שדרוג מחשב במקסימום 2300 שקל - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב במקסימום 2300 שקל

ChikChak

Recommended Posts

בכוונה אני לא עושה לפי הטופס המקובל - זה לא נוגע אלי כל כך.

אני רוצה לחסוך כמה שיותר וכרגע התקציב שלי הוא בערך 2300 שקל.

המפרט של המחשב שלי כרגע:

Intel C2Q Q9550 2.83Ghz

Gigabyte EP43 DS3

800Mhz 4GB RAM

MSI HD6850

Samsung 500GB

Chieftec Modular 650W

Case- Tempest

האם אפשר להסתדר עם המעבד והלוח האם הזה אם אני רוצה לקנות כ.מסך חזק כמו 970GTX? בכל מקרה איפה אתם ממליצים לשים דגש?

הטמפרטורה הממוצעת של המעבד שלי היא 37C במנוחה. יש מצב שהמעבד כבר זבל או שהחלפה של משחה תרמית בלבד תעשה את העבודה?

תודה חברינו ומיודעינו. חג שמח תהנו, תעשו חיים ותעשו על האש לפחות פעמיים בשנה חוץ מביום העצמאות:}

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה.

תרשה לעצמך להוסיף 2 סטיקים נוספים של 2GB (כך שיהיה לך 8GB סה"כ)

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=733774

תוסיף כונן של 240GB

http://www.ebay.com/itm/Adata-SSD-240GB-Premier-SP550-Solid-State-Drive-New-ct-/131741792674?hash=item1eac6c39a2:g:nKgAAOSwPc9W1Tsj

ורכוש כרטיס מסך כמו ה7870XT

logo-dark.png
מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

כרטיס מסך: 559 ₪ - * מבצע חג פסח * - Sapphire 7870XT 2GB With Boost

מחיר סופי: 559 ₪ למזומן  
 570 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

תוכל לבצע OC למעבד. במידה ויש לך סטוק - הOC יהיה מוגבל יחסית, אבל עדיין יאפשר לך לשמור על ביצועים סבירים.

אם תרצה יותר טוב, תוכל להוסיף 100 ש"ח ולרכוש את הקירור הזה:

logo-dark.png
מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

קירור אוויר למעבד: 99 ₪ - * * - Zalman Performa CNPS5X

מחיר סופי: 99 ₪ למזומן  
 100 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

אז לסיום - מדובר בשדרוג בעלות של 1000-1100 ש"ח - אם תעשה OC, מה טוב.

הכרטיס מסך הזה הוא המומלץ ביותר כרגע למחירו ולמעבד שלך (שווה ערך לGTX670/GTX960)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הייתי משקיע סכום של 2300 בשביל לשדרג כי בסופו של דבר אתה נשאר עם מחשב ישן שעולה לך הרבה. 

לי יש בעיה דומה אני אחקה עוד חודשיים שלוש ואז אקנה מחשב חדש.

נגיד שתשדרג מה תעשה אם בעוד חודש ילך הספק כוח או או דיסק קשיח  . עוד פעם תיכנס לסרט של תיקונים ושדרוגים ובסופו של דבר יהיה לך מחשב ישן שעולה לך הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של jambo222

אני לא הייתי משקיע סכום של 2300 בשביל לשדרג כי בסופו של דבר אתה נשאר עם מחשב ישן שעולה לך הרבה. 

לי יש בעיה דומה אני אחקה עוד חודשיים שלוש ואז אקנה מחשב חדש.

נגיד שתשדרג מה תעשה אם בעוד חודש ילך הספק כוח או או דיסק קשיח  . עוד פעם תיכנס לסרט של תיקונים ושדרוגים ובסופו של דבר יהיה לך מחשב ישן שעולה לך הרבה.

מחזק את זה, הפלטפורמה ישנה, לא הייתי משקיע בזכרונות היום, ומוציא כסף על 7870XT שיוגבל על ידי המעבד ככה או ככה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@ChikChak

בחומרה הבסיסית אין מה להשקיע - המעבד הוא אחד החזקים שניתן למצוא עבור תושבת 775 אז אין טעם לשדרגו, את לוח האם אין טעם להחליף ובזיכרון אני לא הייתי משקיע (אולי תוכל להשיג כזה בחינם ממישהו שזורק את המחשב הישן שלו). כל השקעה כספית בחומרה הזו לא תוכל לעבור למחשב הבא, שסביר להניח שתרכוש בתוך שנה או שנתיים בכל מקרה.

כן כדאי להשקיע בדברים שניתן להעביר למחשב הבא כמו כונן , כרטיס מסך, דיסק קשיח וכד'.במקרה שלך הייתי מתחיל עם כונן , שכן הוא יאיץ את פעולת המחשב בכל הנוגע לגישה לקבצים ובעיקר ייקצר את זמן טעינת מערכת ההפעלה.

בנוגע לכרטיס מסך - ה 7870XT הוא אכן כרטיס מסך מאד משתלם, במיוחד במחיר של 559 ש"ח, אך שים לב למספר דברים:

א. צריכת ההספק של כרטיס זה היא גבוהה, כלומר מדובר בכרטיס מסך שמתחמם. זה אומר שרצוי שיהיה לך איוורור תקין במארז.

ב. כרטיס המסך הזה הוא דיי ארוך (27.5 ס"מ) אז אתה צריך לוודא שהוא בכלל מתאים למארז.

ג. ה 7870XT הוא אכן טוב יותר מכרטיס המסך הנוכחי (ה HD 6850) ואתה אכן תקבל שיפור בביצועים, אך אני לא בטוח שהוא יהיה גדול במיוחד.

ד. סביר להניח שכל כרטיס מסך החזק מה 7870XT (וכנראה גם ה 7870XT עצמו) יוגבל ע"י המעבד ברוב השימושים.

לאור זאת, אני חושב שאם אתה כבר קונה כרטיס מסך חדש, תקנה אחד שיתאים לשימושים העתידיים שלך כך שתוכל להעבירו גם למחשב הבא. אני אישית בעל מחשב דומה ואני שוקל לקנות את ה 7870XT לעצמי בקרוב היות ואני בטוח שהוא יתאים לשימושים שלי גם במחשב הבא, אולם אני לא בטוח שזה המצב במקרה שלך. אם המטרה שלך היא משחקים, אז לאור הנקודות הנ"ל ובהתחשב בעובדה שבקרוב אמורים להשתחרר לשוק חדשים (אני מניח שבעוד שנה או שנתיים, כאשר תחליט לרכוש מחשב חדש, כבר יהיו טובים יותר בשוק) אני לא בטוח שישתלם לך להשקיע בכרטיס מסך כזה או למעשה בכרטיס מסך בכלל בשלב הזה.

בקיצור - אם אתה חייב עכשו שיפור בביצועים מבחינת כרטיס המסך ואין לך בעיה עם המארז, אז ה 7870XT הוא כרטיס המסך המשתלם ביותר שניתן למצוא כרגע. ה GTX970 הוא כרטיס מסך חזק יותר אבל גם יקר יותר לעומת ה 7870XT, אבל סביר להניח שתקבל איתו ביצועים דומים בגלל המעבד הנוכחי ובנוסף סביר מאד להניח שעד שתקנה מחשב חדש כבר יהיה בשוק כרטיס מסך טוב יותר (סביר להניח שמדובר באחד כמו ה GTX1070 או R9 480 העתידיים) שיעלה אותו הדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

@ChikChak

בחומרה הבסיסית אין מה להשקיע - המעבד הוא אחד החזקים שניתן למצוא עבור תושבת 775 אז אין טעם לשדרגו, את לוח האם אין טעם להחליף ובזיכרון אני לא הייתי משקיע (אולי תוכל להשיג כזה בחינם ממישהו שזורק את המחשב הישן שלו). כל השקעה כספית בחומרה הזו לא תוכל לעבור למחשב הבא, שסביר להניח שתרכוש בתוך שנה או שנתיים בכל מקרה.

כן כדאי להשקיע בדברים שניתן להעביר למחשב הבא כמו כונן , כרטיס מסך, דיסק קשיח וכד'.במקרה שלך הייתי מתחיל עם כונן , שכן הוא יאיץ את פעולת המחשב בכל הנוגע לגישה לקבצים ובעיקר ייקצר את זמן טעינת מערכת ההפעלה.

בנוגע לכרטיס מסך - ה 7870XT הוא אכן כרטיס מסך מאד משתלם, במיוחד במחיר של 559 ש"ח, אך שים לב למספר דברים:

א. צריכת ההספק של כרטיס זה היא גבוהה, כלומר מדובר בכרטיס מסך שמתחמם. זה אומר שרצוי שיהיה לך איוורור תקין במארז.

ב. כרטיס המסך הזה הוא דיי ארוך (27.5 ס"מ) אז אתה צריך לוודא שהוא בכלל מתאים למארז.

ג. ה 7870XT הוא אכן טוב יותר מכרטיס המסך הנוכחי (ה HD 6850) ואתה אכן תקבל שיפור בביצועים, אך אני לא בטוח שהוא יהיה גדול במיוחד.

ד. סביר להניח שכל כרטיס מסך החזק מה 7870XT (וכנראה גם ה 7870XT עצמו) יוגבל ע"י המעבד ברוב השימושים.

לאור זאת, אני חושב שאם אתה כבר קונה כרטיס מסך חדש, תקנה אחד שיתאים לשימושים העתידיים שלך כך שתוכל להעבירו גם למחשב הבא. אני אישית בעל מחשב דומה ואני שוקל לקנות את ה 7870XT לעצמי בקרוב היות ואני בטוח שהוא יתאים לשימושים שלי גם במחשב הבא, אולם אני לא בטוח שזה המצב במקרה שלך. אם המטרה שלך היא משחקים, אז לאור הנקודות הנ"ל ובהתחשב בעובדה שבקרוב אמורים להשתחרר לשוק חדשים (אני מניח שבעוד שנה או שנתיים, כאשר תחליט לרכוש מחשב חדש, כבר יהיו טובים יותר בשוק) אני לא בטוח שישתלם לך להשקיע בכרטיס מסך כזה או למעשה בכרטיס מסך בכלל בשלב הזה.

בקיצור - אם אתה חייב עכשו שיפור בביצועים מבחינת כרטיס המסך ואין לך בעיה עם המארז, אז ה 7870XT הוא כרטיס המסך המשתלם ביותר שניתן למצוא כרגע. ה GTX970 הוא כרטיס מסך חזק יותר אבל גם יקר יותר לעומת ה 7870XT, אבל סביר להניח שתקבל איתו ביצועים דומים בגלל המעבד הנוכחי ובנוסף סביר מאד להניח שעד שתקנה מחשב חדש כבר יהיה בשוק כרטיס מסך טוב יותר (סביר להניח שמדובר באחד כמו ה GTX1070 או R9 480 העתידיים) שיעלה אותו הדבר.

הבנתי אותך.

כרטיסי מסך כמו ה 7870XT או ה 970GTX מתאימים גם לשימוש בתוכנות כמו SolidWorks?

הבנתי שיש כרטיסים כמו הסדרה של PNY של שהם רק לעריכה אבל לא הבנתי במה הן שונים מכ.מסך של גיימינג.

בעתיד כשאני אקנה מחשב חדש לגמרי אני מתכנן שהוא יהיה גם לגיימינג וגם לעריכה בתלת מימד. זה משתלב ביחד?

עזרת לי מאוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא נהוג לצטט את כל ההודעה שנמצאת בדיוק מעל ההודעה שלך - זה סתם מאריך ומסרבל את הפורום. מעצם התגובה שלך משתמע שאתה מגיב להודעה החדשה ביותר אלא אם כן ציינת אחרת.

2. אכן יש שמתאימים יותר לעבודה עם תוכנות לעריכה גרפית, אבל זה לא ממש התחום שלי. באופן כללי אפשר לומר העיבודים הנעשים בעריכה גרפית ובמשחקים הם שונים, ולכן עדיף להשתמש בכרטיס מסך שמותאם יותר לכל תחום.

3. במקרים שבה המחשב משמש גם לערכיה גרפית וגם למשחקים בד"כ בוחרים בכרטיס מסך של NVIDIA ששמותאמים יותר לעבודה בצורה כזו (כנראה בגלל שהם תומכים ב CUDA). אני לא יכול לומר לך בוודאות איזה כרטיס מסך יהיה הטוב ביותר עבורך ולכן אני מציע שתתיעץ בפורום כרטיסי מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה עושה שימוש רק בסולידוורקס אז זה די פשוט, גש לאתר היצרן ולבדוק אם יש בעיית תמיכה תוכנתית כזו או אחרת עם ליבת מקסוול שמניע את כרטיסי ה-GTX9XX.

יש תוכנות מסויימות שאינן מומלצות בשילוב עם דור המאיצים האחרון. 

ברוב המקרים המוחלט כדאי ללכת לכיוון הקבוצה הירוקה בתוכנות השונות לרינדורים\עריכה בתלת מימד.

כרטיסי הקואדרו מבוססים על ליבות גראפיות שנעשה בהן שימוש (לפחות בחלקם) גם בכרטיס מסך המיועדים לגזרת הגיימינג ושימוש לא מקצועי, השינוי הוא ברמת 

הדרייבר\תוכנה, ולכן גם אינם מתאימים לגיימינג. זה לא אומר שבכל המקרים צריך לבחור רק בהם, זה מאוד סובייקטיבי ומשתנה ממקרה למקרה. עניין גם של תקציב.

בחלק גדול מהמקרים כרטיס גיימינג ידע לעשות את העבודה מספיק טוב. כשמדובר על מערכת משולבת של עבודה\גיימינג בכלל אין ממש מקום לאפשרות אחרת.

ה-7870XT יהיה שידרוג בהחלט מכובד מה-HD6850 1GB, אפשר לומר שהוא במרחק צעדים ספורים מה-7950 רפרנס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...