חוות דעת|מפרט - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת|מפרט

neah

Recommended Posts

היי

בנו לי מפרט לפי הדרישות שלי ואני מעוניין לקבל חוות דעת לפני הקנייה.

http://www.tms.co.il/preview/spec/gmu3x769

המחשב מיועד להחזיק לפחות 3\4 שנים בלי שדרוג, גיימינג כבד.

ושאלה, האם הUPS הזה מKSP https://ksp.co.il?uin=9462 יתאים?

מישהו יודע אם התוכנה שמגיע עם הUPS הזה מסוגלת לכבות את המחשב בצורה בריאה אם אני לא על המחשב באותו נפילת חשמל?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמלא את השאלון כדי שתוכל לקבל חוות דעת עניינית.

לגבי האל-פסק, הוא לא מתאים. הוא מוציא הספק של עד 420W, ספק הכוח שלך מוציא 650W. אתה צריך לחפש אל פסק שמוציא 650W ומעלה. אלה בד"כ יקרים מאוד, בעיקר האיכותיים שבינהם.

ממליץ לך להשקיע עוד בספק הכוח עצמו, ולקנות ספק איכותי ויוקרטי יותר ולוותר על אל-פסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

תמלא את השאלון כדי שתוכל לקבל חוות דעת עניינית.

לגבי האל-פסק, הוא לא מתאים. הוא מוציא הספק של עד 420W, ספק הכוח שלך מוציא 650W. אתה צריך לחפש אל פסק שמוציא 650W ומעלה. אלה בד"כ יקרים מאוד, בעיקר האיכותיים שבינהם.

ממליץ לך להשקיע עוד בספק הכוח עצמו, ולקנות ספק איכותי ויוקרטי יותר ולוותר על אל-פסק.

בלי האל ספק התקציב שלי יהיה 7,000, אתה חושב שזה שווה את הסיכון?

היה לי פעם מחשב שלא נדלק יותר אחרי נפילת מתח בבית, ספק איכותי יותר ימנע את זה?

ושנייה אני ימלא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה התקציב המקסימאלי? 7000 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? כלום

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

גיימינג כבד, וכמובן מדי פעם

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: המחשב לגיימינג, משחקים כמו the witcher 3, destiny 2' cyberpunk 2077 וכל RPG אחר שיצא.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך) - עוד כמה חודשים בתקציב נפרד אני יקנה 60HZ או 2K 144HZ.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? 

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? לא חשוב, אבל שלא יהיה חזק מידי.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? מערכת הפעלה/אופיס - לא, אני יקנה מפתח בזול, וכן שהחנות תרכיב לי

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לפי מה שהבנתי TMS הכי משתלמים, אחריות טובה, ושירות טוב. גר בראשון, אעשה משלוח.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? - עכשיו/מחר

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). 

אני צריך כמות מכובדת של SATA בלוח אם, וכמות מכובדת של 3.1 מאחורה.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כן. המחשב צריך לעבוד 3 שנים לפחות בלי שדרוג, אבל אני כן רוצה אפשרות לשדרג.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

- התכנון היה לקנות גם UPS אבל נאמר פה שיותר שווה לי להשקיע בספק. האם זה נכון? האם ספק איכותי יותר ישמור על המחשב מנפילות מתח, הפסקות חשמל, כל דבר אחר?

היה לי פעם מחשב שלא נדלק לאחר הפסקת חשמל בעקבות קצר במכשיר חשמלי בבית. לא היה לי חלקי חילוף ועדיין אין לי אז לא היה לי שום דרך לבדוק מה הבעיה.

מה שאני כן יודע זה שברגע שחברתי סיכה לספק כוח הוא נדלק, ואם חברתי תסיכה ביחד ללוח אם המחשב גם נדלק. בלי הסיכה המחשב לא נדלק דרך הכפתור.

- המחשב צריך להחזיק לפחות 3/4 שנים בלי שדרוג, אז בבקשה לבחור כרטיס 1080TI למחשב.

תודה לכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של neah

בלי האל ספק התקציב שלי יהיה 7,000, אתה חושב שזה שווה את הסיכון?

היה לי פעם מחשב שלא נדלק יותר אחרי נפילת מתח בבית, ספק איכותי יותר ימנע את זה?

ושנייה אני ימלא

אי אפשר להתחייב לך שספק איכותי ימנע את זה, אבל ספק איכותי ללא ספק יקטין את הסיכוי שדבר כזה יקרה, או שכל נזק אחר יקרה לאחד הרכיבים במחשב.

שמתי לוח עם 8 יציאות SATA, ו-8 יציאות 3.1 מאחורה. אם אתה רוצה לנצל עוד 2 יציאות 3.1 מקדימה אתה תצטרך לקנות מתאם 3.1. במארז יש יציאות 3.0 קדמיות.

לגבי , שמתי ספק שיעשה עבודה מעולה וישמור לך על הרכיבים בצורה טובה. לא אומר שהוא לא יכול להתקלקל, אבל הוא יחסית מאוד איכותי. ד"א - יש עליו אחריות ל-5 שנים.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:
AMD Ryzen 5 1600 AM4 BOX
כמות: 1 - מחיר: ₪999

לוח אם:
Gigabyte GA-AX370-Gaming K3
כמות: 1 - מחיר: ₪731

מארז:
NZXT Source 340 Glossy Black
כמות: 1 - מחיר: ₪455

ספק כוח:
Corsair RM650x 650W PSU 80+ Gold Modular
כמות: 1 - מחיר: ₪489

זיכרון:
DDR4 16G 3000 CL15 Corsair Vengeance LPX Black CMK16GX4M1B3000C15
כמות: 1 - מחיר: ₪644

כרטיס מסך:
Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Gaming 11GB GDDR5X GV-N108TG - בקניית מחשב חדש בלבד
כמות: 1 - מחיר: ₪3133

קשיח למחשב שולחני:
Samsung SSD EVO 850 250GB!
כמות: 1 - מחיר: ₪440

קשיח למחשב שולחני:
Toshiba 2TB 3.5" SATA 3 1 Platter
כמות: 1 - מחיר: ₪279

הרכבה:
הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה
כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪7170

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
http://www.tms.co.il/preview/spec/rvsq3f42

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

לא מדויק. ללוח  יש 2 יציאות 3.1 ו6 יציאות 3.0 (כתוב 3.1 GEN 1 שזה בעצם 3.0).

זה לא 3.0, זה 3.1. פשוט לא Type C, אלא Type A.

שורה תחתונה, המהירות היא מהירות של 3.1 ולא של 3.0. אם פותח הדיון התכווון לחיבור Type C אז הוא היה צריך לציין זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

המהירות היא מהירות של USB 3.1

USB 3.0 is now called 3.1 Gen 1 (Speed up to 5Gbps)
USB 3.1 is now called 3.1 Gen 2 (Speed up to 10Gbps)

מהאתר של . המהירות היא של 3.0 (5Gbps)  ולא של 3.1 (10Gbps).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח אם הוא דיי יקר בהתחשב בעובדה שאני לא ישדרג תמחשב במשך 3 שנים וגם אז זה יהיה רק כרטיס מסך ואולי מעבד.

אך זה http://www.tms.co.il/preview/spec/vsah9wyl

לוח אם שונה, וכרטיס מסך שנאמר לי שיותר איכותי ובעל ביקורות טובות יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

עדיף לוח ATX ולא mATX כמו לדוגמה זה: ASUS PRIME B350-PLUS.

הכרטיס אכן טוב יותר אבל יותר מומלץ ממנו זה הstrix שלasus או הmsi gaming x.

אוקי,.אבל הלוחות יותר יקרים ואז אי אפשר להשקיע קצת כרטיס מסך.

יש לך הצעה? תקציב של 7,000 עגול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

זה כדאי יותר.

גם הכרטיס הזול יותר הוא עדיין כרטיס טוב פשוט לא "מדהים".

אבל אתה לא חושב שכרטיס מדהים יהיה יותר טוב מכרטיס קצת פחות מדהים בהתחשב בעובדה שאני לא הולך לשדרג לפחות 3 שנים? אולי קצת יותר?

כרטיס קצת יותר חזק על חשבון הלוח לא אומר שזה יתן לי יותר זמן בלי לשדרג? באמת שאני לא יודע מה לעשות, הכסף לא נופל מהעצים בשביל לשדרג בפחות מ3 שנים. התקציב הזמין עכשוו זה אחרי חודשים של חסכון.

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של neah

קצת יותר חזק

לא באמת. כרטיס טוב יותר זה אומר רכיבים קצת יותר איכותיים וקירור יותר טוב ושקט. אבל מאוד מולץ לשדרג לATX כי זה הבסיס לכל המחשב בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

לא באמת. כרטיס טוב יותר זה אומר רכיבים קצת יותר איכותיים וקירור יותר טוב ושקט. אבל לוח אם מאוד מולץ לשדרג לATX כי זה הבסיס לכל המחשב בעתיד.

אז אתה אומר שמה שהבחור הציע לי פה היא ההצעה הכי טובה שאני יכול לקבל בתקציב הזה? יותר מהמפרט עם הכרטיס הקצת יותר?

אוקי, תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...