מחשב לגרפיקה מבוסס AMD. תקציב: 700$ / 2500 ש"ח - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לגרפיקה מבוסס AMD. תקציב: 700$ / 2500 ש"ח

שמואל דקל

Recommended Posts

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוהו,

:beerchug:     

שמואל - אלו השרשורים שאני אוהב - בדיוק כך - עם קצת פורנוגרפיית מחשבים, זו שכה חסרה אצלנו בפורום (לטעמי),

זהו מרכיב די חשוב בדומיין שלנו שחסר פה.

התוצאה אכן נראית ממש יפה, עם תאורה מיוחדת וחלון פתוח, כדברך - זה בהחלט משנה את כל התמונה ואת האווירה.

כמו מחשב עם מרפסת פרגולה.

אמנם "לא יעבור מסך" אצלנו בחדר טלוויזה (חלל ציבורי בבית) או בחדר שינה של ההורים (אשתי תזרוק עלי נעל),

אך לכל מקום אחר בבית זה נראה דווקא מאד מתאים.  במיוחד אהבתי את השילוב הכפול של הכחול מאוורר מארז - עם האדום מאוורר מעבד.

לילדים שלי בטח הייתי קונה ככה.

זה אגב אחלה מארז, אחרי שהנני עובד עימו משהו כמו שבועיים ומרכיב לא מעט - כל פעם עוד חלק. יצא ל- מוצלח הדגם מבחינת הנדסת אנוש.

כמו כן אשמח לסקירה על המערכת, על חווית משתמש, אולי איזה בנץ מייצג שמדגים יכולות ריזן...

אל תתקמצן במלל, בשונה משהו מאחרים, אני דווקא אוהב פירוט מעמיק - שכן בשבילי זה בא במקום ספר טוב 

אה....  וכמה עלה כל חלק ב- build האמור ?  (אם מותר לשאול)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סה"כ המחשב מצויין. הוא עולה ב 7 שניות לאחר תחילת טעינת הוינדוס, וזה לאחר התקנת כל תוכנות הגרפיקה וכו', המעמיסות על האתחול. 

מבחן טמפרטורות מעבד.

(הקירור סטוק, עם הגדרות מהירות סיבוב ברירת מחדל ) בחדר עם מזגן 22 מעלות, הטמפרטורה נעה בין 30-40 במנוחה, ו בסביבות 60 עם prime 95 מעבד 100%.

בחדר חם 25 מעלות טמפרטורה נעה בין 40-50 במנוחה, ובסביבות 70 במאמץ. 

מבחן קיצון. 

חדר 28 מעלות, 50-60 במנוחה, הגעתי ל 80 במאמץ, אז העלתי את המאווררים של המארז (2 מאווררים 120 מ"מ) ל high, (עד עכשיו low)  אז לאחר כמה דקות הטמפרטורה ירדה ל 76. 

עצרתי את ה prime 95, ונתתי למעבד לרדת ל 60, (תוך כדי שמאווררי המארז נושפים חזק כאמור) ואז הפעלתי שוב. לקח לו 10 דקות להגיע ל79 מעלות, מה שקודם קרה תוך דקה 2.

יש לציין את כרטיס המסך 9500gt אשר היה חם 70 מעלות, בזמן המאמץ. 

יש לציין שהמחשב שקט, ועד שהוא לא מגיע ל 70 מעלות, ולא מגבירים את מאווררי המארז, אז בקושי יש רעש. (המאוורר של הכרטיס, מרעיש מעט לפעמים) וכשיש רעש קטן נוסף בחדר, אפילו של מזגן באוורור נמוך, אז צריך להקריב את האוזניים למארז כדי לשמוע רחש של מאווררים. 

סה"כ המערך עבר בהצלחה את מבחן התחממות, והוא מראה שבתצורה הנוכחית (ללא אוברקלוק) הוא מתמודד היטב גם אם חדר לא הכי מאוורר. 

סה"כ המחשב עובד מהר. אני לא גרפיקאי אז לא התנסתי בתוכנות עם עבודות כבידות. 

המחשב ישאר אצלי יום יומיים עד שיועבר לבעליו. אז בנתיים אני יכול להריץ עליו איזה מבחנים שתרצו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מארז זה? והאם הצלחת באמת למצוא באנצ'מארקים אמינים (לפי מעבדים/כרטיסי מסך וכד') עבור תוכנות גרפיות כמו ואילוסטרייטר? אני בדיוק מרכיב מחשב למעצב גרפי גם כן ובחיי שאני לא מצליח להבין מהי הפרמיה בביצועים למעבדים "יקרים", אם בכלל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע המעבד הזה לא יותר טוב לפוטושופ וכד' מהמקבילים במחיר אצל אינטל, כיוון שהם לא מנצלים יותר מ 4 ליבות. אבל ברגע שיהיה תמיכה כזאת, (שאלה של "מתי" ולא של "אם") אז ברור שעדיף

זה שהרכבתי בשבילו, קיבל את סברתי שכדאי להשקיע במחשב לטווח הארוך גם אם זה אומר ביצועים מוחלשים מעט לטווח הקצר. (נקווה שהוא קצר.) 

במילים אחרות: גם עם באותו מחיר יש לי את האינטל 7700 שנותן כרגע יותר ביצועים, הרייזן 1700 יתן בהמשך (עם עדכוני תוכנה של אדובי ) יותר ביצועים .

המארז הינו p50

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי עניין תמיכת הליבות אני יודע, אני לא כזה סמוך ובטוח שזה יהיה "מתי". אם ההסטוריה לא מטעה אותי, אדובי די איטית בתמיכה בכל הדברים הללו. ואם עוד 4 שנים יתחילו לתמוך ביותר מ-4 ליבות, הרייזן כבר יהיה מיושן אז... 

לגבי באנצ'מארקים, אני מדבר לא רק בין רייזן ל-7700 אלא גם בין 7700 ל-7600 (כלומר i5) למשל... למרות שאני מרגיש שאני קצת חוטף לך את הדיון, אז אם אתה מעדיף אפתח חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...