עצה לגבי שימוש בשנאי AC חלופי - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצה לגבי שימוש בשנאי AC חלופי

IlyaN

Recommended Posts

אז ככה, יש לי ממיר אודיו d/a  שעבד עם שם שנאי קיר 120VAC TO 16VAC, ברגע של טמטום גרמתי לשנאי להישרף.  פתחתי את המכשיר ולא נראים סימנים של של אלימות על הלוח, הרכיב המיישר הוא 3KBP06M 427G של CHINA-משהו.

http://www.mouser.com/Search/Refine.aspx?Keyword=KBP06

יש לי כרגע שנאי של 18VAC, שמוציא בפועל 22VAC. האם מישהו יכול לתת דעתו לגבי יכולת המיישר הנ"ל לספוג את הפרש המתח עם השנאי החלופי? האם צריך עוד נתונים מלבד המיישר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט לא מבין מה אתה רוצה שאני אבדוק... אני אשמח אם תבהיר. יש שנאי AC פשוט שמתחבר לDAC, המיישר הנ"ל למיטב ידיעתי זה הרכיב הבלעדי שאחראי על ההמרה.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המיישר לא סופג הפרש מתח. אתה מתבלבל עם מייצב מתח. המיישר הוא לא הבעיה כאן.

באיזה מכשיר מדובר? תוכל לצלם את המדבקה עליו או לתת דגם?

למה אתה חושב ששרפת את השנאי, מה עשית?

אגב, הוא היה מחובר לקיר בלי ממיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר מעלי, המיישר הנ"ל לא רלוונטי, ואין ספק שהוא יעמוד בעוד כמה וולטים. מה שחשוב זה מייצבי המתח (אם ישנם בכלל כאלה) ומגברי השרת שאחריהם. צלם את כל המעגל ונגיד לך איזה חלקים רלוונטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, המייצב מתח הוא 7806CT של ON:

http://www.mouser.com/ds/2/308/MC7800-D-94905.pdf

מדובר על MODI2 של SCHIIT:

http://schiit.com/products/modi-2

אז מה אתם אומרים, יעמוד ב-22VAC?

כאשר השנאי בעומס אז המתח שלו יהיה יותר קרוב ל-20VAC לא? בדקתי ללא עומס.

P10306802.jpg

P10306822.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המייצב הזה עומד במתח של עד 35V כך שבעיניין הזה אתה בסדר.

מה שנראה לי קצת מוזר, ועדיף לחכות לתגובות של מבינים יותר, זה שאין על המייצב גוף . ואז אולי תוספת של עוד 2V כבר עשויה להיות גבולית.

יכול להיות שזה בגלל שהוא לא צורך הרבה זרם (לא מצאתי מידע על כך באתר החברה) ואז זאת לא תהיה בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל בבקשה בעמ' 5 במפרט של המייצב, כתוב: ELECTRICAL CHARACTERISTICS: Vin = 11 V

מה הכוונה ל-11V?

ובשורה השנייה בטבלה רשום: Output Voltage (5.0 mA ≤ IO ≤ 1.0 A, PD ≤ 15 W)

כלומר, מעטפת ההספק עד 15W ואם השנאי שלי מוציא 20V ב-460mA מקס', זה לגמרי בתחום העבודה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה עם המייצב. הוא משמש רק להפעלת הלוגיקה, וכיוון שאין עליו , ההספק הנצרך ממנו מזערי. לא משהו ששני וולט ישנו.

העניין הוא עם המתחים הלא מיוצבים. יש במעגל גם רכיבים אנלוגיים שמקבלים מתח ישירות מקבלים שמפוזרים עליו. אני מניח שהם בצד השני של הלוח.

הקבל השחור הגדול לייד המיישר - מה המתח המקסימלי הרשום עליו? 

ד"א, אם המעגל בנוי בצורה הזו, אפשר גם להפעיל אותו במתח DC של 19V שהרבה יותר קל להשיג (ספקים של , למרות שיש כאלו שיטענו ששימוש בספק ממותג פוגם באיכות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר בעייתי.

כם אם נניח שהשנאי שלך מועמס מספיק כדי שהמתח שלו בזמן עבודה יהיה 18VAC, עדיין על קבל היישור יתפתח מתח של 18*2√=25.4V שזה מעבר למקסימום המותר שלו. זה נכון במקרה שהקבל מחובר ישירות למיישר, ואין משהו - כמו נגד הספק כלשהו - בדרך.

25.4V איכשהו עוד היה עובר, אבל כיוון שאני די בטוח שהמכשיר הזה לא מעמיס את השנאי כמעט, המתח על הקבל יהיה גדול יותר ויגרום לנזק לאורך זמן. אפשר להפריך את ההשערה אם נוכל לראות גם את הצד התחתון של הלוח, שם יתחבא נגד הספק אם ישנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לזהות את הערך, אבל לא כל כך משנה. לרוב הוא משהו נמוך, כמו 4.7 אום פחות או יותר.

הוא לא מחובר בין המיישר לקבל, אלא בין הקבל למייצב. תפקידו להוריד את העומס מהמייצב, לא עוזר למקרה שלנו, שהקבל מקבל מתח גבוה מהמקסימום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...