עזרה בהתלבטות בין 2 דגמי קירור למעבד - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהתלבטות בין 2 דגמי קירור למעבד

ORLY9992

Recommended Posts

אם גודל 14 אז

noctua NH-C12P SE14  

ואם גודל 90 או 92 אז

Noctua NH-U9S

Noctua NH-U9B SE2  -  עם 2 מאווררים  ( הבנתי ש NH-U9S מחליף אותו , אבל הוא עדיין נמכר בקיי אס פי )

CoolerMaster Hyper 212X CPU Cooler    (שסביר להניח שNOCTUA יותר עדיף.)

הבעיה זה לא רק ההובלה פה. בעיקר אבל לא רק. ועכשיו שאמרתם לשים את המארז במאוזן אז אין ממש בעיה.

אבל אני מזיזה כמעט תמיד את השולחן שבחדר שבו נמצא המארז למטה. כשאני מנקה את החדר לדוגמא וכדומה.

גם מידי פעם מזיזים לחבר חוטים , או לבדוק משהו מאחורה.

וזה די מעצבן להצטרך לחשוב פעמיים על כל תזוזה של המארז.

ולאור הסכום שאני משקיעה( 7000-7500 ) אני מעדיפה להיותר בראש שקט ולא לקחת שעלול להזיק למעבד אפילו במעט ואפילו אם הסיכויים נמוכים. אלא שלחלוטין וב 100 אחוז שלא יקרה כלום .

אני לא יודעת , אז מה לעשות בסוף לגבי הגודל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@ORLY9992

בסופו של דבר מה שחשוב בקירור למעבד הוא לא גודל המאוורר אלא היכולת שלו לפזר חום ביעילות (זה תלוי במבנה גוף הקירור ובנפח האוויר שהמאוורר יכול "לדחוף"). בנוסף, יכולים להיות פרמטרים נוספים שיכולים להשפיע על בחירת הקירור כמו גודל המארז (יכול להגביל את גובה הקירור) או עוצמת הרעש שהמאוורר מפיק (במידה ויש דרישה לשקט). כמובן שמאד מומלץ לחפש ביקורות לגבי הקירורים לפני הקנייה ולו רק בכדי לוודא שאין איתם בעיות חריגות (כמו חסימת חריצי ההרחבה לזיכרון או רעש חזק במיוחד).

במקרה הזה אני אישית הייתי מתלבט בין שני קירורים:

א. הקירור Hyper 212X של , שלפי המידע באתר שלו הוא בעל המשקל הקטן ביותר והמאוורר שלו מסוגל לדחוק נפח אוויר גדול יותר. מצד שני לא מצויין לאיזה TDP מקסימלי הקירור הזה מיועד וכמו כן יש לשים לב שעוצמת הרעש של המאוורר שלו היא יחסית גבוהה (עד 36dB), כלומר הקירור הזה הוא כנראה "מרעיש" (אני לא כותב זאת מניסיון אלא אך ורק בהתבסס על הנתונים שמופיעים בעמוד הקירור).

ב. הקירור NH-U9S של noctua, שלפי המידע שבעמוד ה TDP guidelines מיועד ל TDP מקסימלי של 95W בתושבת 115x והוא גם מתאים להמהרה. מצד שני, הקירור הזה הוא קצת כבד (618 גרם כולל המאוורר), אך לא כמו שאר הקירורים הנ"ל של .

אני מניח שאם אני הייתי צריך לבחור, הייתי כנראה בוחר בקירור של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

taotao

אבל איך בוודאות אתה יודע ש"הבעיה" של הבסיס תחזיק מעמד  ?

כי באתר של גם כן ממליצים שלא לשים של יותר מ700 גרם , אז למה הם רושמים את זה ?

איך אפשר לדעת שבוודאות לא תהיה בעיה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם ממליצים בהובלה לא לעבור את ה700 גרם, כמו שכבר רשמתי לך כמה פעמים אם את תקחי אותו לבד מהחנות כשהוא שוכב עם הקירור מעל הלוח זה עדיף, מראש צפוייה בעייה רק בזמן נפילה או טילטולים חזקים.

בבית אם את מזיזה את המארז בצורה רגילה הכוחות על המעבד יגדלו באופן זניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

taotao 

הבנתי כבר שהבעיה העיקרית היא בעת הובלה אבל למרות זאת כדי להיות בראש שקט , אין איזה מקור או ידיעה ספציפית לדגם nh  c12p se14 שמציין שאין שום בעיה איתו בקשר למעבדים (חוץ מהעניין ההובלה הידוע) 

בפוסט ששמתם על כל העניין הזה של הקירורים והמעבדים , כתבתם שם שכדאי ורצוי לפנות באימייל לחברה לגבי דגם של קירור מסויים לוודא שאין בעיה. הכוונה לאינטל או ליצרן של הקירור שבמקרה הזה זה ?

None77

מצד אחד אתה אומר שעדיף קומפקטי ולא כבד כמו שלך יש ,במיוחד אם אין oc , מצד שני אתם אומרים כבר ללכת על c12p se14 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לי[emoji1]

המחשב לא צפוי להיות במאמץ רציף הרבה זמן.

זה i5, מעריך שיתחמם קצת פחות מi7.

ואין לי אפשרות .

אצלך המצב שונה לכן אמליץ לך על משהו קצת יותר חזק.

אם כל זאת בלי הוא יספיק גם לך, עדיין אמליץ לך על מה שאמרת (אני יודע שיש סתירה). אני מאמין שבלמידה צריך no pain no gain.

קיבלת מספיק מידע, תחליטי מה שמרגיש לך וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NH-U9S - מאוורר בגודל 92 מ"מ, מיועד ל TDP מקסימלי של 95W ולהמהרה בתושבת 115x, מהירות סיבוב מקסימלית של המאוורר - 2000 סל"ד, זרימת אוויר מקסימלית - 78.9 מטר מעוקב בשעה, עוצמת רעש מקסימלית - 22.8dB, תוחלת חיים צפויה - לפחות 150,000 שעות, משקל - 618 גרם.

NH-U9B SE2 - שני מאווררים בגודל 92 מ"מ, לא מפורסם לאיזה TDP מקסימלי הוא מיועד, אך אני מאמין שהוא מתאים לכל הפחות ל 95W ולהמהרה בתושבת 115x, מהירות סיבוב מקסימלית של כל מאוורר - 1600 סל"ד, זרימת אוויר מקסימלית של כל מאוורר - 64.3 מטר מעוקב בשעה, עוצמת רעש מקסימלית של כל מאוורר - 17.6dB, תוחלת חיים צפויה - לפחות 150,000 שעות, משקל - 640 גרם (עם 2 המאווררים).

NH-C12P SE14 - מאוורר בגודל 140 מ"מ, לא מפורסם לאיזה TDP מקסימלי הוא מיועד, אך אני מאמין שהוא מתאים לכל הפחות ל 95W ולהמהרה בתושבת 115x, מהירות סיבוב מקסימלית של המאוורר - 1200 סל"ד, זרימת אוויר מקסימלית - 110.3 מטר מעוקב בשעה, עוצמת רעש מקסימלית - 19.6dB, תוחלת חיים צפויה - לפחות 150,000 שעות, משקל - 730 גרם.

Hyper 212X - מאוורר בגודל 120 מ"מ, לא מפורסם לאיזה TDP מקסימלי הוא מיועד אך מאד סביר שהוא מתאים לכל מעבד בתושבת 115x וכן להמהרה, מהירות סיבוב מקסימלית של המאוורר - 2000 סל"ד, זרימת אוויר מקסימלית - 82.9CFM, שהם בערך 140 מטר מעוקב בשעה, עוצמת רעש מקסימלית - 36dB, תוחלת חיים צפויה - 160,000 שעות, משקל כולל (גוף + מאוורר) - 610 גרם (כתוב 492 גרם לגוף הקירור ו-106 גרם למאוורר, אבל בדף המידע שלו כתוב שהמשקל הכולל הוא 610 גרם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...