בקשה למפרט למחשב נייח +חנות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה למפרט למחשב נייח +חנות

lopo2

Recommended Posts

שלום, אני צריך המלצה למחשב חדש אחרי שהמחשב הנייח שלי מת סופית אחרי משהו כמו 10 שנים של שדרוגים 

זה צריך להיות מחשב חזק שיחזיק שנים עם שידרוגים של כרטיסי מסך וכו במהלך השנים

1. מה התקציב המקסימאלי? 4000 

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לחסוך אם אפשרי אין לי מושג לגבי המחירים היום

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 1000 

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים, עבודה משרדית תכני HD וכדומה..

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: COD IW, 4 ,doom 

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? כן:

כרטיס מסך gigabyte R9 380 4GB GDDR5
זכרון 2X GEIL evo potenza 4GB PC3-10660 CL 9-9-9-24

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 8

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? WIN 10 והרכבה בחנות (אם המערכת הפעלה מייקרת מדי יש לי 7 מהמחשב הקודם  שאני יכול להתקין לבד )

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אני מכיר את KSP בראשון, אם יש חנויות אחרות מומלצות ברמת גן או ראשון אז סבבה

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? כמה שיותר מהר

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).חיבור IDE ולוח אם שיתמוך בזכרונות שיש לי

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כן

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:יש לי כרגע כרטיס מסך ו- 8 ג'יגה בשני סטיקים של 4 כל אחד שקניתי לפני בערך שנה שאני רוצה להעביר למחשב שאקנה כדי לחסוך, כמה שאני יודע לא כל כרטיס יתאים לכל לוח אם , בנוסף וזה חשוב יש לי שני כוננים קשיחים אחד sata ואחד ישן מאוד עם חיבור IDE  אני צריך ששניהם יתחברו בנוסף לכונן 2TB וSSD  שאני אקנה עם המחשב. אז אני צריך להתאים את החומרה הישנה למחשב החדש + חנות שיזרמו איתי וירכיבו את החומרה הקיימת ולא יעשו לי בעיות ...( חוץ מהכוננים,אני רק צריך שיהיה חיבור מתאים ואני אחבר אותם בעצמי) יודע שהכרטיס מסך כבר לא חדש אבל אני מנסה לחסוך אם ישאר לי כסף אני אקנה אולי עוד סטיק של 4 ג'יגה , בעתיד כשיהיה לי כסף אני אשדרג כרטיס וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי לך לעשות חושבים אם אתה באמת חייב למחזר את כל החלקים שלך, להשתמש בכרטיס המסך זה עוד סביר אבל דיסק IDE וזכרונות זה כנראה לא כדאי. 
- שנים שפשוט כבר אין לוחות אם עם חיבור IDE. אם תתעקש אולי אפשר למצוא כרטיס הרחבה מתאים אבל כנראה שכבר עדיף להעתיק את מה שיש שם לדיסק אחר וזהו.

- לוח אם תומך יגביל אותך רק ללוחות בסיסיים מהדור הקודם, החיסכון של 250 שקל הוא לא כזה גדול ויגביל אותך בעתיד לדעתי.

בתקציב שלך אין בעיה לקנות מחשב חזק מאוד גם בלי הפשרות האלו:

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

מעבד + לוח אם: 2018 ₪ - Quad Core i7 7700K 4.2Ghz + PRIME Z270-P S1151
קירור אוויר למעבד: 119 ₪ - * מבצע * - Freezer 7 Pro Rev.2
זכרון: 479 ₪ - * מבצע * - 16GB (2x8G) 2400Mhz CL16
דיסק קשיח: 395 ₪ - SSD  275G MX300 SATA III
דיסק קשיח: 311 ₪ - 2T 3.5'' Sata3 Barracuda 7200RPM 2 Years Warranty
מארז + ספק: 599 ₪ - * מבצע * - Fractal Design Define S + 500W (2xPCI-E) Active PFC

מחיר סופי: 3921 ₪ למזומן  
 3999 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

האמת היא שלמחשב משחקים אולי יותר משתלם לרדת במעבד ובלוח למשהו כמו i5 7500 (או רייזן 1600X כשיגיע לחנויות) מה שישאיר לך 1000 שקל בכיס שתוכל לחסוך לטובת כרטיס המסך העתידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה,

אם הזכרונות מגבילים אותי מבחינת אז אני אוותר על הזכרונות שלי ואקנה חדשים, אני צריך גם לחשוב קדימה וזאת הוצאה שאני לא מתכוון לעשות שוב בשנים הקרובות.

בקשר לIDE זה דיסק שיש לי עליו חומר של שנים אחורה אז גם אני לא אשאיר אותו במחשב החדש (את הSATA כן אבל זה פחות בעייתי נראה לי) יש דרך להעביר לדיסק הקשיח החדש שאני קונה  את כל החומר בלי לחבר את הIDE למחשב? ( המחשב הישן שלי מת לחלוטין אי אפשר להפעיל עליו את הדיסק הקשיח).

בקשר לחנות, קצת רחוקה לי .. הבנתי עכשיו שיש חנות בשם TMS שגם עושה שליחויות, יש לך או למישהו פה ניסיון איתם מבחינת מקצועיות\אמינות\אחריות ? מוזר לי קצת להזמין דרך האינטרנט מחשב שלם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם startpc וגם tms עושים משלוחים לכל הארץ, שתיהן חנויות מומלצות פה בפורום והן בטח יותר מקצועיות ואמינות מהרשתות הגדולות

לגבי ה-IDE יש מתאמים זולים שאפשר לקנות:

http://ksp.co.il/?select=.1049..286..976.&kg=&list=1&sort=2&glist=0&uin=0&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=

בכל מקרה תמיד מומלץ שלכל דבר חשוב יהיה גיבוי ביותר ממקום אחד

לגבי מערכת ההפעלה, אם יש לך רשיון חוקי ל-7 לדעתי עדיין יש דרך לשדרג אותו ל-10 בחינם. צריך להתקין את ה-7 על מחשב ואז דרך האתר של מיקרוסופט:

https://www.microsoft.com/en-gb/accessibility/windows10upgrade

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי תודה,

איך זה?

מעבד Intel i5 7500 / 1151 Tray 1 ₪755
קירור למעבד Arctic Cooling Freezer i11 1 ₪133
לוח אם Gigabyte GA-H170M-DS3H 1 ₪419
מארז Antec VSP-5000 + NE650M 1 ₪508
זיכרון Corsair 4 16 (8Gx2) 2133 CL13 Vengance LPX Red 1 ₪529
קשיח למחשב שולחני Crucial 275GB MX300 M.2 Type 2280SS - 530/500 Read/Write 1 ₪413
קשיח למחשב שולחני Seagate HDD 2.0TB 64MB SATA3 Barracuda 1 ₪291

סה"כ: 8 ₪3048
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...