עזרה בבחירת לוח וספק לשילוש... - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת לוח וספק לשילוש...

ישראל ישראל

Recommended Posts

תדר המעבד יכול להוות מדד לביצועי המעבד רק כאשר משווים בעלי אותו מספר ליבות והמבוססים על אותה ארכיטקטורה. בכל מקרה אחר לא ממש ניתן להשתמש בתדר המעבד כפרמטר להשוואה בין .

במקרה של המעבד A12 9800 ומעבדי ה Ryzen של AMD - למרות שכל המעבדים מתאימים לתושבת מדובר על שתי ארכיטקטורות שונות, כאשר הארכיטקטורה של ה A12 9800 היא ישנה והרבה פחות יעילה לעומת מעבדי ה .

בפועל מה שאתה צריך לעשות הוא לחפש מבחני השוואה בין המעבדים השונים ולראות אילו מהם מתאימים לך מבחינת הביצועים והתקציב. אין ממש צורך להתייחס לפרמטרים כמו גודל המטמון שלו שכן המעבד מתפקד כיחידה אחת וזה מה שאתה מקבל.

אגב, אתה שוב חוזר על אותה הטעות - אל תקבע מחיר מקסימלי לכל רכיב אלא לכל המחשב כולו (כולל מעבד, , , ספק כח, כרטיס מסך וכד').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תראה לאחר צפייה ביוטיוב על מעבד RYZEM 3 1200/1300X שניהם יתנו לי אותם ביצועים לאחר .

ראיתי שהם מפעילים משחקים חדשים ללא התאמצות מיותרת אז החלטתי ללכת על ה3 1300X כי המחיר לא משמעותי ביניהם זיכרון אני לקוח בסוף 2X8 תדר 3000HZ את שניהם קונה באילת כי על כל קניה מעל 1000 מקבלים 70 שקל ולכן מרוויחים גם אחריות וגם מחיר כמו .

מארז צורב ססד יש לי חדשים ממחשב קודם ככה שאין צורך לקנות

נישאר לי רק לבחור שזה אומר B350 או X370 עשיתי קצת בדיקות באמזון המחירים דומים לארץ אין מבצע שאפשר להגיד זול בשביל 50-70 שקל לא שווה לקנות שם בארץ יש אחריות 3 שנים עדיף שקט ועם המבצע של KSP באילת בקנייה מעל 1K מקבלים 70 שקל הנחה זה יותר משתלם כמו לקנות באמזון כמעט...

יש לך המלצה ללוח אם איכותי ראיתי שכולם ממליצים על שדווקא בהם היה בעיה טכנית שקראתי עליה בפורום...ואני לא יודע במה לבחור אשמח לעזרתך...

ראיתי באיזה שירשור שמישהו המליץ על PRO למי שעושה OC למעבד לוח שיש בו יותר ייצוב חשמל תהליגכים משהו בסיגנון לא מבין בזה כל כך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד כי לא כדאי לקנות את ה1300X אם אתה עושה OC אלא עדיף את ה1200 כי הוא זול יותר.

לוח אם מומלץ לOC הוא זה למרות שאפשר למצוא לוח שמאפשר OC ב390 הוא פחות כדאי כי הו קטן יותר ומערכת הספקת החשמל פחות טובה (וגם לא מקוררת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פולי אתה צודק אבל אני חושב ככה:

זיכרון לקחת את 16 גיגה בתדר 3000HZ

מעבד אני לוקח את ה1300X כי אפשר לקבל יותר בתדר שלו וה70 שקל מתקזז לי באילת גם ככה.

לוח אם אני צריך איכותי כי אני עוד חצי שנה שנה יחליף מעבד לדגם יותר מתקדם אז אני שומר לעצמי את האופציה העתידית מעדיף להשקיע בלוח וכרטיס מסך ואת המעבד להשאיר בנתיים על 1300X

עכשיו אולי תעזור לי בידע שלך איזה לוח איכותי לOC למעבדי AMD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי אתר נחמד שמראה לוחות אם+כל הנתונים הטכניים שלהם:

http://wccftech.com/amd-ryzen-am4-motherboard-round-up-msi-gigabyte-asrock-asus-x370/

הלוח שנתת יש לו 8 Power Phasesהוא סביר מה אתה אומר על X370 PRIME PRO ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה עומד להחליף מעבד בעתיד למה לא לקחת אותו כבר עכשיו?

הלוח שהמלצתי עליו טוב לOC בינוני+ אבל לא לOC ריציני ולרייזן 5 ו3.

הX370 כדאי לOC רציני ולרייזן 7. לדעתי הלוח שמלצתי עליו יותר כדאי אם תשדרג לרייזן 5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותו סיפור כמו באינטל שיוצא חדשים כל הישנים יורדים,

אם אני לוקח 1300X שעולה 564 שקל באילת והוא יתן תמורה מצויינת למשחקים שאני רוצה לשחק

אז בעתיד המעבד 1600X גם יעלה יותר זול מהיום וגם יתן תמורה למחיר כי היום הוא עולה 1024שקל באילת.

אז אמרתי לבינתיים 1300X לוח איכותי וזיכרון 16 לפחות וספק טוב ככה אני בונה כמעט מחשב שלם איכותי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו תגיד איזה ספק אתה ממליץ לקנות חשבתי לכיוון של 600-700 וואט מתלבט בין TMS לKSP אילת...

בKSP אילת בעיקר עובדים על ובTMS על קראשר וFSP

קראשר מגיע עם 3 שנים

FSP מגיע עם 5 שנים

ANTEC 3 שנים

הספקים מאוד זולים בTMS רק ההתלבטות שלי היא אחריות אומנם 5 שנים אבל רחוק ממני ולKSP יש סניפים בכל חור כמעט מה ההמלצה שלך בעניין?

FSP Hydro 600 Active PFC 80+ Bronze עולה 290 שקל
Corsair CX600 600W 80+ Bronze עולה 336 שקל
Antec 650W VP650P עולה 286 שקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הלוח אם אני קונה באילת

את הספק בTMS

אשמח אם תיתנו לי המלצות מה באמת עדיף לקנות...

אני מתכנן בעתיד להחליף את המעבד לRYZEN 5 ככה שאני צריך את הלוח שיהיה לOC גבוהה.

לאחר בדיקת השימושים שלי של גיימינג קל והורדות החלטתי לרכוש את החלקים הבאים:

מעבד 3 1300X ב-KSP אילת

זיכרון 2*8 3000HZ גיל ב-KSP  אילת

לוח אם B350/X370 ב-KSP אילת

ספק כוח 600-700W ב-TMS

כרגע יש לי כרטיס HD5850 שאני יעבוד איתו זמנית עד שיהיה תקציב לכרטיס מסך GTX1060 או משהו בסיגנון הזה.

מארז חדש קיים

כונן קשיח קיים 500גיגה

כונן ססדי קיים 120גיגה

צורב קיים

תודה לכל המגיבים!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@מאור.ד

טוב, מישהו חייב לעשות כאן סדר, אז נתחיל:

א. קבע תקציב לכל המחשב. פשוט תחשוב כמה כסף אתה מעוניין להוציא לכל היותר על המחשב החדש.

ב. בחירת המעבד שלך היא לא "יעילה" - המעבדים של שמשתלם לקנות הם המעבדים ללא סיומת X, ובפרט - ה 3 1200, ה 5 1400, ה 5 1600 וה 7 1700. הסיבה היא שניתן להגיע לביצועים של המעבדים בעלי סיומת X פשוט ע"י יחסית קלה.

ג. לכל מחשב כיום שבו לא נעשה שימוש במערך של ספק כח של 550W יהיה יותר ממספיק. לא צריך להשתגע ולקנות ספק כח של 700W - זה מיותר וכנראה גם לא יעיל (מבחינת צריכת החשמל).

ד. בנוגע ללוח האם - אתה צריך לדעת, פחות או יותר, מה אתה רוצה מלוח האם - אילו יציאות מכל סוג וכמה מהן, תמיכה בהמהרה, תמיכה במערך וכד'. זה ההבדל בין לוחות האם השונים.

ה. לשימושים שלך (גיימינג קל, הורדות וצפייה בסרטים) אתה לא צריך מחשב "חזק" במיוחד - אפשר בהחלט להסתפק בזיכרון בנפח 8GB, ובמעבד ולוח אם יחסית בסיסיים. אם בעתיד מתוכנן שימוש נוסף במחשב, למשל , החלפת מעבד לאחד "חזק" יותר, שימוש במערך וכד' - תציין זאת. אין טעם לקנות עכשיו חומרה חלשה ובעתיד להחליף אותה בשביל שימושים "מתקדמים" - זה יעלה לך יותר מאשר לקנות עכשיו את החומרה המתאימה.

ו. אתה צריך לדעת את הדגמים המדוייקים של החומרה שיש לך (במקרה שלך חשוב דגם המארז) ואם "התקבעת" על רכיב מסויים - אז גם את הדגם המדוייק שלו. 

ז. יש לקחת בחשבון את האפשרות (הדיי קטנה) שתהיה בעיית תאימות בין לוח האם והזיכרון. במקרה שאתה קונה את הזיכרון בחנות אחת ואת לוח האם בחנות אחרת יכול להיות שכל חנות "תאשים" את השניה בבעיה ואתה "תתקע באמצע".

ח. אחרי שהבנת את כל זה, גש לפורום ייעוץ לפני רכישת מחשב, קרא את השאלון שנמצא בדיון הנעוץ שם, תפתח דיון מסודר בפורום (כולל כותרת עם תקציב) ותענה על השאלות שבשאלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי.

תקציב 1800 שקל גג

שימושים: גיימינג קל-בינוני

חלקים שיש כבר: קשיח,,צורב,מארז.

חלקים לרכישה:

לוח-אם ?

מעבד: AMD Ryzen 3 1200 3.1Ghz - Box עולה 474 באילת

זיכרון:  G.Skill Ripjaws-V 2x8GB 3000Mhz CL15 Kit עולה 564 באילת

ספק: ?

בלוח אם לא חשוב לי הרבה דברים יהיו מחוברים 2 אחד רגיל אחד ססדי וצורב

אני מעדיף לוח ATX לא מיני או מיקרו לא אוהב לוחות כאלו אני לא הולך לעשות CFX אז X370 יורד אין לי בעיה לקנות לוח כזה אם זה יהיה טוב יותר ל-OC כי בעתיד אחליף למעבד יותר חזק.

מה שחשוב לי לקחת כרגע ברכישה זה לוח-אם וספק מעבד אני לוקח משהו שיספק את הצרכים שלי ובעתיד אמכור את הישן ואקנה חדש מתקדם יותר.

הסיבה שאני לא הולך על מעבד 1400 עד 1600 היא סיבה פשוטה כרגע לדעתי המחיר לא מצדיק אותם, ואם כבר אני ישדרג בעתיד זה יהיה לדגם 1600 כי יש לו 6 ליבות 12 נימים 16 מגה זיכרון לקנות מעבד אמצעי לא משתלם כלכלית כרגע ככה אני רואה את זה לכן הלכתי על 1200/1300X שההבדל ביניהם זה 30 שקל אחרי ההנחה באילת למי שקונה מעל 1000 שקל.

חסר לי לוח וספק שהתקציב שלהם יהיה בערך 800-1000שקל

הזיכרון והמעבד יעלו 1038-70=970שקל

ונישאר לי לוח וספק לבחור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של מאור.ד

תקציב 1800 שקל גג

...

חלקים לרכישה:

לוח-אם ?

מעבד: AMD RYZEN 3 1200 3.1Ghz AM4 - Box עולה 474 באילת

זיכרון:  G.Skill Ripjaws-V 2x8GB DDR4 3000Mhz CL15 Kit עולה 564 באילת

ספק: ?

אם התקציב הכולל הוא 1800 ש"ח ואתה קונה מעבד ב-474 ש"ח וזיכרון ב-564 ש"ח (ביחד 1038 ש"ח) נשארים לך 762 ש"ח לקניית וספק כח. אני רואה שב KSP יש מבצע שבו קנייה באילת מעל 999 ש"ח נותנת לך 70 ש"ח הנחה וקנייה מעל 1999 ש"ח נותנת לך 100 ש"ח הנחה, אז זה מסביר מהיכן הגיעו 70 השקלים הנוספים. מכאן שיש לך תקציב של 832 ש"ח לרכישת וספק כח.

ציטוט של מאור.ד

אני לא הולך לעשות CFX אז X370 יורד

אין לי בעיה לקנות לוח כזה אם זה יהיה טוב יותר ל-OC כי בעתיד אחליף למעבד יותר חזק.

א. התמיכה במערך של כרטיסי מסך של (מערך CrossFire) קיימת גם בחלק מלוחות האם המבוססים על ערכת השבבים B350, אם כי במקרים כאלו מערך כרטיסי המסך יעבוד ב X4 בלבד.

ב. המבוסס על ערכת השבביפם X370 כנראה יהיה קצת יותר טוב להמהרה לעומת המבוסס על ערכת השבבים B350 - לא בגלל ערכת השבבים עצמה אלא בגלל שלוח אם המבוסס על ערכת השבבים X370 כנראה בנוי מרכיבים יותר איכותיים ויהיו לו יותר שלבי ייצוב מתח למעבד, דבר שיכול לסייע בהמהרה בינונית ומעלה.

ג. אם בעתיד אתה מתכנן להתקין בלוח האם מעבד 5 1600 ומעלה כדאי שתתכונן מעכשיו ותקנה לוח אם קצת יותר מתקדם.

ציטוט של מאור.ד

הסיבה שאני לא הולך על מעבד 1400 עד 1600 היא סיבה פשוטה כרגע לדעתי המחיר לא מצדיק אותם, ואם כבר אני ישדרג בעתיד זה יהיה לדגם 1600 כי יש לו 6 ליבות 12 נימים 16 מגה זיכרון לקנות מעבד אמצעי לא משתלם כלכלית

כאן אתה טועה בשני דברים:

א. מעבד Ryzen 5 1600 הוא כנראה המעבד המשתלם ביותר שיש כרגע ל להציע מבחינת יחס הביצועים למחיר (עבור השוק הביבוני).

ב. לא סביר שמחירי המעבדים יירדו בעתיד בצורה דרמטית - בד"כ כאשר משוחרר לשוק דור חדש מעבדי הדור הקודם פשוט נעלמים מהמלאי של החנויות (החנויות מוכרות אותם עד שהמלאי נגמר ואז הן לא מחדשות את המלאי).

ציטוט של מאור.ד

לכן הלכתי על 1200/1300X שההבדל ביניהם זה 30 שקל אחרי ההנחה באילת למי שקונה מעל 1000 שקל.

המחיר של ה 3 1300X באילת ב KSP הוא 564 ש"ח והמחיר של ה 3 1200 הוא 474 ש"ח, כלומר 90 ש"ח הפרש. אם אתה מחשיב את ההנחה של 70 השקלים ההפרש יוצא 20 ש"ח. במקרה כזה אתה משלם מחיר מלא (במחירים של אילת) עבור הזיכרון.

בנוגע ללוח האם ולספק הכח - יש לך 832 ש"ח שבהם אתה יכול לרכוש את שניהם. אם אתה לא מגביל את עצמך לרכישה של אחד מהם או שניהם מ KSP, אז יש עוד חנויות שכדאי לבדוק כמו TMS, פלונטר ו START (תחפש עוד חנויות באינטרנט). הבעיה כאן היא למצוא את השילוב האופטימלי של הרכיבים, כלומר את זה שייתן כמה שיותר תמורה בסכום של עד 832 ש"ח. לפי מה שאני רואה אפשר להכניס בתקציב הזה לוח אם המבוסס על ערכת השבבים B350 בלבד (לוחות המבוססים על ערכת השבבים X370 יקרים מדיי) בגודל ATX וספק כח בעל הספק של כ 550W עם תקן +80 בדרגת GOLD, אבל זה תלוי בחנות ממנה אתה קונה.

הנה כמה דוגמאות לספק כח דיי טוב ולוח אם בגודל ATX בעלות כוללת של כ-832 ש"ח ממספר חנויות:

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד 

לוח אם: 438 ₪ - ASUS B350-PLUS RYZEN AM4
ספק כוח: 370 ₪ - SeaSonic 550W 80+ Gold SSP-550RT

מחיר סופי: 808 ₪ למזומן 
 824 ₪ לאשראי עד 12 תשלומים 
 840 ₪ לאשראי עד 36 תשלומים

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

לוחות אם - AMD Socket AM4
PRIME-B350-PLUS - ASUS - PRIME B350-PLUS - AM4 - 4x DDR4 64GB 3200MHz - HDMI - DVI - VGA - CrossFire CFX - PCIe 3.0 x16 - PCIe 3.0 x8 - PCIe 2.0 x4 - 2x PCIe 2.0 x1 - 2x PCI - 6x SATA -2x M.2 - 2x USB 3.1 - 6x USB 3.0 - 6x U...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 458/449 ₪ 

ספקי כח - ATX 
CP-9020133-EU - Corsair - 550 Watt 80 Plus® Gold Certified PSU - TX-M Series™ TX550M...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 383/375 ₪ 

841.00 / 824 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=118356

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

לוחות אם למעבדי ‏AMD: לוח אם Gigabyte GA-AB350-Gaming AM4, AMD B350, DDR4, 2xPCI-E, DVI, HDMI 1
      ספקי כוח: ספק כח מודולארי Corsair 450W 80+ Gold SF450 SFX 1
      ספקי כוח: ספק כח אקטיבי ומודולארי Antec 550W 80+ Gold EDG550 1
  הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 1230 שקל
עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר
שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

עריכה: התכוונתי כמובן לבחור רק ספק כח אחד, אך נראה שכרגע יש בעיות עם האתר של KSP.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

לוח אם:
Asus PRIME B350-PLUS
כמות: 1 - מחיר: ₪453

ספק כוח:
Corsair PSU 550W TX550M 80+ Gold Modular
כמות: 1 - מחיר: ₪359

סה"כ: ₪812

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
http://www.tms.co.il/preview/spec/r4tvfumd

הערה כללית: אם אתה מתכוון לרכוש רכיבים מסניף KSP באילת וודא שהם קיימיפם במלאי, שכן אני לא בטוח שאפשר לבצע הזמנות לרכיבים באילת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...