מבקש המלצה לראוטר אלחוטי עם (מעט) דרישות ספציפיות - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה לראוטר אלחוטי עם (מעט) דרישות ספציפיות

lharpaz

Recommended Posts

היי,

אני אשמח לקבל המלצה לראוטר . (כרגע המחשב מחובר ישירות למודם של הוט).

יש לי כמה דרישות ספציפיות (אני מאמין שהן לא מגבילות יותר מידי, אבל הן חשובות לשימושים שלי):

- אפשרות לחבר לפחות שני מחשבים בכבל אל הראוטר (אפשר להתגמש פה אם זו בעיה).

- שבחיבור בכבל לא תהיה האטה בגלישה (אני לא מדבר על עוד כמה ננו-שניות כי יש רכיב נוסף בדרך, אלא על משהו משמעותי ומורגש בגלישה באינטרנט).

- כפתור פיזי להפעלה / הפסקה של הרשת האלחוטית (כשהיא כבויה היא צריכה להיות באמת כבויה - שהראוטר לא ישדר כלום).

- (אני מניח שמיותר לציין שהרשת האלחוטית צריכה להיות מאובטחת בסיסמה, ושמספר מכשירים יוכלו להתחבר אליה במקביל)

אני מאמין שאופי השימוש יהיה כזה:

בד״כ יהיה רק מחשב אחד מחובר בכבל (כנראה מחובר 24/7, אבל ייתכן שיהיה בכלל כבוי). מדי פעם יחובר מחשב נוסף בכבל . לסירוגין תופעל רשת אלחוטית (זה כנראה יהיה לכמה שעות בכל יום, אבל אי אפשר לדעת) אליה יתחברו מספר מכשירים (לפטופים, סמארטפונים). בשאר הזמן הרשת האלחוטית צריכה להיות כבויה לחלוטין (שהראוטר לא ישדר כלום).

ההפעלה של הרשת האלחוטית צריכה להיות פשוטה, ולא דרך התחברות והפעלה דרך תפריטים או משהו כזה, ולכן הבקשה לכפתור פיזי.

מעדיף כמובן לשלם כמה שפחות, אבל משהו שיעשה את העבודה (בקיצור, לשלם על מה שצריך, ולא לקנות משהו מעפן אבל גם לא משהו טוב ויקר בהרבה ממה שצריך).

מעדיף לקנות בארץ. אם יש סיבה טובה אז אפשר להזמין מ- ודומיו כי זה לא דחוף.

תודה מראש לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתבים עם כפתור פיזי לכיבוי והדלקה של הרשת האלחוטית הם מוצר די אקזוטי.  בכל מקרה ה-br6478ac וה-br-6208ac של חברת EDIMAX כוללים את התכונה הזו.  אני מניח שיש עוד נתבים כאלה שנמכרים בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה !

איכשהו חשבתי שזה יהיה קצת יותר זול.

האם שאר הדרישות שלי (רשת מאובטחת, חיבור מספר מכשירים קווית ואלחוטית) בסיסיות מספיק בשביל שכל ראוטר עם כפתור כיבוי/הדלקה יתאים?

האם יש משהו מיוחד בעניין התקנים שכדאי לשים אליו לב? (אני לא מבין בזה כלום..)

או פשוט לבחור באחד הדגמים שציינת וזהו?...

(ראיתי למשל את הדגם הזה: Edimax BR-6478Gn שנראה שכולל כפתור פיזי או זה TP-Link Archer C20i AC750 או זה TP-Link Archer C2 AC750 או את זה Edimax AR-7286WNA (לגביו אני לא בטוח שהוא כולל כפתור פיזי) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער לחפור, אבל גם לדגמים שציינתי יש כפתור כיבוי פיזי.

מה למשל לגבי זה  TP-Link AC750 Archer C2 ? (במובן מסויים נראה לי שהוא בין שני הדגמים של edimax שציינת, גם מבחינת מחיר, וגם מבחינת spec - אני לא יודע מה חשוב יותר ומה פחות, האם חיבור גיגהביט זה דבר חשוב (בהנחה שבשנים הקרובות לא יהיה לי חיבור של יותר ממאה מגה)? איזה קצב ברשת האלחוטית הוא 'טוב'?)

זה למשל הכי זול שמצאתי עם כפתור פיזי Edimax BR-6478Gn  , מה לגביו? (נראה שלא תומך בתקן ac, זה חסרון משמעותי?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השניים שציינתי הם רק דוגמא וכמובן שניתן למצוא עוד כמה נתבים (בודדים) שיש להם את התכונה הזו. ה-6478 לא תומך בתקן AC  בעוד ש שכל היתר כן תומכים בכך.  תמיכה ב-AC חשובה אם יש לך טלפון חכם משנה האחרונה או מחשב נייד שכולל כרטיס התומך בתקן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...