סוגים של SSD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוגים של SSD

sim

Recommended Posts

יש סוגים של מה ההבדל בניהם ?

SSD - SATA:  
SSD - M.2:  

SSD - IDE

SSD - mSATA:

מה הכי מתאים למחשב נייח לשימוש ביתי ולמשחקים בנפח  240-260 גיגהבייט? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלו לא סוגים שונים של אלא סוגים שונים של חיבור וזה כבר תלוי בכמה חדש לוח האם שלך.

הכי טוב, חדש, קטן ומהיר זה חיבור הM2

אחריו mSATA אם אני לא טועה 

אחר כר SATA רגיל (עדיף SATA3 אם יש לך על הלוח)

ואז IDE אבל אני אישית לא נתקלתי בחיים בSSD שמגיע עם חיבור ישן כמו IDE.

קיצר, תבדוק במה הלוח שלך תומך ואת זה תקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק תוספת קטנה, M2 מתחלקים לשני סוגים, כאלה שהמידע עובר דרך SATA (ואז הביצועים זהים לכל הסוגים האחרים) וכאלה שעובדים דרך PCIE, לא כל המחשבים שיש בהם חיבור M2 תומכים בשני הסוגים. מבחינת ביצועים הכי טוב זה M2 PCIE אבל יש מעט דגמי SSD כאלה והם משמעותית יותר יקרים, לרוב זה לא שווה את ההפרש במחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב ללכת על הלוח הנ"ל מה אפשר ללמוד מהנתונים שלו?

MSI  B150M-PRO-VDH 

LGA 1151 - 4x , up to 64GB at 2133 MHz - PCIe 3.0 x16 - 2x PCIe 3.0 x1 - 6x SATA 6Gb/s - SATAe - 6x USB 3.1 Gen1 - 6x USB 2.0 - - DVI-D - VGA - mATX (23.5x22.8 cm)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה שקיבלת למעלה לא עונה לך על השאלה ממש במדויק, אני אנסה עוד קצת...

M2 אכן יותר מהיר וקטן מ-SATA3 *אם* אתה מחבר אותו דרך PCIe מהיר, אבל הוא גם הרבה יותר יקר (עד פי 2 לאותו נפח).

הוא גם לא מתחבר ישירות לכל לוח, למשל ללוח שציינת (שפשוט אין לו M2).

בשביל מה שאתה רוצה לעשות איתו (שימוש ביתי, משחקים) עדיף שתלך על דיסק רגיל שפונה יותר לצרכן הביתי, SATA-3 סטנדרטי. שם גם המחירים הנוחים ביותר.

אגב, בכל הלוחות החדשים יש SATA-3, ואף אחד לא יחבר היום ב-IDE (סתם בשביל לעשות לך קצת סדר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה קונה שיש לו M2, תבדוק טוב טוב באיזה גדלים הוא תומך (SSD M2 נבדלים גם באורך הכרטיס עצמו), כי נתקלתי מספר פעמים בלוחות שתומכים בM2 ממש קצר, כזה שקיים רק ככרטיס WIFI+BT. ובכל מקרה SATA 2.5 יהיה יותר פרקטי לדעתי. כי מבחינת מהירות, אין הבדל בין M2 בממשק SATA ל 2.5 בממשק SATA, יתרון יחיד עולי שחוסך לך עוד 2 כבלים ..אם אתה מחפש משהו לא יקר אבל טוב, תבדוק עולי EVO 750 של , אותם ביצועים כמו 850 EVO רק זול יותר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omrij

יש גם לוחות שיש להם ממשק sata express שהוא מהיר מsata.

בכל מקרה, גם בלוח שאין m2 אפשר בעזרת מתאם זול לחבר אותו ישירות בסלוט .

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

לגבי האקספרס... יש יציאה כזו בלוח (החדש) שלי, אבל הלכה למעשה זה תקן מת.

הרעיון לייצור של דיסקים כאלה עלה בשנת 2014 ונגנז עם הופעת כונני ה-M2 שעולים עליהם מכל הבחינות - יותר מהירים, יותר קטנים ולא צריכים 2 חיבורי sata2 ועוד חיבור שלישי מוזר עם כבל יחיד.

אבל הלוחות עדיין מיוצרים, אז למה?

ניחוש שלי - הבקר מוכן ממילא ל-sata express ובין כה וכה הוא נותן אפשרות לחבר 2 התקני sata2 נוספים נפרדים, אז למה לא.

הרווח הגדול ליצרן - אפשר לכתוב על הקופסה באותיות ענק שהלוח תומך ב-sata express... לא יועיל, בטח לא יזיק.

ולגבי חיבור עם PCIe, נכון - אבל זה מבזבז לך חיבור PCIe.. ולפעמים יש גם בעיות של תאימות. אם הלוח הוא לא Z97, Z170 או X99 אז כנראה שהדיסק לא יאפשר BOOT.

לסיכום, אלא אם מדובר בדיסק מהיר במיוחד (ויקר במיוחד) ואין מגבלה תקציבית - אין לדעתי טעם ללכת על M2. כונן "רגיל" ב-sata3 יעשה את העבודה מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם לוחות z87 וx79 שמגיעים עם תמיכה בnvme. ואפשר גם לארגן תמיכה בלוחות ישנים יותר (אפילו z77 וp68 שמגיעים עם uefi).

מעטים האנשים שבאמת משתמשים בכל הסלוטים כך שזה שולי.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...