יעוץ לקניית מחשב נייד סביב ה -7K - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יעוץ לקניית מחשב נייד סביב ה -7K

Lior Israel

Recommended Posts

באתר שלהם ,בלינק ש ASKME נתן כתוב

Corona Renderer is proudly CPU based. It uses Intel Embree Ray Tracing Kernels, the fastest CPU ray tracing solution on the market.

ככה שהייתי בטוח שלמעבד אינטל יהיה פה יתרון אבל לפי טבלת הבנצ'ים באתר שלהם נראה שהמעבדים החדשים של יעשו כנראה עבודה יותר טובה.

במבחן הרינדוד שלהם ה 7700K הסתיים בתוצאה הכי טובה של 2:46 לעומת 1700 שהסתיים ב 1:44

דרך אגב המעבד הנוכחי שלך הוציא שם 3:50 בגרסת ה K (כלומר מכפלה פתוחה) וה 7700HQ שהוא מעבד הניידים החזק ביותר כיום הוציא שם 4:39

אני מבסס את ההמלצה שלי לחלוטין על הבנצ'ים שהם פירסמו. הצעה שלי תיכנס ללינק תריץ את הבנץ' במחשב הנוכחי ,נראה מה תקבל ונמשיך משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שתקבל תוצאה יותר טובה אבל עושה עושה רושם שמחשב נייח זה הכיוון אם אתה רוצה שיפור משמעותי ממה שיש לך היום.

אז כרגע אתה צריך להחליט האם הכיוון הוא אכן מחשב נייח ומה התקציב.

הרכבתי לך מפרט שנראה לי רלוונטי

שמתי לך מעבד 1700 בגלל התוצאות הטובות שהוא נתן בבנץ של corona

בנוסף כרטיס מסך בסיסי לסוליד. הוא חזק מזה שיש לך היום , בגלל שאמרת שגם מה שיש לך היום מספיק אז זה כנראה שאתה לא צריך יותר מזה.

כרטיסי מסך - Professional
VCQP400-PB - PNY - NVIDIA QUADRO Pascal P400 2GB GDDR5 PCIe - Retail...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 539/528 ₪</i>

מעבדים - AMD Socket - AM4
YD1700BBAEBOX - AMD - AMD RYZEN7 1700  - 8 Cores - 65W TDP -  Base Clock Speed: 3GHz - Max Turbo Core Speed: 3.7GHz - Wraith with LED - Box ...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1516/1486 ₪</i>

דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - SATA
MZ-75E500BW - Samsung - 500GB Samsung 850 EVO - 2.5 inch - SATA3 6GB - 7mm - 540/520 MB/s - Retail...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 774/759 ₪</i>

דיסקים קשיחים ו SSD - SATA
ST2000DM006 - Seagate - 2TB - 3.5 inch -SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - BarraCuda...
שנתיים אחריות לפי תקנון יצרן
 כמות:  - 1 - 321/315 ₪</i>

לוחות אם - AMD Socket AM4
PRIME-B350-PLUS - ASUS - PRIME B350-PLUS - AM4 - 4x DDR4 64GB 3200MHz - HDMI - DVI - VGA - CrossFire CFX - PCIe 3.0 x16 - PCIe 3.0 x8 - PCIe 2.0 x4 - 2x PCIe 2.0 x1 - 2x PCI - 6x SATA - 2x M.2 - 2x USB 3.1 - 6x USB 3.0 - 6x U...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 464/455 ₪</i>

מארזי מחשב - ATX מארז
VSP5000 - Antec - Antec P70 Quiet PC Case - 2x USB3.0 - 3x 120mm - GPU: 381mm - W/H/D: 205/476/458mm - NPS...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 205/201 ₪</i>

ספקי כח - ATX
100-W1-0500-K2 - EVGA - EVGA 500 W1, 80+ WHITE 500W, 3 Year Warranty, Power Supply 100-W1-0500-K2 (EU)...
שלוש שנות אחריות
 כמות:  - 1 - 224/220 ₪</i>

זכרונות - DDR4 - לנייח
CMK16GX4M1B3000C15 - Corsair - 16GB DDR4 DRAM 3000MHz C15 Memory - Vengeance® LPX - Black - CMK16GX4M1B3000C15...
אחריות: שלוש שנים בארץ + לכל החיים מול היצרן
 כמות:  - 1 - 746/731 ₪</i>

סה"כ 4693 שקלים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי הערות לי בקשר לנאמר לעיל -

האחת, לא הבנתי לפי איזה קישור הזמנים שלומפי נתן, אשמח לראות.

אם זה מאחד שאני נתתי, שימו לב שהמערכות שם באות גם עם 1000 גיגה ראם, לא כ"כ מתיישב עם מערכות

שניתנות כאן.

שנית, הערה כללית בהתלבטות בין לנייח -

הנייד יורד מהפרק מהסיבה הפשוטה שגם ע ם מעבד 7700HQ,

לא מושכל לטחון אותו ברינדורים כל הלילה, זה פשוט יקצר את חייו, הנייד לא נועד לזה.

בקיצור,  תנו עוד מחשבה בקשר למעבד שעדיף, ממש לא משנה איזה, רק שזה יהיה סגור בוודאות.:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הבנתי על סמך מה התוצאות.

בוא נאמר שבתדרים הטבעיים של שני המעבדים, ההפרש לטובת רייזן הוא חצי דקה,

שזה עדיין משמעותי. אז סבבה, הרייזן לוקח ולא במעט.

אם ככה, המפרט סבבה ואף יותר מזה  לדעתי לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרים כמו זה אני ממליץ להשקיע את הנדרש בתחנת עבודה שולחנית ראויה למשרד ולהוסיף נייד סביר כדי שבשעות או בימים שבהם אתה מחוץ למשרד תוכל להשתמש במחשב הנייד כמסוף ולהתחבר לתחנת העבודה מרחוק (דרך האינטרנט בבית או שימוש בטלפון הסלולרי המודם) דרך ולעבוד איתה כרגיל.

איזה זאת כבר שאלה של תקציב, העדפות כגון גודל מסך (מומלץ לקנות עם מסך ברזולוציה של לפחות 1920x1080. שיהיה קרוב ככל האפשר במסגרת התקציב וההיגיון לרזולוציה של המסכים במשרד), משקל וכן הלאה ומה בדיוק סוג העבודה שתעשה מרחוק – שעות של עיצוב ממש כאילו היית במשרד (ואז אולי כדאי לחשוב לחבר את הנייד למסך  חיצוני גדול מספיק אם העבודה מרחוק נעשית מעמדה קבועה יחסית) או התחברות לזמן קצר רק כדי לשלוח משהו לרינדור או לעקוב אחרי התקדמות הרינדור – אבל זאת לדעתי תצורה שממנה אפשר להפיק את מירב התועלת והגמישות מהתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם 
האם הייתם ממליצים לשדרג עוד את המפרט של המחשב ? 

לגבי לפטופ, הוא לא צריך להיות משהו מטורף כי העבודה מחוץ למשרד לא כוללת רינדורים או בניות מורכבות בסוליד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהמפרט יהיה מספק.

מה שאפשר לשדרג זה או כרטיס מסך , תוכל להוסיף בעתיד בקלות אם תצטרך ולפי מה שאתה מתאר הכרטיס צריך בסה"כ להספיק.

אני לא יודע מה אתה מרנדד בסוליד ובאיזה רזולוציות , את ההמלצה על כרטיס מסך נתתי על סמך תיאור שלך שהכרטיס הנוכחי שחלש בהרבה מספק אותך.

אם אתה צופה שבעתיד הקרוב אתה תתעסק עם מודלים יותר מסובכים אז צריך לחשוב על זה , אם לא אז בנתיים הכרטיס כנראה יספיק ומקסימום תחליף אותו כשתצטרך.

לגבי לפטופ , משהו יחסית בסיסי יספיק לפוטושופ. אני ישאיר את הכבוד להמלצה ל ASKME. נראה לי שהוא יותר בקי ממני במה ממולץ היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אובכן, מעיון שני במפרט .....

נראה לי לא יהיה פזיז / מופרך להכפיל את הזיכרון.

בטווח הנראה לעין, זה רק יתייקר, אם כבר.

חוץ מזה, על סמך הנתונים שנבחנו והיות ולא הועמדו בפנינו ראיות סותרות לעניין,

( הכוונה לקורונה ), המפרט אכן נראה כפתרון מוצלח במישור של עלות / תועלת, עם או בלי הוספת .

לגבי הנייד, אני מקבל בענווה את גזירת הציבור ( :rolleye0018: ) ואנסה לתת את העזרה כמתבקש.

רק למען הסדר הטוב, היות והנושא כאן חפור למדי ואין למי מאיתנו מה לחדש/ לשנות /להוסיף,

פתח נא דיון חדש בנושא הנייד.

בהצלחה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...