חוות דעת לפני קניית מחשב לסטודנטית - לא מתכנתת, לא גרפיקאית, לא גיימרית. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת לפני קניית מחשב לסטודנטית - לא מתכנתת, לא גרפיקאית, לא גיימרית.

אורח דנה

Recommended Posts

שלום כולם, 

אני סטודנטית שמחפשת מחשב לצרכים סטודנטיאלים, וגם עבודות תרגום ותמלול. אני מחפשת לקנות מחשב שיש לו אחראיות ל 3 שנים. לגבי הרכבה - אף פעם לא ניסיתי, אם זה לא מסובך ונותנים אחראיות ל-3 שנים אז אולי זה אפשרי. 

חשוב לי שהמשקל יהיה נמוך (לא יותר מ 1.6 קילו. יכולה להתפשר על מסך 13 אינץ' אם כי מעדיפה 14), אני קטנטונת וממילא סוחבת הרבה חוץ מהמחשב. חשוב לי שתהיה אחראיות ל 3 שנים כי הדברים האלה כל זמן מתקלקלים לי.  8 ג'יגה זכרון עבודה, מעדיפה זכרון כי הבנתי שהוא עולה מהר יותר (מעדיפה מחשב שעולה מהר כי אני מכבה ומדליקה הרבה, וגם - פותחת הרבה חלונות בבת אחת). זה בסדר לי 256 עם אופציה להרחיב מתישהו. בקיצור, הדגם הנ"ל נראה לי בסדר - 

http://ksp.co.il/?store=herzliya&changeSnif&uin=37668&select=

כי הוא 14 אינץ' אבל שוקל רק 1.6 קילוגרם. ההסתייגוית היחידות שיש לי היא שקראתי תגובות מאנשים שקנו אותו מארצות הברית שיש חשש לכך שכרטיס\קליטת הוייפי שלו חלשה. ודבר נוסף שאני חוששת ממנו - היה לי מחשב ווסטרו 15.6 אינץ' שהסוללה שבקה לגמרי לא מזמן, רק לאחר קצת יותר משנה. אני לא טורחת לתקן ולהחליף אותה כי הוא מאוד כבד וממילא הוא היה רק לשימוש ביתי אז מעדיפה כבר לקנות חדש וקל, אבל גם פה מדובר על ווסטרו ואני קצת חוששת. האם מישהו מכיר את המחשב הזה ויודע להסתייג או לתת עליו המלצות?

עוד כיוון שחשבתי עליו זה הלנובו ideapad הבא:

http://ksp.co.il/?uin=35907&select=.268..271..159..213..3765..2183..347.

ועוד שאלה - יש לי product codes של מערכת הפעלה ואופיס, אז חבל לי לקנות עוד רשיון למערכת הפעלה, הבנתי שזה עוד 300 שקלים. האם להתקין לעצמי מערכת הפעלה זה משהו שאני יכולה לעשות בעצמי? (אני לא יודעת איך, אבל יכולה ללמוד). (יודעת להתקין בהינתן שיש כבר מערכת הפעלה). 

ואם למישהו יש דגמים אחרים מומלצים אז אשמח גם לשמוע. 

תודה רבה רבה מראש!!

1. מה התקציב המקסימאלי? 2800-3000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 200-300

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? כתיבת עבודות סטודנטיאליות, עבודה משרדית, תרגום-תמלול

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). אולי אודאסיטי באופן תדיר. 

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: לא

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. אין

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). לא יחובר מסך. 

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? נמוכות. 

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום  גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 6-7

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא, יש לי product codes גם למערכת הפעלה וגם לאופיס. אם כי אשמח אחר כך לקבל עצה לגבי איך מתקינים את מערכת ההפעלה לבד. 

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אייבור, KSP, איזור השרון או תל אביב. 

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בימים בקרובים. 

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי דנה.

אני מציע לך להירשם לאתר, כך יקל עלינו לתת לך שירות.

לענייננו - 

הדל שקישרת אליו - המסך שלו הוא HD בלבד. לא FHD.

את מפסידה די הרבה שטח עבודה = נוחות עבודהץ

הלנובו - ככה ככה.

שניהם ללא מ"ה שזה לא בשמיים, אבל... את יכולה להסתבך בדברים קטנים שיכולים

להציק בהמשך.

בקיצור, שני הניידים לא משהו, ואם יש עדויות שהווי פי חלש, קשה להתעלם מהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...