עזרה - ראוטר לא מפיק את מלוא מהירות האינטרנט - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה - ראוטר לא מפיק את מלוא מהירות האינטרנט

--- The King ---

Recommended Posts

יש ברשותי מודם-ראוטר של נטויז'ן (NetBox) בתקן N300.

מהירות האינטרנט היא 40 מגה.

תשתית .

הבעיה היא כזאת:

רכשתי שני ראוטרים זהים יקרים מאוד בתקן AC1900 של TP-Link. חיברתי אותם למודם וביטלתי את הרשת האלחוטית של המודם ככה שהוא מתפקד רק כמודם כרגע.

ראוטר אחד מחובר ישירות בכבל , והראוטר השני מחובר דרך מתאם -חשמל (HP-5103K) של חברת Edimax.

העניין הוא שדרך הראוטר שרכשתי (זה שמחובר ישירות בכבל למודם), עשיתי בדיקת מהירות והתוצאות היו 2MB של העלאה ו-7.9MB של הורדה.

ניתקתי את הראוטר והתחברתי ישירות NetBox ב-Wifi. עשיתי שוב את הבדיקה והתוצאות היו 3MB של העלאה ו-37.1MB של הורדה.

אציין שהראוטר והמודם נמצאים באותו מקום.

כרטיס הרשת שברשותי AC1900 של TP-Link.

העניין הוא שאני מעדיף להשתמש ברשת 5GHz ולכן אעדיף להשתמש בראוטר ולא בNetBox המעפן שלהם.

מה הסיבה לזה?? איך זה שהמודם-ראוטר של נטויז'ן מפיק מהירה יותר מראוטר יקר וחזק יותר??

אשמח מאוד לעזרה בהקדם.

תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה חיברת את 2 הנתבים של TPLINK למודם?
את הנתב שמתחבר ע"ג חשמל (להלן הנתב המשני) תשרשר לנתב "הראשי" (זה שמחובר ישירות בכבל למודם).

תוודא שהנתב המשני לא מחלק כתובות ע"י DHCP ושהכתובת IP שלו היא באותו Subnet כמו של "הראשי".

תוודא שהנתב "הראשי" מחובר ברגל ה-WAN שלו למודם (בכבל רשת). ותוודא שהוא כן מחלק כתובות IP ע"י DHCP.

תוודא שהנתב NetBox אכן מסורס כפי שאתה רוצה (לכבות אלחוטית זה לא הופך אותו למודם). אתה צריך לעבור הליך מסוים כדי להפוך אותו למודם (בכל דגם זה עובד קצת אחרת).

בעיקרון גם ב-Netbox אתה תיאלץ לוודא שהוא לא שרת DHCP שלך ברשת --> מה שאומר שיש שרת DHCP אחד ברשת והוא כמובן הנתב "הראשי".

צירפתי תמונה ממש פשוטה כדי שתבין איך זה אמור להיות מחובר בסוף...

אם יש שאלות או שלא הבנתי נכון את צרכייך אנא אל תחשוש להגיב.

result_hwzone.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו מלך!

המון תודה על ההשקעה!

הבנתי בגדול, כמה שאלות:

איך אני הופך את הNetBox למודם? אני פשוט כיביתי את ה-WIFI שלו דרך הכפתור מאחורה.

איך אני מגדיר איזה יהיה השרת DHCP ברשת?

וסתם שאלה לא קשורה, האם לאפשר IPv6? אני לא ממש יודע מה זה אומר, אשמח לשתי מילים על זה והאם רצוי לאפשר את האופציה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

וסתם שאלה לא קשורה, האם לאפשר IPv6?

IPv6 הוא הגירסה החדשה של פרוטוקול IP והוא מציע כמה שיפורים להעברת IP Packets. להלן כמה שינויים על קצה המזלג:

• השינוי "הגדול" ביותר הוא בגודל הכתובות - בגירסה IPv4 הכתובת מורכבת מ-32Bit ובגירסה IPv6 הכתובת מורכבת מ-128Bit.שינוי זה אמור לספק המון כתובות בעתיד, ככה שאפשר להקצות כתובת IP לכל אטום בכדור הארץ. (מטורף אה...?) האם זהו סופו של ה-NAT, המושיע של IPv4? הדעות חלוקות... עם כזה pool של כתובות אתה בחיים לא תצטרך "לשמור" כתובות. אולי ישתמשו בזה לטובת .
  • שיפרו גם את Layer 3 to Layer 2 Resolution באמצעות NDP (המחליף של ARP ב-IPv4)
  • הוסיפו יכולת להגדיר כתובת IP בצורה דינאמית ללא שרת DHCP (נקרא SLAAC), אבל עדיין אתה חייב שרת DHCP בשביל Options כמו DNS כדומה.
  • לכל ממשק בראוטר יש כתובת נוספת שהיא Link-Local (מתחיל ב-fe80) והיא "קיימת" רק בלינק הספציפי ולא מנותבת ברשת מבעד לראוטר.
  • הורידו תעבורת Broadcast, מעכשיו יש רק Multicast... אבל כל רכיב ש-IPv6 מאופשר בו מצטרף לקבוצת Multicast שכוללת את כל הרכיבים שפועלים ב-IPv6 כך שהפונקציונליות נשמרה.
  • שיפרו את ה-IP Header (פחות תקורה ברשת)
  • הוסיפו תמיכה ב-IPSec (כלומר, כל Host שתומך ב-IPv6 צריך לתמוך גם ב-IPsec)

ועוד..

האם לאפשר IPv6? כרגע רוב ה-ISP-ים אפשרו IPv6 ברשת שלהם ולדעתי אפשר לקבל כתובת IPv6 מהם (כנראה דרך SLAAC..) לא ניסיתי את זה בבית ולא יודע אם זה עובד ואילו הגדרות צריך לבצע.

אני לא הייתי נכנס לסיפור הזה מאחר שכרגע NAT עושה את העבודה... בעתיד כמובן שכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של kolxxx

IPv6 הוא הגירסה החדשה של פרוטוקול IP והוא מציע כמה שיפורים להעברת IP Packets. להלן כמה שינויים על קצה המזלג:

• השינוי "הגדול" ביותר הוא בגודל הכתובות - בגירסה IPv4 הכתובת מורכבת מ-32Bit ובגירסה IPv6 הכתובת מורכבת מ-128Bit.שינוי זה אמור לספק המון כתובות בעתיד, ככה שאפשר להקצות כתובת IP לכל אטום בכדור הארץ. (מטורף אה...?) האם זהו סופו של ה-NAT, המושיע של IPv4? הדעות חלוקות... עם כזה pool של כתובות אתה בחיים לא תצטרך "לשמור" כתובות. אולי ישתמשו בזה לטובת אבטחה.
  • שיפרו גם את Layer 3 to Layer 2 Resolution באמצעות NDP (המחליף של ARP ב-IPv4)
  • הוסיפו יכולת להגדיר כתובת IP בצורה דינאמית ללא שרת DHCP (נקרא SLAAC), אבל עדיין אתה חייב שרת DHCP בשביל Options כמו DNS כדומה.
  • לכל ממשק בראוטר יש כתובת נוספת שהיא Link-Local (מתחיל ב-fe80) והיא "קיימת" רק בלינק הספציפי ולא מנותבת ברשת מבעד לראוטר.
  • הורידו תעבורת Broadcast, מעכשיו יש רק Multicast... אבל כל רכיב ש-IPv6 מאופשר בו מצטרף לקבוצת Multicast שכוללת את כל הרכיבים שפועלים ב-IPv6 כך שהפונקציונליות נשמרה.
  • שיפרו את ה-IP Header (פחות תקורה ברשת)
  • הוסיפו תמיכה ב-IPSec (כלומר, כל Host שתומך ב-IPv6 צריך לתמוך גם ב-IPsec)

ועוד..

האם לאפשר IPv6? כרגע רוב ה-ISP-ים אפשרו IPv6 ברשת שלהם ולדעתי אפשר לקבל כתובת IPv6 מהם (כנראה דרך SLAAC..) לא ניסיתי את זה בבית ולא יודע אם זה עובד ואילו הגדרות צריך לבצע.

אני לא הייתי נכנס לסיפור הזה מאחר שכרגע NAT עושה את העבודה... בעתיד כמובן שכן.

אחלה תודה.

דיברתי עם נציג נטויז'ן שטען שאין אפשרות לבטל את ה-NAT וה-DHCP ב-NETBOX שלהם, ז"א שאין אפשרות להפוך אותו למודם בלבד ואין אפשרות להחליף אותו למכשיר מודם.

אני חושב שאחליף את ספק האינטרנט ואשדרג כבר ל-100 מגה, אז אני מאמין שכבר הטכנאי בהתקנה יוכל לעזור לי עם עניין הנתבים.

תודה רבה בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...