כמה מסקנות לגבי המצלמות של Canon... - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה מסקנות לגבי המצלמות של Canon...

OR007

Recommended Posts

נכון לעכשיו, אני מחפש שתתאים לי לתקציב, מן הסתם, אחד הקריטריונים הבולטים והמשפיעים ביותר הוא איכות

התמונה.

כולכם כאן, נעולים על קאנון בצורה עיוורת. כל אחד שבא עם תקציב של עד 1500-2000שקל מקבל תשובה אוטומטית

A75/A70

בכל אופן, לאחר הסתכלות בהרבה תמונות, והשוואה לתמונות שנלקחו ממצלמות אחרות (גם על הנייר, ולא רק על המסך,

בסופו של דבר, הנייר משקף הרבה יותר לדעתי)

אז ככה -

הטווח צבעים והגוונים של בסדרה הזאת שלהם, לא בדיוק מעודד, הדבר  נראה לעין במיוחד בפרצופים של אנשים,

חוסר גוון של צבעים, חוסר ברק (לזה אני אגיע בקרוב), ואחידות מעצבנת של הצבע.

ב Contrast גבוה נוטים לאבד פרטים, לפעמים קצת שמש גורמת לי לחשוב כאילו מישהו זרק שם Flash Bang,

קצת אור מהשמש על רצפה חלקה, וכל מה שמשתקף בה נעלם לו.

החוסר ברק (שבמציאות קיים) נוטה להעלם פלאים בצילום, כאילו לא היה.

בכל אופן, באופן אישי לא ממש התלהבתי מהמצלמות שלהם, חלילה וחס שאני אומר שהם גרועות,

אבל לדעתי, לא מדהיות בצורה שבה אתם מציגים אותה.

עוד הצעות בטווח מחירים יתקבלו בברכה, אם נראה שגם דברים אחרים לא מספקים אותי, נתחיל לנטות צפונה, אולי

לכיוון קצת יקרה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כולם הולכים לכיוון ה-A70 או A75 כיוון שהיא מבין המצלמות ה"זולות" והפופולריות שקיימות כיום, ולאנשים היה איתם ניסיון טוב..

אני בטוח שקריאת תגובות הקונים ב-DPREVIEW תמחיש לך את זה טוב יותר.

אם אתה לא אוהב את קנון (וחבל שככה, לי יש S45, מרוצה ממנה) אז יש לך מצלמות טובות של NIKON במחיר שציינת (CPIX4300) שהיא 4 מגה פיקסל ועולה בסביבות 1800 ש"ח, ואם אתה רוצה 3 מגה-פיקסל יש לך את ה-CPIX3100 הותיקה יותר, אך קח בחשבון שהיא כמעט לחלוטין אוטומטית.

לי אישית אין המלצות על מצלמות Fuji למיניהם, כי לא קראתי עליהם הרבה, מלבד כמה ביקורות שמציינות רעש ואיכות תמונה לא משהו.

אם אתה מחפש זום, לך על ה-C740/750/765, קראתי שהם לא רעות בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא אוהב את קנון (וחבל שככה, לי יש S45, מרוצה ממנה) אז יש לך מצלמות טובות של NIKON במחיר שציינת (CPIX4300) שהיא 4 מגה פיקסל ועולה בסביבות 1800 ש"ח, ואם אתה רוצה 3 מגה-פיקסל יש לך את ה-CPIX3100 הותיקה יותר, אך קח בחשבון שהיא כמעט לחלוטין אוטומטית.

לא דיברתי על כל המצלמות שלהם, חלילה, דווקא הדגמים היקרים שלהם (הרבה יותר צפונה מה-a75 וחברותיה) מעולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולכם כאן, נעולים על קאנון בצורה עיוורת.

אני לא נעול על קאנון. אני ממליץ על ריקו G3 עבור מי שהתקציב שלו סביב ה-1000 ש"ח (ולא על ה-A60), על קנון A80 למי שתקציבו כפול ועל אולימפוס 5050 למי שיכול לעלות לכיוון ה-2500 עד 3000 ש"ח (ולא על ה-G5 היקרה יותר)

כל אחד שבא עם תקציב של עד 1500-2000שקל מקבל תשובה אוטומטית A75/A70

מצלמות לא רעות, אבל הן נופלות באמצע. אני הייתי מעדיף להמתח לכיוון ה-A80 או לרדת לכיוון הריקו ולהוסיף כרטיס גדול וסוללת ליתיום נטענת.

הטווח צבעים והגוונים של בסדרה הזאת שלהם, לא בדיוק מעודד, הדבר נראה לעין במיוחד בפרצופים של אנשים,

חוסר גוון של צבעים, חוסר ברק (לזה אני אגיע בקרוב), ואחידות מעצבנת של הצבע.

ב Contrast גבוה נוטים לאבד פרטים, לפעמים קצת שמש גורמת לי לחשוב כאילו מישהו זרק שם Flash Bang,

קצת אור מהשמש על רצפה חלקה, וכל מה שמשתקף בה נעלם לו.

החוסר ברק (שבמציאות קיים) נוטה להעלם פלאים בצילום, כאילו לא היה.

אפשר לראות דוגמאות? דווקא אלה שאני ראיתי היו בסדר גמור.

בכל אופן, באופן אישי לא ממש התלהבתי מהמצלמות שלהם, חלילה וחס שאני אומר שהם גרועות, אבל לדעתי, לא מדהימות בצורה שבה אתם מציגים אותה.

קודם כל אין מצלמות דיגיטליות "מדהימות" במחיר הזה, דבר שני המצלמות של קאנון בסדר גמור. לא במקרה הן המצלמות הכי נמכרות בקבוצת המחיר הזו.

עוד הצעות בטווח מחירים יתקבלו בברכה, אם נראה שגם דברים אחרים לא מספקים אותי, נתחיל לנטות צפונה, אולי

לכיוון קצת יקרה יותר.

ראה המצלמות שהצעתי למעלה. אתה צריך להחליט מה חשוב לך:

- מסך LCD מסתובב או קבוע?

- עדשה רחבה או אולטרה-זום ארוך?

- EVF או עינית אופטית?

- פלאש פנימי בלבד או אפשרות לחיצוני?

- חשיפה אוטומטית בלבד או גם אפשרות לשליטה ידנית?

- בגודל קומפקטי שנכנסת לפאוץ' או בגודל שדורש תיק צילום?

- 3, 4 או 5 מגהפיקסל?

- AA או ליתיום נטענת (או שתיהן)?

תרשום צרכים ודרישות, תקבל המלצה :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהשוואת של תמונות של ה-A70 מול ה-S30 ומול CPIX3100  - לא ראיתי שום הבדל.

לא בגווני הצבעים, לא בחשיפת יתר, ועל איזה חוסר ברק אתה מדבר?

אולי מדובר בגורם אנוש (מי שמצלם את התמונות)? מוזר בכל אופן...

בשורה התחתונה, לאנשים/חובבים מתחילים שמחפשים ראשונה המלצתי ואמליץ תמיד על CANON A70 (או A75 כיום).

ברור שיש עוד מס' מצלמות שמתחרות בה באותה קטגוריה, אך אותי היא קנתה מזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי את זה קודם ואני אומר את זה שוב-

במחירים האלה יש רק (!) שלוש מצלמות ששות בדיקה למי שרוצה רמה מקצועית יותר מה A80.

Z1

C750-740

אני בסופו של דבר (אחרי קריעת תחת רצינית) החלטתי שהZ1 של מינולטה יותר טובה ובמיוחד יותר מקצועית.

בנוסף לכל (איכות,נוחות,מראה! ופונקציות) וגם יש לה כרטיסים זולים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהשוואת של תמונות של ה-A70 מול ה-S30 ומול CPIX3100  - לא ראיתי שום הבדל.

לא בגווני הצבעים, לא בחשיפת יתר, ועל איזה חוסר ברק אתה מדבר?

אולי מדובר בגורם אנוש (מי שמצלם את התמונות)? מוזר בכל אופן...

הדבר לדעתי נראה לעין גם על המסך, ובצורה יותר ברורה על הנייר.

אני בסופו של דבר (אחרי קריעת תחת רצינית) החלטתי שהZ1 של מינולטה יותר טובה ובמיוחד יותר מקצועית.

בנוסף לכל (איכות,נוחות,מראה! ופונקציות) וגם יש לה כרטיסים זולים יותר.

אמנם לא בדקתי אותה, אבל הבעיה שהיא לא קומפקטית, לא בגודל, ולא במשקל.

אגב, מה לגבי ה-Z2 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון הגדול בסדרת הA של קאנון הוא השילוב הכי טוב בשוק היום בין מצלמת P&S למצלמה בעלת איכות תמונה טובה ושליטה ידנית מלאה.

באיזור של ה1500 ש"ח, הA70 וה75 לדעתי בהחלט לוקחות את הכתר.

בתחום המחירים הגבוה יותר, של ה2000 ש"ח, יש מול הA80 את הZ1, הC750 וגם הפוג'י S5000.  אמנם לכל אלה יש זום אופטי 10, ולZ1 יש גם איכות תמונה יותר טובה, אבל הבעיה איתן היא בהחלט הגודל. העדשה מן הסתם חייבת להיות גדולה יותר, ולכן הן רחבות יותר מהקאנון.

בקיצור - אם רוצים שאפשר לשלוף בכל אירוע משפחתי וישר לצלם, אבל גם לצלם איכותיות ולשלוט על כל האפשרויות - הA80 לדעתי לוקחת.

אם הגודל פחות משחק תפקיד, הZ1 תהיה בחירה הרבה יותר טובה ואיכותית.

אה בעצם שכחתי את הניקון 4300 שהיא זולה יותר, ודומה לA80 מבחינת פיצ'רים, אבל מביקורות משתמשים שראיתי הבנתי שהA80 לוקחת.

אני הולך לקנות בשבוע הקרוב את הA80... לא נראה לי שאני הולך להתחרט :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם לא בדקתי אותה, אבל הבעיה שהיא לא מצלמה קומפקטית, לא בגודל, ולא במשקל.

אגב, מה לגבי ה-Z2 ?

כמו הZ1 אבל 4 MP ועולה קצת יותר, איזה 300 שקל יותר אני חושב.

ויש לה טוב יותר (800X600 וסלי הגבלה + סאונד).

בכללי 3 MP מספיק בהחלט למי שמציג על המחשב וגם על הנייר באיכות מאוד גבוה, אבל עם יש צורך ב4MP אז לך על ה-Z2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבוע שעבר קניתי Nikon Coolpix 3200 החדשה ב1500.

אין לי ניסיון עם מצלמות אחרות, או מצלמות בכלל.

אם אתה רוצה עוד מידע אישי ממני אבני יכול לפרט קצת, אבל ניראה לי שתוציא יותר מאתרים באינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגבת תשובה יפה מאד, למה להרוס?  :P  :-\

חחחחח כן אני יודע שאומרים שהפוג'י רועשת, אבל מסיבובים בפורומים שונים ראיתי תוצאות בכלל לא רעות איתה...

בכל מקרה, זאת הייתה הסיבה שהשוותי את הA80 בעיקר לZ1.

ד"א, שאלה לבעלי A80 - ראיתי שאין לה אפשרות לצלם ב 3 מ"פ, אלא רק ב-4 או 2 ונמוך יותר, כאשר לכל כמות פיקסלים יש 3 רמות איכות.

זה נראה לי קצת מציק, אבל האם זה מפריע? מבחינת הגודל של הקובץ (כשהשיקול שלי הוא חופשה של 4 שבועות בחו"ל, עם כרטיס 256, וצריבה של התמונות פעם בכמה זמן לדיסק בחנות), ראיתי שאפשר להכניס כמות מספיק גדולה של ב4 מ"פ באיכות normal או fine (או לרדת ל2 מ"פ באיכות גבוהה  :-\).  איך יוצאות ברמות האלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את ה A80 והיא פשוט מעולה - איכות טובה מאוד עמוסת פיצ'ורים, בנויה היטב וכו', מי שרוצה זום שילך על אולימפוס מי שרוצה קומפקטיות איכות ומשקל יחסית נמוך שילך על ה A80 או לפחות על ה A75, אני מאמין שבעתיד תצא גם מחליפה ל A80 ה- A85 ואולי A90 אני מעריך שהיא תהיה 5 מגה פיקסל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...