הבדלים בין גרסאות שונות של GTX1080 - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבדלים בין גרסאות שונות של GTX1080

אביב גפן

Recommended Posts

^^ תודה רבה על האינפוט.

כרגע אני מתחיל להיסגר על הFTW, לדעתי אזמין בקרוב מאוד.

נתקלת בביקורות שמזכירות בעיות Coil Whine עם ה1080 FTW?

להבנתי, נושא הקאסטום PCB וכל שלבי יצוב המתח הנוספים אמורים לטפל בזה, אני שואל כי בטוח שזה יפריע לי, אני לא משחק הרבה עם .

שוב תודה.

עריכה: כמובן שברגע שהתחלתי לחפש מצאתי מלא דוגמאות ל1080 של עם הבעיה הזו.

מה עושים? יש איזושהי דרך לוודא שלא אקבל כרטיס עם Coil Whine? יתנו לי להחליף אם הכרטיס בכל זאת עושה רעש? יקראו לזה בכלל בעיה או שיגידו שככה זה כל הכרטיסים והם לא מחליפים? יש חברה שידועה בזה שאין איתם את הבעיה הזו?

אווווווף, לא נותנים לבנאדם להוציא אלפי שקלים בשקט :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שלא.. לא היה לי FTW אף פעם. היו לי מפוחים שלהם ואחד סטנדרטי שלהם עם שני מאווררים ובכולם היה רעש

אבל מאוד מאוד מינימלי, אבל עדיין קיים. ה FTW נחשב פרימיום אז כנראה שהם מלבישים שם כמו שאמרת תצורה אחרת..

אני חושב שכרטיס כזה אתה יכול ללכת עליו בשקט.. שלא תבין אותי לא נכון - המםוחים שהיו לי ( גם 670 וגם 970 ) היו

מעולים. מפוחים עם OC שאני עשיתי ידנית ושמרו על טמפרטורות נמוכות מאוד יחסית והחזיקו לי יציב לחלוטין.. פשוט היה

רעש של זבוב בקטנה  :)

ה coil הזה קשה לי להאמין שיש אותו בכרטיס הכי פרימיום שלהם. אם אתה מזמין מחו"ל אז תיקח אותו.

בארץ יש לך עוד אופציות.. ה Gaming X של מאוד מאוד מוצלח.. אין לי שום רעשים איתו. אפילו במאמץ

הוא חרישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה.

אם אני מבין אותך נכון מבין השורות, אין דרך לוודא שזה לא קורה ואין כרטיס ש"ידוע" שבו זה לא קורה. זה יותר עניין של כמה פרימיום הכרטיס (מבחינת קיסטום הPCB) ואיפה עמדת בתור כשאלוהים חילק את המזל.

מצד שני:

וגם: 

טוב, אני לא יכול לדאוג להכל. אם יהיה Coil Whine - נסתדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול, כן. אם תחפור מספיק תמצא עוד חברות שיש להם את זה. אני בטוח שגם להרבה אנשים עם מפוחים של EVGA

לא היה ולא יהיה coil. סה"כ זה אחד הכרטיסים ( FTW ) הכי טובים שיש שהולכים על כרטיס high end אז מקסימום..

בקטנה.

אגב יש לי 4850 ישן עם סטנדרטי. זה אחד הכרטיסים הכי שקטים והכי מאובקים\לא שמורים שהיו לי והוא עובד

כמו מכונה.. הוא עבר התיישנות כמו של יין במחסן.. ישב שם כמה שנים טובות והוא עדיין עובד כמו גדול.. מצד שני

אני זוכר שאחד החברים שלי היה לו עם 4850 בעיות של רעש וכו'.. זה כנראה באמת לא תמיד קשור במשהו ספציפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

שלחתי מייל לEVGA, חזרו אלי תוך פחות מחצי שעה.

אומרים שאם יש בעיה כזו הם יחליפו את הכרטיס.

הם גם ממליצים לעשות לכרטיס Burn-in (כמו שעושים לציוד אודיו) של 36 שעות אם הבעיה מופיעה ובלי קשר, להמנע מלשחק בלי vsync משחקים ישנים שמגיעים למאות FPS עם כרטיס כזה חזק. הם אומרים שזFPS כזה גבוה גם עשוי לגרום לCoil whine.

סה"כ עושים רושם של חבר'ה רציניים עם שירות טוב. נראה לי שאני קונה.

RIpVQ8U.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^Burn in לכרטיס מסך ?

זו תשובה רשמית שקבלת מחברת ?

burn in כמו שעושים לציוד אודיו ?!

*אלא אם הכוונה לרמקולים שהם ציוד אלקטרו מכאני (בגלל המכאניות של הממברנה, ה- suspension של הממברנה צריך לעיתים

מתיחה ראשונית אבל נדיר ביותר)

אף אחד מהדברים הללו שברמקול, אינו קשור לכרטיס מסך.

גם מאווררים שהם מכאנים, אינם צריכים הרצה בשום אופן. המיסב אינו משנה צורה בשעות פעולה הראשונות שלו. וגם אילו כן היה,

אזי מה הרצה שונה מכל שימוש רגיל שאינו הרצה עבור המאווררים.

coil whine הינה "תופעה מכאנית" של רכיבי אלקט' לא מתאים דיו למטרה המבוקשת ממנו בכרטיס מסך (שכיח),

או רכיב עם פגם כלשהו (נדיר), או שהורכב ל- PCB "לא מספיק טוב" מבחינת חיבור מכאני (שכיח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאלותיך כן, כן וכן.

וזה גם לא המקום היחיד שנתקלתי בהמלצה הזו, נתקלתי בה גם בפורומים של .

ומה שחשוב במייל מהם זה בכלל לא נושא הBurn-In, שלא יפריע לי לנסות אגב אם אתקל בבעיה, אלא שהם מאשרים שהם יקבלו את הכרטיס בRMA אם הWhine מופיע ומפריע.

בכל מקרה, בקרוב אתחיל להעמיס עליו קצת ונבדוק אם יש או אין בעיה.

זה אולי המקום להודות שוב לכל מי שעזר לבחור ולסנן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Burn in זה אכן פתרון טוב ל-Coil whine.

אתם חושבים שאף פעם לא קיבלתי כרטיס עם מלא? ברור שכן, יש כאלה שרועשים יותר ממאוורר 80MM בסל"ד מלא. לרוב הרצה ארוכה הפחיתה משמעותית את הרעש או העלימה אותו.

כן היו פעמים שהיה צריך להחליף, אבל סה"כ אפשר להתמודד עם הבעיה. יש אפילו הליך קיצוני יותר שמסיר אחריות (לא שיש לכרטיסים הללו אחריות), והוא צביעה של הסלילים בלקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

על איזה כרטיס הלכת בסוף ?

ואם מדבר חודש אחרי איזה סוג כרטיס וחברה הכי כדאי לקנות של GTX 1080 ?

מזה FTW ? 

עולה : 3990 ש"ח , כאן :

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=19200

שווה ?

ולגבי מפוחים זה מעל 2 מאווררים ? 

נ.ב : יש איזה בעיה על FTW : 

" Beware some FTW have an issue where screen will go black and Fans will go to 100% "

מכירים ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלכתי על הFTW של ואני מאוד מרוצה ממנו.

איזה סוג כרטיס ואיזה חברה כדאי לקנות היום אני לא יודע, הפסקתי לחפור ברגע שקניתי :)

FTW זו סדרה יחסית גבוהה של חברת , זה אומר (בערך) שהם שיפרו את המעגלים על הלוח עצמו ועשו קצת במפעל.

מבחינת אייבורי/קספ ושות' - אני קניתי בפלונטר ואספתי מהם, יצא יותר זול כמעט 500 שקל.

מפוחים זה לא מעל שני מאווררים, זה מאוורר אחד שעובד בצורה מעט שונה מכרטיסים עם שניים או שלושה מאווררים.

9l4DV2S.jpg

נ.ב

יש בעיות בכל הכרטיסים של כל החברות ואין שום דרך לוודא שאתה מקבל כרטיס טוב למרות שרוב הסיכויים שתקבל אחד סבבה. אותי הטרידה בעיה אחרת שכרטיסי מסך מפתחים ובכמה מיילים עם שירות הלקוחות של הם אמרו שאם הבעיה הזו תצוץ ותפריע לי הם יחליפו את הכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...