עזרה בשיפור סירקולציה של המארז - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בשיפור סירקולציה של המארז

michmich99

Recommended Posts

קיבלתי היום את המאווררים, ניסיתי לקרוא את הפוסט מההתחלה והלכתי קצת לאיבוד, כנראה שאני לא הבנתי בכל זאת.

בנתיים במקום המאוורר הקדמי ה-120 ממ של המארז החלפתי ב-140 ממ.

והוספתי לקירור המים ה-h60 מאוורר שיכניס פנימה. (120 ממ).

כך שהקונפיגורצית מאווררים שמחוברים לקירור מים הוא אחד שמכניס ואחד שפולט החוצה מחוץ למארז.

דלת צדדית - יש מאוורר אחד על הדלת של המארז שפולט החוצה.

קיימת אופציה נוספת להוסיף מאוורר נוסף בדלת (אופציה ל-120, ו140ממ)

חלק עליון של המארז קיימת אופציה להוסיף שני מאווררים.

בחלק התחתון של המארז קיימת אופציה להוסיף 2 מאווררים כי הוצאתי החוצה את המגירות הלא רלוונטיות.

כרגע, יש ברשותי 2 מאווררים של 140 ו-2 מאווררים של120 שלא בשימוש.

אני לא מצליח להבין כבר איך לקנפג אותם, מישהו יכול לעזור לי בבקשה?

הצלמתי יותר עדכניות.

בבקשה עזרה....

1489088519778-1128082558.jpg

1489088568002-2002904405.jpg

1489088815681492921463.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו

ואו

איזה בלאגן

אוקיי

1. הפוך את המאוורר בדלת המארז (שיכניס במקום שיוציא)

2. למה המאוורר העליון מורכב כשהוא מעל המארז? הרכב אותו מבפנים ושים את הברגים מלמעלה

3. אני לא בטוח עד כמה נחוץ עוד מאוורר על הרדיאטור - אבל אם זה משפר את הביצועים, מה טוב

4. הרכבת את המאוורר הקדמי הפוך - הוא צריך להכניס אוויר ולא להוציא. הפוך גם אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה אור, לא שמתי לב שהרכבתי הפוך, שיניתי להם את הכיוון.

לגבי למה הרכבתי אותו ככה, הייתי בטוח שכמה שיותר קרוב לפילטרים וכדי למשוך את האוויר מבחוץ.

1) יש לי כרטיס מסך שמוציא אוויר, לא? (ראה ערך הודעות של none), אז המאוורר שעל הדלת שאמור להוציא אוויר מהמארז בעצם עוזר לו, לא?

2) שיניתי לו את הכיוון, תודה.

3) לשמור על הקירור או משהו כזה, האמת חבר המליץ לי. להזיק זה לא יכול הבנתי, או שאני טועה?!

4) שיניתי לו את הכיוון.

שאלות: 

5) מה לגבי העמדה השנייה של המאוורר על הדלת (חלק עליון של הדלת) לאייש אותה? ואם כן, בהכנסה או הוצאה? צלמתי תמונה של הדלת בפוסט הקודם 

6) מה לגבי החלק התחתון (באיזור שמתחת למגירות יש די הרבה מקום) האם כדאי להרכיב שם ואם כן בהכנסה אן הוצאה?

7) האם להוסיף מאוורר בחלק העליון שיוציא או יכניס?

סליחה שהפצצתי בשאלות, פשוט אני די לחוץ לגבי המחשב.

הוספתי תמונה עדכנית.

אין לי מחשב סליחה שאני לא יכול לסמן איזורים.

1489096086398-966343368.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Michmichoni

תודה רבה אור, לא שמתי לב שהרכבתי הפוך, שיניתי להם את הכיוון.

לגבי למה הרכבתי אותו ככה, הייתי בטוח שכמה שיותר קרוב לפילטרים וכדי למשוך את האוויר מבחוץ.

1) יש לי כרטיס מסך שמוציא אוויר, לא? (ראה ערך הודעות של none), אז המאוורר שעל הדלת שאמור להוציא אוויר מהמארז בעצם עוזר לו, לא?

2) שיניתי לו את הכיוון, תודה.

3) לשמור על הקירור או משהו כזה, האמת חבר המליץ לי. להזיק זה לא יכול הבנתי, או שאני טועה?!

4) שיניתי לו את הכיוון.

שאלות: 

5) מה לגבי העמדה השנייה של המאוורר על הדלת (חלק עליון של הדלת) לאייש אותה? ואם כן, בהכנסה או הוצאה? צלמתי תמונה של הדלת בפוסט הקודם 

6) מה לגבי החלק התחתון (באיזור שמתחת למגירות יש די הרבה מקום) האם כדאי להרכיב שם ואם כן בהכנסה אן הוצאה?

7) האם להוסיף מאוורר בחלק העליון שיוציא או יכניס?

סליחה שהפצצתי בשאלות, פשוט אני די לחוץ לגבי המחשב.

הוספתי תמונה עדכנית.

אין לי מחשב סליחה שאני לא יכול לסמן איזורים.

1) כאן אני ו @none77 חולקים. מנסיוני עם מערך בSLI שגם "הוציאו אוויר" - הרכבת מאוורר שמכניס אוויר לתוך המארז עזרה להוריד את טמפרטורת הכרטיס ב8 מעלות!

3) לא יודע. רק בדיקות יוכלו להראות את התוצאה האמיתית

4) מצויין! אבל הפכת אותו :( תשאיר אותו בצד הפנימי של המארז אבל שיוציא אוויר ולא יכניס

5) כרגע לא רואה בכך צורך. שים לב - אני אישית הייתי רוצה שמספר המאווררים שמכניסים אוויר יהיה זהה למספר המאווררים המוציאים אוויר. אם יש לך מאוורר קדמי+צדיי שמכניסים אוויר - אז יש לך את הרדיאטור והעליון שמוציאים. זה 2 מכניסים ו2 מוציאים. יש כאלו שיחלקו עלי ויגידו שעדיף לחץ חיובי/שלילי, אבל זאת הדעה שלי

6) כרגע לא - בוא נראה מה תיהיה התוצאה בינתיים.

7) תשאיר כרגע מאוורר אחד (צריך שיוציא - למעלה רק מוציאים) - האם אתה יכול לקרב אותו לרדיאטור? כלומר הסלוט השני? או שהרדיאטור חוסם אותו?

חוץ מזה - נראה טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי חייב לפרק את הרדיאטור ולהרכיב את המאוורר מעליו ועל הדרך פרקתי את המאוורר שהיה אמור להכניס אוויר לרדיאטור והשארתי רק את זה שמוציא.

אני עכשיו אסובב את המאוורר של הדלת ואפעיל r6s חחח אני חושב שזה יתן אינדיקציה הכי טובה ונוכל להשוות עם הבדיקה שעשיתי והעלתי בתחילת הפוסט.

1489108491533-2074698562.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי הא?

אלו טמפרטורות חמימות (לא משהו שיגרום לבעיות במשחקים - לא תחווה האטה במהירות המעבד) אבל הן לא קרות במיוחד.

אני לא רואה על פי התמונה - אבל האם המאוורר שעל הרדיאטור מוציא או מכניס אוויר למארז? (הוא צריך להוציא מהמארז)

בנוסף - לדעתי יהיה עדיף שהמאוורר ידחוף אוויר דרך הרדיאטור כלפי חוץ ולא ישאב אוויר דרכו (כלומר - שישב בצד השני של הרדיאטור)

אם אלו הן הטמפרטורות - הייתי שוקל להוסיף מאוורר מכניס אוויר בחלק התחתון ומאוורר מוציא נוסף בחלק העליון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

אני לא רואה על פי התמונה - אבל האם המאוורר שעל הרדיאטור מוציא או מכניס אוויר למארז? (הוא צריך להוציא מהמארז)

המאוורר מכוון בצורה שהוא מוציא מהרדיאטור מחוץ למארז.

בנוסף - לדעתי יהיה עדיף שהמאוורר ידחוף אוויר דרך הרדיאטור כלפי חוץ ולא ישאב אוויר דרכו (כלומר - שישב בצד השני של הרדיאטור)

ז"א אני אוסיף מאוורר נוסף בצידו השני של הרדיאטור שבעצם מכניס אוויר והמאוורר השני שכבר מורכב יוציא אוויר? (intake ו-Exaust) כמו שהרכבתי באחד הפוסטים הקודמים?

האם זה יכול להיות קשור בכלל למעבד? האם זה יכול להיות קשור לקירור המים? ב-Idle עושה הרושם שהכל עובד תקין, למעט פיקים שאני פותח לפעמים את הכרום או task manager (המאווררים מתחילים להרעיש ולוקח זמן לחלון להפתח ואז נפתח), אבל זה קורה רק בפעמים הראשונות שפותחים את החלונות הללו (של הכרום וה-task manager).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא

התכוונתי שהמאוורר שנמצא עכשיו ומוציא אוויר - פשוט להרכיב אותי בצד השני - שעדיין יוציא אוויר מהמארז, רק מהצד השני של הרדיאטור (החלק הפנימי יותר - יותר קרוב למעבד)

ניתן לנסות ופשוט להוסיף עוד מאוורר כפי שהותקן קודם (שניהם עובדים ביחד להוציא אוויר מהמארז) ולראות מה התוצאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

לא לא

התכוונתי שהמאוורר שנמצא עכשיו ומוציא אוויר - פשוט להרכיב אותי בצד השני - שעדיין יוציא אוויר מהמארז, רק מהצד השני של הרדיאטור (החלק הפנימי יותר - יותר קרוב למעבד)

ניתן לנסות ופשוט להוסיף עוד מאוורר כפי שהותקן קודם (שניהם עובדים ביחד להוציא אוויר מהמארז) ולראות מה התוצאה

תודה רבה על העזרה, עכשיו יותר ברור לי למה התכוונת.

לפני שאני מתחיל לבצע את השינויים שהמלצת, שמתי לב למשהו שראיתי אז קיבלתי התקף קטן.

אני לא יודע אם תצליח לראות אבל אשתדל עם הסימון.

העלאתי שתי , אני מקווה שתצליח לראות דרכן, אני חושב שאולי צריך לעשות טיפה זום אין, אם זה לא מספיק ברור אני אנסה שוב פעם לצלם בתקווה שיצא טוב יותר.

מספרתי את ההברגות שיהיה קל להבין.

ה-backplate של הלוח (אני לא יודע איך זה נקרא בעברית), אינו "מהודק" ללוח בכל צדדיו למעט מס' 4 שנראה שהוא יושב טוב וגם אין מרווח במקרה שלו לעומת השאר.

מס' 4 היחידי לעומת האחרים שההברגה שלו בולטת החוצה.

עברתי לצד הקדמי של הלוח ובדקתי אם ההברגה של הקירור רופפת , ועושה רושם שהכול מחוזק היטב.

אני לא יודע עד כמה זה קריטי, האם זה משהו שיכול לגרום לבעיה?

אם היה באמת בעיה אז בכלל לא הייתי מצליח לעלות את המחשב, לא כך?

1.jpg

2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ...

אני לא בטוח עד כמה זה משפיע על טמפרטורת המעבד - אבל בגדול לא צריכים להיות הבדלים כאלו בהברגה.

אם זה מדאיג אותך - ניתן להדק את כל שאר הברגים - כך שהקירור ישב בצורה טובה על המעבד.

במידה ותחליט להסיר את הקירור ולנסות מחדש - תנסה להבריג את הקירור כל פעם בצד הנגדי - כלומר, קודם אחד, אז 3, אז 2 ולסיום 4.

גם כשאתה מבריג את הקירור - אל תבריג כל בורג עד הסוף מיד, אלא רק שישב כמו שצריך. בסוף כשכל הברגים "יושבים" - מחזקים אותם באותו אופן (כמו סדר ההברגה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני ייתן לך עיצה מניסיון אישי.

טמפרטורות כאלו, אגב שהם תקינות - מה שחשוב זה הפיקים במאמץ, מבחינת סירקולציה שכדאי כניסת אוויר קר מלמטה ויציאה בחלק העליון וכו'..

זה בסדר גמור, כנראה שזה גם נכון - לא בדקתי את זה בעצמי, אני סומך על מה שהפיסיקה אומרת.

בכל מקרה, מבלי לחפור לך יותר מידי - מניסיון שלי הדרך הכי יעילה לגלח טמפרטורות גבוהות מלוח אם זה מאוורר צד גדול, נניח 200mm.

במידה ואין, אז שני 120 או שני 140 - תלוי במארז שיש לך. סירקולציה נכונה במארז זה משהו שאמור לתת לך איזון של כניסה\יציאה 

בשוטף, לא כל כך פתרון מזהיר לטמפרטורות של פיקים במאמץ. אני הייתי מחפש פתרון של מאוורר גדול עם סל"ד נמוך שיכניס אוויר מהצד 

ישירות על איזור הלוח. 

אני יגיד לך עוד משהו בעניין, אמיתי לגמרי - בלי הגזמה. בימים שהיו מאווררים בגודל של אגודל על הלוח עצמו שאמורים לקרר איזורים בצ'יפסט, 

אני זוכר שהיה לי לוח מבוסס nforce של אסוס מאוד ישן, אגב נראה לי או משהו כזה.. הוא היה מתחמם באופן קבוע. אלו היו

ימים שאם היית עושה OC למעבד ( ועשיתי כמובן ) היית יכול לטגן על הלוח אם בחלקים החמים - חביתה או פנקייק בכיף, והיה יוצא טעים.

אז הפתרון שלי בגלל שהמאוורר הפצפון ההוא שהיה "אמור לקרר" את הצ'יפסט זה לפתוח את הצד של המארז ופשוט לשים מאוורר גדול

של חדר על המחשב. אני נשבע שזה פתר הכול. לא היו שום התחממויות וקריסות, זה היה סדרה מאוד בעייתית של עם שלל תלונות.

כנראה שמעבר להתקדמות טכנולוגית הבינו גם שהפתרונות האקטיביים האלה לא עובדים על לוחות אם בצורה מוצלחת, אלא אם כן

תוסיף מאווררים עם כוח גדולים יותר שזה אומר - משקל, עלויות וכו'.. בכל מקרה - מאוורר צד. אחד טוב שמכניס ישירות אוויר.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...