לוח אם רנדומלית לא עושה BOOT לאחר כיבוי המחשב - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם רנדומלית לא עושה BOOT לאחר כיבוי המחשב

A.Z.P

Recommended Posts

היי, יש לי מערכת עם לוח אם DZ68BC והבעיה היא כזאת:

לאחר כיבוי/ריסטרט לוח האם רנדומלית לא עושה BOOT למרות שכל הרכיבים מקבלים כוח וקוד השגיאה שמופיע על לוח האם הוא 20 (מצורפת תמונה).

מה שיותר מוזר זה שעד שלא מעבירים את כרטיס הזיכרון מסלוט אחד לשני (יש ארבעה סלוטים, ובכולם אותה הבעיה, זה לא סלוט ספציפי) ניתנת אותה השגיאה בהדלקה, אבל ברגע שמחליפים סלוט המחשב עושה BOOT כרגיל. 

הבעיה רנדומלית ולא חוזרת על עצמה בכל הדלקה, כיביתי והדלקתי את המחשב 10 פעמים ברציפות ללא בעיה למשל ופתאום חזרה התקלה.

דברים שניסיתי כדי לפתור את הבעיה:

חיפוש בגוגל של מקרים דומים - מצאתי כמה אנשים שהתלוננו על הבעיה, אך לא היה באמת פיתרון באף אחד מהם, חוץ מאדם אחד שהיה עדכון ביוס שיכל לעשות וזה פתר לו את הבעיה. במקרה שלי הביוס מעודכן לגרסה העדכנית ביותר של לוח האם (0042).

הגדרת הביוס לעבוד עם ערכי ברירת המחדל.

הוצאת הCMOS לכמה דקות וניתוק ספק הכוח.

שימוש בשני נוספים - הבעיה חזרה על עצמה.בדקתי גם עם MEMTEST ולא נמצאה כל בעיה בזיכרון.

עדכון .

חיבורי חשמל שונים. 

במקור חשדתי שהבעיה היא אולי במארז כי כפתור ההדלקה היה דפוק ולפעמים לא היה מדליק את המחשב ולכן החלפתי מארז.

פרטי המערכת: לוח אם - DZ68BC, מעבד - I3 2120, - 4GB, הארד דיסק - WD 500GB, ספק GOLDEN TIGER 500W.

למישהו יש רעיון מה יכול לגרום לתקלה? תקול נשמע לי סביר ביותר בשלב הזה, אבל אני לא מעוניין להחליף סתם ולגלות שזו בכלל לא הייתה הבעיה, או שאולי יש משהו אחר שפספסתי.

תודה מראש,

זאב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• smalul locked this דיון

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.
  • צור חדש...