הסמארטפון, הסלפי וסופן הבלתי נמנע של מצלמות הכיס - עמוד 3 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסמארטפון, הסלפי וסופן הבלתי נמנע של מצלמות הכיס

yonatan.mendelson

Recommended Posts

אני לא בדיוק יודע איך זה עובד, אבל מודדים את הEXCHANGE RATE. אם אתה מוסיף מילארד שקלים שכולם מנוצלים, בסופו של דבר ישתמשו בשקלים האלה לקנות דברים ממדינה אחרת. אם לא העניים אז הסופרים שמוכרים להם.
כלומר, או שאתה מרמה מדינות אחרות, ואז הן מטילות עלייך סנקציות או שאתה פוגע בEXCHANGE RATE של השקל.

לא נראה לי שאתה יכול להוסיף מילארד שקל מהאוויר ולא תהיה לזה השפעה לכח הקניה של השקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של Sargon

אני לא בדיוק יודע איך זה עובד, אבל מודדים את הEXCHANGE RATE. אם אתה מוסיף מילארד שקלים שכולם מנוצלים, בסופו של דבר ישתמשו בשקלים האלה לקנות דברים ממדינה אחרת. אם לא העניים אז הסופרים שמוכרים להם.
כלומר, או שאתה מרמה מדינות אחרות, ואז הן מטילות עלייך סנקציות או שאתה פוגע בEXCHANGE RATE של השקל.

לא נראה לי שאתה יכול להוסיף מילארד שקל מהאוויר ולא תהיה לזה השפעה לכח הקניה של השקל.

שער השקל-דולר לצורך הדוגמה (וכל שער חליפין אחר) נקבע בשוק הפורקס ע"י אנשים / גופים / מדינות ומושפע באחוזים בודדים על סמך תנועות של מאות מיליונים מידי יום.

מיליארד פה או לשם בסדר גודל של שנה (!), שבמילא לא הולך למסחר בפורקס (לפחות לא באופן ישיר) אלא משמש לכלכלה הפנימית של המדינה כדי שאנשים שאין להם יוכלו לקנות אוכל - לא ישפיע של השער בכלום ושום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ag43

100 מיליון זו טיפה בים. תדפיס כמה מאות מיליארדים וברגע שיקלטו שזה מה שאתה עושה תראה איך הכסף לא שווה את הנייר שעליו הוא מודפס.

אני לא מדבר על "מאות מיליארדים". מספיק 3 מיליארד בשנה (פחות מ-1% מהתקציב השנתי של ישראל) בשביל לתקן הרבה מאוד דברים במדינה הזאת.

אה, ואף אחד לא אמור לקלוט את זה, זה בדיוק העניין. שיעשו את זה מתחת לרדאר. לא יקרה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה כלכלה פנימית? כשאתה קונה ממישהו בארץ יש לו יותר כסף להוציא על דברים אחרים בחו"ל. למשל הוא יכול לקנות עכשיו יותר יוקרתי.

אפשר גם פשוט לגנוב מהעשירים ולחלק לעניים. זה אותו הדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אה, ואף אחד לא אמור לקלוט את זה, זה בדיוק העניין. שיעשו את זה מתחת לרדאר. לא יקרה כלום.

עד שעולים עליך. אגב, זה מאוד פשוט להקצות 3 מיליארד חד פעמית כדי לפתור בעיות. כנראה שזה לא באמת עובד ככה. להזכירך יאיר לפיד הקצה מיליארד שקל לניצולי שואה - לא ראינו שהבעיה נפתרה. בסוף הכל חוזר לניהול משאבים יעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

מה זה כלכלה פנימית? כשאתה קונה ממישהו בארץ יש לו יותר כסף להוציא על דברים אחרים בחו"ל. למשל הוא יכול לקנות עכשיו רכב יותר יוקרתי.

אפשר גם פשוט לגנוב מהעשירים ולחלק לעניים. זה אותו הדבר.

איך זה "אותו דבר"? מה הקשר בכלל?

כלכלה פנימית הכוונה היא שלא משתמשים בכסף בשביל מסחר במטבע חוץ (שזה מה שמשפיע על שער המטבע ולא שום דבר אחר).

ציטוט של ag43

עד שעולים עליך. אגב, זה מאוד פשוט להקצות 3 מיליארד חד פעמית כדי לפתור בעיות. כנראה שזה לא באמת עובד ככה. להזכירך יאיר לפיד הקצה מיליארד שקל לניצולי שואה - לא ראינו שהבעיה נפתרה. בסוף הכל חוזר לניהול משאבים יעיל.

א. עד שמי עולה עליך? דבר ספציפית, מי? יש "מס הכנסה" של מדינות? מי?

ב. יש הבדל בין "הקצאה לטיפול" במשהו ובין חלוקה של כסף מזומן. אתה חושב שניצולי שואה קיבלו את הכסף הזה? זה הכל סתם קישקוש פוליטי.

לפי יש כ-45 אלף ניצולי שואה שחיים בישראל מתחת לקו העוני. מיליארד שקל זה כ-22 אלף שקל לכל אחד מהם. לא הרבה, אבל עדיין תוספת מכובדת. כ-2,000 שקל בחודש. תקצה 3 מיליארד וזה כבר 6,000 שקל בחודש במשך שנה. מוכבד מאוד ופתרת 90% מהבעיה של ניצולי השואה.

אתה חושב שהם ראו שקל בשנה הזאת? אני בספק. רוב הכסף הלך על משכורות של "מנהלים" וכל מיני "אחראים" שהקימו "ועדות" וחיפשו "פתרונות" כנראה בלי לצאת אפילו מכותלי הכנסת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זה בדיוק העניין - זה לא ספיציפי. הכלכלה מבוססת בעיקר על אמון ובטחון בחוזק המטבע. אחד המדדים ליציבות של מדינת היא העובדה שהשקל יציב כל כך ומשקיעים בו. ברגע שיהיה משבר (אמון ו\או כלכלי) גדול מספיק והמטבע יאבד את אמון המשקיעים והסוחרים המטובע יצלול כלפי מטה.

ב. אני הבאתי את ניצולי השואה כדוגמא אחת. אתה טענת שאפשר לפתור הרבה בעיות עם 3 מיליארד ש"ח. להזכירך - חייבים מנגנון כלשהו שיחלק אותם אחרת ודאי שהוא ישולשל לכיסים הלא נכונים (=שחיתות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנגנון = יש רשימה של ניצולי שואה שנמצאים מתחת לקו העוני. חשבונות הבנק שלהם מוכרים. לוקחים פקיד למשך חודש במשכורת מינימום שישב מול מחשב ויבצע העברות בנקאיות לכולם. כ-50 אלף העברות כפול נניח חצי דקה לכל הקלדת פרטי מוטב (הערכה פסימית במיוחד) = כ-3 שבועות עבודה ברוטו (כולל סופ"שים וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

האם יש גוף שכל מדינה חייבת לדווח לו כמה כסף היא הדפיסה בשנה?

שאלה מעניינת. אני מעריך שבנק מדווח את זה.

ציטוט של Milford Cubicle

מנגנון = יש רשימה של ניצולי שואה שנמצאים מתחת לקו העוני. חשבונות הבנק שלהם מוכרים. לוקחים פקיד למשך חודש במשכורת מינימום שישב מול מחשב ויבצע העברות בנקאיות לכולם. כ-50 אלף העברות כפול נניח חצי דקה לכל הקלדת פרטי מוטב (הערכה פסימית במיוחד) = כ-3 שבועות עבודה ברוטו (כולל סופ"שים וכו').

ומי יבדוק שהפקיד הזה עושה את עבודתו נאמנה? ואיך בדיוק הוא ישלם? ילך למכרה הזהב של המדינה ויכרה את הכסף? ואולי עדיף בכלל שניצולי השואה יקבלו את הכסף בדמות תרופות ותמיכות שונות מאשר כסף מזומן שהנכד שלהם יוכל לבזבז לדוגמא? אנחנו אוהבים מאוד לכעוס על בירוקרטיה אבל יש סיבה שהיא קיימת. אפשר אולי קצת לייעל אבל בטח לא לבטל לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן כי יש רגולציה וכל מיני עמותות ואירגונים שגוזרים קופון באמצע.

הבעיה היא שיש כל מיני וועדים שמה שהם עושים זה לדאוג שיהיה לעצמם פרנסה. למשל כל מיני וועדים לתוצר חקלאי שגוזרים מיליונים של שקלים מהחקלאות ומי שמפסיד מזה זה גם החקלאים וגם האזרחים. זה מערכת לא יעילה.

אני מניח שזה אותו הדבר עם ניצולי השואה, כל מיני אירגונים וועדים עומדים בטווח בין התקציב לניצולים ודואגים "להצדיק" את הפרנסה של עצמם.

תזכור, הימין בעד יעילו המערכת וקיצוץ בוועדים ואילו השמאל בעד יותר רגולציה ועשיית בייבי סיטר לאזרחים.

מה זה לא משתמשים בשביל מסחר במטבע חוץ? אתה מבין מה שאתה אומר?

כלומר כשעני קונה עגבניה במכולת, הבעל מכולת אסור לו להשתמש בכסף הזה לקנות מחו"ל? סבבה. אז הוא קונה מזה בארץ, אלא מה, בזה שהוא קונה בארץ מהכסף ה"מודפס" הזה, יש לו יותר מהכסף ה"אמיתי". אז עם הכסף האמיתי הוא יכול לקנות בחו"ל(במקום לשלם בארץ) או לחלופין לשלם יותר בארץ ואז למישהו אחר יהיה יותר כסף אמיתי לבזבז.

הכל קשור להכל, אתה לא יכול להגדיל את היקף הסחר הפנימי בלי להגדיל את היקף התוצר הגולמי המקומי, כי אז הרבה אנשים ישארו עם כסף שאסור להם להשתמש בו.

תחשוב שזה PROPGATE או מפאפע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנק ידפיס את הכסף ויפקיד לחשבון בנק זמני. הפקיד (משרת אמון, מי שיפקח עליו זה נניח מישהו מבנק או ח"כ כלשהו או שר האוצר) יעביר את הכסף לחשבון הבנק הפרטי של הניצולים. בדיוק כמו הקצבה שהם מקבלים היום רק הרבה יותר כסף במקום ה-100 שקל או מה שזה לא יהיה שהם מקבלים היום. מה הבעיה?

לגבי הדיווח - מדווח למי?

הנושא הזה זה נושא שעובר לי בראש כבר הרבה שנים - עדיין לא הצלחתי למצוא תשובה שתסתור את הטענה שלי - אם פשוט מדפיסים עוד X כסף ומחלקים אותו לעניים (ב"שחור" לצורך העניין - אף אחד לא צריך לדעת), אף אחד עדיין לא הצליח לשכנע אותי שזה ישפיע בצורה כלשהי על הכלכלה / ייצור "אינפלציה". 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...