אורך מקסימלי של כבל ADSL - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אורך מקסימלי של כבל ADSL

davidt99

Recommended Posts

היי,

יש לי מודם ADSL משולב ראוטר, ורציתי לשאול אם יש הגבלה/המלצה לאורך הכבל שיוצר מהקיר עד שהוא מגיע למודם?

המודם כרגע מחובר בכבל באורך מטר אחד, והייתי רוצה לקנות כבל יותר ארוך כדי לחבר את המחשב בחיבור קווי ולא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כולכם הבנתם. תקרא שוב את ההמלצות שקיבל.

אצלי כבל הרשת גם הוא יוצא מהקיר ומתחבר למודם. ולא רק אצלי.

אין שום הגבלת אורך לקו הטלפון.  (יש לשער שאם הוא יעבור אורך של כקילומטר מהירות הגלישה שלו תרד )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפוסט הפותח השואל כתב שיש לו מודם משולב עם כך שסביר מאוד שמה שיותר מהקיר הוא "חוט טלפון".  כדי למנוע רעשים (שזו הצרה העיקרית של חיבור VDSL) רצוי שהכבל, שתאורטית אורכו אינו מוגבל, יהיה כמה שיותר קצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה סתם להסתבך עם תיאוריות? אפילו אם יש בהן הגיון תאורטי, לפעמים אין לזה שום משמעות... וזה בדיוק המקרה.

לפותח הדיון - אם יש לך חוט טלפון של שניים שלושה מטרים אתה מוזמן להשתמש בו, זה יעבוד בדיוק כמו עם כבל של מטר. הניחות של ADSL נמדד ב-dB לקילומטרים, מטר נוסף של חוט ביתי זה פשוט כלום.

לכן אין "עדיפות" לא לפה ולא לפה - ואתה יכול לחסוך את הנסיעה לחנות לקניית כבל ארוך שאתה לא באמת צריך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בכבל טלפון היא לא הניחות אלא הרעש - זו הסיבה העיקרית שבזק לא מסוגלת לתת מהירות של 100M ללקוחות שלה.  כבל הרבה יותר מסוכך ופחות רגיש לרעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל הטלפון אינו מסוכך לפחות מארון הסעף ועד לשקעים בדירה שלי בקומה 28.

עוד או פחות כמה מטרים לאורך שלו זניחים לחלוטין מבחינת הרעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתלבטות היא אם לקנות כבל טלפון אחד של 3 מטר או שלושה כבלי באורך 4 מטר. בגדול, זה ישמש אותי כשיתארחו אצלי כמה חברים וכולם יצטרכו גישה לאינטרנט (מעדיף חיבור קווי על פני WiFi).

הכוונה ברעש זה עד כמה הוא מופרע מאותות חשמליים שבסביבת הכבל? כי הכבל אמור מונח על הרצפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...