שדרוג מעבד ולוח אם - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מעבד ולוח אם

Recommended Posts

אהלן, קניתי לא מזמן r9 290 ולדעתי הגיע הזמן גם לשדרג את המעבד והלוח אם.

כרגע אני עם i5 2500k עם oc ל 4ghz

לוח אם z68x ud3h b3

קירור scythe mugen 2

השימוש העיקרי הוא בעיקר גיימינג, 

מבקש המלצה למעבד ולוח אם עם אופציה ל oc, , אופציה ל בעתיד. 

התקציב בסביבות ה 2000.

תודה רבה! 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו אפשרות מהחנות סטארפיסי

מעבד: 1120 ₪ - * מבצע * - Quad Core i5 6600K Skylake 3.5Ghz S1151 
לוח אם: 739 ₪ - * מבצע * - Z170-A (SLI) S1151 
זכרון: 349 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) Kingston HyperX FURY 2400Mhz CL15 
קירור אוויר למעבד: 179 ₪ - * * - Scythe Mugen 3 REV B 

מחיר סופי: למזומן 2387 ₪ | לאשראי עד 10 תשלומים 2434 ₪

אפשרות נוספת מפלונטר עם טוב יותר:

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=71272

לגבי הקרור לא בדקתי מספיק. אז קח בערבון מוגבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אבנר ניר

מה אתה אומר על זה?

מעבד: 1120 ₪ - * מבצע * - Quad i5 6600K 3.5Ghz S1151
לוח אם: 799 ₪ - * מבצע * - Z170A GAMING PRO S1151
זכרון: 349 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) Kingston HyperX FURY 2400Mhz CL15

לגבי הקירור, אשאר עם מה שיש לי, הוא מתאים לסוקט הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קודם כל:

ציטוט של Dan Abarbanel

קניתי לא מזמן r9 290 ולדעתי הגיע הזמן גם לשדרג את המעבד והלוח אם.

כרגע אני עם i5 2500k עם oc ל 4ghz

לוח אם z68x ud3h b3

קירור scythe mugen 2

לפני שאתה רץ לקנות שילוש חדש - האם אתה יודע בוודאות שהמעבד שלך מגביל אותך?

בכדי לבדוק את המצב, תפעיל את מנהל המשימות ותראה מה העומס על המעבד בזמן מאמץ (משחק במקרה שלך) - אם אתה רואה שהמעבד מגיע לקרוב ל-100 אחוזי שימוש, אז הוא כנראה מגביל אותך. אני אישית מעדיף להשתמש ב Afterburner, שכן שם אפשר לראות גם את העומס על כרטיס המסך ולא רק על ליבות העיבוד.

2. אם אתה כבר קונה שילוש חדש, אז:

א. שים לב שבכל מקרה העלות עוברת את ה-2000 ש"ח

ב. בנוגע ללוח האם - אני הייתי הולך על משהו כמו ה MAXIMUS-VIII-RANGER של Asus שעולה 804 ש"ח בפלונטר (קישור).

ג. בנוגע למעבד - לא עדיף לך להשקיע עוד קצת ולקנות מעבד i7 במקום מעבד i5?

ד. בדוק את העלות של השילוש בחנויות אחרות - אולי תצליח למצוא עלות כוללת קטנה יותר.

3. אם אתה מתכנן המהרה, אני מציע שתתייעץ גם בפורום אוברקלוקינג וקירור, בעיקר מבחינת לוח האם - אולי שם יוכלו לומר לך איזה טוב יותר מבחינת יכולת ההמהרה שלו (ובעיקר מבחינת האפשרויות בביוס).

4. שים לב שהקירור Scythe Mugen 2 הוא דיי כבד - 870 גרם, דבר שיכול לגרום לעיקום המעבד במיוחד אם אתה מנייד את המחשב כאשר הקירור מותקן עליו (מעבדי ה הם דקים יותר ולכן "רגישים" יותר למשקל המופעל עליהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

תודה רבה על התשובה המפורטת!

בוודאות המשחקים האחרונים שהתקנתי גורמים לצוואר בקבוק, המעבד תקוע על 100%.

הבנתי שהעלות הכוללת תהיה יותר גבוהה, אין בעיה עם זה,

בנוגע ללוח אם, MAXIMUS-VIII-RANGER או Z170-A (SLI)?

תודה שוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

ה MAXIMUS VIII RANGER נראה לי עדיף. הכנתי לך השוואה בינהם:

אלוף! תודה רבה!

האם הזכרונות בסדר? ראיתי שיש כמה ווריאציות של המותג:

plonter_logo.png
הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1151
CM8066201920300 - Intel - i5-6600K Skylake Quad core CPU - 3.5 GHz - Max Turbo Frequency 3.9 GHz - Socket LGA1151 - 14nm - 6MB cache - 95W TDP - Tray...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1151/1128

לוחות אם - Intel LGA1151
MAXIMUS-VIII-RANGER - ASUS - Socket LGA1151 CPU - Z170 chipset - 4x DDR4 up to 64GB at 3400 MHz - 3x PCIe x16 slots - ROG SupremeFX 8 channel audio - S/Pdif - Gigabit LAN - 6x SATA3 6Gb/s - M.2 - 2x SATAe - 6 USB3.0 - 2x USB3.1 t...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 804/788

זכרונות - DDR4 - לנייח
HX424C15FB2K2-16 - HyperX - 16GB (2x8GB) 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black Series - HX424C15FB2K2/16...
אחריות לכל החיים
 כמות:  - 1 - 338/331

2293.00 / 2247

המחיר אינו כולל משלוח
עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=71318

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכנות, לא הייתי משדרג i5 לi5 אחר ... או שתחסוך ותקנה i7 או שתחכה עוד דור או שניים שפער הביצועים יגדל.. יש לך טוב ולוח אם שצריכים לאפשר לך לסחוט עוד לפחות כמה מאות MHz. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של David_K

בכנות, לא הייתי משדרג i5 לi5 אחר ... או שתחסוך ותקנה i7 או שתחכה עוד דור או שניים שפער הביצועים יגדל.. יש לך טוב ולוח אם שצריכים לאפשר לך לסחוט עוד לפחות כמה מאות MHz. 

אני יכול להגיע ל 4.5GHZ בקלות אבל נכון לעכשיו במשחק The Division, המעבד על 100% ויש נפילות FPS.

אני מניח שהמשחקים הבאים שיצאו יגמרו גם כן את המעבד.

האם שווה להשקיע עוד 400ש"ח בשביל ה i7 6700k?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Dan Abarbanel

האם הזכרונות בסדר?

ציטוט של Dan Abarbanel

הזיכרונות האלו הם בסדר גמור - מדובר בזיכרון המורכב מ-2 מודולי בנפח של 8GB כל אחד המסוגל לעבוד בתדר של 2400MHz עם תיזמונים של 15-15-15 במתח של 1.2V ובתדר של 2133MHz עם תיזמונים של 14-14-14 במתח של 1.2V. בנוסף, הזיכרון הזה מגיע עם גופי אך הוא אינו גבוה, כך שלא אמורה להיות בעיה בשימוש בגוף גדול למעבד (כמובן שצריך לוודא את זה לפי דגם גוף הקירור ולוח האם). הזיכרון הזה מגיע עם אחריות לכל החיים והוא של חברה מוכרת, כך שממש אין מניעה שלא לבחור בו, מה גם שמחירו הוא דיי משתלם. ובכל זאת אני אוסיף כמה הערות:

א. דגם הזיכרון הזה, ה HX424C15FB2K2/16, הוא מסוג 1RX8, כלומר הוא חד צדדי (על כל מודול יש שבבים רק מצד אחד). במידה ובעתיד תרצה להוסיף עוד זיכרון אז לא אמורה להיות בעיה, גם אם הזיכרון שתוסיף יהיה זיכרון דו-צדדי (עם שבבי זיכרון משני צידי ה PCB), אולם במידה ותהיה בעיית תאימות תזכור את זה (לפעמים זיכרונות חד-צדדיים ודו-צדדיים "לא מסתדרים").

ב. אם אתה חושב שבעתיד אתה תהיה מעוניין ביותר מ 32GB זיכרון עדיף שתקנה מודול זיכרון אחד בנפח של 16GB במקום זוג מודולי זיכרון בנפח של 8GB כל אחד.

ג. אם אתה מתכנן לבצע הכוללת גם הגדלה של תדר הזיכרון (ובמיוחד אם אתה מתכנן להעלות את תדר הבסיס של לוח האם, דבר שיכול לגרום להעלאת תדר הזיכרון), עדיף לשקול לקנות זיכרון המסוגל לעבוד בתדר גבוה יותר, אם כי גם זיכרון המסוגל לעבוד בתדר של 2400MHz אמור לתת לך מרווח פעולה.

ציטוט של David_K

בכנות, לא הייתי משדרג i5 לi5 אחר ... או שתחסוך ותקנה i7 או שתחכה עוד דור או שניים שפער הביצועים יגדל.

כאן אכן מדובר על שידרוג מעבד i5 מהדור השני למעבד i5 מהדור השישי. בסופו של דבר, למרות שכנראה מדובר במעבד חדש ויעיל יותר, אין לצפות לשינוי משמעותי בביצועים (אולי 20% עד 30% במקרה הטוב, ללא המהרה). כפי שכתבתי קודם, אני חושב שבמקרה הזה עדיף כבר להשקיע במעבד i7 מאשר במעבד i5. למעשה אני הייתי מבצע שידרוג כזה רק אם יש צורך ממשי בתכונות שיש בלוח האם החדש ואין בלוח האם הנוכחי, כמו יותר חיבורי SATA3, חיבורי 3.1 או חיבורי M.2.

ציטוט של Dan Abarbanel

אבל נכון לעכשיו במשחק The Division, המעבד על 100% ויש נפילות FPS

הבעיה במצב הנוכחי היא שהמעבד מהווה צוואר בקבוק ולכן שידרוג הוא מתבקש, אבל אני לא בטוח שמעבד Core i5 יפתור את הבעיה. אני הייתי שוקל לקנות מעבד משומש מהדור השלישי במקום להשקיע מעל 2000 ש"ח בהחלפת כל השילוש. כמובן שיש לחפש מבחני ביצועים ליישומים הספציפיים בהם יעשה שימוש (משחקים במקרה הזה) בכדי לראות האם מעבד Core i5 מהדור השישי ייתן ביצועים עדיפים לעומת מעבד מהדור השלישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...