הדור השמיני של אינטל, הכי קרוב לרשמי בלי להיות רשמי... - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדור השמיני של אינטל, הכי קרוב לרשמי בלי להיות רשמי...

עידן פ.

Recommended Posts

חושב שאם יש משהו אחד שאפשר ללמוד על מההכרזה החמוצה/מתוקה הזאת, הוא על חשיבותה של תחרות בכל הסגמנטים לרוחב המגזרים השונים של עולם הייצור הטכנולוגי, עכשיו יותר מתמיד.

כי בוא נגיד את האמת, כל עוד אינטל יכלו לפחות, הם שמרו את הקלפים קרוב לחזה, ושיחררו לנו רק פירורים של התקדמות טכנלוגית, בצורה מאוד עקבית שנה אחרי שנה. מי יודע לפני כמה שנים כבר יכולנו לראות את המגמה הנוכחית של ריבוי ליבות לכל פועל, כי ברור שלא היתה שום בעיה טכנולוגית עקרונית לייצר את זה כך (מזה בעצם?). הסיבה היחידה שהם עשו את זה , כי הם יכלו. 

מקווה להמשך התפתחות ושיכלול התחרות במעבדים, כי סוף סוף אנחנו מתחילים לראות גם את הפירות מהתהליך הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אחד החששות הכי גדולים שלי מההשקה הזו..
אני חושב שגם אם הם יהיו כאלה טובים תתמכר אותם גבוהה קצת ואז זה ישאר לAMD מרווח נשימה.

למשל, בנצים מודלפים מראים ש8700K ברמה של R7 1700 תחת שימוש בכל הליבות האפשריות, זה אומר שלגיימר הממוצע 8700K יהיה טוב יותר מבלי לוותר על יכול לרנדר/לערוך וכו'.

WIN WIN לאינטל ? לא, 8700K יעלה כ60-80$ יותר, מי שיכולת הגיימיג של R7 מספיקה לו או רק צריך מחשב רנדור פשוט יקנה R7 1700.

ל8400 יהיה פייט מאוד מעניין עם ה1600 בכ200$, ל1600 יש יתרון SMT ותדר אפילו לפני OC אבל הוא גם יעלה מעט יותר, אני חושב שה8400 יהיה מעולה לגיימר שרוצה מעט יכולת לקודד תוך כדי משחק למשל (סטרימיג בX264 נניח) אבל לנטו יצירה ורנדור ה1600 עדיין יהיה עדיף.

ב8100 לדעתי במחיר הסופי הוא יהיה כמעט במחיר של R5 1400, אחרי OC הם יהיו דיי קרובים במשחקים (יתרון ל8100 אני אניח) ובשימוש של רנדור יתרון לR5 1400.

8100 כניראה דיי יהרוג את הR3 1200 אפילו אחרי OC בעלות של 20-30$ (ביצועים של 7500+), מי שירצה לחסוך אותם וללכת על OC לR3 ירוויח כמה דולרים אם הוא לא ישלם אותם על לוח וקירור יקרים יותר.

מזכיר לי את תקופת הפאנום 2 עם 4 ו6 ליבות מול 4 ליבות עם ובלי HT בI7 860/I5 750, כן היו נחותים יותר אבל עדיין היה להם מקום בשוק.

מעבר לזה רייזן זה כיוון חדש לגמרי לAMD ואני מאמין שיש להם הרבה לאן לקדם את הביצועים פר בZEN2.

אני אשאר שבשנים הקרובות תמשיך לתת שיפור של כמה אחוזים פר עד למעבר הבלתי נמנע ל8 ליבות במיינסטרים

ומAMD נמשיך לראות 8 ליבות במיינסטרים עם שיפורים גדולים יותר בביצועים פר ליבה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...