התייעצות לגבי מפרט לעבודה בתלת מימד (10K~) - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי מפרט לעבודה בתלת מימד (10K~)

Reverie

Recommended Posts

ציטוט של --- The King ---

לא חסרים לוחות.. כמעט כל לוח X370 יתאים.

שני אלה מצוינים:

Asus  PRIME X370-PRO

Gigabyte GA-AX370-gaming-K3

זיכרונות לך על הכי זול שתמצא של יצרן נורמלי (HyperX, , Crucial, Corsair), תזמונים לא גבוהים יותר מ- CL16, תדר 3000-3200Mhz.

רצוי לבדוק באתר היצרן של הלוח שהזיכרונות שלקחת נמצאים ברשימת הזיכרונות שנבדקו על הלוח.

אחלה, תודה רבה :)

אז נכון לעכשיו הנה המפרט שסידרתי. החלפתי את הכ.מסך כי הקודם לא היה במלאי בכל הארץ. כנראה שאחליף את הזכרון כי הוא לא מופיע בטבלה של (למרות שכל הזכרונות של הייפרX שכן מופיעים נתמכים בלי שנמוכים שכאלה).

צריך גם להחליט מה לעשות עם הקירור. מה דעתכם? להשאיר אותו ככה או לבדוק אלטרנטיבות של נוזלי?

43170 מעבד AMD ‏AMD Ryzen 7 1700X 3.4Ghz - Box‎ 1
31504 מאוורר למעבד ‏Noctua NH-D15 CPU Cooler‎ 1
43675 לוחות אם למעבדי ‏AMD ‏Asus Prime X370-PRO , X370, , 3xPCI-E, , DP‎ 1
39470 זכרונות ‏HyperX Predator 2x16GB 3000Mhz CL15 Kit‎ 1
43959 כרטיסי מסך ‏Gigabyte GTX 1080 Ti OC 11GB GDDR5X DVI 3xDP PCI-E‎ 1
42648 דיסקים קשיחים ‏Seagate Barracuda HDD 2TB Sata III ST2000DM006‎ 1
31811 כונני SSD ‏Samsung 850 Pro Series MZ-7KE512BW 512GB SATA III‎ 1
19277 צורבי DVD ‏LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM‎ 1
32372 ספקי כוח ‏Antec 650W Active PFC Modular 80+ Gold EDG650 PSU‎ 1
36314 מארזים ‏Corsair Graphite 760T Full Tower Case with Window No PSU‎ 1
34606 מע' הפעלה ‏Microsoft 10 Home English 64Bit OEM - With New Computer Only‎
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כדאי לגשש :) לכיוון נוזלי.

הכי הרבה, המפרט כפי שהוא, מוכן לרכישה והפעלה.

אבל... אחטא לאמת אם אומר שאני שלם עם זה.

כי, כל מי שמבקש מפרט בימים אלו, אני מתכוון מפרט מיקצועי לעיבוד תכנים כאלה ואחרים,

אני אישית ממליץ להמתין ולראות מה יוציאו אוטוטו החברות, הן והן .

לא בטוח בכלל שיצא משהו יותר טוב / משתלם / מתאים, אבל יש סיכוי לא רע שכן.

אני גם לא יודע מה הדחיפות של המערכת אצלך.

שוב, לא בטוח שיצא משהו שובר שוק, אבל...

עם כל הכבוד לליבות של רייזן ותמורה למחיר, אתה מוצא את עצמך מוגבל ל64 גיגה .

נכון, כרגע זה נראה הרבה, אבל....

אולי יצאו לוחות עבור רייזן עם צ'יפסט יותר מתאים או שירדו מחירים לפלטפורמת או .....

מצטער, אבל כדאי להתייחס גם לזה. אנימציה אוהבת הרבה מכל דבר, הן כוח עיבוד,

הן כרטיסי גרפיקה והן כמויות נכבדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

לדעתי כדאי לגשש :) לכיוון קירור נוזלי.

הכי הרבה, המפרט כפי שהוא, מוכן לרכישה והפעלה.

אבל... אחטא לאמת אם אומר שאני שלם עם זה.

כי, כל מי שמבקש מפרט בימים אלו, אני מתכוון מפרט מיקצועי לעיבוד תכנים כאלה ואחרים,

אני אישית ממליץ להמתין ולראות מה יוציאו אוטוטו החברות, הן AMD והן אינטל.

לא בטוח בכלל שיצא משהו יותר טוב / משתלם / מתאים, אבל יש סיכוי לא רע שכן.

אני גם לא יודע מה הדחיפות של המערכת אצלך.

שוב, לא בטוח שיצא משהו שובר שוק, אבל...

עם כל הכבוד לליבות של רייזן ותמורה למחיר, אתה מוצא את עצמך מוגבל ל64 גיגה זיכרון.

נכון, כרגע זה נראה הרבה, אבל....

אולי יצאו לוחות עבור רייזן עם צ'יפסט יותר מתאים או שירדו מחירים לפלטפורמת אינטל או .....

מצטער, אבל כדאי להתייחס גם לזה. אנימציה אוהבת הרבה מכל דבר, הן כוח עיבוד,

הן כרטיסי גרפיקה והן כמויות זיכרון נכבדות.

זה נכון לכל נקודה בזמן, בסך הכל, אבל אין לי בעיה עם לחכות עם זה מעט. השאלה אם יש משהו שבאמת אמורים להציג בזמן הקרוב? אני יודע שיש את הדור הבא של אינטל ושגם ל- יש את ה-, אבל ממה שהצלחתי להבין ירידת מחיר לרייזן כבר היתה בזמן האחרון וה-TR כנראה יחרוג עוד יותר מהתקציב.

וההגבלה של ה-64 גיגה באמת מבאסת, גם אם אני לא צריך כזו כמות כרגע. הדרישות של התוכנות לא נהיות קלילות יותר בכל שנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Reverie

וההגבלה של ה-64 גיגה באמת מבאסת, גם אם אני לא צריך כזו כמות כרגע. הדרישות של התוכנות לא נהיות קלילות יותר בכל שנה...

לטעמי, זה עקב האכילס של רייזן כרגע.

ציטוט של Reverie

זה נכון לכל נקודה בזמן

לא, לא בנקודת הזמן הייחודית הזו. :)

זה הרנסנס של כל המעבדים והפלטפורמות שנובע מהטלטלה ש - שכיתתה רגליה

ובקושי צפה מעל פני המים גרמה עם הופעת המעבדים שלה, שאולי / על אף שהם לא שיאני הביצועים  הם בהחלט שיאני התמורה למחיר. 

אז אין לי מושג אם כדאי לך ספציפית להמתין ומה יילד היום.

יש גבול למה שאני מכיר / יודע. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במפרט כפי שהוא כרגע הזכונות לא תואמים את הקירור עם שני מאווררים ולכן תוכל להתקין רק אחד אז כבר עדיף לקחת את הD15S שמגיע רק עם מאוורר אחד והוא קצת יותר זול. אם אין כזה אז אין בעיה, פשוט יהיה לך מאוורר אחד בצד שתוכל להתקין במארז אם תרצה.

TR לא יכנס בתקציב ככל הנראה ולכן אני חושב שרייזן זה בסדר. אם אתה מודאג מכמות הזיכרון בעתיד אז אין מנוס מאשר להגדיל את התקציב כך שTR יוכל להיכנס בו (ולחכות ליציאה של TR כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

במפרט כפי שהוא כרגע הזכונות לא תואמים את הקירור עם שני מאווררים ולכן תוכל להתקין רק אחד אז כבר עדיף לקחת את הD15S שמגיע רק עם מאוורר אחד והוא קצת יותר זול. אם אין כזה אז אין בעיה, פשוט יהיה לך מאוורר אחד בצד שתוכל להתקין במארז אם תרצה.

TR לא יכנס בתקציב ככל הנראה ולכן אני חושב שרייזן זה בסדר. אם אתה מודאג מכמות הזיכרון בעתיד אז אין מנוס מאשר להגדיל את התקציב כך שTR יוכל להיכנס בו (ולחכות ליציאה של TR כמובן).

יש D15S, החלפתי. לפי הביקורות נראה שהביצועים דומים מאוד אז אין סיבה שלא. תודה!

אעשה עוד קצת סקר שוק לגבי נוזלי מול מאוורר ואחליט, כרגע המפרט עם D15S.

באופן תיאורטי, וזו שאלת תם כי באמת שאני לא מבין גדול - במידה וארצה TR בהמשך, כמה סרט זה יהיה לשדרג? אני מניח שאצטרך להחליף גם את לוח האם. השאלה אם יש דרך לדעת מה עוד יצטרך ללכת בתהליך, או שאת זה נגלה רק כשיחשפו פרטים נוספים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Reverie

במידה וארצה TR בהמשך, כמה סרט זה יהיה לשדרג? אני מניח שאצטרך להחליף גם את לוח האם. השאלה אם יש דרך לדעת מה עוד יצטרך ללכת בתהליך, או שאת זה נגלה רק כשיחשפו פרטים נוספים?

תצטרך להחליף לוח ותצטרך להשיג plate (לא זוכר מה המילה המתאימה בעברית :rolleye0018:) לקירור שתתאים לסוקט של TR. 

אגב, אם אתה תבחר בD15S שים לב שמצורפת הplate המתאימה לAM4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

תצטרך להחליף לוח ותצטרך להשיג plate (לא זוכר מה המילה המתאימה בעברית :rolleye0018:) לקירור שתתאים לסוקט של TR. 

אגב, אם אתה תבחר בD15S שים לב שמצורפת הplate המתאימה לAM4.

אוקי, טוב שאמרת לי. תודה רבה שוב לך ולכולם, עזרתם לי בטירוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על הפוסט הכפול, אבל -

חבר'ה המליצו לי על מפרט אלטרנטיבי. למזלי הצלחתי למצוא סידור (חוקי!) לווינדוס 10 אז זה חוסך לי את העלויות האלה. הוא דורש הוספה של כמה מאות שקלים, אז אני לא יודע אם זה משתלם. פה אתם נכנסים לתמונה :D

זה המפרט שהוצע (בעיקרו. חלק מהחלקים שהם הציעו, כמו קייס וספק כוח שונים, לא זמינים בארץ ממה שמצאתי אז השארתי כפי שהיו):

plonter_logo.png
הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - AMD Socket - AM4
YD170XBCM88AE - AMD - AMD RYZEN7 1700X - 8 Cores - 16 Threads - Base Clock: 3.4GHz - Max Turbo: 3.8GHz - XFR - Tray...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1794/1758 ₪ 

לוחות אם - AMD Socket AM4
GA-AX370-Gaming-K5 - Gigabyte - Socket AM4 for AMD RYZEN CPU - AMD X370 - ATX...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 883/865 ₪ 

זכרונות - DDR4 - לנייח
F4-3200C16D-32GVK - G-Skill - 32GB (2x16GB) DDR4 3200 Mhz CL16-18-18-38 - 1.35V - Ripjaws V Series...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1356/1329 ₪ 

כרטיסי מסך - NVIDIA PCIe
11G-P4-6593-KR - EVGA - GeForce GTX1080Ti SC2 GAMING, 11GB GDDR5X, iCX Technology - 9 Thermal Sensors and LED G/P/M...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 3978/3898 ₪ 

דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - M2 NVMe
MZ-V6E500BW - Samsung - 500GB SSD 960 EVO M.2 NVMe (M2)...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1244/1219 ₪ 

דיסקים קשיחים ו SSD - SATA
ST2000DM001 - Seagate - 2TB - 3.5 inch -SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 - ST2000DM006...
שנתיים אחריות לפי תקנון יצרן
 כמות:  - 1 - 322/316 ₪ 

מארזי מחשב - ATX מארז
CC-9011074-WW - Corsair - Graphite Series™ 760T Arctic White Full-Tower Windowed Case...
שנה אחריות
 כמות:  - 1 - 943/924 ₪ 

פתרונות קרור - קירור נוזלי
CW-9060025-WW - Corsair - Hydro Series™ H100i v2 Extreme Performance Liquid CPU Cooler...
חמש שנות אחריות
 כמות:  - 1 - 579/567 ₪ 

ספקי כח - ATX 
EA650G-Pro - Antec - 650W Pro 80Plus Gold - Modular - EarthWatts GOLD...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 367/360 ₪ 

DVD צורבים תקליטורים ו  - פנימי SATA DVD צורב
DRW-24D5MT - ASUS - DVD-RW x24 Drive With M-Disc - Black - 24X DVD writing speed - M-Disc support 1000-years storage solution - Disc Encryption II  support - SATA...
שנה אחריות
 כמות:  - 1 - 73/72 ₪ 

11539.00 / 11308 ₪ 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

סליחה, אבל מה ההבדל בין הצעת החבר'ה למפרט הקודם ?

עקרונית - לוח אם מעט זול יותר, זכרונות מהירים יותר (3200 לעומת 3000), שונה וכ.מסך טיפטיפה יותר טוב עם יותר שליטה מבחינת (למרות שאני לא סגור על כמה זה שווה את הקפיצה במחיר, ושוב פה אני צריך את דעתכם). הציעו לי גם ללכת על נוזלי, אבל אחרי בירורים החלטתי לדבוק ב-D15S.

לא שינויים דרסטיים, אבל הרכיבים שונים וחשבתי שאולי יהיו לכם הערות. :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...