כמה מסקנות לגבי המצלמות של Canon... - עמוד 4 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה מסקנות לגבי המצלמות של Canon...

OR007

Recommended Posts

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא , יש לה עינית אופטית רגילה.

לגבי המסך המסתובב - הדבר הזה מאוד מאוד שימושי לכמעט כל דבר ש"המין האנושי " לא עשה עד עכשיו בצילום , אז זה לא שימושי לרוב הצילומים הרגילים זה מאוד שימושי לכל הצילומים המיוחדים שלא עושים עם רגילה (או מנסים ויוצא איזה משהו מעוות או סתם על המזל משהו יפה - אבל לא תמיד מה שרצינו לתפוס במקור) - ובכללי אני מדבר על זוויות מיוחדות גבוהות ,נמוכות , צילום ע"י הנחת ליד קיר - וכו' -הזוויות האלו שתמיד גורמות להגיד וואו כשרואים את התמונה כי זה לא משהו שאנו רגילים לראות בזווית של העיניים שלו - אז למי שרוצה פשטות בתמונות שלו ובזוויות שלהם שיוותר , למי שרוצה דברים קצת יותר מיוחדים ועוד אפשרויות של דברים לצלם שישקול.

דבר מאוד חשוב נוסף במסך המסתובב ואת זה אני אומר מהרבה נסיון  - הוא שימוש בחצובות מיני שבד"כ לוקחים עם המצלמה , כידוע חצובה היא אביזר חובה לתמונות בלילה או באור נמוך , בעיקר של שטח גדול שבו הפלאש לא עוזר- רוב הזמן אף אחד לא רוצה להיסחב עם חצובה  גדולה ובכמה עשרות שקלים ניתן להשיג חצובה ניידת קטנה וגם טלסקופית , אז מניחים על הריצפה מנסים לכוון , שמים טיימר ומצלמים - הבעייה ב 50 אחוז מהמקירים התמונה יוצאת קצת עקומה , כל עוד לא נשכבים על הריצפה קשה מאוד לכוון את איזון המצלמה - עם מסך מסתוב כל הבעיות נפתרות.

ועוד טיפ קטן לרוכשים ולממליצים פה : הרבה אנשים נצמדים יותר מדי לנתונים טכניים וקובעים עד כמה היא טובה לפי נתונים טכנים , קצת דומה לרמקול - הנתונים הטכניים זה רק 40 אחוז ממה שבסוף משפיע על התמונה שהעיין רואה ואוהבת יותר או אוהבת פחות. הדברים הטכניים העיקריים שאפשר להתייחס אליהם בכובד ראש הם זום אופטי (רחב או רחוק) גודל מצלמה זמן ועוד דברים דומים , כל השאר - מגה פיקסל , רגישות , זמן חשיפה וכו הם דברים שמאוד משתנים ממצלמה למצלמה (לא תמיד אפשר להשוות) והרבה אופציות לא נותנות איכות טובה יותר - אלא מאפשרים לצלם מנוסה להוציא תוצאה טובה יותר מהמצלמה הספציפית - אבל לא יחסית למצלמה אחרת. יותר מיזה מצלמות מגיבות שונה התנאים שונים נוטות לחוסר חשיפה או חשיפת יתר בתנאים שונים , קושי בפוקוס בתנאים שונים  - איזון לבן וכד'.

אז למרות שמדובר בשני עולמות שונים, - כמו ברמקולים - הדרך הכי טובה היא לראות ולהשוות וכמה שיותר , ואם אפשר להשוות שצילמתם בעצמכם. כל הנתונים הטכניים זה רק הבסיס שיכוון אתכם בקניית או המלצת מצלמה. מצלמה מושלמת עוד אין , אבל הכל מישתפר עם הזמן ולכל מצלמה יש יתרונות וחסרונות.

אני כבר מצלם עם דיגיטליות 4 שנים , המצלמה האחרונה שהיתה לי היתה קאנון A70 , ואני מאוד מרוצה ממנה יש לה תפיסות מעולות , צבעים טובים והתמונה בכללי פשוט נראית טוב , יש לה חסרונות בדברים ספציפים מול מצלמות אחרות אבל כשאני מתייחס לתמונה בכללי - היא עולה על הרוב בתחום הלא מיקצועי מצלמות דיגיטליות. כרגע אני צריך מצלמה חדשה שתחליף את הקאנון שלי שנמצאת איי שם בחצי הצפוני של ברזיל, התיישבתי בביל של חבר שלי בריו וחרשתי על הרשת כמה ימים , ונו , למרות שהיה בא לי להחליף חברה , הגעתי למסקנה ששוב מה שטוב בשבילי זה קאנון , כל עוד רוצים משהו קומפקטי - פשוט לא מצאתי טוב יותר , אז מילאת י את המחשב שלי במשהו כמו 500 השוואה , ועוד איזה 2000 מהקאנון שלי , אבל למסקנה שלי כבר הגעתי :)

כמו כן - יש גם משהו מאוד אינדיווידואלי וסובייקטיבי בכל מה שקשור עד כמה בן אדם אוהב תמונה - ככה שגם בזב כדאי להיתחשב.

קנייה נעימה :)

6ea2.jpg?phTt7tABMNnImvxN

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה הארוכה גבר

ויש לי עוד שאלה די חשובה,אני יודע שהזום במצלמה שקניתי לא משהו אז רציתי לשאול אותך או אותכם המומחים אם יש בארץ תוספת למצלמה שלי

להגדלה של הזום,כי ראיתי שבחול קימים עוד המון שטיות אבל כמעט בשום חנות בארץ לא ראיתי שמיבאים את העדשות האלה ...

אה ואם יש איזה מקום אני ישמח לשמוע וגם לדעת קצת מחירים??

תודה מראש לכול אלה שיעזרו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...