכשים מעבד תקציבי כמו ה- 8100 עם מכפלה נעולה ולוח לא בדיוק תקציבי שאין לו ממש שימוש בו. הוא יודע את זה. הוא לא רוצה לחכות יותר עם הרכישה (במקור תכנן לרכוש מעט לפני שאינטל השיקו את ואמרתי לו לחכות קצת)

כאמור עשיתי בדיקה והלוח הכי זול יצא פחות או יותר אותו המחיר ולכן אני לא רואה שום סיבה לפזול ל- 7500.
ההתלבטות היא האם ללכת על הפנטיום בשביל החסכון בכסף או ללכת על ה- 7350 בשביל מהירות השעון הגבוהה יותר (גם אם מתעלמים מנושא המכפלה הפתוחה) או בכלל ללכת על רייזן 3 שמבחינת מחיר יוצא דומה אבל אם כבר מוסיפים טובים לאוברקלוקינג וקרור טוב יותר יצא יקר יותר ולא בטוח כמה שווה את הבוסט בביצועים כי מן הסתם סטוק מול סטוק ה- 8100 עדיף לפי מה שראיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה שום סיבה בעולם ללכת על ה-7350K מול ה-8100, בשביל תצטרך להשקיע בלוח וקירור מתאימים מה שמעלה את המחיר וה-10% מהירות שעון שתקבל בתמורה בכל מקרה תהיה פחות משמעותית מהכפלת כמות הליבות שבאופציה השניה.

ryzen אולי מתחיל להיות משתלם אם אתה בכל מקרה מתכוון לקנות כרטיס מסך חיצוני, אם לא אין מה להסתכל בכיוון בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

אני לא רואה שום סיבה בעולם ללכת על ה-7350K מול ה-8100, בשביל אוברקלוק תצטרך להשקיע בלוח וקירור מתאימים מה שמעלה את המחיר וה-10% מהירות שעון שתקבל בתמורה בכל מקרה תהיה פחות משמעותית מהכפלת כמות הליבות שבאופציה השניה.

ryzen אולי מתחיל להיות משתלם אם אתה בכל מקרה מתכוון לקנות כרטיס מסך חיצוני, אם לא אין מה להסתכל בכיוון בכלל.

זה מה שחשבתי.

כרגע אין תכנון להוסיף GPU (כלומר, אם יוחלט לרכוש אז ירכש כרטיס זול נכון לרגע זה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאם כבר בוחרים בפלטפורמה "מתה" (במקרה הזה- תושבת 1151 "מהדור הראשון") אז אין ממש מניעה לשקול גם מהדור השישי (ה Skylake), שכן הם יותר זולים לעומת מקביליהם מהדור השביעי (ה Kaby Lake) ובמקרה הספציפי הזה ההבדל (המינימלי) בכח העיבוד לא ממש יהיה רלוונטי.

הנה דוגמא (לא המלצה) ל-3 מפרטים מ TMS (שוב - זו לא המלצה על חנות כזו או אחרת) המבוססים על מעבד בעל 4 ליבות - אחד מהדור השמיני של אינטל (ה Coffee Lake), אחד מהדור השישי של אינטל (ה Skylake) ואחד ממשפחת ה Ryzen 3 של . בכל המקרים אפשר כנראה להוזיל קצת את המחיר ע"י בחירה בלוח אם פשוט יותר, אך אני העדפתי לבחור בלוחות בעלי 4 חריצי הרחבה לזיכרון.

מפרט #1:

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
Intel Core i3 8100 / 1151 Tray
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 501
קירור למעבדים:
Arctic Alpine 11 Rev 2 - SI bulk
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 36
לוחות אם:
Gigabyte Z370P D3
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 501
סה"כ: ₪ 1038
מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/index.php?route=product/configurator_preview&id=5895

מפרט #2:

מעבדים:
Intel Core i5 6500 / 1151 Tray
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 752
קירור למעבדים:
Arctic Alpine 11 Rev 2 - SI bulk
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 36
לוחות אם:
Gigabyte GA-B250M-DS3H
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 343
סה"כ: ₪ 1131
https://www.tms.co.il/index.php?route=product/configurator_preview&id=5896

מפרט #3:

מעבדים:
AMD Ryzen 3 1200 AM4 Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 504
לוחות אם:
Gigabyte GA-AB350M-D3H
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 372
כרטיסי מסך:
Gigabyte GT 1030 2GB DDR5 GV-N1030D5-2GL
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 365
סה"כ: ₪ 1241
https://www.tms.co.il/index.php?route=product/configurator_preview&id=5897

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שכתבתי - זו רק דוגמא למפרטים. אם וכאשר יהיה תקציב מסודר יהי ה קל יותר לבנות את המפרט המתאים. למשל - במקרה של המחשב שמבוסס על ה Ryzen 3 (המפרט השלישי), בהנחה שהיכולות הגרפיות ממש לא חשובות, אפשר לבחור בכרטיס המסך הכי זול - Gigabyte R5 230 1GB DDR3 GV-R523D3-1GL שעולה כ-130 ש"ח ב TMS ובכך להוזיל את המפרט לפחות מ-1000 ש"ח. בחירה בלוח האם הכי זול תאפשר להוריד את עלות המפרט לכ-880 ש"ח. בדומה, בחירה בלוח באם הזול ביותר עבור המפרט השני גם כן תאפשר להוריד את המחיר הכולל מתחת לרף 1000 השקלים. הכל תלוי בדרישות ובתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...