עזרה בשיחזור Partition Tabl - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בשיחזור Partition Tabl

Lyor

Recommended Posts

יש ברשותי HDD בנפח 1T שהיה בעבר בWD my book live.

הוא עשה לי המון בעיות ולכן רציתי לפרק אותו ולחבר אותו ישירות לSATA שבמחשב שלי.

אבל שכהכנסתי אותו, המערכת הפעלה (win7) לא הצליחה לזהות אותו כמו שצריך, ודרשה ממני לפרמט אותו.

אני מעוניין לגשת לקבצים שיש לי שם, אבל אינני מעוניין לפרמט, מפני שאני לא זוכר בדיוק את מה אני צריך לחפש שם, לכן אני מעדיף לשחזר את הטבלת מחיצות שלי במקום.

קראתי שבשביל זה הכי טוב להתחיל עם התכונה testdisk, אבל אני לא בטוח ב100% אם המחיצות שלי מסוג GPT או משהו אחר (בנתיים נתתי לה לרוץ עם הבחירה הזאת).

בנתיים זאת התמונה שאני רואה בה.

אבל זה לוקח המון זמן, ואני צריך את הקבצים האלו כמה שיותר דחוף.

האם זאת הדרך הנכונה? או ששווה לי לבדוק שיטות אחרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של KAKADU999

שלום לך

נתחיל מזה שתתן דגם מדויק של הדיסק

ואם תהיינה של מה שהלך במארז שלו , אז בכלל טוב.

WD10EARS זה כונן 1TB green

מה הכוונה ב"תמונה של מה שהולך במארז"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או לאור הבעתיות של הקופסה ההיא לדאוג למארז אחר ותקין מאותו

הדגם.

אני די בטוח שזה לא יעזור. ככל הנראה (לא מנסיון, אבל זה הדבר ההגיוני שיקרה) מפתח ההצפנה ייחודי לכל קופסא וגם עם קופסא אחרת לא תוכל לקרוא את הקבצים

עריכה

קראתי את המסמך, הם טוענים שמהבדיקות שהם ביצעו הכוננים מגיעים מהמפעל עם מפתח קבוע ומוגדר מראש, ככה שכל עוד לא הגדרת מפתח שונה בעצמך זה כן אפשרי להעביר את הכונן לקופסא אחרת ולקרוא את המידע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של KAKADU999

^^^^^^

ואת זה ידעתי מהנסיון  9_9

וזה ברובו הטימטום של WD.

כאילו במה הואילו עם הצפנת חומרה קבועה ?

:nixweiss:

מצד אחד אני עוד מסוגל להבין את הכוונה, אפל עושים את זה וזה עובד להם נהדר (ככלי ברמה גבוהה).

אבל זה מאבד את כל הערך שלו ברגע שזה פריץ, ועם כל הכבוד לWD, זה מאוד פתיר/פריץ.

לכן אין שום טעם מהותי בלעשות שום הצפנת חומרה, וזה תכיף לכולם (כמו למשל, הצפנות במחשבים ניידים) ולא רק ספציפית לWD.

דבר אחד למדתי מכל הסיפור, אלא אם המידע שלי סודי ביותר, בחיים אני לא אתקרב יותר להצפנות חומרה, בטח ובטח שלא כאלו עם מעגל חשמלי גרוע כל כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתכן שזה  נוגע למהירות  העברת הנתונים של הכונן כי הקבצים אולי גם מכווצים על הכונן. מבחינת ההצפנה פרופר זה אידיוטי  לחלוטין וחסר תועלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של Lyor

יש ברשותי HDD בנפח 1T שהיה בעבר בWD my book live.

הוא עשה לי המון בעיות ולכן רציתי לפרק אותו ולחבר אותו ישירות לSATA שבמחשב שלי.

אבל שכהכנסתי אותו, המערכת הפעלה (win7) לא הצליחה לזהות אותו כמו שצריך, ודרשה ממני לפרמט אותו.

אני מעוניין לגשת לקבצים שיש לי שם, אבל אינני מעוניין לפרמט, מפני שאני לא זוכר בדיוק את מה אני צריך לחפש שם, לכן אני מעדיף לשחזר את הטבלת מחיצות שלי במקום.

קראתי שבשביל זה הכי טוב להתחיל עם התכונה testdisk, אבל אני לא בטוח ב100% אם המחיצות שלי מסוג GPT או משהו אחר (בנתיים נתתי לה לרוץ עם הבחירה הזאת).

בנתיים זאת התמונה שאני רואה בה.

אבל זה לוקח המון זמן, ואני צריך את הקבצים האלו כמה שיותר דחוף.

האם זאת הדרך הנכונה? או ששווה לי לבדוק שיטות אחרות?

תרשה לי להרגיע אותך,הדיסק שלך לא מוצפן ואין שום בעיה לגשת לנתונים עליו.

המארז שבו היה מותקן הדיסק , Wd My Book Live הוא שרת NAS של דיסק בודד ומריץ על מעבד ממשפחת ה- PowePC.

מכיון שכך, הוא לא מפורמט ב- FAT32 או NTFS אלא במערכת קבצים של , במקרה הזה ext4.

יש לך כמה דרכים כדי לפתור את הבעיה -

לבצע boot  למחשב בעזרת live disk של ולקרוא את הדיסק דרכו.

כנראה תצטרך דיסק מפורמט ב- FAT32 בשביל להעתיק את הקבצים אליו, כי לדעתי אין NTFS בקרנל ברוב הפצות הלינוקס אלא דרך כלים חיצוניים.

דרך שניה היא שימוש בתוכנת שיודעת לקרוא ext4, נסה כאן:

http://www.howtogeek.com/112888/3-ways-to-access-your-linux-partitions-from-windows/

יש לי כונן כזה (3TB) כמה שנים ואני מאד מרוצה ממנו. חוץ משרת קבצים, הוא מריץ אצלי שרת טורנטים, קליינט bittorrentsync, מזרים לסטרימרים הישנים שלי (squeezebox) ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של udif

תרשה לי להרגיע אותך,הדיסק שלך לא מוצפן ואין שום בעיה לגשת לנתונים עליו.

המארז שבו היה מותקן הדיסק , Wd My Book Live הוא שרת NAS של דיסק בודד ומריץ על מעבד ממשפחת ה- PowePC.

מכיון שכך, הוא לא מפורמט ב- FAT32 או NTFS אלא במערכת קבצים של , במקרה הזה ext4.

יש לך כמה דרכים כדי לפתור את הבעיה -

לבצע boot  למחשב בעזרת live disk של ולקרוא את הדיסק דרכו.

כנראה תצטרך דיסק מפורמט ב- FAT32 בשביל להעתיק את הקבצים אליו, כי לדעתי אין NTFS בקרנל ברוב הפצות הלינוקס אלא דרך כלים חיצוניים.

דרך שניה היא שימוש בתוכנת שיודעת לקרוא ext4, נסה כאן:

http://www.howtogeek.com/112888/3-ways-to-access-your-linux-partitions-from-windows/

יש לי כונן כזה (3TB) כמה שנים ואני מאד מרוצה ממנו. חוץ משרת קבצים, הוא מריץ אצלי שרת טורנטים, קליינט bittorrentsync, מזרים לסטרימרים הישנים שלי (squeezebox) ועוד.

קצת איחרת את המועד, כבר הנחתי שאי אפשר לשחזר ממנו את המידע וכבר זרקתי לפח את הלוח האלקטרוני (המחשב לינוקס שהיה איתו בקופסה). אבל לא לא ברור לי איך הגעת לזה, הרי כבר נסיתי לראות מה יש בו עם שרץ לי על המחשב (עם vmware) ולא ראיתי שהוא אפילו זוהה בסרגל כלים בצד המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...