הסוף של AMD כבר לא רחוק - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסוף של AMD כבר לא רחוק

BenSmall Brown

Recommended Posts

AMD (בתרגום חופשי: רכיבי אלפית מתקדמים) 

בנויים עם ליבות שההולכה שלהן "גרועה":

זה העקרון החשמלי הכי פשוט:

אתה שם מוליך שקשה לחשמל לעבור בו,

מה שנקרא "נגד" או resistor

הנגד הופך חשמל לחום

ע"י משהו שאפשר לדמיין כמו "חיכוך" חשמלי

חוט להט בתוך הנורה נגיד זה נגד

הוא מתחמם לטמפרטורה כל כך גבוהה שהוא מתחיל להפיץ אור

בגלל זה נורות להט זה 90% חום 10% אור

נורות לד הופכות חשמל לאור ישירות ולכן הן 80% אור 20% חום בערך.

זה חייב להיות מוליך.

פשוט מוליך "גרוע"

אז איך זה מתנגד?

זה קצת כימיה של מוצקים

בגדול האלקטרונים מתנגשים באטומים בתוך המוליך ומאבדים אנרגיה בהתנגשות

הם מוסרים חלק מהאנרגיה הקינטית* שלהם לחומר עצמו

אז מצד אחד הם מואטים ומצד שני החומר מתחמם

רק אם זה יהפוך לחוטים דקים של מתכת לדוגמה זה יהיה מוליך ממש גרוע.

ויתחמם

*אנרגיה קינטית זו אנרגיה שקשורה לתנועה

זה התנגשות של המטענים עם החומר. אבל קל לחשוב על זה בתור חיכוך כי ברמת המתמטיקה זה עובד זהה לחיכוך

תדמיין שני חומרים שעוברים אחד מעל השני כשהם נוגעים אחד בשני

פני השטח של החומרים לא חלקים. אז במיקרוסקופ זה נראה כמו שני מסורים

שהשיניים שלהם מתנגשות כשהם מחליקים אחד על השני

ההתנגשות הזו גורמת לשיניים לרטט על חשבון אנרגיית התנועה של החומרים

הרטט הזה הוא בעצם חימום. זו אנרגיה קינטית "עצמית"

רעידה של החומר

תהליך מאוד דומה קורה בתוך מוליך. אבל זה לא שני חומרים שפני השטח שלהם מתנגשים. זה אלקטרונים חופשיים שמתנגשים באטומים

זה חום. רטט של החומר.

ככה חום נראה ומרגיש

בגלל זה קירור עובד. לוקחים אטום ופשוט עוצרים אותו.

שינוי מצב צבירה נוצר כשהחומר רוטט כל כך חזק שהוא לא מצליח לשמור על המבנה שלו

במוצק האטומים מחוברים אחד לשני. בגלל זה הוא לא מתאדה או נוזל. גם בנוזל האטומים מחוברים אבל חלש יותר

טוב קצט סטטי מהנושא. בקיצור את האמת האמת מה אני חושב על רכיבי אלפית מתקדמים:
שהם נתקעו עכשיו הליבות שהם משתמשים להכנת המעבדים והמאיצים פשוט בנויות בצורה של הולכה גרועה. יש להם זמן עד רמה של אש צולבת של 3 מאיצי R9 290/R9 390/R9 Fury/R9 480...

החום מוגזם מדי לא נותן להם לשפר את המאיצים והמעבדים. כל הליבות מוליחות גרוע.

במעבדים יש 4-5 מליירד פעולות שעון (GHz)

במאיצי תצוגה יש רק 1-2 מליירד פעולות שעון (GHz)

הם כבר ממזמן גמורים במעבדים אז נותר להם חלון זמן מאוד קטן עם המאיצי התצוגה.

ליבות של הירוקים הן בנויות בצורה יותר טובה מפחינת הולכה וחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו מה זה אומר על המחיר בסופו של דבר שאנכנו הולכים לחנות המחשבים?

אני חושב שלא הרבה כאשר מוכרת Pro Dou 16GB VRAM בארץ ב 20,000 שקל.

אם יש תחרות?!?! זה יותר מי יתן מחיר יותר גבהה כדי שמי שיכול יקנה את הכי טוב ויש הרבה שיתפטו

היום שולטת ללא עורררין בשוק מה זה אומר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקשתי להבין,

מדובר בחיבור שירה ? 

בחזרה לעולם המציאות:

ישנו מוצר, נגיד מכונית, נגיד פרארי, נגיד פורשה, מחירן בין 50 עד 500 אלף דולר ליחידה.

הרווח התפעולי בתהליך הייצור גרידא פר יחידה עומד על בין 100-400 אחוז אגב, ככה זה בשפיל העליון.

אגב לא כל שנה מרוויחים בנטו שורה סופית המותגים כן, כי לא תמיד מוכרים מספיק יחידות מהן כדי לממן את התקורה ואת הפיתוח היקר.

יש מצד שני מכוניות עממיות, כמו קורולה שעולה 16 אלף דולר. היא לא עושה כלום ברמה שמתקרבת למכונית הפאר.

היצרן מרוויח עליה בקושי 5% תפעולית יצור גרידא. אז מה אנו להבין, שקורולה וטויוטה בדרך להעלם מהעולם ? אם יש סכנה איזו שהיא

ליצרנית , זה דבר ראשון ליצרני היוקרה, משום שאין שינויים דרמטיים בצריכת מוצרים עממיים משנה לשנה, מצד שני יש שינויים מאד

גדולים ברכש יוקרה כתלות במצב שוק ההון במשך השנים (המליונרים סוגרים ארנק כשתיק המניות שלהם מתרסק).

עוד דוגמא:

F15 מטוס בודד עולה כפליים מ F16, ומציג יכולות טובות יותר במרבית המתארים ממנו. ועדיין, חילות אויר נוהגים להצטייד

ביחס של 1 ל- 4 מטוס קו ראשון לעומת מטוסי קו שני, כך זה גם בחיל האוויר הישראלי. אז איפה האנלוגיה לכך ש F16 היה צריך

להעלם מזמן ?

אופניים סיניות בשקל תשעים מציפות את העולם, למרות שלצידן אופנים טובות פי כמה ממותגים בינלאומיים ידועים עם הרבה השקעה

בפיתוח חומרים ויצור מתקדמים, והן טובות מהירות נוחות ואמינות פי כמה מהסיניות.

אך בנתיים הסינים גדלים בקצב מהיר יותר ומרוויחים אמנם פחות פר כל זוג, אבל יציב ועולה בקצב מהיר יותר מהמותגים היקרים.

יש בעולם צרכנים למוצרים זולים שמציגים תמורה גבוהה יותר לכל דולר עלות לצרכן. זה אותו הדבר במלחמה של מול מתחרותיה.

המחיר בסוף מנצח במספרים גדולים. בדיוק כמו שעל כל מרצדס אחת נמכרות 100 קורולות.

ובאסיה, במיוחד בסין והודו היכן שרוכשים כרטיסי מסך בממוצע טיפוסי בין 50-100 דולר בעיקר, אז חודרת ומוכרת יותר מ 50%

מהשוק. סינים והודים ביחד זה רק 2.5 מיליארד צרכנים. קצת יותר מכל ארה"ב ואירופה יחד.

ולכן כל המלל הלא רציני שהבאת מעלה, כדי לנתח את הנושא בראיה בוסרית, לי הוא תמוה.

קצת עדכון עסקי כלכלי:

פורסמו שבוע שעבר התוצאות העסקיות שלהם לרבעון האחרון (אפריל עד יוני). רבעון ללא הפסד מזה זמן רב, והגדלת היקף המכירות

ב- 25% ! (עלו מאזור 800 מיליון דולר לרבעון לכדי 1000 מיליון דולר). זה נחשב זעזוע רציני, אך חיובי כמובן. המניה הגיבה בהתאם.

מעבר לכך פורסם בעיתונות העסקית ש- מסרבת בחודשים האחרונים להצעות רכש (או לגישושי רכש) שהועברו אליהם

וגרמו לרבים להרים גבה (אנכי בינהם).

הסיבה: לדברי המנכ"לית שלהם בכל אופן, היא שיש להם אמונה חזקה בנקודת הזמן הזו, בטכנולוגיות שמבשילות אצלם

(האצה גרפית, שבבי , ומעבדי ZEN), עם תשתית יצור תואמת והולמת (14 ננו מטר מבוססי טכנולוגיית סמסונג),

ועם תכנית אסטרטגית שיווקית (שלהערכתם) תצליח: עם קטיפת 100% שוק הקונסולות באופן בלעדי ל- , שוק צומח שגדל

משנה לשנה. למעשה לטענת המנכ"לית, כבר מצליחה התכנית - אם לשפוט לאור תוצאות רבעון אחרון שפורסם.

*רבעון הכולל בחלקו את פירות התחלת שווק RX480 שנמכר בכמויות גבוהות מאד מבחינתם, כמקובל בכל דור חדש של ליתוגרפיה.

(זה אינו נדיר שזה קורה כך בדור חדש).

ואלו סימנים עסקיים פוזיטיביים, לא של חברה "שהולכת להעלם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין המניה של נכון להיום שווה 6.73 לעומת ששווה 63 עם חצי מכמות המניות בחוץ. 

החברה כושלת בשנים האחרונות, בשנה האחרונה היא מתאוששת יפה, אבל יש לה עוד דרך רצינית לעשות.

http://www.google.ca/finance?chdnp=1&chdd=1&chds=1&chdv=1&chvs=maximized&chdeh=0&chfdeh=0&chdet=1471049603791&chddm=500089&chls=IntervalBasedLine&cmpto=NASDAQ:AMD&cmptdms=0&q=NASDAQ:NVDA&ntsp=0&ei=nm6uV8GoMYqFsQG1uICAAg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שווי המניה לא אומר הרבה - חברה יכולה לעשות ספליטים וספליטים הפוכים.

עם זאת, ברור שNVIDIA חברה גדולה ורווחית בהרבה.

2. כמי שעקב אחרי המניה שלה בשנה האחרונה, זינוק של 222% בשנה האחרונה אומר הכל. שינוי במגמת המניה = שינוי ציפיות השוק ביחס להכנסות )וכמובן רווחיות החברה).

זה לא אומר שהיא תשרוד, אבל זה אומר שמצבה בהחלט השתפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביום שבו תפשוט רגל זה יהיה יום מאוד מאוד מאוד עצוב לקהילת אוהבי המחשבים ולקהילת הגיימינג בפרט.

AMD היא הסיבה היחידה לירידת מחירים בשוק, היא התחרות היחידה שיש ל ולNVIDIA. נכון שבתחום המעבדים יש מי שרואים אותה כמתה אבל בשוק הכרטיסי מסך יש לה מקום גדול של כבוד.

בזמן שNVIDIA מעלים מחירים מורידים ובהרבה. בזמן שNVIDIA משווקת את הGAMEWORKS הפח שלה שהורס משחקים וגורם להם לרוץ חרא בשביל הבדלים מינורים, כולל על כרטיסים שלה ובמיוחד על כרטיסי בשביל פילטר שיער בTHE WITCHER 3. 

גם בדור האחרון, RX 480 ובניו הם מה ששינו את המחירים בצורה דרסטית, אל תחשבו לשנייה שNVIDIA תכננו להשיק את הGTX 1060 בתג מחיר כזה, היא הקדימה את ההשקה  שלו ב4 חודשים עם תג מחיר זהה לRX 480 כי היא קיבלה מכה מתחת לחגורה. וכנראה שגם הGTX 1070 וה1080 ירדו בעקבותיו במחיר.

לAMD יותר אכפת מהקהילה, בכלי מפתחים שהם מספקים יש שיפורים ניכרים גם לNVIDIA וגם לAMD. היא מאפשרת לחברה המתחרה שלה להשתמש במנועים שלה ולשפר ביצועים, דבר שלא קורה להפך. כי אכפת לה יותר מהמשתמשים.

הסיבה היחידה שNVIDIA מנצחת במלחמה הזאת זה כי במובנים מסוימים משחקת את המשחק הזה נקי מדי, וNVIDIA עושה עבודה יותר טובה בשיווק.

אישית, כצרכן אני אעדיף לקנות כרטיס של AMD ולא של כי אני רוצה לתמוך בחברה הזאת, גם במחיר של 5 FPS במקרה הנורא. כי אני רואה שאכפת להם מכל הקהילה ולא רק מעצמם.

אנשים אחרים שיעשו את החישוב הזה ויגידו לעצמם שאם הם קונים הם יריצו טוב גם משחקים מבוססי GAMEWORKS וגם כאלה שמבוססים מנועים של AMD בזמן שAMD לא מריץ טוב GAMEWORKS, דבר שדרך אגב מאוד השתפר בדרייברים האחרונים.

ולגבי כל הלכלוך שמלכלים עליהם, בסך הכל יש לי כרטיס R9 290 במשך שנתיים והוא משרת אותי מצוין, ללא תקלה אחת. בזמן שלפני כן היה לי כרטיס של מדגם GT 220 שלא הפסיק להתקלקל. לא באמת תמכו בו כמו שNVIDIA פרסמה באתר. הוא לא הפסיק להגיע לאחראיות ב4 שנים שהיו לי אותו.

אז נכון שמה שאני אומר מבוסס על חווית משתמש אישית ולא על משהו גורף, אבל מבחינתי הרבה מהסטיגמות שהיו על AMD הופרכו לי לאחר שבאמת יצא לי להשתמש באופן רציף במוצר שלהם.

הוא לא מתחמם כמו שאמרו, לא כאלה נוראיים כמו שעשו מהם והוא מציג ביצועים מצוינים על כל המשחקים שעד עכשיו שיחקתי במחשב.

וכן, אני מודה, בגלל דעת הקהל הרווחת באינטרנט חשבתי לקנות כרטיס של ובסוף קניתי את הR9 290 בגלל מחיר מאוד אטרקטיבי שקיבלתי עליו מפלונטר, החלטה שבדיעבד אני מאוד מרוצה ממנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AMD היא הסיבה לעליה במחירי החומרה, לא לירידה, שתדע.

GTX 1060 הוא לא חמץ, ואין שום הוחכה שהוכן להשקה בסוף השנה. הוא הקדים את גרסאות צד השלישי של RX 480 על המדפים אפילו, כך שטכנית הוא היה כאן קודם לכן. לגבי המחיר המתוכנן? רק בודדים באנוידיה יודעים מה הוא. יכול מאוד להיות שהוא בכל זאת 250 דולר. זה לא ש-GTX 960 או GTX 760 הפתיעו במחיר גבוה מיוחד, זה האיזור שאליו תמיד מכוונים.

תשאל את עצמך למה כרטיס גיימינג ב1200 דולר יכול לקרות במציאות של השנים האחרונות.

לגבי R9 290, אני שמח ששדרגת (אני עצמי משתמש ב290X כרגע), אבל GT220 זה פיסת אשפה אלקטרונית בהנדסה נמוכה. אל תשווה חוויות שימוש

פותח הדיון, אני לא יודע מה לעשות איתך. אתה הודתה בעבירה על חוקי הפורום בפומבי, ואני לא כל כך יודע מה לעשות עם זה. בדרך כלל אני צריך לרדוף אחרי משתמשים בעיתיים אבל אתה בא עלי ומבקש שארחיק אותך, ואני באמת לא יודע איך להגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יהיה קשה לעשות פס יצור מההתחלה שמוליך בצורה טובה, ללא הרבה חום.

כל מה שרשמתי במשפט אחד זה: כאשר הכמות חשמל (V×A=W) גדולה עוברת בחוט מתכת דק מדי החוט יתחמם ביחס בין הכמות חשמל לעובי החוט.

כל המחשור של שמכין את המעבדים והמאיצי התצוגה, צריך להתחלף

פס היצור כולו כולל הכל לא מתאים ליצור

השוני הזה בין שבנויים בהולכה כזאת

החום של המעבדים

כל זה צריך שינוי מהיסוד

אולי אפילו פטורי עובדים

לכן זאת בעיה רצינית. 

לכן הם פועלים באסטרטגיה שתתאים לבצועי המעבדים שלהם כאשר הם לא יתאימו לזמנן ברמת הביצועים לדבר אחד הם ילכו לדבר החלש יותר מכבד-לקל: 

מעבדים למחשבים אישיים, לקונסוליות, מאיצי תצוגה למחשבים אישיים, מאיצי תצוגה לקונסוליות, לפלא-פונים חכמים, מאיצי תצוגה לפלא-פונים חכמים,מעבדים לשעון לביש, מאיצי תצוגה לשעון לביש, בקרי גשר צפוני בלוחות אם, בקרי כונן מצב מוצק למחשבים אישיים, בקרי כונן מצב מוצק למחשבים ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער אבל אני הפוך. כאשר אני לא מבין את השפה אני מאבד טישתוש (Focus) באותה מילה שאני לא מכיר. 

גם בראם כהן אמר לי שיש לו את הקטע הזה בסקייפ, לכן אנכנו קובעים שפה ומתרגמים הכל מורפולוגית לשני הכיוונים כמה פעמים עד שיצא תקין.

זאת בעיית קליטת שפה שיש לנו בקהילה של החולים בהפרעה הזאת, לכן אנכנו מנשים באמצעים טכנולוגים להתגבר עליה בקהילה, אנכנו מדברים עם אנשים נוספים בקהילה ממדינות שונות כמו בראם כהן מבריטנייה, פיזיקאים בקשת המחלה... כדי ללמוד עוצר מילים בשפות שונות.

בראם כהן הוא ממציא טכנולוגיית שיתוף הקבצים טוררנט, ממציא תוכנת אוריגין של אומנות חשמלית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצנו מהדיון. 

אם תוכל להגיב על אחד או יותר ממה שכתבתי*

לפני התגובה האחרונה, אני מאוד אשמח. תודה.

*אני יודע אני לא הכי טוב בהבעה (ע"פ וכתב).

כי הנושא הוא "הסוף של כבר לא רחוק"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יגיד לך מה דעתי בגדול על הנושא, הסוף של לא באופק בכלל.

החברה מתחזקת לאחרונה מאוד מבחינה כלכלית, המכירות טובות.

הקו מחשבה שלך שאומר שהייצור גרוע וכדי לשנות פס ייצור יעלה הון ולא אפשרי וכו'

יש לך טעות, כל פעם שעוברים לפיתוח אחר אם זה 14NM או 10NM קו הייצור משתנה באופן דרסטי, וזה קורה אחת לכמה שנים.

כרגע הפיתוח והתכנון שלהם גרוע, לא היצור, כי מבחינת אמינות המוצרים שלהם אמינים ומעולים.

הפיתוח והתכנון לוקה בחסר, אני מאמין שבAMD לא נחים על זרי הדפנה ובסוף הם יישרו קו עם וINTEL. 

מתי?

זה אני כבר לא יכול לענות.

אם אני מאמין בזה?

כן, אני די בטוח שהיישור קו יקרה בסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.
  • צור חדש...