כונן קשיח מופיע פתאום כ- Uninitialized. מה עושים? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן קשיח מופיע פתאום כ- Uninitialized. מה עושים?

Gimel

Recommended Posts

שלום חברים,

כונן שהופיע פתאום כ-Uninitialized, וכמובן שלא רוצים לאבד את המידע שעליו - איך משחזרים?

אפשר בבית או שצריך לשלוח למעבדה?

אני מניח שלהחליף לו את הלוח לא יעזור, כי הוא מזוהה... בערך.

מצד שני, אין אליו גישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסיגייט הבקר נהרס מעצמו/המנוע נהרס אחרי שנתיים , מה שנקרא planned obsolescence,כי החברה רוצה שתקנו חדש כל כמה שנים,

הדרך היחידה לשחזר את המידע , זה לקנות הארדדיסק חדש ממש מאותו הדגם (מבחינת מקט גודל ומספר פלטות כי יש כמה, לפי יבשות , ועדיף מאותה שנה ולא חדש),

ואז לפתוח את שני ההארדיסקים בclean room , ואז להעביר את הפלטות מההארדדיסק הישן להארדדיסק החדש , ואת הפלטות החדשות לזרוק או לשים בישן,

צריך כדי לפתוח את זה מברג טורקס 3 וטורקס 9 , מברגים מיוחדים קטנים , זה טוב אם מוצאים סט טורקס 1-10 למה בדרך כלל זה מגיע ב10+, לפעמים יש בסטים של תיקון שעונים,

בנוסף אם זה כמה פלטות , צריך להיות מאוד זהיר שהם לא ייסתובבו פלטה אחת יחסית לזאת שמתחתיה , כי אז זה לא יהיה קריא , בדרך כלל לחברות שחזור יש מכשיר מיוחד שמיישר את הצלחות, אבל לבית אפשר לעשות עם נייר דבק,

וחשוב שלא ייכנס אבק לשם,

בנוסף כדאי לבדוק smart וכשפותחים האם הפלטות נשרטו , אם נשרטו אי אפשר לשחזר , אם לא , אז השיטה הזאת אולי 10-20% סיכויי הצלחה , אבל עדיף על כלום,

http://www.wikihow.com/Swap-Hard-Disk-Drive-Platters

https://www.youtube.com/watch?v=GZx-tU1_gOw

ממליץ לקרוא עד הסוף ולהבין קודם להכין הכל ולפנות איזה שעה ואז לעשות

ולהבין שגם אעם כל זה הסיכויים מאוד קלושים

בנוסף להבא , לגבות דברים חשובים לענן כמו mega.nz או דרייב,

ולהשתמש בהארדדיסקים אמינים יותר, הכי גרועים באמינות (דרך אגב גם סמסונג עכשיו זה , קלקלו אותם) , כל הזמן מתקלקלים, 

הכי טוב זה היטאצ'י(שייכת לwestern digital בתור סדרת high end) מהירים ואמינים במיוחד הגרסאות של HGST לשרתי NAS , אמורים להחזיק 100 שנה

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להחלפת הלוח אין שום צורך לפתוח פיזית  את הכונן. בכוננים החדשים יחסית, לוח האם מותאם ועובד אך ורק עם

הכונן המקורי שעליו הוא הגיע.

ואם אפשר הסבר קצר איך קוראים SMART מהכונן הבר מינן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של igalk474

בסיגייט הבקר נהרס מעצמו/המנוע נהרס אחרי שנתיים , מה שנקרא planned obsolescence,כי החברה רוצה שתקנו חדש כל כמה שנים,

יש מצב שאתה מביא סימוכין לטענה הזו? וממקור אמין בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד 1930 , דברים עבדו מלא זמן , אפילו בשנות ה90 דברים כמו מכוניות ומחשבים החזיקו מלא שנים,

ומאז אורך חיים מתקצר למוצרים , למרות שיש לנו את הטכנולוגיה לעשות שהם יחזיקו שנים ולא יתקלקלו , זה לא כלכלי לחברות,

https://en.wikipedia.org/wiki/Planned_obsolescence#Contrived_durability

אם תשים לב , באפל לפני כל השקה של מוצר חדש , הם מאטים את האייפונים הקודמים כדי שייקנו את החדש , וגם הספקיות פה כשמשיקות דור חדש הם מאטות את הקודם כדי שכולם יעברו לדור החדש,

מקררים לא מחזיקים כמו פעם(אלה שבלי inverter) , שקיות עדיין נקרעות , למרות שאנחנו יכולים לעשות שקית שלא נקרעת ומחזיקה 1.5 טון

drive-stats-2016-q1-failure-by-mfg.jpg

יכול להיות אבל שסיגייט שנקנה ב2016 כבר יותר אמין , יכול להיות שזה טוב,

יכול להיות שהבעיות הגיע מהכיוון של maxtor שסיגייט התמזגה איתה

נראה אבל שהיא משתפרת

http://arstechnica.com/information-technology/2016/02/hgst-hard-disks-still-super-reliable-seagates-have-greatly-improved/

כנראה בזכות הפיתוח של ההארדדיסק ironwolf pro לשרתי NAS שלהם, התחילו את המגמה הזאת

אפילו תבעו אותם על זה

http://www.pcworld.com/article/3028981/storage/seagate-slapped-with-a-class-action-lawsuit-over-hard-drive-failure-rates.html

בנוסף קרה לי פעם ולכמה חברים 

שהתקלקל פתאום הכונן של עם uninitialized

תראה בחיפוש בגוגל כמה מתלוננים על זה וכמה מדריכים יש ביוטוב בנושא ספציפית לסיגייט כנראה

אם זאת לסיגייט יש את הייתרונות שלה שזה מחיר לעומת ביצועים,

ויש לה solid state hard drive היברידי שכנראה יישתפר עם הזמן,

מאחר ורכשה לא מזמן מavago את lsi flash (בקרי sandforce המצויינים)

בכל מקרה הארדדיסקים זה העבר , העתיד זה 3d-vnand, וה3D XPoint של מיקרון ואינטל

לא יהיה הבדל בין ביצועים של זיכרון וביצועי איחסון,

בכל מקרה בssd חשוב לקנות עם קבלים טובים , שיודעים להתמודד עם מתח לא יציב ועם בקר שעוזר בנפילת מתח,כדי שלא ייקרה כלום לכונן

בנוסף תמיד מומלץ לגבות דברים חשובים בלי קשר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא שאל מה זה כשל מתוכנן ואם יש את זה.

הוא ביקש הוכחה למה שרשמת, לא הבאת לו מכיוון שזה לא נכון.

בלי קשר לזה שדיסק בודקים לפי דגם בודד, לכל החברות היו גליצ'ים עם דגמים בודדים, מה שהבאת מתייחס לדגם בודד שיוצר בשנה מסויימת.

הרוב הגדול של הדיסקים של שורדים מעל שנתיים, גם הסטטיסטיקה של החברת גיבוי שהבאת סביר שלא זהה בשימוש רגיל של משתמש ביתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי , כנראה שמ2016 הם השתפרו ועכשיו הם בסדר,

אבל אני עדיין מעדיף היטאצ'י

כי גם אצלי קרתה הבעיה הזאת להארדדיסק של ואיבדתי מלא מידע ככה

זה כנראה מאוד תלוי בדגם הספציפי ובשנה , עם הזמן זה יישתפר

האיכות בניה של היטאצ'י מרשימה , נראה מאוד עמיד,

201608AM160001419_14713421709563600048196.jpg!t360x360Related imageImage result for hgst nas

זה הironwolf של , מאז הם השתפרו מלא כנראה,

Image result

Image result

וזה WD GOLD DATACENTER

Image result

Image result

Image result  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אקח את הדיון קצת הצידה - דיסקים קשיחים - בעיקר כאלו מכניים הם בלתי אמינים ובלתי צפויים.

יש סדרות טובות יותר ויש סדרות גרועות יותר - אצל כל יצרן - קשה לי להאמין שיצרן דיסקים אחר במכוון פוגם בדיסקים שלו (וכן אני מכיר את העקרונות של התיישנות מתוכננת)

כך או כך - שום דבר לא מחליף גיבוי טוב ואמין - ולמי שיש קצת יותר כסף ושרידות המידע חשובה לו גם משקיע ביתירות (RAID )

לי נהרסו דיסקים מכל הצבעים ומכל המינים - אין לי חיבה לייצרן כזה או אחר וגיבוי שנעשה תמיד מציל אותך ממפח נפש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...