אדום, ירוק ומה הלאה בשוק הזה - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אדום, ירוק ומה הלאה בשוק הזה

coch

Recommended Posts

אהלן וסופ"ש נעים לכולם.

פתחתי את הדיון במטרה לקבל ממכם קצת מידע ודברים שאולי לא חשבתי עליהם \ לשתף אתכם במה אני חושב עד עכשיו בכל הנושא הזה של \ בהשקה הנוכחית,

ומה יהיה לנו הלאה. אני יתחיל בכמה דברים שעולים לי ככה לראש. כבר דיברנו בדיונים נפרדים על Vulkan, על DX12, על כרטיסי ועד כמה אם בכלל הם שווים השקעה

לגיימינג.. אז בואו נוסיף עוד דברים. מצטער מראש על פסקאות, שגיאות או כל דבר שמפריע לעין - אני די מתאמץ לכתוב בעברית ( אמיתי ) אז בגלל זה המרווחים.

כרגע המצב הוא כזה ( מבחינתי אז אני משתף ). ההשקה של 480 הביאה מבחינת מחיר-ביצועים-בעיות הרבה תגובות של Wow והרבה תגובות של WTF.

עד איזור אוגוסט אמורים להצטרף לחגיגה ( חנויות ) כרטיסי צד שלישי ל 480 שאמורים להראות יציבות, ( רעש וטמפ ) טוב יותר ובגדול פתרון יותר מתאים

לקהל של הכרטיס הזה. ה 480 מעלה בי סימני שאלה בתור אחד שמבין מעל הממוצע מה הוא קונה - אבל מבלבל אותי באותה מידה ואני יפרט למה אני מתכוון.

מבחינה חומרתית אני מבין מקריאת כתבות בנושא שמאוד מעניינות אותי ש עובדים חזק ועובדים טוב מאוד אל מול האתגרים הלאה ( DX12 ). יש להם

יתרון מובהק גם מזה שהם חזקים בייצור בשוק הקונסולות, לא מעט נתקלתי בדיבורים ברשת על זה ששדרוג כרטיס מסך בהווה של היום - הרבה יותר חכם לרכוש

AMD כי בשנתיים הבאות נראה באמת את היתרון וההבדל לטובה אצל האדומים. עכשיו למשל אני יתן דוגמא פשוטה כדי לחזק את מה שאני אומר מהכותרת הזו :

AMD R9 290X As Fast As Titan X in DX12 Enabled – 33% Faster Than - מי שרוצה יכול לחפש את הלינק בגוגל - יש גם גרפים ובדיקות.

עכשיו נחזור רגע ל 480. דבר אחד לדעתי מיותר מאוד למי שמחשיב את עצמו ואני מקווה שתבינו את זה. גירסאת ה 4GB זולה ככל שתהיה בטווח שלה, לא רלוונטית

לקנייה בהווה של היום ובמשחקים שעתידים לבוא. לכן אני מתייחס רק לגירסאת ה 8GB כרלוונטית. הגירסא הזו לקנייה היום היא די בעייתית ( אחרי היציאה של 1060 ).

אני מדגיש שאין לי העדפה לירוק או אדום - לגמרי ניטרלי ומציין עובדות בדיון. אם ניקח ממוצע של ביקורות ובדיקות אפשר לראות ש 1060 עם עוד סט אחד או שניים של

דרייברים עומד ראש בראש ואף עוקף 980 וכמובן עוקף 480 ברוב המוחלט של המשחקים המודרניים. הכרטיס יותר יעיל, נמצא בטווח מחירים של 480, אפשר להמהיר אותו יותר,

חסר שאני אישית לא חושב שזה חסרון בשכבה הזו של הביצועים, פחות - אנחנו יכולים להסכים שעד היום 4GB לא היווה בעיה בכלל, אני לא רואה 6GB משהו בעייתי.

ההנחה היא - FHD.

אז למה בעצם אני מרגיש ש 480 מבלבל אותי ? קודם כל המתחרה הישיר שלו מהירוקים - כרגע טוב ממנו. מרוב הבחינות. אבל עדיין יש הרבה הרבה דיבורים על כך שישנם

יתרונות חומרתיים ברמה הכי בסיסית שיראו לכולם ש יראו פער משמעותי לטובתם. אני לא יכול להיכנס לפרטים של היתרונות האלה כי זה לא העולם שלי ( לא מהנדס )

הכול כתוב ברשת. עכשיו הבלבול גם נובע מזה שאנחנו כאלה שקונים כרטיס מסך ורוצים לשחק עכשיו במה שאפשר ולא רק מה הלאה.. אז ההשקה הזו די משונה וגורמת למן

בלבול. מצד אחד אתה רוצה לשדרג ורואה איפה הפריימים טובים יותר, מצד שני אתה מבין שיש סיכוי גדול מאוד שבזמן הקרוב-רחוק ההשקעה הקטנה הזו של ה 250 דולר

תביא לך הרבה יותר ביצועים הלאה.

עכשיו דבר חשוב נוסף. דיברנו על זה כבר שהמוכנות של NV הייתה טובה יותר. הם הפציצו במלאים של 1060 וגם הכרטיסים הגבוהים יותר מתחילים להראות סימני מלאי טובים יותר.

הבעיה המרכזית הייתה עם 1070. NV הכריזו ויצאו בעוד הצהרה שפורסמה כבר באתר על הטיטאן החדש. מה שקורה בעצם זה דבר שגורם לי להרים גבה.. משהו מחשיד.

NV משתמשת בכלים האלה מהר מאוד. לוקחת את הזמן. נתעלם מבעיות לא צפויות כמו עיכובים לרגע. אף אחד לא חשב לרגע שזה יכול לנבוע מהצורך של NV למכור ( הם כבר עושים את זה

ומפציצים בזה ) כמה שאפשר ? להעיף כמה שיותר דגמים של ? לסגור את השנה הפיננסית שלהם כמה שיותר טוב ויותר מהר ולהגיע ליעדי מכירות יחסית מהר ?

אני שואל אתכם כי שמתי לב ש AMD לא שיחררה אפילו את הדגמי Low End וכבר NV הכריזה על הטיטאנים ויש להם עוד שלושה כרטיסים בשליף שנמכרים.

אז מספיק עם החידות.. מה שאני מנסה להגיד זה שאני חושב ש NV מודעת אולי לעובדה ש AMD הולכים להראות לנו משהו שונה. משהו אחר. משהו שיביא להם יתרון חסר תקדים הלאה מתישהו

וזה למה הם לוקחים את הזמן עם ולא ממהרים לצאת בהכרזות. אפשר גם שאני נאיבי.. אבל זה נושא למחשבה.

בכל מקרה ההשקה הזו מאוד מעניינת ומבלבלת כי אם קצת תחקרו תגיעו לכתבות מסוימות ותראו מאות \ אלפי \ עשרות אלפי תגובות של אנשים שונים שבאים מעולמות שונים

שטוענים ש AMD משום מה בדרך הנכונה וכל הניסיון שלהם בקונסולות יבוא לידי ביטוי בשוק המאיצים בשנים הבאות. אני מקווה שזה משהו שאפשר להסתמך עליו.

יש לי תחושת בטן שאני צריך לקנות את ה Nitro.. לא יודע למה..  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אמצא את הזמן להתייחס ביתר אריכות לחלק ארי מהשאלות החשובות והמעניינות מאד שהעלאת,

ככל שאוכל וכמיטב יכולתי בהמשך, אך כרגע לפחות המלצתי הכי טובה אליך בקצרה:

יש לך אם זכורני נכון כעת GTX970, שאינו נופל מבחינה ביצועית מהדור של GTX1060 וה-RX480

והוא שקול להם (למעט נפח זכרון) שכרגע אינו רלוונטי עדיין, שכן 4GB זה מספק לכמעט הכל.

או נאמר כך, מצא לי כותר אחד שהנך משחק בו והזכרון בכרטיס מסך נגמר אצלך ב- 970 והכרטיס התחיל

בביצוע textures swapping.

כך שמבחינת "מעבר" למי מהם, זה אינו מוגדר שדרוג מבחינה ביצועית, ולכל היותר "שדרוגון" בהתאמה

מודרנית יותר לטכנולוגיה העדכנית. ואז נשאלת השאלה - מה בדיוק יש להם שכרגע אין ב- 970 מבחינה שימושית ?

והתשובה היא שאין.

ומי שהשדרוג כן רלוונטי עבורו, קרי מישהו שמגיע מכרטיס כמו למשל חצי כח ביצועי מהם,

נגיד GTX660 או HD7870, או אפילו מי שיש לו כרטיס עם רק 30% פחות כח ביצועי מהם 

(שגם לא ממש כדאי לשדרג אליהם מכזה אבל נגיד) כמו HD7950/7970/R9-280 או GTX670/680/770,

אזי לשאלתך "מה לקחת מבין שתי המחנות" - תקבל כרגע את התשובה הקצרה הבאה ממני:

אם לא דחוף שום דבר, אז להמתין עוד. ההמתנה רק תחדד יותר תשובות לגבי אותם נושאים שבהם כרגע

לפחות אין תשובה וודאית, ההמתנה ממזערת סיכונים והיא המלצתי הטובה ביותר.

**בהמשך אשתדל ככל שאוכל למצוא זמן, לנסות ולתת יותר insights על מה אני הייתי חושב ללכת,

למרות שכרגע אין לי מושג ירוק מהי דעתי, שכן זו עדיין לא התגבשה לה.

התשובה שתקבל תהיה תשובה של מנהל פרויקט מהנדס, מעין טבלה, שמראה מה הם היתרונות

הידועים של כל אחד מהם בכל רובד של הנושא, ומה הוא הסיכון המוערך לגבי כל אחד מהם לעתיד.

מטבלה זו ננסה (ביחד) לגזור איזו שהיא מסקנה נבונה ומפוקחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאם כל הרצון הטוב לא חיפשתי תשובה לשדרוג..  :)

סתם דיון כללי כזה. אני כן חושב שחבל ש 490 לא רלוונטי לזמן הקרוב, אבל כנראה יש להם תכנונים וימים יגידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד שAMD זה העתיד בגלל ההצלחה שלהם בקונוסולות, זה תמוה, בשוק הקונוסולות כבר הרבה שנים!, בנתיים אנחנו רק מתאכזבים מהשקה להשקה ומרגישים שזה שוק של שחקן אחד.

אם יש להם משהו בכובע לשלוף זה רק ימים יגידו, הייתי רוצה לראות מוצרים שנושפים אחד לשני בעורף כמו הRX480 וה1060, ככה זה אמור להיות, בנתיים זה לא קורה וAMD מפגרת במירוץ, ברמה שלירוקים יש רגליים ביוניות והאדומים עם כסא גלגלים בן עשר מ"יד שרה".

לא משנה לאיזה מחנה אדם משתייך, תמיד טוב לצרכנים שיש תחרות טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

קונסולות שלא מסוגלות להריץ משחקים ב-1080P 60FPSב-2016, לא הייתי ממהר לקרוא לזה הצלחה.

לא מדובר על הקונסולות. מדובר על הידע והניסיון שברשותם שרק בימינו יגיע לידי ביטוי ב DX12. הכוונה היא לא שהקונסולות

חס וחלילה מתקדמות יותר מ ה PC אלא אחת הסיבות החשובות ש יראו ( זה ההנחה ברשת ) יתרון מובהק כבר

ברמה החומרתית במשחקים שעתידים לבוא נובע מהיכולות שלהם בשוק. הם מייצרים שנים ועשורים.

לא חושב שהסברתי טוב את עניין הקונסולות. אנשים ברשת פשוט טוענים שבעתיד הקרוב אנחנו נראה שהחומרה של AMD

תעשה רק טוב למשחקים המבוססים DX12. אני לא מספיק בקיא כדי להסביר איך זה קורה. אפשר לחפש על זה.. כל עניין

ה CPU Scaling \ Async וכו' ועוד מושגים שלא ממש אומרים לי המון ברמה הטכנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shapin

אתה יכול לקרוא לזה איך שבא לך, למכירות במיליארדי דולרים אני קורא הצלחה.

ביחס לדור קודם, וכבר שדרוג לאחר שנתיים וחצי...? זה כישלון מהדהד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...