פרויקט SpiderSense - מעגל בקרה/שליטה מבוסס PIC - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט SpiderSense - מעגל בקרה/שליטה מבוסס PIC

alianyn

Recommended Posts

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כמה עולה ה PCB והחומצה?

כשקניתי את החומצה בעבר זה עלה כ15-20 ש"ח לג'ארה של 1ק"ג או אולי קצת יותר של חומצה, אני חושב שהמחיר היום הוא כ25ש"ח, אבל לוקח הרבה זמן וpcb's לגמור את הכמות הזאת.

לוח קניתי ממש לא מזמן בת"א - עלה 14ש"ח לגודל של 15X10ס"מ - אותו חילקתי ל3 pcb`s.

סה"כ עסק ממש זול, ובטח הרבה יותר זול מאשר להזמין pcb המייוצר ממפעל...

שכחתי להזכיר, אך לאחר סיום ההלחמות וההרכבה רצוי לצפות את הצד עם המוליכים וההלחמות בלכה קשה מסוג כלשהו, בהמשך אדגים את הלכה בה אני משתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קלטתי את זה עד שעשיתי בדיקת חיבור ופתאום נידלק לי הלד האדום = כתיבה. לקח לי איזה חצי שעה של debugging להבין שהטרנזיסטור פשוט הפוך - חשבתי על כל כך הרבה אפשרויות אחרות וכבר כמעט שיניתי את המעגל כולו  :-[.

.....let me tell you something my friend - you were lucky it only didn't work

פעם בבי"ס במעבדה חיברתי רכיב (נדמה לי 555) על המטריצה, ואני לא מבין למה המעגל לא עובד.....

עד שפתאום אני רואה שהוא מחובר הפוך.... הרכיב נשרף, הכל התחמם ועכשיו יש לי צלקת על המטריצה (הפלסטיק נמס קצת מהחום שהרכיב יצר......) :'(

שימו לב שמההתרגשות והצילומים שכחתי להוריד את הטונר לפני שקדחתי זה לא ממש משנה מה עשיתם קודם, לי פשוט יותר קל לקדוח כשאני רואה את מוליכי הנחושת (תהיתי באמת למה קשה לי יותר הפעם, אבל נרגילה שלנו רצה תוצאות ומיד...  :P)

יש לך צילומים של הלוח מוכן (יבש), כשהטונר שטוף? [זתומרת, שרואים בהם רק את שבילי הנחושת]

שכחתי להזכיר, אך לאחר סיום ההלחמות וההרכבה רצוי לצפות את הצד עם המוליכים וההלחמות בלכה קשה מסוג כלשהו, בהמשך אדגים את הלכה בה אני משתמש.

אתה מתכוון לכסות את השבילים של הנחושת כדי למנוע קיצור שלהם ע"י נגיעה בטעות או משהו כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו עשה פשיטה על מחסן הציוד בבי"ח?

בגלל הכפפות ? ???

פספסתי משהו או שלא כתבת את שם התוכנה

אכן, קוראים לה eagle ובפוסט הראשון צירפתי לינק אליה - והנה הוא שוב.

הוספתי תמונה של הקדיחה שspymac התעקש לא להראות ולבינתיים התמונות "מתארחות" על שרת isrwar (שוב תודה!).

ייקח לי קצת זמן אבל אוסיף של הpcb הגמור והעובד ותמונות + קוד מקור של התוכנה הראשונה שאפילו עובדת וכולה מהבהבת לד... (צריך להתחיל מאיפהו ע"מ לבדוק שזה עובד ;) ), החלק הקשה באמת היה להפעיל את המתנד הפנימי אבל מדובר מסתבר במשהו לא כ"כ מסובך - רק קצת קשה למצוא עליו חומר... (או לפחות לי היה :-[)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלק הקשה באמת היה להפעיל את המתנד הפנימי אבל מדובר מסתבר במשהו לא כ"כ מסובך - רק קצת קשה למצוא עליו חומר... (או לפחות לי היה )

מה זה המתנד הפנימי?? מנוע?.... האם אתה מחפש איזה פקודה שתפעיל את הבקר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה המתנד הפנימי?? מנוע?.... האם אתה מחפש איזה פקודה שתפעיל את הבקר?

מתנד זה (בערך) מחולל אות ריבועי-כלומר 0/1/0/1/0/1.

זה בעקרון נותן לך פולסים בתדר מסויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...