מחשב נייד עם דגש על איכות מסך למטרות עריכת תמונה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד עם דגש על איכות מסך למטרות עריכת תמונה

amia11

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? - טווח 4500 עד 6200

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? מעוניין ביחס עלות תמורה טובה

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? - עבודה בפוטושופ לצורך עריכת תמונה פלוס שימושים משרדיים

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). - שימוש תדיר בעבודה בפוטושופ לצורך עריכת תמונה פלוס שימושים משרדיים

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: - לא מיועד לגיימינג

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). - רוב העבודה תעשה ללא חיבור מסך חיצוני וחשוב שאיכות המסך תהיה טובה

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? - גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. - לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? - 5-6

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? צריך לכלול חלונות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. - יש לי ניסיון טוב עם RSM 

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? מיידי

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא מתוכנן שידרוג מאסיבי

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: מעוניין במחשב נייד 2 ב 1 (מסך פליפ) גודל ''15.6 או ''17 עם מסך מגע, יש העדפה לחברת , כפי שציינתי חשובה איכות המסך המובנה של המחשב (יש לנו נייד אחר עם מסך LED והאיכות שם לא מספקת, אין לי מושג עם כך מסך יהיה טוב מספיק או שלא, לצערי אין אפשרות לראות כבר בתצוגה ואשמח למי שמכיר דרך לדעת על איכות המסך). יש חשיבות נמוכה יותר למשקל מכיוון שלא "מטיילים" איתו הרבה מחוץ לבית אלא יותר בין החדרים.

תודה,

עמיחי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני יכול להמליץ לך על מחשב , דגם T570.
הביקורות מצביעות על מסך איכותי מאוד.
לי יש את הדגם T550 עם מסך 3K ונגיעה ואני מאוד מרוצה!
המחיר מעט גבוה בישראל, אבל אולי תוכל למצוא את הדגמים T560/T550 במחיר שפוי יותר בישראל.

בארה"ב המחיר תחרותי יותר, אני רכשתי את המחשב שלי בארה"ב ב-1,300 דולר, מספר חודשים לאחר יציאת הדגם לשוק.

תוכל לקרוא ביקורת כאן:
ביקורת, לנובו T570

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

askme, על מה אתה היית ממליץ?

אני רואה שלא קבלתי אף תשובה שמתאימה להגדרות שציינתי. האם זה כי אין דגם מתאים? אם כן, על אלו דרישות אני צריך לוותר כדי לקבל מענה הקרוב ביותר?

אולי אנסה להציג דגמים שהחיפוש שלי העלה בינתיים ומישהו יוכל להגיב לגביהם:

מה דעתכם למשל עם אחד הדגמים האלו?

17'' עם מפרט חזק (overkill? האם המסך שלו טוב?)

http://www.rsm.co.il/product/מחשב-נייד-dell-דגם-inspiron-n7773-9266-173-fhd-touch-i7-8550u-16gb-512ssd-gfmx150-2gb-win10p

או 15'' קצת פחות חזק (מספיק חזק? האם המסך שלו טוב?)

http://www.rsm.co.il/product/מחשב-נייד-dell-inspiron-5000-n5579-5140-156fhd-touch-i5-8250u-8gb-256ssd-win10

אשמח לכל עזרה או תגובה שתוכלו לתת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי שוב

ציטוט של amia11

אני רואה שלא קבלתי אף תשובה שמתאימה להגדרות שציינתי. האם זה כי אין דגם מתאים? אם כן, על אלו דרישות אני צריך לוותר כדי לקבל מענה הקרוב ביותר?

:nixweiss:

אדבר בשם עצמי ....

בכללי, יש אכן בעיה.

ברגע שציינת כי דיוק צבעים חשוב ( ובצדק ), יש בעיה.

כי, יצרני הניידים עצמם, להבדיל לדוגמה ממסכי מחשב של אותם היצרנים ( במידה והם מייצרים ),

לא עקביים כלל וכלל בהקשר של איכות המסכים שהם שמים בניידים.

כלומר, אם ניקח יצרן X עם בעל מסך 15.6, באזורי שיווק א' ו - ב' ישווקו את הנייד עם מסך מיצרן  מסכים Y, 

ובאזורי שיווק ג' ו - ד' עם מסכי יצרן Z. וגם בתוך כל אזור איכות המסך יכולה להשתנות בתלות בתת - תת דגם וזמן יצור וכו' וכו'.

ואחרי כל זה, עדיין אפשר למצוא עם מסך טוב אבל אין שום דרך לוודא בצורה מעשית שזה מה שמוכרים לך כרגע.

אז מה שנשאר לי לעשות זה לחפש ביקורת מהימנה ככל האפשר לגבי שמועמד לקניה ולראות מה

נאמר בביקורת בהקשר של איכות המסך בכלל ודיוק הצבעים בפרט ( אם בכלל ).

ובכל זאת, יש רק לקוות שלארץ מביאים בדיוק את אותו הדגם.

מכל המגילה הזאת, יש רק מסקנה אחת - אם באמת חשוב למישהו מעל לכל צל של ספק והיתכנות

עניין של דיוק צבעים, יואיל נא בטובו לחבר את הנייד למסך חיצוני איכותי.

עכשיו, ספציפית לניידים ששאלת, יש מילכוד - הם חדשים מידי מכדי להופיע בביקורת מקצועית ומעמיקה.

בינתיים לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy Kaufman

XIAOMI AIR בקלות

ציטוט של askme

היי שוב

:nixweiss:

אדבר בשם עצמי ....

בכללי, יש אכן בעיה.

ברגע שציינת כי דיוק צבעים חשוב ( ובצדק ), יש בעיה.

כי, יצרני הניידים עצמם, להבדיל לדוגמה ממסכי מחשב של אותם היצרנים ( במידה והם מייצרים ),

לא עקביים כלל וכלל בהקשר של איכות המסכים שהם שמים בניידים.

כלומר, אם ניקח יצרן X עם נייד בעל מסך 15.6, באזורי שיווק א' ו - ב' ישווקו את הנייד עם מסך מיצרן  מסכים Y, 

ובאזורי שיווק ג' ו - ד' עם מסכי יצרן Z. וגם בתוך כל אזור איכות המסך יכולה להשתנות בתלות בתת - תת דגם וזמן יצור וכו' וכו'.

ואחרי כל זה, עדיין אפשר למצוא ניידים עם מסך טוב אבל אין שום דרך לוודא בצורה מעשית שזה מה שמוכרים לך כרגע.

אז מה שנשאר לי לעשות זה לחפש ביקורת מהימנה ככל האפשר לגבי נייד שמועמד לקניה ולראות מה

נאמר בביקורת בהקשר של איכות המסך בכלל ודיוק הצבעים בפרט ( אם בכלל ).

ובכל זאת, יש רק לקוות שלארץ מביאים בדיוק את אותו הדגם.

מכל המגילה הזאת, יש רק מסקנה אחת - אם באמת חשוב למישהו מעל לכל צל של ספק והיתכנות

עניין של דיוק צבעים, יואיל נא בטובו לחבר את הנייד למסך חיצוני איכותי.

עכשיו, ספציפית לניידים ששאלת, יש מילכוד - הם חדשים מידי מכדי להופיע בביקורת מקצועית ומעמיקה.

בינתיים לפחות.

תודה על התגובה המפורטת - היא גם מייאשת אבל מציגה לי טוב את הבעייה.

הבעייה היא שברגע שצריך לחבר את הנייד למסך אז אין לו שום יתרון על פני מחשב נייח וכל היתרון בנייד היא היכולת לעבוד במיטה או בכל אזור אחר בבית.

האם לא מוכר לך (או לכל אחד בפורום) דגם שקיימת עבורו ביקורת מהימנה או ניסיון אישי לגביו שעומד בדרישה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד עניין  חשוב לא פחות - 

הגדר נא מה זה מסך איכותי בשבילך - 

אולי סתם הלכתי בפירוש שלי רחוק מידי וכל מה שהתכוונת אליו זה מסך בעל זוויות צפיה טובות

ובהירות מספקת ולאו דווקא דיוק בהצגת קשת הצבעים בשני התקנים הנפוצים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזרים נתונים.... :)

הבעייה אליה אני מתייחס היא שהצבעים במסך הנייד שיש לנו כרגע נראים אנמיים יחסית למסך החיצוני וקשה להתרשם מאיכות התמונה בצורה טובה. זווית הצפייה ובהירות הם פחות בעייה שהרגשתי שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ

כפי שחשבתי ....

כלומר, הלכתי רחוק מידי.

ואותך מעניין יותר מסך מאשרהאיכות שלו.

אז ככה - 

הנייד הראשון בקישור שהבאת ( וואללה, מצאתי ביקורת ) לא נותן תשובה הולמת לדרישותיך - 

https://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-17-7773-i7-8550U-16-GB-17-Touch-Convertible-Review.263146.0.html

בסה"כ, אם הבנתי נכון, אתה צריך נייד עם מסך טוב, לא בהכרח עם צכהעים מדוייקים.

אם בכל זאת חשקה נפשך במשהו "דה בסט" מבחינת המסך ולא רק הביצועים, תנסה להשיג את הדגם הזה - 

http://www.ret.co.il/m/216206

אבל שים לב טוב טוב - רק דגם עם מסך 4K.

זה מסך חבל"ז מכל הבחינות, בשורה אחת עם מסכים חיצוניים.

המינוס היחידי של הנייד הזה הוא הרזולוציה של המסך שלא כולם מסתדרים איתה

היות וכל האייקונים וגם התפריטים בפוטושופ נראים קטנים.

יש פתרונות לא מושלמים הן בגירסה האחרונה של והן בגירסה האחרונה של .

אם לא נראה הנייד הזה - צריך לחפש משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

המממ

כפי שחשבתי ....

כלומר, הלכתי רחוק מידי.

ואותך מעניין יותר מסך מאשרהאיכות שלו.

אז ככה - 

הנייד הראשון בקישור שהבאת ( וואללה, מצאתי ביקורת ) לא נותן תשובה הולמת לדרישותיך - 

https://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-17-7773-i7-8550U-16-GB-17-Touch-Convertible-Review.263146.0.html

בסה"כ, אם הבנתי נכון, אתה צריך נייד עם מסך טוב, לא בהכרח עם צכהעים מדוייקים.

אם בכל זאת חשקה נפשך במשהו "דה בסט" מבחינת המסך ולא רק הביצועים, תנסה להשיג את הדגם הזה - 

http://www.ret.co.il/m/216206

אבל שים לב טוב טוב - רק דגם עם מסך 4K.

זה מסך חבל"ז מכל הבחינות, בשורה אחת עם מסכים חיצוניים.

המינוס היחידי של הנייד הזה הוא הרזולוציה של המסך 4k שלא כולם מסתדרים איתה

היות וכל האייקונים וגם התפריטים בפוטושופ נראים קטנים.

יש פתרונות לא מושלמים הן בגירסה האחרונה של חלונות והן בגירסה האחרונה של פוטושופ.

אם לא נראה הנייד הזה - צריך לחפש משהו אחר.

עכשיו בלבלת אותי.

מסקירה, באותו אתר, של המחשב ששלחת אלי, לנייד הראשון שהבאתי ציון מסך טוב בהרבה מהנייד שאתה ציינת. איך זה מסתדר?

בנוסף כנראה באמת יש בעייה עם רזולוציה של מבחינת האיקונים הקטנים והממשקים הקטנים (פחות מפריע לי נושא ההספק וביצועי המחשב - כל עוד זה לא יוצר לאגים משמעותיים).

בנוסף הוא לא 2in1 (אין לו מסך פליפ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה. חשבתי שצריך לצטט על מה התייחסתי,

בלינק ששלחת לגבי ה7773 ציון הכולל לתצוגה הוא 81% ומוזכר שם כיסוי צבע יותר רחב ((At 92% (sRGB) and 60% (AdobeRGB) מאשר

בסקירה של המחשב שהמלצת 
https://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-15-7000-7567-Gaming-Notebook-Review.196454.0.html

שם מופיע ציון כולל 76% לתצוגה וכיסוי צבע קטן יותר (The display covers 55% of sRGB and 35% of AdobeRGB)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...